Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Astralna projekcija je sposobnost voljnog napuštanja fizičkog tela, prebacivanjem svesti u astralno telo i koriščenje astralnog tela za boravak na fizičkoj i astralnoj ravni.

 

ASTRALNO TELO

Astralno telo je načinjeno od fine astralne materije i isto tako realno kao i fizičko. Ono je njegov duplikat i kada se posmatra može izgledati bolje ili lošije od fizičkog tela, zavisno od zdravlja, moralnih i duhovnih karakteristika vlasnika. Kad je sklopljeno sa fizličkim telom njegova radijacija je kod prosečnog, zdravog čoveka nekih metar od sredine tela i izgleda kao raznobojna blještava kugla koja ga obavija sa svih strana. Vidovnjaci ovo zračenje iz astralnog tela nazivaju aura i po njegovom stanju i bojama mogu se čitati raspoloženje, osećanja, vrsta misli i duhovni nivo pojedinca.

 

----------

Interesije me bavi li se neko astralnom projekcijom ili astralnom magijom??

Kakva su vasa iskustva, koje tehnike koristite, spijunirate li nekog ph34r.gif , koja mesta posecujete??

 

Neko me je pitao na jednoj temi o broju telefona Maje Mandic, eto ja imam ovaj (nadam se da ga nije promenila)::::: 063/227-973

Njen sajt::: http://www.majamandic.com/

Sem o astralnoj projekciji nacice te jos korisnih informacija RHP orijentisanih na njenom sajtu.

 

Online kurs o astralnoj projekciji :::: http://www.mysticweb.org

Odlican kurs, traje 9 nedelja, nemoguce je da se posle ovoga ne projektujete...

 

IO Chaos!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odobrena tema ( sad jedino da proverim koliko ima duplih icon_smile.gif )

 

bio sam na njenom sajtu zanimljivo je icon_da.gif

 

sem jedne stvari koje se iskreno gadim, a to je kabala, ali ok astralna projekcija

icon_da.gif

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, da bi se astralna projekcija mogla izvesti sigurno potrebno je duze vreme baviti se meditacijom, postojali su slucajevi nemogucnosti vracanja astralnog u fizicko telo. Hmmm 9 nedelja "kursa" deluje prilicno komercijalno, nesto kao "astralna projekcija za svakog"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meditacija bilo koje vrste nije direktno povezana sa A. Projekcijom.

Jako retki slučajevi kada se neko nije vratio u fizičko telo su bili uzrokovani isključivo ličnim izborom same osobe. Nije problem vratiti se, jer to je automatska tendencija, problem je zadržati se svesno van fizičkog tela.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako nisam se nikada bavio astralnom projekcijom ali sam načuo nešto o tome...

tačnije ovo malo što sam čuo nikako se ne uklapa sa onim što sam ovde čuo.

 

Moja keva poznaje jednog lika koji je našao neku grupu i sad je sa njom..

ono što je on njoj ispričao tj. ona meni zvuči malo drugačije.

 

navodno kad izađeš iz svog tela ti si samo neka sila neodređenog oblika i verovatno ćeš se prepasti kada prvi put budeš probao/la kada naiđeš i na druge oblike kojih uvek ima u okolini.

 

i kada počne da ti se to dešava, mislim na izlazak iz tela, čućete neki umirujući tihi zvuk iz daljine, kevi je to bilo udaranje kristala o kristal na vetru...

 

ja sam hteo da pokušam ali nemam ... ono što je potrebno. mhihi.gif

 

kaze kada počneš da izlaziš iz tela svakom je osećaj drugačiji.

kevi je bio kao da joj neko drma krevet i kada je htela da padne ona se cimnula, prepala i nije više pokušavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam hteo da pokušam ali nemam ... ono što je potrebno. mhihi.gif

 

A sta je potrebno,ako nije tajna?

Meni sve ovo zvuci prilicno nestvarno,pa bi bilo fino kad bi ste ispricali kako ste napustili fizicko telo.

Edited by nomarks

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je potrebno,ako nije tajna?

Meni sve ovo zvuci prilicno nestvarno,pa bi bilo fino kad bi ste ispricali kako ste napustili fizicko telo.

potrebno je samo da prosiris svesnost u snovima i da malo vezbas...

a tehnika ima raznih, ako vas interesuje mogu da pastujem ovde neke...

 

ja imam razne tripove, ali najjdenostavnije receno samo ustanes i odsetas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, da bi se astralna projekcija mogla izvesti sigurno potrebno je duze vreme baviti se meditacijom, postojali su slucajevi nemogucnosti vracanja astralnog u fizicko telo. Hmmm 9 nedelja "kursa" deluje prilicno komercijalno, nesto kao "astralna projekcija za svakog"

meditacija je potrebna samo u specijalnim slucajevima zacepljenih cakri, jakih trauma itd...

s obzirom na to da ih svako ima (pogotovo ljudi stariji od 15 god) meditacije su korisne ali ne i neophodne...

