Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Ima veze sa hriscanstvom onoliko koliko mi to mislimo..a u sustini nema veze.

 

Zna se sta je hriscanstvo, koji su mu principi i to je to.

Drugo su ovi ostaci paganizma u pravoslavlju, npr. pa onda narod pomisli da je to hrsicanstvo.

 

EDIT: nije potrebna tema..ali kako hocete..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas to ima veze sa hriscanstvom, iako je u pitanju sudar svih mogucih verovanja koja su se nalazila na tim prostorima. Mi mozda znamo da to nema veze, ali to nije vazno i ne menja poglede vecine.

Da, taj deo lobanje se zove fontanela... icon_smile.gif

Покрштавање Словена није избрисало старе обичаје и веровања, већ им је само доделило ново рухо. Тако да данас велики број хришћана има та веровања, и зато се то (погрешно) приписује хришћанском наслеђу. Елем, као што си рекла, извор веровања и није толико битна ствар у овом случају.

 

Фонтанела, је ли? icon_smile.gif Никада ми није ишла анатомија. Додуше, потрудићу се да запамтим овај термиТ. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon smrti, astralno telo "vrslja" jos neko vreme medju svojima, ako to zeli ili ako se umrlo nasilno, iznenada ili pre vremena, tako da je u nekim slucajevima moguce uspostaviti kontakt sa umrlom osobom...

 

Mada, njima to smeta da produze dalje sa svojim odvajanjem od sveta u kome su boravili, tako da ne treba na silu uspostavljati komunikaciju.

U svakom slucaju, duh umrlog ne moze nikako da naskodi, da u besu odize predmete i sl. To su vec neki drugi fenomeni.

Mešaš pojmove. "Umrla osoba" je umrla, astralno telo može da po inerciji sledi mehanizme ponašanja koji su postojali za života, ali ne može da "želi" nešto, jer nema mogućnost mišljenja, projektovanja mislima unapred i slično. Moguće je da osoba na neko vreme odgodi svoj odlazak jer je vezana nečim ili odbija da ode, ali kad jednom ode, ona je napustila ličnost, tj ličnost koju je privremeno koristila ta duša je zauvek nestala. Tako su priče o komunikaciji sa nekim ko je umro pre jako mnogo vremena i sad je "sa one strane" nerealne.

 

 

То је глупост и то треба искоренити...

Опет, ја никакву везу АП и тих глупавих обичаја не видим...

Kad ne poznaješ materiju dovoljno ali jako voliš da budeš moderator...

 

Када се беба роди, баш тих 40 дана се сматра да је подложна утицајима разноразних злих сила и сл. Опет, то је период када се формира лобања (ако сте приметили, беби као да глава пулсира, док је лобања, да тако кажем, мека), тако да.. није то тако неосновано као што се чини на први поглед.
Beba nije sasvim "ovde", tj, koristeći Kastanedin rečnik (bez ulaženja sad u to da li je on lažljiva budala ili nije), fokusira se skupna tačka. "energetski sistem" čoveka se formira kroz taj period vremena, navikava se na telo, a i kasnije , tokom prvih par godina se navikava da funkcioniše koncentrisano na ovaj svet na koji je fokusirana i naša pažnja. Beba je energetski jako otvoren sistem, bebe ne razlikuju astralni svet od fizičkog na primer. Granice između materijalnog i nematerijalnog nisu čvrsto uspostavljene. Moglo bi se reći da je to period uzemljenja, i na neki način period "resetovanja", tj trenutak "smrti" (jer sve do samog rađanja i malo posle njega, osoba još uvek ima kontinuitet samosvesti)

Zbog toga je beba osetljivija na astralne uticaje, pa i na sve oblike energije/svesti na koje smo mi pomalo oguglali ili ih čak nosamo unaokolo u obliku larvi a i ne primećujemo. Beba izlazi iz astralnog tela čak i kada je budna, spontano, mnogo je manja identifikacija sa telom, jasno je i zašto. Ako bi bili astralno projektovani i prišli zaista malom detetu ali dovoljno velikom da je svesno objekata bilo koje vrste pa ih prati pogledom, vrlo je moguće da bi vas videlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm. I za to vreme treba pokriti sva ogledala, da se upokojeni ne uplasi kad shvati da mu nema odraza... rolleyes.gif

Mozhda se tolk'o uplashi da pobegne, i to gde drugde nego u svoje telo pa s povampiri...

