Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Nema tu neke fore, ti odvajas svoje astralno telo od fizickog. Svojom voljom. Na visim stepenima AP-a mozes da prikazujes sebe tj. svoje astralno telo drugima koji su u fizickom svetu, tako da bas i ne mogu najbolje da objasnim, kroz AP, tvoje drugo iskustvo u zivotu tj. da te je njegova majka videla, i da ti nisi video samoga sebe. Tokom astralne projekcije mozes da menjas oblik u razlicite stvari i kao takav takodje mozes da se manifestujes, to se dogadja na visim nivoima, ja ne poznajem licno nijednog coveka koji je dosegao taj nivo. :)

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je da u astralu uopšte ne moraš da ličiš na sebe- često bude različitih detalja a nekad si sasvim drugačiji. A da bi postao ''vidljiv'' za druge potrebno je da ovladaš elementima, u ovom slučaju elementom Zemlje.

 

U jednoj struji rade se posebne vežbe (dugo i temeljno naravno) gde praktikant oblikuje svoj astralni oblik i stvara svoje više Ja koje će kasnije biti veoma moćno...

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skeptik,ali nebitno,zanimljiva mi je diskusija.

 

. Veza između astralnog i fizičkog tela je takođe i- disanje. Kada bi napustila zemljinu sferu umrla bi. Tada se prekida veza a telo momentalno umire.

Varg (ili neko drugi)ako moze par recenica,kakve su jos karakteristike veze,to mi je nejasno.

I drugo kakva je AP u fizickom svetu,ako mogu da otvaraju vrata taksija,onda je fizicki kontakt moguc,znaci AP je materijalna?

Edited by Nimrod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina,imao sam ih i ja,ali deca to rade spontano i umeju instinktivno da se vrate.

Bezobzira da li si dete ili ne vracas se instinktivno, oni koji se nisu vratili su to uradili najcesce svojim izborom, a ni to nije toliko lako, potrebne su vezbe.

 

 

 

 

Ljudi u fizickom svetu te vide kada si u astralnom samo ako si ti dovoljno izvezban itd.. Za fizicki kontakt ne znam. Zato sam i rekao da ne mogu da objasnim onime-ovo iskustvo kroz AP, ima dosta stvari koje se ne poklapaju.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skeptik,ali nebitno,zanimljiva mi je diskusija.

 

 

Varg (ili neko drugi)ako moze par recenica,kakve su jos karakteristike veze,to mi je nejasno.

I drugo kakva je AP u fizickom svetu,ako mogu da otvaraju vrata taksija,onda je fizicki kontakt moguc,znaci AP je materijalna?

 

Čovek ima 5 čula koji odgovaraju broju elemenata- 5. Astralno telo koristi ta čula za recepciju fizičkog sveta, a samo astralno telo je naš besmrtni duh, odn. naše najfinije telo koje se takođe sastoji iz više centara- čakri.. Sam astral je nešto kao četvrta dimenzija, nema kraja ni početka, nema vremena ni prostora. U njemu je SVE, a od stepena zrelosti magičara zavisi koliko će moći da vidi u astralu. Pustite maštu na volju :)

Ukoliko veza između astralnog i fizičkog tela pukne, dolazi do smrti. Čitao sam o jednoj šamanki koja je doživela astralno putovanje i bilo joj je vrlo prijatno, međutim, smetala joj je veza sa fizičkim telom, ta veza kao da ju je sputavala. Zbog toga je odlučila da je preseče, ne znajući da bi umrla. Na njenu sreću, nije uspela u tome.

 

Što se tiče fizičkog kontakta, moguć je ali samo kod razvijenijih magičara. Isto kao i vidljivost, a cela filozofija je u kontroli elemenata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucidni snovi su snovi u kojima si svestan da sanjas,samim tim imas potpunu kontrolu nad svim desavanjima.Bog u svetu snova,da prostis na paraleli.Sad,ako to neko koristi da ulepi si pidzamu,to je drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projekcija u realnom tj. materijalnom svijetu se zove real- time OBE, za koju bi čak i neki rekli da nije astralna projekcije, pošto nije na astralu. Ta vrsta projekcije se, ako se ne varam, zove i eterična projekcija. Tokom te projekcije je moguće vidjeti stvari onakve kakve jesu u materijalnom svijetu. mada mi nije baš najjasnije kako neko ko se eterično projektuje može biti viđjen od strane neke druge osobe, jer to bi već bilo nešto drugo...

Što se tiče smrti i ap, to je naravno glupost. To šo je bardon to napisao ne znači da je tako, možda je to samo zbog toga što nije htio da se početnici bavi sa time, a možda i zato što nije imao veze. Bardon je ponekad i mješao pojmove, tako da me tu ništa ne čudi.