 

Astralana projekcija jeste za svakoga!!! icon_da.gif

Zar se ne projektujes svaki puta kada sanjas??

Snovi jesu neka vrsta astralne projekcije, a veca svesnost se zove astralna projekcija. Malo bezveze ali termini su termini...

 

Kao sto je i rekao Dusan oni koji se nisu vratili sami su to odabrali ali cak i da ti je bas lepo na astralu i da neces da se vratis nemozes tek tako da odlucis da se nevratis ( moras specijalne meditacije da meditiras i potrebni su neki rituali.... koje?-nemam pojma), fizicko telo i cakre vratice te u telo hteo ti -ne hteo...

Plasiti se astralne projekcije je isto kao i plasiti se snova.

Vratiti se u fizicko telo je isto tako normalno kao disanje...

 

 

===============

 

LedStorm>>>

 

Na astralu mozes da uzmes koj hoces oblik, i to zavisi samo od tvog izbora... icon_da.gif

A svi predmeti se predivno vide, sve svetli i ima zvuk, jednom sam celu noc gledala kap vode.... icon_redface.gif

Astral je pun zvukova i muzike, cesto se cuje voda,vetar i horovi. orangelistening.gif

 

Da, osecaj je razlicit, mi se svaki put odvajamo od tela kada sanjamo, ali kada smo malo vise svesni onada se istripujemo...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo bi korisno postaviti neke tehnike...

i objasniti sta je zapravo "astralna ravan"?

projektujes se u zvezde, vasionu...?

... ima mnogo tehnika ja cu pomenuti samo neke pocetnicke....

 

1. potrebno je steci naviku i svest o astralanoj projekciji (haotika):

vezba za to je sledeca: u toku dana dok ste budni pitajte sebe da li ste budni ili sanjate, onda promenite boju poda... ako se boja promenila onda ste u astralu, ako ne znacete da ste budni.... za ovu naviku je potrebno mesec dana da je usvojite...

 

2. svest o astralnom telu (od maje mandic)::

VEŽBA

SVEST O ASTRALNOM TELU

Od davnima su drevni narodi a kasnije i šamani, mistici, derviši, koristili pokret, ples i različite vrste fizičke aktivnosti za buđenje i projektovanje astralnog tela. Kada je fizičko telo neko vreme veoma aktivno, a zatim se naglo zaustavi i stane, astralno telo ima tendenciju da nastavi pravac kretanja fizičkog tela.

 

1. Stanite ne sredinu prostorije, raširite ruke tako da vam ništa ne smeta u prečniku od nekoliko koraka. Dlanove okrenite ka spolja.

2. Zatvorite oči. Udahnite i izdahnite nekoliko puta.

3. Desnu ruku podignite iznad glave a levu ostavite sa strane. Neka vas leva ruka povede nalevo. Vrtite se oko svoje ose i to činite određen broj puta. Počnite sa 3 okreta pa svaki dan povećavajte za jedan, dok na kraju nedelje ne stignete do devet. Brzinu prilagodite svom telu i osećaju. Važno je da okretanje bude ravnomerno i sigurno a ne da se zalećete kao ludi i padate po sobi. Loše radite ako vam pripadne muka ili izgubite ravnotežu.

4. Sada levu ruku podignite iznad glave a desnu ostavite sa strane. Neka vas desna ruka povede nadesno. Vrtite se oko svoje ose određen broj puta koji uvek treba da bude isti za levu i desnu stranu. Ako radite različiti broj puta napravićete energetski debalans u sistemu.

5. Kad ste završili naglo sedite na pod i ispravite kičmu. I dalje držite zatvorene oči. Isprva će vam se činiti da vam se pokreće fizičko telo i zato je važno da budete sigurni da namerno držite kučmu pravo i da se fizički ne pomerate. Osetićete pokrete astralnog tela napred - nazad ili levo - desno, kao da ste dečija igračka koja ima teško dno i ljulja se u ovom pravcima. Ako oko pojačate pažnju otkriće te da oni nastaju laki grčom ili udarom energije u bazu kičme koji zatim izaziva navedeno pomeranje.

6. Sedite nepomično dok se pokreti astralnog tela ne umire. Tada otvorite oči i pre nego što ustanete malo razmrdajte vrat, leđa, ruke.

7. Zapištie rezultate.

 

3. postanite svesni svojih snova (najbolja tehnika za sticanje svesnosti, svi je koriste pod obavezno)

zapisite svoje snove, analizirajte ih, datum-vreme mesto, psihicko i fizicko stanje obavezno napisite....

mantra koja pomaze (sa mistikweba) da se prisetite vasih snova je:::

raom-gaom

izgovarajte je u svojim mislima dok se ne setite sna

-bitno je da san zapisete odmah cim se probudite, znaci ne pomerajte se, prisetite se i tek onda zapisite san...

