Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Postoji jedan propust u startu kada se priča o ovakvoj tematici: Uvek se priča kao da se sve to dešava "tamo".

Astralni i materijalni svet su jedno. Tačnije ne postoji granica između jednog i drugog. Radi se semo o percepciji, i tome da čula odraslog čoveka retko mogu da percepiraju materiju i energiju u svojim rafiniranijim oblicima, pa je tako astralni deo realnosti "nevidljiv" za nas. Tačnije astral nikada nije ni moguće iskusiti čulno jer naša čula ostaju u fizičkom telu. Neka vrsta njihove paralele postoji, ali ono što "vidimo" na astralu je uvek neka vrsta naše lične projekcije, to jest, dekodiramo u našem umu ono što nam stiže kao informacija u oblike, boje i zvuke koji su nalik onima koje normalno doživljavamo.

 

Sama tema je možda trebalo da krene iz objašnjenja značenja formule J H V H, koji (grubo rečeno) nivoi ispoljenja postoje (od kojih je astralni samo jedan) i kakva je njihova međuzavisnost.

Astral je normalna svakodnevna stvar, i naše astralno telo kao integralni deo našeg fizičkog prisustva funkcioniše (normalno) i u budnom stanju i preko njega dobijamo mnogo informacija.

 

Ovo sam napisao zbog zadnje dve stranice rasprave o dokazima. Mislim da kod većine ljudi postoji zabluda da se tu radi o nekoj drugoj realnosti "dimenziji" u koju se ide. Naprotiv, to je ova ista naša realnost, samo smo mi u budnom stanju ograničeni i prisiljeni da percepiramo njen mali deo, onaj koji nam je najbitniji za opstanak.

 

Bebe a ponekad i manja deca mogu često u budnom stanju videti astral. Kod većine ljudi nakon nekoliko godina se svest fokusira na ovu "ugovornu" realnost koju donekle delimo i koju možemo "dokazati".

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dokazati se može svasta a tokodje i pobiti... (inače postoje matematički dokazi koji pobijaju postojanje ove realnosti....)

Potpuno se slažem sa gornjim postom i čitajuci ovu temu sa izrazima onostrano i slicnih, pojam astrala mi je postajao i zvuchao stvarno mistichno icon_wink.gif

astral je najpraktičnije promena vibracije sve je to isti svet kji se deli na četiri (j H V H) i to je sve...(mada se može razglabati puno oko ova četiri sveta)

Dokazati da astral postoji ili ne postoji bilo bi isto rasparvljati da li se slika na tv-u trepti ili ne jer mi kada je gledamo ona ne trepti (dokaz je možda banalan i glup ali tako nekako stoje stvari)

Činjenica je da naše fizičko telo u mogome ograničava duhovni razvoj i duhovnu percepciju, ali šta je tu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi smorila sam se od ove teme.... icon_mad.gif

 

Tema je pokrenuta da bi se diskutovalo o iskustvima i tehnikama icon_da.gifviolent.gif , a ne o tome da li postoji astral ili ne!!! icon_mad.gif

 

Onaj ko ne vidi-ko je corav i ne veruje sta ce uopste na ovoj temi????? no.gif

 

Bojane povredio si me. icon_cry.gificon_cry.gif Sa onim likom mozes godinama da se raspravljas a meni ne mozes da das par tehnika..... icon_cry.gificon_sad.gificon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi smorila sam se od ove teme.... icon_mad.gif

 

Tema je pokrenuta da bi se diskutovalo o iskustvima i tehnikama icon_da.gifviolent.gif , a ne o tome da li postoji astral ili ne!!! icon_mad.gif

 

Onaj ko ne vidi-ko je corav i ne veruje sta ce uopste na ovoj temi????? no.gif

 

Bojane povredio si me. icon_cry.gificon_cry.gif Sa onim likom mozes godinama da se raspravljas a meni ne mozes da das par tehnika..... icon_cry.gificon_sad.gificon_cry.gif

cista znatizelja WHOTF IS Bojan?

 

a sto se tice astralne probao i ja jednom pa me zadrzali u lazi lazarevic

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi smorila sam se od ove teme.... icon_mad.gif

 

Tema je pokrenuta da bi se diskutovalo o iskustvima i tehnikama icon_da.gifviolent.gif , a ne o tome da li postoji astral ili ne!!! icon_mad.gif

 

Onaj ko ne vidi-ko je corav i ne veruje sta ce uopste na ovoj temi????? no.gif

 

Bojane povredio si me. icon_cry.gificon_cry.gif Sa onim likom mozes godinama da se raspravljas a meni ne mozes da das par tehnika..... icon_cry.gificon_sad.gificon_cry.gif

Evo, o ovome pričam. SVEM kaže da oni koji ne vide astral su sljepi, a što onda mene sprečava da kažem da oni koji ga vide su poremećeni.

Uopšte ne mislim tako, ali upravo zbog toga sam i pokrenuo čitavu raspravu. ovdje se pričao o tehnikama i prije nego što smo ustanovili i šta je to uopšte astral.

Inače, ovo što Dušan kaže je sasvim na mjestu, naročito prvi pasus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je da neko naklapa o astralu a da ga nije iskusio nego samo slusao druge kako pricaju o tome i pri tome nije siguran da li je to tacno. Dakle, prvo dozivi iskustvo astrala pa onda imas osnovu da razmisljas sta je to.