 

Čovek ima 5 čula koji odgovaraju broju elemenata- 5. Astralno telo koristi ta čula za recepciju fizičkog sveta, a samo astralno telo je naš besmrtni duh, odn. naše najfinije telo koje se takođe sastoji iz više centara- čakri.. Sam astral je nešto kao četvrta dimenzija, nema kraja ni početka, nema vremena ni prostora. U njemu je SVE, a od stepena zrelosti magičara zavisi koliko će moći da vidi u astralu. Pustite maštu na volju icon_smile.gif

 

To nije baš tačno. Takođe ne bih pričao baš tak sigurno o astralu kao ti, ako već i sam kažeš da se nikad nisi astralno projektovao. Ako Bardon kaže da je tako, to ne znači da je tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucidni snovi su snovi u kojima si svestan da sanjas,samim tim imas potpunu kontrolu nad svim desavanjima.

 

 

    Sto se tice lucidnih snove, dug period vremena sam praktikovala taj vid sanjanja, ali pravim malu pauzu u tome jer snovi sami po sebi imaju svoju svrhu i veoma mi je interesantno da vidim sta podsvest zeli da mi kaze.

 

     A ono sto Varg kaze o disanju je potpuno tacno. Lamaisti veoma dugo uce najrazlicitije tehnike disanja za razlicite vrste astralnih projekcija. Losa uvezbanost stvarno moze da izazove prekidanje vrpce i gubitak veze sa telom.

 

    Ako nekog interesuju primeri nenamernih astralnih projekcija neka procita knjigu Zivot posle smrti Kolina Vilsona.Bavi se on mnogim stvarima u toj knjizi, ali je veoma lepo obradjena tematika i nenamernih AP i izneti su utisci ljudi koji su ih doziveli. Meni je posebno bilo interesantno iskustvo jednog planinara koji je doziveo AP i bio izrazito ljut kad se vratio u svoje telo.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sto se tice lucidnih snove, dug period vremena sam praktikovala taj vid sanjanja, ali pravim malu pauzu u tome jer snovi sami po sebi imaju svoju svrhu i veoma mi je interesantno da vidim sta podsvest zeli da mi kaze.

 

A ono sto Varg kaze o disanju je potpuno tacno. Lamaisti veoma dugo uce najrazlicitije tehnike disanja za razlicite vrste astralnih projekcija. Losa uvezbanost stvarno moze da izazove prekidanje vrpce i gubitak veze sa telom.

 

Ako nekog interesuju primeri nenamernih astralnih projekcija neka procita knjigu Zivot posle smrti Kolina Vilsona.Bavi se on mnogim stvarima u toj knjizi, ali je veoma lepo obradjena tematika i nenamernih AP i izneti su utisci ljudi koji su ih doziveli. Meni je posebno bilo interesantno iskustvo jednog planinara koji je doziveo AP i bio izrazito ljut kad se vratio u svoje telo.:)

 

Da i ne, tehnike disanja mogu da budu veoma pomoćne, ali nisu potrebne za astralnu projekciju. Ja mislim da je njihova korist u tome što se uz pomoć njih može dovoljno energije "stvoriti" koja je potrebna za projekciju, ali tehnike disanja poput pranajame nisu nešto bez čega se neko neće da projketuje. Glavna stvar jeste da se pravilno diše i u nekom ritmu... Mada ja dosad nisam nikad imao problema sa disanjem, tako da i ne mislim da je to baš toliko važno za astralnu projekciju.

 

 

Ne znam koliko puta je potrebno reći da do gubitka veze sa tijelom ne može doći, osim ako je neko napadnut od strane nekog bokora ili veoma iskusnog magičara, ali mogućnost za takvo nešto je veoma minimalna. Problem je ostati odvojen od tijela, a to da će se vrpca prekinuti nije starno razlog za ikakvu brigu, pošto se astralno tijelo automatski vraća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Evo jednog tekstica.

 

Astral Projection - Is it Possible?

 

 

Scientific evidence is now suggesting that we can leave our physical body and that we may even survive the death of that physical body.

 

Using brainwave technology it was found that a certain combination of alpha and theta harmonics caused the immediate transference of consciousness away from the physical body.

 

Almost everyone trying these frequencies has agreed that the effect is very unusual. Several users have reported a distinct 'moving' of their perception from the physical body.

 

It could take a lifetime to open the door to this inner journey, the Astral Projection frequency can do it in 10 minutes.

 

 

How Does it Work?

 

Accurately calibrated sine wave frequency generators were used to generate different frequencies in each ear.

Experimenting through the whole range of alpha and theta waves (from 5 - 12 Hz) it was found that a combination of frequencies consistently caused a complete shift in consciousness. This feeling was likened to all of your bodily awareness, suddenly being pulled into your pineal area (third eye).