 

4. naucite da se opustite kako telo tako i um, osetite svaki deo svog tela, idite redom... um=jednostavno sve misli koje vam dodju u um bacite u crnu rupu ili pre nego sto pocnete sa fizickim opustajem u crnu knjigu (by Maja M.)::::Crna knjiga - prisećanje predhodnog dana. Cilj ovog koraka je da vašum oslobodi od utisaka predhodnog dana i od briga koje su usmerene ka budućnosti. Na ovaj način ćete rasčistiti svoj mentalni prostor od svetovnih misli i osećanja vezanih za protekli dan i bićete spremni da se posvetite duhovnoj vežbi.

Zamislite crnu knjigu u unutrašnjem prostoru svog uma. U njoj je zableženo sve što se dogodilo u vašem dosadašnjem životu. Na njoj je ispisano vaše ime, a ispod njega sitnijim slovima piše Astralna projekcija. Pročitajte to.

Otvorite knjigu na beloj stranici. Zapišite današnji datum i ime dana.

Kao na filmu, pogledajte kako ste proveli ceo dan, od jutra do večeri. Brzo preletite preko slika današnjeg dana. Nemojte se uplitati u događaje, samo ih posmatrajte.

Izdvojte slike, kao da gledate foto album, tri situacije u kojima danas niste bili zadovoljni, pogrešili ste, ili ste se loše osećali iz bilo kog razloga.

Jasno odredite slike tri situacije koje želite da rešite u narednom periodu. Označite nedovršene poslove.

Sada pogledajte slike tri situacije koje ste danas dobro obavili i u kojima ste bili zadovoljni sobom ili drugima, ispunjeni prijatnim osećanjima i utiscima.

Nako svega, podvucite crtu ispod datuma i dana osećajući kako ste za danas završili sa svetovinim životom i brigama. Zaklopite crnu knjigu i okrenite je na drugu stranu tako da vašmentalni ekran postanje sasvim crn i neproziran.

Ovaj korak je potrebno da traje između 5-10 minuta.

 

5. vezbajte koncentraciju, na bilo koj nacun a ja cu opisati ovaj (mistikweb):::

upalite svecu, gledajte u palmen, koncentrisite se na njega, zatvorite oci zamislite ga, gledajte ga u svojoj svesti, ako vam slika ode onda opet otvorite oci i geledaj te...

posle nekog vremena mozete svoju svest da prebacite u plamen i iz njega da gledate sebe, i okolinu.... mnogo je istripovano biti plamen icon_redface.gif

 

6. najbrze tehnike projektovanja ( vec istog trenutka, samo se opustite i koncentrisite) sa cakrama (JoS sajt-tehnike):::

Effective Meditations for Astral Projection

 

This works and is the most powerful by far. It may not work the first time, but keep doing it and you will be out a lot faster than with other methods. It feels really freaky as well. Just make 100% sure you want to project.

 

1.Get real comfortable and go into a trance. When you are so relaxed you can no longer feel your body, you are ready.

2.Visualize your astral body inside your physical body, being held there by your chakras. (Chakras 1-7; not the higher ones).

3.Take each spinning chakra and stop it from spinning and turn it approximately an inch in the reverse of the direction it was spinning, like turning a doorknob.

4.Relax and let go.

 

Meditation 2

This is more like a preparatory exercise. This one is not nearly as powerful as the one above, but less intense for those of you who would rather do this gradually.

 

1.Lie down and relax, as above. Go into a trance. Relax to where you feel like you are floating.

2.Now, lift your left astral arm up. Visualize this. You will need to imagine this, but energy follows where it is directed.

3.Lift up your right astral arm and touch your face

4.Touch both your astral hands together.

5.Do the same thing with each leg and foot.

6.imagine your entire astral body floating above your physical body. Just lie there and focus on this for a while. Astral projection will follow.

 

7. jos JoS tehnika koje su mi bile vrlo korisne (pastovacu ceo dokument, nekome iskustva mogu da bude koristna):::

METHODS OF ASTRAL PROJECTION

 

Astral Projection is not an altered state, it is a state where you will your soul to leave your body and return. This is advanced and very few have natural ability, but with persistence, this can be accomplished.

Our GDs can help us to astral project. Azazel began rocking my soul in my body to loosen it.

A Demon can extend their hand and help you out of your body after rocking your soul to help it detach.

There are various methods. The crown opening of the Awakening II exercise should make you feel light. This is in the soul. The etherial body. This exercise also helps to project. The lightness makes it easier. Some people may even feel a pulling upwards.

Technique #1:

Do the Awakening 3 exercise where you open up your hand chakras. Now pour some water in a glass and place your charged up hands around it. This will allow the energy in your hands to enter into the water in the glass. The right hand has the positive yang energy and the left, the negative yin. In the law of magnetism, like repels like and attracts unlike. The positive force in the right hand, attracts the negative force in the left. Both of the polarities will combine in the glass of water. The water will become charged and magnetized with this force as you hold it.

Focus on the water in the glass between your hands, until you can feel a throbbing sensation. This should take between 5 and 10 minutes. You will be able to sense when the water is charged and magnetized. The glass may feel like it is pushing your hands away from it.

Now drink the water down quickly. You may feel a warm sensation in the pit of your stomach or a relaxed feeling. This means you are on the right track.

