Jump to content

ZZ Top


darijus

Recommended Posts

Vidis,nikad nisam obratio paznju na to (mislim na muziku ZZ Top-a u pozadini).Uglavnom mi je nesto drugo odvracalo paznju u toj sceni icon_biggrin.gif  ph34r.gif A film je bas jako dobar...

eee...i ti si mi neki roker...prodje dobra riba...a ti zaboravis na muziku...cccc... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

elem...zadnjih dana se bavim intenzivnim skidanjem zapisa sa koncerata...koji su cista magija...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Ne valja lista.  no.gif

 

Fali Blue Jean Blues...

ime diska je greatest hits...

 

blue jean blues koliko god savrsena pesma bila...nikad nije imala "hit" titulu...

 

kad bih se ja pitao...skoro bih sve pesme stavio na disk...tako da ono... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ljudi,u Blicu danasnjem pise na u junu dolazi ZZ Top u Bg!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Koncert godine sto se mene tice

 

 

Bluz-rok veterani dolaze u Srbiju

„ZZ Top“ u junu u Beogradu

 

Američki bluz-rok veterani, bend „ZZ Top“ će, kako nezvanično saznajemo, u junu nastupiti u Beogradu, a mesto održavanja koncerta još nije određeno.

 

„Taj mali stari bend iz Teksasa“, kako ih fanovi zovu, 1969. godine su u Hjustonu osnovali Bili Gibons, Dasti Hil i Frenk Bird. Osim po velikim hitovima kao što su „Gimme All Your Lovin“, „Chep Sunglasses“ i „Stages“ i „Give it Up“, i sjajnim spotovima, članovi grupe su poznati i po svom zaštitnom znaku - dugačkim bradama koje brižljivo neguju Gibons i Hil, koje ni na jednoj fotografiji nećete videti bez naočara za sunce. Zanimljivo je da jedino Bird, čije prezime u prevodu znači brada, gaji samo - brkove. Priča se da je 1984. godine kompanija „Žilet“ ponudila Gibonsu i Hilu po milion dolara da obriju bradu u reklami za ovu firmu, ali oni su tu ponudu odbili.

 

Članovi grupe „ZZ Top“ su 2004. godine primljeni u „Rokenrol kuću slavnih“, a njihovu muziku karakteriše reski zvuk gitare Bilija Gibonsa (smatraju ga za jednog od najboljih američkih bluz gitarista) i upečatljiva ritam sekcija koju čine basista Dasti Hil i bubnjar Frenk Bird.

 

 

 

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...