Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

@Angrist.

pa skini sve,nece ti biti problem ni sa dialapom ;)

procitaj prvo sve ono u wordu,one vezbe pocetna uputstva i teorije(skoro sve je na srpskom),FAQove ...

pa predji posle na neku od knjiga,imas neke i na srpskom,Slaviniski,Franc Bardon-Astralni Plan

uglavnom sve skini

Edited by boargutgrinder

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest LadyCorpse

evo ovako, znam da se ubacujem and I'm new here, pa se unapred izvinjavam ako je vec bilo objashljenja za moje pitanje, hm, je li iko upucen u hermetizam, ovde? a da nije pochetnik poput mene...

 

vezbanje tela nije lose ali nije ni toliko bitno.

 

 

Ja lichno mislim da jeste,to je neki prvi stadijum,prvo se opushta telo, pa onda polako i duh, samo je bitno to vezhbati redovno, i sa puno strpljenja, meni se chesto desi da zaspim, otherway, imam neki osecaj lebdenja, i punjenja energije, koji hermetizam dalje objashnjava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/94488981/OOB.rar

 

Više od ovoga ti nije potrebno, ukoliko želiš samo astralnu projekciju da savladaš. I da, opuštanje je ključna tehnika kada je u pitanju astralna projekcija, mada se i uz pomoć šamanističkih tehnika, kod kojih opuštanje nije potrebno,

može astralno projektovati, ali to je već druga priča.

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
http://rapidshare.com/files/94488981/OOB.rar

 

Više od ovoga ti nije potrebno, ukoliko želiš samo astralnu projekciju da savladaš. I da, opuštanje je ključna tehnika kada je u pitanju astralna projekcija, mada se i uz pomoć šamanističkih tehnika, kod kojih opuštanje nije potrebno,

može astralno projektovati, ali to je već druga priča.

 

aaaaaaaaaa.........hvala puno, puno, puno...ovo mi je tako bilo potrebno!!!! =))))))))) hvala, hvala, hvala! :zeleni::mrgreen::zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
upucjen sam ja... uchili smo u shkoli o hermetichki zatvorenim posudama i prostorijama....

 

 

dechko, nadji sebi lepshu zanimaciju!! mene...zaobidji!! ;) ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako, znam da se ubacujem and I'm new here, pa se unapred izvinjavam ako je vec bilo objashljenja za moje pitanje, hm, je li iko upucen u hermetizam, ovde? a da nije pochetnik poput mene...

 

 

:) Prvo pitaj šta te interesuje, ipak hermetizam je veoma širok pojam, uz to ono što ljudi podrazumijevaju pod hermetizmom se uglavnom može naći u knjigama, zato i nije više hermetizam, niti okultizam. Uzmeš lijepo knjige od Israel Regardija, možda i od Elifasa Levija etc., pa čitaš, čitaš, sve dok ne odlučiš nešto da uradiš etc. Imaš google i tu sve možeš naći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Prvo pitaj šta te interesuje, ipak hermetizam je veoma širok pojam, uz to ono što ljudi podrazumijevaju pod hermetizmom se uglavnom može naći u knjigama, zato i nije više hermetizam, niti okultizam. Uzmeš lijepo knjige od Israel Regardija, možda i od Elifasa Levija etc., pa čitaš, čitaš, sve dok ne odlučiš nešto da uradiš etc. Imaš google i tu sve možeš naći.

Crowley, ipak.

Što se tiče hermetizma, ovo je ok početni kurs:

http://www.mininova.org/tor/858363

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crowley nije za početnike, jer je on od svojih čitalaca zahtjevao ogromno znanje, tj. on nije bio u stanju jednostavno da piše, osim možda u knjizi "magick in theory and practice", koju bi svako, ko želi magijom da se bavi, trebao da posjeduje. Regardie je tu puno jednostavniji i prilagodniji za početnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Primere astralne projekcije viđamo u mitovima, npr. kada Odin u obliku životinje, najčešće vuka ili zmije ''putuje u udaljene predele''. Njegovo fizičko telo se ne bi pretvaralo u životinju, već bi ležalo nepomično, kao da je mrtvo. Dakle svojim duhom bi ''putovao''. Takve primere imamo naravno i na Istoku, kod jogina a praktičnu primenu astralne projekcije lepo je opisao Franc Bardon u knjizi ''Inicijacija u Hermetizam''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji, chitala sam o ovome. Samo za to treba MNOGO vezbanja.

Postoji i nesto sto se zove kreativna vizualizacija. To je neki fazon da se pomocu meditacije ispuni svoj zivot, ostvare zelje, ili poboljsa odnos sa nekom osobom...znachi nekim usmeravanjem energije. Ima raznih knjiga o ovome, najmanja je KREATIVNA VIZUALIZACIJA od Shakti Gawain, koga zanima nek prochita. Meni se svidela. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...