The human body and soul function according to the laws of magnetism. The body operates with negative energy and the soul with positive energy, the two attract and this is what keeps us together in our bodies.

The water technique changes the polarity, making the body more positive. This makes it easier to project.

Technique #2.

This should be performed right after the above glass of water technique. Meditate into an altered state. Breath in and hold your breath for as long as you are able to, then release it slowly from your mouth. Do this 3 times. The third time, exhale forcefully and at that very moment, feel you are forcing yourself from your body. Focus on a spot in front of you and visualize yourself looking down at your body. f successful, you will slip out.

Technique #3.

Use this with the above two. Hang a rope from the ceiling directly above you within arm's reach so when lying down, you can touch it. Reach out and touch it frequently so you know where it is in your mind. Now in a deep meditative state, reach out with imaginary hands and visualize pulling yourself up the rope. Just keep climbing hand by hand. You may feel heavy pressure while separating from your physical body.

Technique #4.

In a deep meditative state, imagine an object 6 feet in front of you. Now feel this object pulling you like a magnet. Begin to move the object slowly towards you. As the object moves towards you, feel the pull getting stronger. Now, move it back again and feel the pull getting weaker. Do this several times. Then visualize the magnetism in a wave, in a fluid motion. You should also feel the wave on yourself. Continue and you should slip from your body.

 

****

It definitely helps to have your GD present to assist you and to travel with you. Many of us feel a rocking motion before we project. You can also project out one of your chakras.

To return, just imagine yourself lying inside your body, open your eyes and you will be there. Lie still for a few minutes for your body and soul to connect and adjust. Never just suddenly get up as this can cause lightheadedness, a feeling of not being grounded and/or dizziness.

When you do get up, it is important to eat or do something physical to ground yourself.

-High Priestess Maxine Dietrich

 

8. MEDITACIJA NA ASTRALNOG DVOJNIKA -slicna kao sa predmetom gore opisanim i sa plameom svece (by Maja Mandic)

 

0. Pre nego što počnete ovu vežbu, sedite ispred velikog ogledala na udaljenosti od jednog metra i dobro posmatrajte svoje lice i svaki deo tela. Zapamtite kakva vam je kosa, izraz lica, oči, usta, držanje ramena i ruku, kakvu odeću nosite na sebi, u kakvom položaju su vam noge. Povremeno zatvorite oči i pokušajte da se prisetite svakog detalja slike koju vidite.

Ako vaša silika na mentalnom ekranu nestane ponovo otvorite oči i pogledajte odraz u ogledalu. Zatim sklopite oči i obnovite i učvrstite unutrašnji prizor. Ovu vežbu ponavljajte dok ne budete u stanju da jedan minut držite u viziji svoju sliku bez promene ili deformacije. Potrebno je da slika na mentalnom ekranu izgleda potpuno identično kao i vaš odraz u ogledalu.

 

1. Sedite u položaj za meditaciju. Važno je da vam bude udobno i da se prijatno osećate.

2. Opustite se i dopustite da se svakodnevni i profani utisci, misli, osećanja, udalje od vas i da možete da se posvetite duhovnom radu.

3. Sada zamislite preko puta sebe svog astralnog dvojnika. On je na nekih metar udaljenosti od vas, izgleda potpuno isto kao vi i zauzima isti telesni položaj u kome se i vi nalazite. Posmatrajte njegovo lice, telo, položaj i pokušajte da uočite svaki detalj.

4. Zatim počnite da se u imaginaciji približavate dvojniku do nekih 20 cm. Posle nekog vremena se odaljite na početno mesto. Ponovite celu operaciju posmatranje, približavanja i udaljivanja nekoliko puta.

5. Zamislite da se astralni dvojnik približio vama na nekih desetak centimetara. Počnite da se mentalno rotirate na sledeći način. Posmatrajte ga pola minuta. Zatim se se mentalno prebacite na njegovo mesto. Iz tog ugla sada posmatrajte sebe pola minuta. Počnite ovaj deo meditacije sa tri rotacije a zatim, tokom kasnijih meditacija, povećavajte broj rotacija.

Posle nekog vremena dogodićé vam se da gubite tačnu svest da li on posmatra vas ili vi posmatrate njega i na kom mestu se u odre|enom trenutku nalazite. To je dobar znak jer ukazuje da na kratko uspevate da prebacite svest u astralnog dvojnika.

6. Vežbu radite 15-30 min.

7. Zapišite rezultate.

 

9. Od demona Gaap-a:: " Opusti se, i izdahni sebe na koje god mesto zelis!"

....njima je sve jednostavno...

 

10. Sigilizovana rec (Haotika)::: napravite mantru od neke recenice (npr: Sveznost u snu., Ja se astralno projektujem., Ja sam budna u snu. .......), precrtajte slova koja se ponavljaju a od ostatka napravite rec koja je interesantna... (npr: za= Svesnost u snu. = svenotu) mantrajte je u svojim mislima tokom dana, pred spavanje, kad god ili u alfa stanju ...