 

I zato vampiri nemaju odraz u ogledalu a pogotovo oni spiritualni, a pogotovo oni spiritualni specializovani za astral...

 

ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto ja znam sam pokupila iz nekih starijih knjiga o narodnim verovanjima sirom Srbije...

 

Pisu o obicajima povodom znacajnih trenutaka u zivotu - rodjenju, vencanju, smrti, o narodnim gatanjima, starim proricanjima, simbolici snova, vlaskoj magiji, lecenju biljem...

 

Ja sam imala srecu da pronadjem autenticna izdanja, ali to svako moze da pogleda na internetu. icon_da.gif

Vlashka magija + autentichnost ...

 

VrRrRrRh...

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kao da ne znas koliko je sve to izmesano... Mnogi misle da ima i praktikuju to kao hriscanstvo. U krajnjoj liniji, pisu i o krstenju... no.gif

 

U svakom slucaju, meni je to krajnje zanimljivo. Srolikost srpskih obicaja... rolleyes.gif

Ismeshano i medjusobno izmenjeno...

 

Ahhh... Ti ljudi... A tek kompromisi...

 

Glupi hjumani... :zgadjenimengele:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тачно. Тешко да то има везе са хришћанством.

 

Кад смо већ код тих фамозних 40 дана, занимљиво је како је у нашој народној традицији то период повезан са доласком на овај свет и одласком са истог.

 

Када се беба роди, баш тих 40 дана се сматра да је подложна утицајима разноразних злих сила и сл. Опет, то је период када се формира лобања (ако сте приметили, беби као да глава пулсира, док је лобања, да тако кажем, мека), тако да.. није то тако неосновано као што се чини на први поглед.

U pitanju su 2-3 meseca (medicinska chinjenica) shto je maaalk'ooo duzhe od famoznih 40 dana...

 

Neki tamo lutali kroz pustosh pa instictucionalizolvali svoj podvig...

 

Sere mi se... seronja.gifseronja.gifseronja.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas to ima veze sa hriscanstvom, iako je u pitanju sudar svih mogucih verovanja koja su se nalazila na tim prostorima. Mi mozda znamo da to nema veze, ali to nije vazno i ne menja poglede vecine.

Da, taj deo lobanje se zove fontanela... icon_smile.gif

Ima veze sa pravoslavljem a ne hrishcjanstvom...

 

Iako je pravoslavlje deo/izdanak/shta-vecj hrishcjanstva logichki je netachna tvoja tvrrdnja...

 

Veruj mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако неко хоће тему "Обичаји у Србаicon_wink.gif" (знам да је неправилно, али конструкција ми се допада) нека каже и отворићу је...

Bez problema se to mozhe spakovati na dupliranu temu: "Religija (Starih) Slovena" i dati joj kakav-takav smisao...

Edited by Ol' Scratch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze sa hriscanstvom onoliko koliko mi to mislimo..a u sustini nema veze.

 

Zna se sta je hriscanstvo, koji su mu principi i to je to.

Drugo su ovi ostaci paganizma u pravoslavlju, npr. pa onda narod pomisli da je to hrsicanstvo.

 

EDIT: nije potrebna tema..ali kako hocete..

A cela religija & magija + filozofija je "samo ono shto mi mislimo" ...

 

Il' mozhda ovde neko veruje u chuda (?) ...

 

"Well good for them" - iliti ne zanima me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Покрштавање Словена није избрисало старе обичаје и веровања, већ им је само доделило ново рухо. Тако да данас велики број хришћана има та веровања, и зато се то (погрешно) приписује хришћанском наслеђу.

Zapravo to j hrishcjansko nasledje iz prostog razloga - hrishcjani lupishe copyright na dotichne obichaje...

 

Tol'ko prosto...

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је и моје мишљење, након што сам прочитао књигу о АП. Људи се једноставно "истрипују". Нисам пробао, али бих волео да прочитам искуства некога ко јесте...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пробао си? Искуства...

 

Јесте, коначно... biggrin.gif

Probao sam... I bio sam prilichno duboko u cleoj toj prichi... Chisto "istrazhivachki"...

 

Iskustva:

 

Gadno tripovanje i kao maximum blagi osecjaj levitacije...

 

Konachno... Zahvali se vecj kome osecjash potrebu da se zahvalish...

 

----------------------------------------------------------------------------------

Ствар је твоје слободне воље што си одлучио да, релативно конструктивно, учествујеш у овој расправи. Бог са тим везе нема...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...