Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Zato sto ne postoji,ne moze se dokazati,jer je to glupost,astral je opipljiv i vidljiv.

Da li si je vazduh vidljiv i opipljiv....a ipak znas da postoji ..i bez njega tebe nema..

icon_smile.gif

sirova energija te jachine moze da izabere da bude vidljiva - ili ne ..

 

Jednom sam kad sam bio mladji spopao ortaka koji se bavio okultizmom - prouchavao ga tada , u fazonu ...zasto nema ljudi koji lete okolo ...koriste svoja fizichka tela da bi negde stigli ...

 

Dobio sam vrlo jednostavan odgovor, zar mislish da bi neko ko je dostigao takav nivo dozvolio da bude vidjen i ako to uopshte izvodi ...niti da bi to izvodio tek tako ..kad mu se cefne- takve osobe su vrlo promishljene..

 

Stavite ovo u kalup necheg totalno superiornog koje se vechito saginje ka nama i pokushava da nam pomogne i dobicete ideal boga

...Boga oca

Sto se tiche astrala i opipljivosti..

Astral je umno tehnichka vestina, izostravanje chula - razvijanje uma na jako tezak i ponekad bolan nachin ....i po meni drkanje mozga -..mislim da mi nismo dovoljno evolvirali da bi se igrali na taj nachin..

neprirodno je ..

DA je prirodno ..mnogi ljudi ne bi sad lezali u ludari zato sto su praktikovali AP..

vec bi shetali medju nama i bili chak iznad svih nas..(ko zna ..mozda i ima takvih)

 

 

Edited by Orbituated

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi sve lici na jalovu raspravu. Dokazivanje da astral postoji onim ljudima koji ga dozivljavaju je jednako pokusaju da neko dokazuje (ili negira) postojanje materijalnog sveta = mentalna onanija. Onima koji ga ne dozivljavaju preostaje ili da rade na tome da ga dozive (jako mali promil) ili da diskutuju i spekulisu o postojanju/nepostojanju astrala (apsolutna vecina). Taj mali promil su oni sa kojima razgovaram i diskutujem ovde. Ostalo je samo noise - bar za mene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, i da... Sto se tice korisnosti/stetnosti astrala, naravno da moze da bude i jedno i drugo. Astral moze da bude besplatna zamena za drogu i bekstvo od sveta ili platforma sa kojom ce uticaj na taj svet biti mnogo jaci - astralna magija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još nisam stigao dotle da postavim pitanje da li Astral postoji. Za sada samo pitam das li ste VI sigurni da nije to sve samo u vašoj glavi, i kako možete biti sigurni da nije. Na kraju krajeva um je sve što je nama poznato, a on nas upoznaje sa ostalim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

93/88

 

Naravno da je sve u umu.Astral nema objektivno postojanje nezavisno od nas;dokaz za to je cinjenica da astral moze veoma lako da se oblikuje po sopstvenoj volji, uostalom kao i ovaj, vidljivi svet.

Andjeli i demoni nemaju objektivno postojanje, nemaju ''licnost'';to su agregati energije koje su Stari* tako oblikovali, znajuci da ljudski um lakse upija slike nego apstraktne pojmove.

 

 

 

*Pod ''Stari'' sam mislio na Oce Magicare, nikako na drevna ili bilo sta vezano za ''nekronomicon.''

 

 

 

93/88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada samo pitam das li ste VI sigurni da nije to sve samo u vašoj glavi

Vec sam rekao negde na predhodnoj stranici da astral nije spoljasnja vec unutrasnja pojava.

To sto je unutrasnja ne znaci da je "trip",ajde moze to i jednostavnije.... icon_smile.gif

Astral su slike koje kreira nase svetlosno telo,sto ga vise jacamo to ce astral biti kontrolisaniji on nas samih i moci ce da se primeni u prakticne svrhe.

To sto neki misle da setaju materijlnim svetom to je samo jedna od pjava na astralnoj ravni tacnije vizija u realnom vremenu koja moze doci slucajno ili kontrolisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako no name, onda bi to moglo da znači da određeni broj ljudi koji zaista vjeruju da vide Astral, ili da hodaju njima u stvari samo umišljaju? Pošto postojanje nije materijalno objektivno, iako si, da te podsjetim ti upravo to tvrdio.