 

Pesmica

ako vam je lakse smislite pesmicu koju cete pevati

 

11. Svesnost u snu pomocu simbola (valjda by me, ne secam se da je ovo iko pominjao):::

ako na primer cesto sanjate vodu-reke-more onda se programirajte (jednostavno ubedite sebe) da se probudite u snu, steknete svesnost i setite se (da se ste se astralno projektovali pre svega) da mozete da odete gde hocete i radite sta hocete... ( najbolje je otici negde iz tog dela astrala-sna, jer cete se brzo opet uspavati i stopiti sa snom (moje iskustvo))

- mozete da koristite bilo koj simbol (cak i mesto, dogadjaj, osecanje) koji se cesto pojavljuje u vasim snovima (suma, paradajz, sex, gitare, pivo, vatra, kst, strah, dosada....)

-naterajte sebe da u snu budete svesni nekog dela svog tela naprimer ruke (!!!pazite da se ne probudite)...

-nemojte nikako pokusavati da meditirate (pogotovo ne sa cakrama), odmah cete se probuditi u fizickom telu...

-naterajte sebe da ispunite neki cilj (videti se sa nekom odredjenom osobom, otici na odredjeno mesto, uraditi nesto), najbolje je koristiti isti simbol-cilj dok se ne projektujete!

 

++++++++

 

jednostavno:: legnite, opustite um i telo, nepomerajte se, disite kao da zelite da izdahnete svoje astralno telo u paru, osetite ljuljanje, (otkopcajte cakre, )odvajajte se, uhvatite se za konac iznad vaseg kreveta, penjite se uz njega dok ne izadjete, lebdite po sobi, skocite kroz prozor, idite na neko mesto koje je u blizini (uvek isto mesto zamisljajte), tamo se igrajte, menjajte boju, oblike cega god hocete...

 

note:: od dela gde osecate ljuljanje zamisljajte slike u vasim mislima, jednog dana stvarno cete stici na mesto (vas cilj) koje ste zamisljali...

Potrebno je da radite ovu vezbu svaki dan redovno, projektovacete se za 2 do 4 nedelje...

 

-ako zaspite tu su simboli (naravno ako ste se isprogramirali) koji se javljaju u snu- iskoristite ih!!

 

Enjoy! pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo bi korisno postaviti neke tehnike...

i objasniti sta je zapravo "astralna ravan"?

projektujes se u zvezde, vasionu...?

...uh smorila sam se sa onim tehnikama....

 

astralnu ravan je tesko objasniti...

 

-najbolje je iskusiti astralni svet, jer ovako je kao da ti objasnjavam zelenu boju a ti si daltonista....

 

-to je svet koji jeste sada ovde a ima i njegva slika hmm na necemu kao sto je akasa na primer...

 

- Jung je objasnjavao astral kao okean a ljude kao sante leda koje plove po njemu...

 

-procitala sam dosta knjiga koje objasnjavaju astralnu ravan sve su me smorile, startuj nekog ko voli da prica o teoriji... pivopije.gif

ja vise volim prakticne stvari... icon_mrgreen.gifph34r.gifwallbash.gifmrred.gif

 

- jedino sto mogu da ti kazem da na astralu je lako projektovati se gde god na zemlji, cak i u daleku, daleku proslost valjda zato sto je blizu naseg fizickog tela, a sve je snimljeno na akasi ...

-ok je i proketovatio se u suncevom sistemu na bilo kojoj planeti (naravno potrebno je iskustvo), ali negde dalje potrebno je da vas prenese neko mocniji, a mozete i do Gaapavog hrama (kroz njgov sigil-pecat) i odatle da skocite gde hocete, ili da saznate za precice u astralu...

 

-naravno ni na zemlji ne mozete da hodate gde hocete, na primer vatikanska biblioteka (picke hriscanske, lazljive) ima stit, pa pentagon, podzemni gradovi u rusiji i jos neka mesta...

 

-ili na primer na Egipacku cakru (piramide u kairu) ne mogu vise od 3 coveka da se nadju u isto vreme, poseduju je jevreji i zabranjuju tako nesto (iskustvo by Maja Mandic)...

 

- koji kreteni i na astralu su zaveli politiku violent.gif , a vi sumnjate u postojanje astralonog sveta.... no.gif

 

-e ovo sam zaboravila od 1997 oko Beograda ima astralni stit u precniku oko 100 km, napravljen je od energije slovenskih bogova koja se natalozila na astralu u vidu jezera jer ih niko nije slavio odprilike 10 vekova...

Stit je napravljen by Maja Mandic i kompanija iz Ezoterije + neki Telemiti...

Odrzavaju ga tako sto ih slave i priredjuju feste kao u stara dobra paganska vremena pivopije.gif ....

Ove rituale imate na njenom sajtu, a mislim da ima i link za slovenski projekat...

 

 

Ajd, pricajte sta znate o astralnom svetu (ravni)...