Astral projection, Remote Viewing and Past Life Regression all take place in the Theta Phase of our altered consciousness. The harmonics used in the Mind Sync products have been specifically designed for this ( they are not random theta induction products - they will help to stabilize the sleep borderline state)

Once you have achieved stability and confidence in the sleep borderline environment you will be able to move your awareness around within this visible environment. You will have dissociated from your physical body and are now in what many people call the astral body or the astral vehicle. In some instances you can still see your physical body. This is not as common as popular literature suggests. It is very rare to see a silver cord connecting the astral and the physical bodies.

With experience you will be learn to differentiate the different types of images.

i) The astral and past life images will often have an ethereal quality. The colours will be vibrant and senses will be extremely heightened. There will often be clues that the content is past life related ( We have many students who will correlate their exeperiences with real events or locations on the internet)

ii) Remote viewing images will seem more part of this world ( and of course they are). Many students have likened this to watching a live remote camera where you have control over angle, zoom and position. You are not visible in these situations.

iii) With astral projection you mostly have control over what you do and where you go ( many have suggested that this is a similar experience to wake induce lucid dreaming - I am personally inclined to agree but would suggest that Dream Induce Lucid Dreaming is a different state and experience)Sometimes you can feel that you are being led and this can be exciting. However you do always maintain control.

Also a quick word about the differences between the astral , super astral and oobe frequencies.

As mentioned the astral frequencies work in the theta phase and help to stabilize the sleep borderline state. The oobe frequencies go into a deeper state of consciousness than this. The dominant frequencies are almost into the delta range. This has the tendency to slow down the image stream so that you have more control over your interaction. However as the oobe frequencies take you well beyond the normal sleep threshold it is more likely that you will fall asleep to begin with.

The super astral program is much longer than the standard astral or oobe frequency sets. It has a much longer induction period which helps students who have some resistance to brainwave entrainment. It also has a much longer stabilization period. It is ideal for students who have more time to spend on their astral journeys ( you will need to listen for whole 70 minutes).

We are often asked if astral projection or remote viewing is dangerous. In our experience the answer is no. In a decade of research and working with thousands of students; we have no reports of adverse experiences on the astral plane.

 

Shaman - home

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastično. Kako čitam, praktično svako može da se "projektuje" ali većina se plaši. Čitala sam da snovi u kojima se leti predstavljaju neki vid astralne projekcije ali nisam sigurna koliko je to tačno.

 

Ne mogu da nađem jedan interesantan link o astralnim putovanjima koje je jedan mladić pisao, pored lucidnih snova itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da svako moze da se projektuje, ljudi smo svi.

Snovi su jedan vid posete astralu, neko se mozda nece sloziti sa mnom ali sta sad :)

Opet, nisu svi snovi isti, lucid je poseban dozivljaj kada zavdrzavas budnu svesnost. Ne moras cak ni da letis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da svako moze da se projektuje, ljudi smo svi.

Snovi su jedan vid posete astralu, neko se mozda nece sloziti sa mnom ali sta sad :)

Opet, nisu svi snovi isti, lucid je poseban dozivljaj kada zavdrzavas budnu svesnost. Ne moras cak ni da letis.

Da, zato sam razdvojila snove o letenju i lucidne snove. Dešavalo mi se par puta da sanjam lucidno. Tipa, svesna sam da sanjam i uzmem da se štipam za ruku ili nešto slično i skontam "Wow, pa ja sanjam!". Svestan si toga a i činjenice da možeš da radiš šta hoćeš. Neopisiv doživljaj. Prvo što mi padne na pamet jeste da obratim pažnju u kom sam okruženju i šta tu može da se uradi onako svojevoljno. Moćno, nema šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocno, nisi ni svesna koliko, zapravo, i sta tu mozes da radis :)

Ogranicena svest je jedino sto te sputava tada. Treba znati da si tada deo Svesti svih svesti, izvan granica ljudskog poimanja vremena i prostora i sto je najlepse, odatle mozes uticati na fizicku realnost. To se praktikuje u seidru, samanizmu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocno, nisi ni svesna koliko, zapravo, i sta tu mozes da radis :)

Ogranicena svest je jedino sto te sputava tada. Treba znati da si tada deo Svesti svih svesti, izvan granica ljudskog poimanja vremena i prostora i sto je najlepse, odatle mozes uticati na fizicku realnost. To se praktikuje u seidru, samanizmu itd.

Ma svesna sam ali baš ta svest me ograničava. Setiš se gravitacije i svih ostalih zakonitosti fizičkog sveta pa se smoriš. :) Desilo mi se jednom da sanjam da letim i da sam postala svesna toga i kako sam skontala da sanjam samo sam se spustila na zemlju. I sad kao opet da probam da letim, nije bilo šanse. xD

 

Jao kako ja volim ove "alternativne" stvari. Vratiću se na temu astralne projekcije jer imam par interesantnih saznanja samo moram sad do prodavnice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...