Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

umijete,umijete,itekako.

 

sto se tice elektricne gitare,zene imaju tedenciju boje dinamike lijeve ruke od muskaraca,u komponovanju imaju nepredvidljivije harmonije i aranzmane,ali da benduju nikako.da joj stavis 10ku na 24,75",spustis екшн da prdi k'o alija i spustis u A,sem neizostavnog falsiranja,nikako ne bi gripovala zicu da valja.to jednostavno nije za zenu,kao ni tenk,voz i kamiJon.ostalo itekako moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žene nemaju strpljenja...kad god sam pokušao da pokažem nešto ženskom čeljadetu na gitari odustala je posle cirka dve minute. Valjda bi sve odjednom i misli da izgleda glupa dok joj ne uspeva iz prve...

 

isti slucaj potpuno i kod mene.. :pivopije:

 

bivsa devojka resila da je naucim da svira...posle prve probe je odustala...

 

kako krenem da joj pokazujem nesto,ona krene da se smeje,jao pa kako sad,jao sto sam glupa...

 

ma idi sviraj bubnjeve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema pravila! Evo vam dokaz da i zensko moze opako da przi:

Ana Popovic - My Man

evo vidis,ona je sjajna,iako objektivno njeno sviranje ima par,doduse sitnijih,mana.npr. dinamika desne ruke je slaba,jer za ovaj garaz/bluz/rok kranc treba da bude jasan,ne muljav,jos ona ga bustuje visokim pa kad se zamlati dok pjeva,to i ne zvuci AAA grejd,za sta je kriva mlaka desnica.evo npr. stivi rej je doajen takvog zvuka,preslusaj njega i pocuj njegovu desnicu.

 

kao sto rekoh,benda nidje,ali ona je valjda skontala da ne umije pa ga ne koristi.

 

ostalo je stvarno na jako,jako visokom nivou.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žene nemaju strpljenja...kad god sam pokušao da pokažem nešto ženskom čeljadetu na gitari odustala je posle cirka dve minute. Valjda bi sve odjednom i misli da izgleda glupa dok joj ne uspeva iz prve...

meni je slabije izrazen taj problem, vise me nervira sto uhvatim da naucim neku pesmu, stignem do toga da mogu da odsviram svaku 'temu' tj rif zasebno a onda nikad ne odsviram pesmu u kompletu + ne odsviram je narednih par nedelja i zaboravim :)

najgore je kad se naviknes da buljis u tabove, cim ih sklonis nemas pojma. gledanje okolo/u pragove mi je najbolje za pamcenje. I mnogo se cesce zajebem kad razmisljam o notama koje slede, nema nista dok ne udje u misicnu memoriju aka spontanost.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imas problem sa pamcenjem strukture pjesama pokusaj da sviras uz bend,ako si ili ako mozes da se nastimujes u stim kao i oni,posto imas dzitru sa floydom,ako ne,probaj guitar pro pa pogasi dzitre i ostavi samo bubanj ili bubanj i bas,a bas spusti/podigni u svoj stim.

 

sto se tice motorike i rutine,tu metronom rjesava 100% problema/em ces ispeglati tempo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa svi bi da se jebu a da im ne udje. ne znam sto je tako sa zenama ali jbg izgubi se interesovanje posle nekog vremena ili neki takav trip... mozda je zbog noktiju, ko zna, ja moje nemam vec 2 godine :cool: draze mi je da drndam 3 akorda sat vremena nego da lakiram nokte isto toliko dugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...