Odo ja po pivo (heineken-naravno icon_razz.gif )... alkos.gif

 

 

p.s. e ovo sam zaboravila======= by Maja Mandic

 

Ovo je magičko određenje astralne projekcije proisteko iz magičkog pogleda na svet koji govori o tome da pored materijalnog sveta na kome boravimo postoji još nekoliko viših svetova - astralni, mentalni i božanski. Nalik lutki babuški čovek ima i nekoliko tela prilagođenih za boravak na višim svetovima - astralno, mentalno i božansko. Zajednička komponenta je svest koja je jedinstvena i bez obzira ne telo u kome boravi.

Prema magičkoj teoriji viši planovi i utiče na niže. Dakle, besmrtno božansko biće je slobodno od bilo kakvog oblika. Prilikom procesa inkarnacija ono prvo dobija mentalno telo, zatim astralno i na kraju prilikom začeća i razvoja u materici fizičko telo. Božansko biće boravi na božanskoj ravni u božanskom telu. Zatim se spušta u mentalno telo koje sadrži sve informacije o karmičkim spletovima, napredku duše tokom predhodnih radova na višim ravnima i nivou dostignutom u prošlim životima. Mentalno telo takođe obuhvata i dalji pravac razvoja i učenja, misiju u narednom životu, ponekad nazvanog i karmički zadatak ili istinska volja. Ono je riznica iskustva i znanja stečenog u životima na zemlji, drugim planetama i višim božanskim ravnima. Adepti koji ostvare kontakt sa svojim mentalnim telom a time i sa zapisima o prošloj karmi, životnoj misiji i daljem pavcu delanja na materijalnoj i višim ravnima, ponekad to iskustvo nazivaju kontakt sa višim Ja, Jastvom, Sebstvom ili Svetim Anđelom čuvarem.

Mentalno telo dalje gradi astralno telo da bi u njega procesiralo informacije i slike važne za rast i razvoj telesnih, psihičkih i duhovnih funkcija. Ono deluje na astralno telo u zavisnosti od potrebnog karmičkog pravca razvoja i samog kapaciteta astralnog tela. Informacije iz mentalnog tela se u astralnom telu uobličavaju kroz slike, misli, osećanja, snove i vizije koje osoba doživljava u svom psihičkom svetu.

Svest inkarnirana u astralnom telu se dalje povezuje sa odabranim roditeljima, sredinskim okruženjem i omogućava gradnju potrebnog fizičkog tela i za ispoljavanje na materijalnoj ravni i kasnije izvršavanje karmičkog zadatka ili životne misije.

Prilikom smrti proces je obrnut. Fizičko telo umire a svest bića nalik dubokom transu ili snu biva prebačena u astralno telo. Svetlosna vrpca koja povezuje astralno i fizičko telo se prekida. Astralno telo kao nosilac svesti boravi na astralnom nivou najmaje četrdeset dana po smrti. Nakon toga svest biva prebačene u mentalno telo a astralno telo se razlaže na astralne čestice slično kao što se i fizičko telo raspada. Astralno telo koje je napustilo svest i prebacila se u mentalno telo naziva se ljuštura. Koristeći analogiju sa savremenom tehnologijom napušteno astralno telo je najviše nalik video kaseti. Kontaktiranjem ljuštura kroz različite oblike spiritualizma, vidovitosti ili u astralnoj projekciji utvrđeno je da one sadrže sva sećanja, misli, osećanja i znanja preminule osobe. Međutim one su nežive jer u njima više nema svesti božanskog bića.

Moderan naziv koji se u parapsihološkoj literaturi koristi za astralnu projekciju je izvantelesno iskustvo.

S druge strane, psiholozi ovaj fenomen nazivaju lucidno sanjanje. Oni ga određuju kao stanje u kome je osoba tokom sna svesna da sanja i može po svojoj volji da menja sekvence sna i da utiče na izbor simbola i predela u kome boravi.

Danas se među istraživačima vode sporovi da li je izvantelesno iskustvo i lucino sanjanje ista ili različita pojava. Pristalice samo izvantelesnog iskustva smatraju da je to drugačija pojava jer se tokom nje, osoba u stanju transa izdvaja svest iz fizičkog tela i boravi na materijalnoj ravni. Ona može da posmatra svoje telo, prostor oko sebe i da istražuje bližu ili dalju okolinu. Zatim se svesno vraća u fizičko telo i izlazi iz stanja transa. S druge strane oni smatraju da je lucidno sanjanje samo posebna vrsta vrlo živog sna koja je rezultat delovanja nesvesnog aspekta ljudske psihe.

Ja verujem da je i izvantelesno iskustvo (ranije u magičkim knjigama nazivano direktna astralna projekcija) i lucino sanjanje (svesnost ostvarena u snovima) potpuno isti fenomen. Razlika je jedino u razini na kojoj se dešavaju. Tokom izvantelesnog iskustva astralno telo boravi na zemaljskoj ravni a tokom sna na nižim ili višim astralnim nivoima. To potkrepljuje iskustvo da se iz direktne projekcije na fizičku ravan astralno telo veoma lako uzidiže na astralne ravni i obrnuto, iz bilo koje astralne ravni moguće je za iskusnog praktičara da se spusti na fizički novo.