Slazem se, neka pricaju ljudi koji imaju iskustva teoriju mnogi znaju ili bar osnove same teorije, stoga je i tema dosadna interesuju nas dozivljaji kako izgleda itd......

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je da neko naklapa o astralu a da ga nije iskusio nego samo slusao druge kako pricaju o tome i pri tome nije siguran da li je to tacno. Dakle, prvo dozivi iskustvo astrala pa onda imas osnovu da razmisljas sta je to.

icon_da.gif

A ,ma ti filozofi samo nesto kenjaju icon_mrgreen.gif

Od hiljadu gluposti koje im padnu na pamet barem jedna je tacna icon_smile.gif

Edited by No Name

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je da neko naklapa o astralu a da ga nije iskusio nego samo slusao druge kako pricaju o tome i pri tome nije siguran da li je to tacno. Dakle, prvo dozivi iskustvo astrala pa onda imas osnovu da razmisljas sta je to.

A ko kaže da ga nisam doživio?

 

A ti bezimeni, ne seri icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kada budem imao vremena popisacu sve stvari koje su okultisti znali pre par stotina godina a koje je nauka tek skoro dokazala.

Ajde čovječe od stila, pa ovo je bilo prije nedjelju dana... ili se izvlačiš icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOY! I meni isto! Whattodowhattodowhattodooooooo?????? Nadam se da će sve doći na svoje mesto. Mislim da upotrebljavam previše energije za neke stvari, pa sam sada u minusu što se tiče iste. Btw, zašto ne mogu da se projektujem? Imam druga koji je u fazonu "Samo ustaneš i ideš gde hoćeš..." wallbash.gif Ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh vec totemu ali podelicu to i s vama...dakle , imala sam iskustva odvajanja duha od tela,takoreci ,nisam osecala svoje telo uopshte,ne znam dali li vi govorite o tome , mrzi me da chitam prethodnih 5 strana.To odvajanje od tela mi se dogadja u stanjima transa u koje zapadam nakon par vezba disanja ili na neki drugi nachin (ex,jednom sam spontano pala u trans meditirajuci na Ansuz , Odinovu runu).U svakom sluchaju ,tokom gledanja u rune samo moje telo bira rune ,tada uopshte nisam svesna kretenja svojih ruku i osecam da lebdim negde icon_smile.gif .A onako ,mislim da je astralna projekcija pojavljivanje nasheg tela tj.njegove slike na drugom mestu i postoje neke vezbe za to kod Slavinskog shto josh uvek nisam pokushavala , josh sam mala icon_smile.gif

..verovatno ste ovo vec rekli ali kao shto rekoh ,mrzi me da chitam proshle postove

ps.slazem se s Dushanom S ,i materijalna i astralna stvarnost su jedno samo ih mi poimamo odvojeno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji jedan propust u startu kada se priča o ovakvoj tematici: Uvek se priča kao da se sve to dešava "tamo".

Astralni i materijalni svet su jedno. Tačnije ne postoji granica između jednog i drugog. Radi se semo o percepciji, i tome da čula odraslog čoveka retko mogu da percepiraju materiju i energiju u svojim rafiniranijim oblicima, pa je tako astralni deo realnosti "nevidljiv" za nas. Tačnije astral nikada nije ni moguće iskusiti čulno jer naša čula ostaju u fizičkom telu. Neka vrsta njihove paralele postoji, ali ono što "vidimo" na astralu je uvek neka vrsta naše lične projekcije, to jest, dekodiramo u našem umu ono što nam stiže kao informacija u oblike, boje i zvuke koji su nalik onima koje normalno doživljavamo.

 

Sama tema je možda trebalo da krene iz objašnjenja značenja formule J H V H, koji (grubo rečeno) nivoi ispoljenja postoje (od kojih je astralni samo jedan) i kakva je njihova međuzavisnost.

Astral je normalna svakodnevna stvar, i naše astralno telo kao integralni deo našeg fizičkog prisustva funkcioniše (normalno) i u budnom stanju i preko njega dobijamo mnogo informacija.

 

Ovo sam napisao zbog zadnje dve stranice rasprave o dokazima. Mislim da kod većine ljudi postoji zabluda da se tu radi o nekoj drugoj realnosti "dimenziji" u koju se ide. Naprotiv, to je ova ista naša realnost, samo smo mi u budnom stanju ograničeni i prisiljeni da percepiramo njen mali deo, onaj koji nam je najbitniji za opstanak.

 

Bebe a ponekad i manja deca mogu često u budnom stanju videti astral. Kod većine ljudi nakon nekoliko godina se svest fokusira na ovu "ugovornu" realnost koju donekle delimo i koju možemo "dokazati".

tacnije kada se Ja konacno spusti u telo (oko 3. , 4. godine zivota)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tada uopshte nisam svesna kretenja svojih ruku i osecam da lebdim negde  .A onako ,mislim da je astralna projekcija pojavljivanje nasheg tela tj.njegove slike na drugom mestu

Oduzetost tela nema veze sa astralnom projekcijom,a astralno telo se ne projektuje tamo negde,tacnije ne projektuje se astralno telo jer je astralno telo unutra.

Projekcija astealnog tela bi znacila dakle to da mi vidimo svoj astral a time istovremeno mi funkcionisemo pomocu astralnog tela...ma vec sam pisao cini mi se icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...