Edited by Heimdall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako no name, onda bi to moglo da znači da određeni broj ljudi koji zaista vjeruju da vide Astral, ili da hodaju njima u stvari samo umišljaju? Pošto postojanje nije materijalno objektivno, iako si, da te podsjetim ti upravo to tvrdio.

 

Kada covek sanja da li on sanja ili umislja da sanja ?

AP je izmenjeno stanje svesti u kome je covek svestan (za razliku od snova) i pri tome dobija izuzetno intenzivne culne utiske (ne od fizickih nego astralnih cula). Intenzivnost takvih utisaka jednakih AP, a da to nije AP nego umisljanje bi bila posledica:

 

- enormne kolicine LSD-a (ili pecuraka i sl) ili

- gradus majoris stadijuma shizofrenije

 

U objasnjavanju sta se zapravo desava sa covekom u AP najvise dominiraju dve paradigme:

- da je to poseban rezim rada mozga u kome se covek projektuje u sopstvenu potsvest i kolektivno nesvesno

- da je astral svet visi plan (dimenzija, realm) u odnosu na fizicki

 

Ljudi koji ga dozivljavaju vise prihvataju drugu, a ljudi koji pokusavaju da objasne sta drugi dozivljavaju vise prihvataju prvu paradigmu.

Edited by amaron

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHA icon_da.gif

Ma dobro, mrzi me da te jurim za odgovor.

 

@amaron

Eh, vidiš, upadosmo u jedan problem. U snovima čovjek može biti svjestan i to se zovu lucidni snovi. Doživio sam ih par puta, a mogu sa sigurnošću potvrditi da nisam bio u/na Astralu. Čak mi se to desilo par puta pri budnom stanju, to jest polu-budnom, jer se ne može baš čovjek projektovati dok ide u prodavnicu icon_smile.gif, a ipak se eto ne drogiram.

 

Ljudski um je mnogo moćan, a sve ove stvari koje mi vidimo, čujemo, osjetimo i sl. interpretira naš um. Prije svega, vrlo je moguće da ništa na ovom svijetu ni ne postoji, već mene moj um vara, a ja sam u stvari samo neka mrlja u nekom prostoru... icon_smile.gif

 

Sve u svemu, ja vjerujem da je to povezano sa podsvjesnim, mada teško sa kolektivno nesvjesnim, a postojanje Astralnog svijeta je, makar za sada, apsolutno nedokazivo. I sve što želim reći je da je vjerovanje u Astral isto kao i vjerovanje u Boga, ovog ili onog, samo to - vjerovanje, a dokazi ne bi trebalo da postoje čak ni za one ljude koji se redovno "šetkaju po astralu", samo kada bi malo uključili kritički um.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dokazi ne bi trebalo da postoje čak ni za one ljude koji se redovno "šetkaju po astralu", samo kada bi malo uključili kritički um.

Amaron je vec napisao o tome i ja se sa njim potpuno slazem.

Nije rec o tome da je astral spoljasnja .....jao opet ja icon_smile.gificon_smile.gif

Da... dakle to sto ti nazivas slike uma,podsvest,unutrasnja svesnost....u kako sada lupam icon_smile.gif to mi zovemo astral,kontrolom takvih slika covek moze da postigne dobre rezultate,mistifikovanja astrala je glupost kao i mistifikovanje bilo cega drugog,kada kazem da se neki ljudi tripuju da su u astralu to je mogu ce ukoliko utonu u stanje koje nazivamo -mastanje i vizualizacija-to nije astral.

Sad sam reako sve i nista icon_uhoh.gif

Edited by No Name

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sada si rekao sve i ništa icon_wink.gif.

 

OK, ukoliko pod Astralom podrazumjevate samo stanje uma i slike uma, onda nema problema. Ja samo negiram njegovo postojanje u nekoj osmoj, dvanaestoj ili šesto šezdeset i šestoj dimenziji, kao materijalno objektivan svijet.

To dakle možda znači da je svačiji Astral drugačiji, zar ne? Ovo nema veze sa diskusijom, već čisto pokušavam da oformim svoju sliku i znanje o Astralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vide ih isto,pazi da bi se astral objasnio treba raditi,ovako je gubljenje vremena,mogu reci samo po nekom mom vidjenju ovo:

Astral je univerzalan iako individualan,to se jedino moze shvatiti spoznajom jedinstva.

