Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

Sto se tice zena gitarista, znam samo par... Gitaristkinja iz mog benda, i moja drugarica, svira gitru sasvim solidno, cak i bolje od nekih muskih gitarista :) Svirala je COB jedno vreme, sto je veoma cudan pravac sto se tice devojaka i sviranja gitare, a sada svira sta joj damo da svira :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Жена „подиже свој многобројни пород, стара се о мужевљевим потребама, куха, пече хлеб, спрема свима одећу и обућу и ради све друге послове на дому; она се привикла и да ради у пољу и да чува и музе стоку, да израђује млечне производе, да преде и тка, да доноси на својим леђима воду у тешким бурадма и с велике даљине, да довлачи такође на леђима дрва за гориво и да истим начином носи домаће производе до тргова на неколико часова даљине - и то све по вратоломним путањама у карсту.“ „Ниједна жена није могла због својих послова лећи у постељу пре једанаестог часа ноћи, а већ око четири часа изјутра она је била на ногама ... И тако иде из дана у дан без прекида и без промене.. ."-Бранимир Малеш, О људским расама

 

Морала сам :razz: Добро, овде се говори о разлици у телесном склопу, тј. зашто су жене ниже и телесно слабије грађе, закржљале. Шире гледано, ово се може односити и на музику. Навике се не мењају тако лако. Жена је вековима обављала низ различитих послова у току једног дана (не задржавајући се ни на једном специјално), а музика подразумева доста труда и посвећености.

 

Лично, не знам ни једну девојку која прича о музици више од неког мушкарца. Значи, мање је посвећена само томе. Мада, панкерке растурају :D

 

Чак и изрази типа "може се односити" и сл. су типично женски, да би се мање долазило у сукобе са мушким члановима, што повлачи одсуство екстрема и става у разговору и начину изражавања...и у музици...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...вде се говори о разлици у телесном склопу, тј. зашто су жене ниже и телесно слабије грађе, закржљале [wtf???]. Шире гледано, ово се може односити и на музику. Навике се не мењају тако лако. Жена је вековима обављала низ различитих послова у току једног дана (не задржавајући се ни на једном специјално), а музика подразумева доста труда и посвећености. [ergo zene su mahom blago retardirane i nesposobne za bilo kakav ozbiljan poduhvat]

 

Лично, не знам ни једну девојку која прича о музици више од неког мушкарцa. Значи, мање је посвећена само томе. Мада, панкерке растурају [...a da, naravno ako se radi o glupoj muzici onda to ipak nije izvan dosega zena]

Чак и изрази типа "може се односити" и сл. су типично женски [ergo zene su mahom beskicmenjaci], да би се мање долазило у сукобе са мушким члановима, што повлачи одсуство екстрема и става у разговору и начину изражавања...и у музици...

 

 

stupid much?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema se zove Zasto POSTOJI malo zena gitarista? Zato sam iznela cisto naucni objektivan stav (ne licni) u prilog ovoj tvrdnji. Kad tema bude glasila Zasto ne postoji... reci cu zasto ne postoji i kvit. Bukvalisto.

 

Nisu neozbiljne za bilo kakav ozbiljan poduhvat, nego se drze toga da obave vise razlicitih aktivnosti u toku dana.

 

Pankerke...ovo vazi za domace bendove koje sam slusala.

 

Nisu beskicmenjaci, nego prilagodljive.

 

Ovo ne vazi za celu populaciju, naravno. Do sada se nisu iznosila bitno razlicita misljenja od ovog mog, pa se niko nije bunio. Dakle, nemoj ni ti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U stvari ovo je ozbiljna tema za raspravu, ali moraću da dodam i ovaj kaiš stripa mhihi.gif

 

cartoons_004.gif

 

Elem..? Šta kažu devojke koje svraćaju na ovaj forum?

 

 

Paaa ovako.. ja sam jedna od tih devojaka koje sviraju gitaru :muzicar: naime,sviram od 15.e godine.. istina,sa poprilicnom dugim pauzama,na sta naravno nisam ponosna :icon_ne: nailazila sam na 2 reakcije od strane ljudi-a to su ili odusevljenje, ili sumnjicavost u kvalitetu moga sviranja i umeca. gde me to odvelo? odvelo me da sam prosle godine potpuno prestala sa sviranjem, na skoro pola godine... bila sam trazena za mnoge bendove, a u svakom pozivu za bend je bila i recenica koja mi je toliko dosadila : ''Nebitno kako sviras, nama samo treba riba sa instrumentom. '' :angry::angry: kada bih dosla na probe, ljudi su se mogu slobodno reci divili, kada bi culi kako sviram (sto mi je laskalo,naravno :twisted: )... pre par meseci sam opet dobila zelju za sviranjem, ali ovaj put zelim da napredujem sto bolje, bez pauza i bez odustajanja kada se naidje na nesto sto je teze za svirati. Osobno sviram obrade burzuma, nocturnal depressiona, nargarotha, satyricona, tj.mojih najdrazih bendova. Sada kada sam nastavila sa svojom 'buducom karijerom' , mogu da kazem da sebe mogu da vidim u buducnosti na srpskoj metal sceni. Kada budem dovoljno dobra, tj.koliko zelim biti, gledacete me i na bini :lol: a do tada, nemojte da potcenjujete umece zena na instrumentu i da globalizujete, sve je individualno :) pozz

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...