Svi mi stalno boravimo na astralnom planu u astralnom telu tokom spavanja. Svi se astralno projektujemo nekoliko puta svake noći ali nismo toga svesni. Čoveku je neophodno da sanja, odnosno da provede izvesno vreme u astralnom svetu, tokom dnevno noćnog perioda. Poznata je činjenica da je čoveku potrebno sanjaje i da već posle tri dana nespavanja počinju da se javljaju psihotične krize u njegovom ponašanju.

 

 

--------- nema sta, Maja Mandic KONZA icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

orangelistening.gif

 

 

 

Edited by Supreme Vampiric Evil_666

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

-e ovo sam zaboravila od 1997 oko Beograda ima astralni stit u precniku oko 100 km, napravljen je od energije slovenskih bogova koja se natalozila na astralu u vidu jezera jer ih niko nije slavio odprilike 10 vekova...

Stit je napravljen by Maja Mandic i kompanija iz Ezoterije + neki Telemiti...

Odrzavaju ga tako sto ih slave i priredjuju feste kao u stara dobra paganska vremena pivopije.gif ....

Ove rituale imate na njenom sajtu, a mislim da ima i link za slovenski projekat...

 

 

os:

nije spam svega mi, hteo bi da pitam sto nije napravila neki dodatni stit kad su nas ovi bombardovali 99 icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije spam svega mi, hteo bi da pitam sto nije napravila neki dodatni stit kad su nas ovi bombardovali 99 icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

lol

 

pitaj Maju...

 

mada je prica o stitu malo duza ali ispricacu ti je kada se vidimo... orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislila astralna projekcija je nesto u fazonu"izmetnem se ja iz svog tela,niko me ne vidi,pa idem naokolo i spijuniram drage mi osobe,posecujem gradove i ljude,u najboljem slucaju pravim smicalice neprijateljima".

Po vasim komentarima vidim da je prica poprilicno naduvana,a ocekivala sam neke uzbudljive dozivljaje.I definitivno neko mora detaljno da mi objasni postupak izlazenja iz fizickog tela,jer "vrtite se levom rukom u desnu stranu,zamislite se duboko i sve ce se samo kasti",nista ne objasnjava i lici na neukusnu salu.

Izvinjavam se ako zvucim surovo,ali vrlo malo znam pa su mi potrebne izdasnije informacije,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislila astralna projekcija je nesto u fazonu"izmetnem se ja iz svog tela,niko me ne vidi,pa idem naokolo i spijuniram drage mi osobe,posecujem gradove i ljude,u najboljem slucaju pravim smicalice neprijateljima".

Po vasim komentarima vidim da je prica poprilicno naduvana,a ocekivala sam neke uzbudljive dozivljaje.I definitivno neko mora detaljno da mi objasni postupak izlazenja iz fizickog tela,jer "vrtite se levom rukom u desnu stranu,zamislite se duboko i sve ce se samo kasti",nista ne objasnjava i lici na neukusnu salu.

Izvinjavam se ako zvucim surovo,ali vrlo malo znam pa su mi potrebne izdasnije informacije,

ne brate nisi surov nego si potpuno u pravu, ni ja jos nisam procitao kvalitetan post na ovu temu, mada mozda mi marina objasni

 

ps: e tako ti se ovde na RMF otvaraju teme 90% lupetanja, hvala adminima pa postoji djubriste

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne brate nisi surov nego si potpuno u pravu, ni ja jos nisam procitao kvalitetan post na ovu temu, mada mozda mi marina objasni

 

ps: e tako ti se ovde na RMF otvaraju teme 90% lupetanja, hvala adminima pa postoji djubriste

icon_da.gif

--ako hoces mozes to da radis, spijuniranje i tako to... icon_da.gif

 

--Prica, naduvana!!!!! mace, ovo nije ni 5%!!!!!

--sta ti hoces, price za laku noc??? kako mogu da ti objasnim ukus jabuke ako je ti nikada nisi probala???

 

-antoni de melo: pita me slepac: kako izgleda plava boja? ja mu kazem to je kao prijatna muzika. dolazi drugi postavlja isto pitanje, ja mu kazem: to je kao najdivnije osecanje opustenopsti. Posle toga vidim kako se oni dvoje biju na ulici oko toga sta je plava boja!!??

 

-iskusi sama neke stvari i razmisljaj vise o tome sta sam napisala, meditiraj nad time ako je potrebno....

-ako znas malo o tome dala sam vam linkove njuskajte malo sami i da hocu ne mogu da vam uspem u mozak neke stvari...

 

-kako izaci iz tela?? sve sam lepo objasnila...

-ovo je ipak forum i ne mogu da pisem ovde knjigu niti me to interesuje!!!

