Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

A sta kad zena svira? Metalci sigurno nece da skacu zato sto bi je kresnuli (ko u grandu sto svi blenu u Stoju), a ribe zato sto im je ova sto svira cool i trew...

Pa naravno da bi je kresnuli ako je dobra cica, a ribe bi dolazile na takve

koncerte da je ogovaraju jer im je maznula decka koga nikada nisu ni imale...

 

Enivej, znas me, sviram kao sto jebem: neredovno, lose i najcesce prstima ali

mi to cak i nije bitno, bitno je da zivim za te momente... Znate o cemu pricam... icon_redface.gificon_mrgreen.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi, totalno ste zastareli...

danas to nije bitno. musko, zensko.. koga je uopste briga. icon_cool.gif

 

 

p.s. aluzija na jay and silent bob strike back, kad auto-stoper drzi natpis: "will give head for ride". icon_smile.gificon_smile.gif

Odosmo u offtopic vode... Asocirao si me na majicu sa natpisom:

 

side A: Eat your pussy

side B: There are horny kids in Ethiopia

 

Definitli a mas' hev! icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvataj ih toliko ozbiljno icon_wink.gif

 

 

Postoji taj momenat, zaista žene koje dobro sviraju instrumente imaju neku dozu muške energije, i obrnuto, mislim da i većina vrhunskim muških muzičara ima nešto androgeno, dvopolno u sebi, što je i logično. (naravno napravite razliku, nije u pitanju nikakav hormonski disbalans ili slično,ljudi koji su androgeni generalno nisu biseksualni, što je interesantno ) Sad, šta je u pitanju, ujednačeniji rad obe moždane polutke,ravnoteža energija, sposobnost da se izbalansira naše svesno sa nesvesnim, ravnoteža polova u nama samima, nije ni bitno.

 

Pa bi se moglo reći da dobri ženski svirači imaju muda, čak i kad se ne radi o gitari icon_mrgreen.gif

gitara ipak poseduje neke specificnosti, tehnicke Pre svega, prema kojima je jednostavno made for maN instrument i to nema nikakve veze sa tIm shto sam ja mizoginista.... icon_wink.gif

generalno, zene u muzici, nevezano striktno za gitaru (i u drugim oblastima ljudskog drustva) su manje uspesne od muskaraca shto su mogle opravdati nekim polozajem koje su imale ranije, al' se i u dvadesetom veku iosta prica ponavlja pa stoga mozemo praviti pattern....uzmite bilo koju oblast na svetu, na jednog vrhunskog zenskog predstavnika ide nekoliko desetina muskaraca, shto je obrnuto proporcionalno njihovom broju u populaciji....

to shto dushan kaze stoji iz razloga shto svi ljudi imaju i muskih i zenskih hormona, btw. shta mislite zasto se picke depiliraju icon_smile.gif

kada se kaze 'muda' odnosi se na poslove 'de je potrebna neka energija i da kazem, pozitivna agresivnost, koja nije karakteristicna za zenkice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,naravno ja cenim muske gitariste ali trebali bi oni nas malo da postuju.

KOJEzenske mozes da postujes....'de ih prividjas jebo te....

btw. ja kAO sexualni nihilista ne sanjam nikad perverzne snove, ni decake chak poput hate love-a, al' usled oVe teme prosle noci sanjah kako me siluje gitaristkinja....postaje veoma zajebano gadan je psiholoski rat ova tema unistice mi psihu.... no.gif

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sad je malo lepse...

Elem, moje dame, nemojte se primati kada vas malo zezamo, poslusajte starog slatkorecivog mene i okanite se prepirke. icon_wink.gif

Ja znam za jednu ribu koja je dobar gitarista i to je Great Kat (mislim da je neko cak i postovao sliku negde pri pocetku teme), osim nje, stvarno ne mogu da se setim ni jedne... Ima ona neka nasa dzezerka, ali ona u sustini smara...

 

Inace, moj prijatelj lestate ima jednu izreku za to - "Zena gitarista ti je kao morsko prase, nit' zena, nit' gitarista" icon_smile.gif

 

Elem, ako znate jos neke muzicarke vredne pomena, recite sada (ili cutite zauvek icon_smile.gif )

wallbash.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dada, dobro je to... Samo kada bi bilo manje spama... icon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gif

ma neka ima i spama, ako ce ovako, mnogo je lepshe... (ko razume, pogreshi! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

 

 

sto bi rekao selja... seljackim izgovorom... "Dobro je dok ima pitchki!" (obratite paznju na spelovanje poslednje reci! icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

wolfe, care, sve si lepo obrisao, ali trebalo je vise, dalje - veliku Kat treba tuci gumenim dildom od pola metra (2 chadjave execution style icon_smile.gif) i 'nasa' je bluzerka, ne dzezerka....

btw. lestat nije muzicar pa se njegova izjava 'shift-deletuje' automatski.... icon_smile.gif

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
U stvari ovo je ozbiljna tema za raspravu, ali moraću da dodam i ovaj kaiš stripa mhihi.gif

 

user posted image

 

Elem..? Šta kažu devojke koje svraćaju na ovaj forum?

to je isto ko da pitas:

ZASTO JE MALO MUSKARACA CISTACICA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I gde je tih preostalih nekoliko muzičara ženskog pola koji redovno svraćaju na ovaj forum? Zar niko neće stati u odbranu ženskog pola?  icon_mrgreen.gif

ma jebite se.

 

sad treba neka da se pojavi a vi svi da skocite da joj u lice kazete ono sto se vec sochno israli na ovih x strana...

 

kako ko svira njegova je stvar i ne mora da ima veze sa polom vec sa time koliko ume da se uzivi u muziku, da vezba. Po vama je nemoguce srcano odsvirati pesmu bez cimanja, plazenja, kreveljenja, majmunisanja i ostalog. to sto sam ja kao zensko dok sam aktivno svirala gitaru 5, 6 h dnevno umela da se preznojim ko kreten za vreme samo jedne pesme od uzivljavanja u sviranje, a da sam pritom jedva pomerila nesto sem ruku, nema apsolutno nikakve veze,a?

 

Inace, umela sam potpuno tacno da odsviram Dyers Eve i Damage Inc od Metallice icon_razz.gif

 

to sto niste culi ne znaci da ne postoji.

 

ovo nije hvalospev meni vec poruka vasoj gluposti. nadam se da ce vam ribe imati podjednako lose misljenje o muskom polu.

Edited by Double Fire
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jebite se.

 

sad treba neka da se pojavi a vi svi da skocite da joj u lice kazete ono sto se vec sochno israli na ovih x strana...

 

ovo nije hvalospev meni vec poruka vasoj gluposti. nadam se da ce vam ribe imati podjednako lose misljenje o muskom polu.

Нене, сада је јасно... Ради се о женској сујети... То када се ти плазиш изгледа

сигурно изгледа као да хоћеш нешто да лизнеш, погледај како то мушки раде:

 

http://users.yubc.net/~snikola/plazenje.jpg

 

(литература: др Стив Вај, Г3 Лајв)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ajde u neku kintu da ti dam gitaru da odsviras dyers eve nije to nesto tesko ni damage ni bilo koji thrash al' da vidim to voleo biH da ti ponudim opkladu, shto ne znaci da ne mozes da naucis, nego ja nesto sumnjam da mozes, tako cemo, diskriminatorski....

dakle, zenski gitarsiti su sranje i jednostavno nikakav prilog suprotnom nije ukoliko uvezbaju neku pesmu, koja goD da je, a narocito ne ovakve stvari koje spadaju u osnovu sviranja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...