Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Ja sam se razočarao u Rhapsody kad sam čuo od jednog violiniste da je neke violinske deonice u njihovim pesmama nemoguće odsvirati, što znači da ih nisu ni svirali, već podesili na kompjuteru.

 

Jel' se ti zajebavas, ili ozbiljno pricas??? Jesi ikad vidio klavijature?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, дај, моја пиша изгледа мистичније од овога!

Ma zejebavam se...to Grave i ja koristimo kad ocemo da nesto bezlicno kazemo.

Al dobro nije ovaj cover toliko los...u svakom slucaju daj da vidim sadrzaj DVD-a to je vaznije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loshe, ali mogli su i bolje.

 

Ako nista drugo, super sto su stavili Princess Airin na cover. Zaginula je na samom pocetku Emerald sage, i odma posle toga su Warrior of Ice i Arwald krenuli u quest da pronadju Emerald Sword...

 

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Плава боја или не, могли су да дају неком да наслика омот. Не мора да буде са змајевима, тематика је ОК, али не волем дигиталије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2219_1.jpg

 

Mada kad malo bolje razmislim, mozda je ovo deo "scenografije" na koncertu... Mislim zasto da ne??? Mozda kad pogledamo DVD ce nam sve biti mnogo jasnije, zasto su izabrali ovakav cover.

 

U svakom slucaju, jedva cekam da se pojavi...

 

 

----------

Titre: Visions From The Enchanted Lands

Date de sortie : 9 Juilllet 2007

Format: Digipack 2 DVD

Contenu: Prestations au Earthshaker 2005 et sur la tournée Demons, Dragons & Warriors 2005 + Making of de l'album "Symphony of the Enchanted Lands Part 2" + Making of du dernier album "Trimph or Agony" + Bonus.

----------

 

Wohoo! 2dvd-a puna raznih bonusa :)

Edited by DieH@rd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada davno mi je Rahpsody bio jedan od omiljenih bendova ... ali ... ma stvarno su bre smorili više! Jbt, oni se bukvalno nisu mrdnuli ni cm od prvog albuma (eventualno produkcijski) ... ne mogu više da slušam priče o zmajevima, njihovim hrabrim ubicama i začaranim šumama ....

 

Ah, šteta za takve muzičare ...

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem... Vrati se Spiral Architectu... :) Ne znam sta ocekujes od benda koji je u svakom intervjuu bukvalno naglasavao sta zeli od karijere, i to da nisu mrdnuli od prvog albuma je totalno nebulozno. Zadnji i prvi album jedva da lice, ali 'ajde, svi imaju neko misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada davno mi je Rahpsody bio jedan od omiljenih bendova ... ali ... ma stvarno su bre smorili više! Jbt, oni se bukvalno nisu mrdnuli ni cm od prvog albuma (eventualno produkcijski) ... ne mogu više da slušam priče o zmajevima, njihovim hrabrim ubicama i začaranim šumama ....

 

Ah, šteta za takve muzičare ...

Nisi ih dovoljno slušao. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada davno mi je Rahpsody bio jedan od omiljenih bendova ... ali ... ma stvarno su bre smorili više! Jbt, oni se bukvalno nisu mrdnuli ni cm od prvog albuma (eventualno produkcijski) ... ne mogu više da slušam priče o zmajevima, njihovim hrabrim ubicama i začaranim šumama ....

 

Ah, šteta za takve muzičare ...

 

Jedini zmaj koji se pojavio do sada je bio Tharos koji je zaginuo 1998. godine u Symphony of the Enchanted Lands albumu. Ako ti posle 9 godina i dalje mislis da pevaju o zmajevima...

 

A razlika izmedju prvog i novijij albuma je vishe nego primetna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne treba ni trositi rijeci. To je kao kad ja uzmem neki brutal death bend, pa im poredim prvi i zadnji album i poslije minut zakljucim da je sve to isto. A to za zmajeve isto vecina nema pojma. A sve i da ih ima 1000000 ne znam zasto ikome smetaju. Nego, 'ajde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, teško je odabrati najbolji Rhapsody, ali ako bi to morao, onda bih izabrao Symphony Part II. nekako taj album zvuči najozbiljnije, sve je savršeno, virtuozne teme se konstantno smenjuju, čitav orkestar iz praga je korišćen, produkcija je savršena, atmosfera je napeta (kao u nekom filmu, što su i želeli svakako da urede) a na sve to dolazi veličanstveni glas Christophera Lee-a.

Naravno, ukusi su različiti, a ovo je samo moje gledište...

Edited by +feanor+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...