Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

Ma znaš šta sam htio reći, akustara jeste prava gitara, al je el. bolja ali to nije rasprava za ovu temu.

 

PS. Akustara je fenomenalan instrument, ali bez akustare ladno mogu, dok bez električne ne musik19.gificon_rockdevil.gif

Blago tebi ja i dalje ceshce sviram moju akustaru Melodiju nego Strata wallbash.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diraj mi čorbu, znao se on dočepat i prave gitare
Svirali smo nekoliko različitih svirki kao predgrupa čorbi, a kao što možda znate, on ima momenat na pola koncerta kada izađe sam sa el. gitarom i na nekom clean-u isprati sebe pesmu-dve. Za vreme svirke u Kragujevcu, stajao ja sa strane bine, iza mene se provukli neki klinci, fanovi gitare, idu unaokolo i traže trzalice. Bora uzeo Džindžerovu gitaru, penje se na binu i sprema se da krene. U tom trenu jedan od klinaca iza vikne "Jao, vidi, Stiv Vaj!". Sad mi i nije tako smešno kad gledam napisano, ali u onom trenutku sa umornim veteranom Borom u kadru koji drži strata i sprema se da krene...Samo sam ga zamislio kako počinje da plete neku improvizaciju icon_smile.gif

 

Blago tebi ja i dalje ceshce sviram moju akustaru Melodiju nego Strata
Učio sam klasičnu gitaru a trenutno nemam nikakvu akustičnu kući i moram priznati da počinje baš da mi nedostaje. icon_sad.gif Moraću da pazarim neku od siromašnog studenta kome treba kinta da bi prijavio ispit i očistio godinu icon_mrgreen.gif

 

A to je interesantno da se žene lepo snalaze sa akustičnim gitarama, kako da bi pratile sebe u kantri muzici, tako i kad se radi o klasičnoj gitari, a potrebna je veća snaga u rukama da bi se svirala akustična u odnosu na električnu. icon_da.gif

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirali smo nekoliko različitih svirki kao predgrupa čorbi, a kao što možda znate, on ima momenat na pola koncerta kada izađe sam sa el. gitarom i na nekom clean-u isprati sebe pesmu-dve. Za vreme svirke u Kragujevcu, stajao ja sa strane bine, iza mene se provukli neki klinci, fanovi gitare, idu unaokolo i traže trzalice. Bora uzeo Džindžerovu gitaru, penje se na binu i sprema se da krene. U tom trenu jedan od klinaca iza vikne "Jao, vidi, Stiv Vaj!". Sad mi i nije tako smešno kad gledam napisano, ali u onom trenutku sa umornim veteranom Borom u kadru koji drži strata i sprema se da krene...Samo sam ga zamislio kako počinje da plete neku improvizaciju icon_smile.gif

 

Učio sam klasičnu gitaru a trenutno nemam nikakvu akustičnu kući i moram priznati da počinje baš da mi nedostaje. icon_sad.gif Moraću da pazarim neku od siromašnog studenta kome treba kinta da bi prijavio ispit i očistio godinu icon_mrgreen.gif

 

A to je interesantno da se žene lepo snalaze sa akustičnim gitarama, kako da bi pratile sebe u kantri muzici, tako i kad se radi o klasičnoj gitari, a potrebna je veća snaga u rukama da bi se svirala akustična u odnosu na električnu. icon_da.gif

Da potrebna je veca snaga ali je teze svirati elektricnu i dobiti sjajan zvuk wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znaš šta sam htio reći, akustara jeste prava gitara, al je el. bolja ali to nije rasprava za ovu temu.

 

PS. Akustara je fenomenalan instrument, ali bez akustare ladno mogu, dok bez električne ne musik19.gificon_rockdevil.gif

Ma, znaaaaam, ali moram malo prozivati......

 

A to je interesantno da se žene lepo snalaze sa akustičnim gitarama, kako da bi pratile sebe u kantri muzici, tako i kad se radi o klasičnoj gitari, a potrebna je veća snaga u rukama da bi se svirala akustična u odnosu na električnu. 