-vama je izgleda tesko da kliknete na sajt: evo vam link kako se odvija astralna projekcija da me posle totem ne optuzi za copy/past (mene licno mrzi da pisem moje tripove) :::

http://www.majamandic.com/astral%20-%20uvod.htm

 

-ovo sto vidite ovde je jedinstveno sakupljanje svih najboljih tehnika, a ako vam se ne svidja onda procitajte 15 knjiga, idite na 2 kursa, i 5 sajta...

-i ovako ovo sve je tu samo da vas zainteresuje... wallbash.gifpivopije.gif

-ovo vam je srz, bez mnogo teorisanja, sve je dato samo treba da se uradi, a ako vam je malo imate dosta linkova u temi o linkovima...

-mene interesuju konkretne stvari, a ne blebetanje o tome sta je sta... icon_rockdevil.gifviolent.gif

-hocu da razmenim znanja i iskustva, ali izgleda da sam pogresila forum!!! icon_cry.gif

 

- ja se ne postavljam kao ucitelj wallbash.gif vec kao ucenik i shvatite to!!! violent.gif

- dala sam vam super informacije i od mene toliko!!!

-ukapirala sam da se na forumu niko ne projektuje, very sad for me!! icon_cry.gif

-vredja me to sto niste cak ni kako treba procitali moje postove, a odmah ste doveli zakljucke...

-nadam se da moj post nije mnogo brutalan... wallbash.gifno.gifpivopije.gif

-ako hocete imam ceo kurs sa mistikweba, ima 8,5 mb.... icon_da.gif

 

-totem ako mislis da je ovo govno od teme slobodno obrisi, ali sacuvaj one tehnike koje sam napisala mozda ti nekad zatrebaju!

Ne moze da skodi... icon_wink.gificon_da.gifph34r.gificon_mrgreen.gif

 

====

Nista nije istinito, sve je dozvoljeno!

Stvori, Unisti, Uzivaj!

IO Chaos!!!

Edited by Supreme Vampiric Evil_666

Share this post


Link to post
Share on other sites

--ako hoces mozes to da radis, spijuniranje i tako to... icon_da.gif

 

--Prica, naduvana!!!!! mace, ovo nije ni 5%!!!!!

--sta ti hoces, price za laku noc??? kako mogu da ti objasnim ukus jabuke ako je ti nikada nisi probala???

 

-antoni de melo: pita me slepac: kako izgleda plava boja? ja mu kazem to je kao prijatna muzika. dolazi drugi postavlja isto pitanje, ja mu kazem: to je kao najdivnije osecanje opustenopsti. Posle toga vidim kako se oni dvoje biju na ulici oko toga sta je plava boja!!??

 

-iskusi sama neke stvari i razmisljaj vise o tome sta sam napisala, meditiraj nad time ako je potrebno....

-ako znas malo o tome dala sam vam linkove njuskajte malo sami i da hocu ne mogu da vam uspem u mozak neke stvari...

 

-kako izaci iz tela?? sve sam lepo objasnila...

-ovo je ipak forum i ne mogu da pisem ovde knjigu niti me to interesuje!!!

-vama je izgleda tesko da kliknete na sajt: evo vam link kako se odvija astralna projekcija da me posle totem ne optuzi za copy/past (mene licno mrzi da pisem moje tripove) :::

http://www.majamandic.com/astral%20-%20uvod.htm

 

-ovo sto vidite ovde je jedinstveno sakupljanje svih najboljih tehnika, a ako vam se ne svidja onda procitajte 15 knjiga, idite na 2 kursa, i 5 sajta...

-i ovako ovo sve je tu samo da vas zainteresuje... wallbash.gifpivopije.gif

-ovo vam je srz, bez mnogo teorisanja, sve je dato samo treba da se uradi, a ako vam je malo imate dosta linkova u temi o linkovima...

-mene interesuju konkretne stvari, a ne blebetanje o tome sta je sta... icon_rockdevil.gifviolent.gif

-hocu da razmenim znanja i iskustva, ali izgleda da sam pogresila forum!!! icon_cry.gif

 

- ja se ne postavljam kao ucitelj wallbash.gif vec kao ucenik i shvatite to!!! violent.gif

- dala sam vam super informacije i od mene toliko!!!

-ukapirala sam da se na forumu niko ne projektuje, very sad for me!! icon_cry.gif

-vredja me to sto niste cak ni kako treba procitali moje postove, a odmah ste doveli zakljucke...

-nadam se da moj post nije mnogo brutalan... wallbash.gifno.gifpivopije.gif

-ako hocete imam ceo kurs sa mistikweba, ima 8,5 mb.... icon_da.gif

 

-totem ako mislis da je ovo govno od teme slobodno obrisi, ali sacuvaj one tehnike koje sam napisala mozda ti nekad zatrebaju!

Ne moze da skodi... icon_wink.gificon_da.gifph34r.gificon_mrgreen.gif

 

====

Nista nije istinito, sve je dozvoljeno!

Stvori, Unisti, Uzivaj!

IO Chaos!!!

bas suprotno tema je zanimljiva, jer ako umes da objasnis a izgleda da umes svaka ti cast podrzavam i odlazim

icon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...