U onome sto si ti reako da je sve trip ima dosta logike ali za dublje razumevanje mora se primeniti praksa kao sto i jednacinu dokazujesh njenim resavanjem a ne pricom o istoj icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, razumijem te. Tu bi mogla uskočiti Jungova priča oko kolektivno nesvjesnog, što bi se odlično uklopilo u stav "univerzalno, a individualno".

 

Zamisli, na forumu se desilo da ljudi nađu zajednički jezik. WOW icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

AP je jedna od tehnika koju upraznjavaju ljudi koji se bave magijom (magikom). U tom pogledu ja sam veoma pragmatican, tako da me neke kosmolosko-metafizicke price ne zanimaju. Ja stvarnim smatram onim sto percipiram, dozivljavam i kroz sebe - putem zelje, volje i ubedjenja oblikujem stvari kako u unutrasnjosti tako i spoljasnosti. Dokazivanje bilo cega od toga, pa ni postojanje astrala mi nije bitno. Bitno mi je sta ja dobijam time. Astral je za mene stvaran jer ja ga intenzivno dozivljavam, kroz njega delujem i imam rezultate. Zasto bih ga uopste dokazivao bilo kome ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i ne tražim da mi se bilo šta dokazuje. Davno sam to prestao da tražim od "magičara", jer sam uvidio da nisu u stanju da išta dokažu. Ovdje se jednostavno radi o nekim raspravama, čisto da se Astral malo približi shvatanju ostalim ljudima, jer kako inače određeni ljudi pričaju o istom, to je više nego smiješno, sa svim tim mistifikacijama i sl.

Zbog toga valjda i ljudi sa podozrenjem gledaju na tzv. magičare, jer ovi vole da mistifikuju stvari, a sve je to manje-više povezano sa sujetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

93/88

 

Istina.Rex Summus Sanctissimus O.T.O. je jednom rekao da ako postavite pitanje nekom visem Stepenu Reda i taj vam kaze da ne sme nista da vam otkrije o vasem pitanju, to obicno znaci da nema pojma o tome.

 

 

93/88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovdje se jednostavno radi o nekim raspravama, čisto da se Astral malo približi shvatanju ostalim ljudima, jer kako inače određeni ljudi pričaju o istom, to je više nego smiješno, sa svim tim mistifikacijama i sl.

 

Jedini nacin da se astral nekome priblizi je da se licno iskusi. Pricanje o tome ima svrhe jedino ako se prica o tehnikama sa kojima se to postize. Tumacenje i razumevanje ap je licna stvar onoga ko je dozivljava. Zaista, za one koji ga ne dozivljavaju astral ne postoji. Nema mistifikacije - sve je samo praksa.

 

Istina.Rex Summus Sanctissimus O.T.O. je jednom rekao da ako postavite pitanje nekom visem Stepenu Reda i taj vam kaze da ne sme nista da vam otkrije o vasem pitanju, to obicno znaci da nema pojma o tome.

 

To vise govori o oto-u nego o astralnoj projekciji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini nacin da se astral nekome priblizi je da se licno iskusi. Pricanje o tome ima svrhe jedino ako se prica o tehnikama sa kojima se to postize. Tumacenje i razumevanje ap je licna stvar onoga ko je dozivljava. Zaista, za one koji ga ne dozivljavaju astral ne postoji. Nema mistifikacije - sve je samo praksa.

Ne mogu ljudi da iskuse nešto što ni ne znaju šta je. To jest mogu, ali neće to prepoznati, i biće to samo još jedan san. Zato je potrebno pojasniti i razgraničiti pojmove, ukoliko je moguće koristeći pri tom neke naučne metode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini nacin da se astral nekome priblizi je da se licno iskusi. Pricanje o tome ima svrhe jedino ako se prica o tehnikama sa kojima se to postize. Tumacenje i razumevanje ap je licna stvar onoga ko je dozivljava. Zaista, za one koji ga ne dozivljavaju astral ne postoji. Nema mistifikacije - sve je samo praksa.

Potpuno tacno.

Onaj ko nije licno doziveo postojanje "onostranog", taj zasigurno ne moze da veruje u postojanje takvih ili cak slicnih stvari.

Inace odlican topic, ali malo nezahvalan, jer se radi iskljucivo o individualnom dozivljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...