Veoma

 

BTW Elektricna nekako ne lezi devojkama icon_cry.gif , izgleda vestacko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Prvo zene mogu da sviraj,a to sto neki muskarci tvrde suorotmo znaci da je proradila sujeta,posto tesko podnose da neka devojka svira bolje od njih.Svasta sam dozivela od raznih klinaca gitarista koji pluju moju svirku a sami imaju problema sa hvatanjem jednog jedinog akorda.Ali valjda ce i oni odrasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo zene mogu da sviraj,a to sto neki muskarci tvrde suorotmo znaci da je proradila sujeta,posto tesko podnose da neka devojka svira bolje od njih.Svasta sam dozivela od raznih klinaca gitarista koji pluju moju svirku a sami imaju problema sa hvatanjem jednog jedinog akorda.Ali valjda ce i oni odrasti.

volim da dodjem na forumu jerbo tu ima pametnog da se procita!

 

taman kada tema zasluzeno umre, nadje se neki necromancer da je uzdigne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti si verovatno muzicar...

1: "A? Nisam, nisam..."

2: "A nisi?!?"

1: "Pa ne, kazem jesam! Samo tetki da odnesem lek..."

 

To sto sam na slici sa pljeskavicom pored patrolnih kola naseg lo inforsment komjunitia ne znaci da nisam muzicar, hvala lepo... Ja sam bre pevao za petlicje "Kolibrija" kada si se ti zezala sa... Kada si se igrala u pesku sve u svemu... Enihau, kada budes negde svirala ti lepo najavi svirku da mozemo da dodjemo da bacamo gace na tebe prilikom solo deonica... I da nabacis neki pseudonim zesceg karaktera da bismo ispratili tvoju svirku odgovarajucim transparentima

"/yourname volim te ali ti zavidim na expresivnosti, mozes li mi oprostiti?"

"/yourname napravicu ti petoro dece" (kao muska varijanta "rodicu ti petoro dece"... ovo zvuci manijacki, zato sto nikada nije ni planirano da devojke sviraju gitaru i da imaju obozavatelje...)

"/yourname /nameofyourboyfriend te nikada nece voleti kao ja!" pukeface.gificon_mrgreen.gif

 

Enivej, skoro su kod nas bile neke Britanke kojima je lid gitarista plavusa sa velikim sisama u koznom kompletu... Takvog umetnika sam uvek spreman da "podrzim"... icon_mrgreen.gif

 

U svakom slucaju, sto rece srdjan, volim zene sa gitarom! :ne kada sviraju smajli: icon_wink.gif

 

kreativni peJnis 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno zamisljas da si pametan a ponasas se i izgledas ko kreten.Okani se mene a najbitnije mi je da mi tvoje gace nikako nisu potrebne.Tvoju sujetu leci na nekom drugom a mene se okani,imam pametnija posla nego da slusam(CITAM) gluposti umisljene budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno zamisljas da si pametan a ponasas se i izgledas ko kreten.Okani se mene a najbitnije mi je da mi tvoje gace nikako nisu potrebne.Tvoju sujetu leci na nekom drugom a mene se okani,imam pametnija posla nego da slusam(CITAM) gluposti umisljene budale.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ok, za ovo ponasas se k'o kreten cu ti oprostiti... Ali za ovo izgledas k'o kreten? Nikako! Moj gitarski ego to ne moze da podnese... Zahtevacu poravnanje kod nekog od moderatora, nikada vise neces pisati na internetu u

ovom gradu, je l' si cula! icon_wink.gif

BTW, sta znaci umishljena budala? Je l' to neko ko je istripovao da je budala icon_mrgreen.gif ili je to budala koja je zaneshena mislima? icon_wink.gif Ne znam kako da se postavim... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno zamisljas da si pametan a ponasas se i izgledas ko kreten.Okani se mene a najbitnije mi je da mi tvoje gace nikako nisu potrebne.Tvoju sujetu leci na nekom drugom a mene se okani,imam pametnija posla nego da slusam(CITAM) gluposti umisljene budale.

Osh' da secemo glave mala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno zamisljas da si pametan a ponasas se i izgledas ko kreten.Okani se mene a najbitnije mi je da mi tvoje gace nikako nisu potrebne.Tvoju sujetu leci na nekom drugom a mene se okani,imam pametnija posla nego da slusam(CITAM) gluposti umisljene budale.

E devojko opusti se, lik se zeza! Ionako nas devojke pocenjuju stalno, pa tako i za sviranje gitare. BTW ne vidim zashto mushkarci uopshte imaju problem sa devojkama koje sviraju gitaru, to bi isto bilo kao kad bi devojke rekle da su baletani najgori fegeti al sve jedno niko im ne osporava talenat! Pa dobro mozda tipovima bolje stoji dzitra al je impresivnije kad vidish ribu da cepa solo na elektrichnoj, zar ne?

 

PS. Akustara rulz!!! Klasika konza!!! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...