Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Konacno preslusao ceo album!

 

Na 1. slusanje mi je uredu... Zanimljiva pesmica ona Danza Di Fuoco E Ghiaccio!:bigblue: nekako je hmm... "superiska" :haha: :haha: :haha:

 

Pesma koja mi se najvise svidela na albumu je definitivno On the way to Ainor, stvarno pleni nekom mocnom energijom i melodicnoscu!

Moram da ga poslusam bar jos jedno 2 - 3... kapiram da ce biti kao i sa Sabatonom, sa svakim slusanjem - sve ti se vise svidi... :pivopije:

 

Ahh, da totalno se primecuje napredak i to njihovo sazrevanje u odnosu na Triumph or Agony... Realno meni je taj album katastrofa, tacno se oseti da je bio namenjen probijanju na neko mainstream trziste :mrtav:

 

Ako uporedimo ova dva albuma, onda je fenomenalan, ali je u poredjenju sa starijim stvarima, hmm pa realno jedva rame uz rame... Ali definitivno treba poslusati ovo jos koji put pa tek onda suditi u potpunosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ahh, da totalno se primecuje napredak i to njihovo sazrevanje u odnosu na Triumph or Agony... Realno meni je taj album katastrofa, tacno se oseti da je bio namenjen probijanju na neko mainstream trziste :mrtav:

 

Koja budalastina! Kako moze neki bend da sazri izmedju 7. i 8. albuma i to jos ciji su clanovi u kasnim 30im godinama? I kako si to osetio da je Triumph or Agony namenjen probijanju na mainstream trziste,'leba ti? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja budalastina! Kako moze neki bend da sazri izmedju 7. i 8. albuma i to jos ciji su clanovi u kasnim 30im godinama? I kako si to osetio da je Triumph or Agony namenjen probijanju na mainstream trziste,'leba ti? :no:

 

Covek se uci dok je ziv! Ovaj album je daleko ozbiljniji od proslih, i to se da osetiti na 1. slusanje!

 

Pa to se jednostavno oseti... Prenatrpali su ga sa orkestracijom... Tacno se vidi da su posle SOEL II ukapirali da se "symphonic" prodaje... Ali onda su po toj logici prenatrpali ToA sa previse orkestracije i balada i ceo album mi zvuci nekako dosadno - budjavo... A ocekivali su da ce biti vrhunski... Ali bas naprotiv, previse svega nikada nije dobro...

Prevelike pare su ulozene u taj album, on nije dobro prosao na trzistu, a to je bio jedan od glavnih razloga pokretanja tuzbe od strane MCM-a... ostalo je istorija :pivopije:

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek se uci dok je ziv! Ovaj album je daleko ozbiljniji od proslih, i to se da osetiti na 1. slusanje!

 

Pa to se jednostavno oseti... Prenatrpali su ga sa orkestracijom... Tacno se vidi da su posle SOEL II ukapirali da se "symphonic" prodaje... Ali onda su po toj logici prenatrpali ToA sa previse orkestracije i balada i ceo album mi zvuci nekako dosadno - budjavo... A ocekivali su da ce biti vrhunski... Ali bas naprotiv, previse svega nikada nije dobro...

Prevelike pare su ulozene u taj album, on nije dobro prosao na trzistu, a to je bio jedan od glavnih razloga pokretanja tuzbe od strane MCM-a... ostalo je istorija :pivopije:

Tvoji argumenti zasnovani na osecajima su prosto fascinantni. :haha: Rhapsody su posle SOEL II ukapirali da se "symphonic" prodaje? A pre toga su svirali punk rock? Razlika je u tome sto su stavili gitare u drugi plan, a simfonicnost je ostala manje vise ista kao pre.

ToA lose prosao na trzistu, pa se zato tuzili sa MCM-om? :haha: Razvijenu mastu imas. Mogao bi da pomognes Turilli-u u pisanju textova. Ionako mu to nije jaca strana.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je u tome sto su stavili gitare u drugi plan, a simfonicnost je ostala manje vise ista kao pre.

 

A ne cini li ti se da i ti bas ne cujes dobro? Tesko da su ikada vise nestandardnih metal instrumenata imali nego na SOEL II. Da ne pricam koliko su im horovi, naracije i linije ostalih instrumenata ozbiljnije uradjeni u odnosu na sve prethodne albume. Tesko da se to moze i porediti.

TOA je los zato sto je dosadan i nemastovit. Ima i tu svijetlih dijelova, ali album nije nista posebno.

 

Inace, koliko sam uspio da cujem, ni ovaj novi ne donosi nista revolucionarno, malo je i pjesama, donekle je i agresivniji, ali nista posebno nema. Fali hit na prvu loptu, i to im je veliki problem. On The Way To Ainor i Reign Of Terror su najbolje pjesme, uz Sea Of Fate. Nemam pojma, ako sam dobro shvatio, ovaj album je davno snimljen, pa nisam ni ocekivao nista specijalno. Sad kad su potpisali konacno za Nuclear Blast, trebalo bi da iduci bude uradjen u potpunosti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne cini li ti se da i ti bas ne cujes dobro? Tesko da su ikada vise nestandardnih metal instrumenata imali nego na SOEL II. Da ne pricam koliko su im horovi, naracije i linije ostalih instrumenata ozbiljnije uradjeni u odnosu na sve prethodne albume. Tesko da se to moze i porediti.

A ne cini li ti se da ti bas i nisi slusao prethodne albume? To sto su oni napravili dokumentarac o snimanju SOEL II, ne znaci da ni na prethodnim albumima nisu koristili gomilu nestandardnih metal instrumenata. Ako ne verujes usima, otvori buklete, pa procitaj. Nisu im svi albumi jednako simfonicni, ali da kazes da se to tesko moze porediti je van pameti. I kakve veze imaju naracije sa stepenom simfonicnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usima i vjerujem. Ako ti ne cujes razliku, sta da radim. To je moje misljenje, a rekao bih i da je misljenje benda. E, sad, neki su ovuda pricali kako je Rhapsody i Dark Moor isto, pa sta mogu. Realno, orkestracije na albumima prije SOEL II su smijesne naspram onih sa tog albuma. Sto ne znaci da su pjesme bolje objektivno, iako meni jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanimljivo, ali meni je baš ok ispao ovakav spot!

Ništa preterano, verujem da će za neke naredne pesme uraditiposebno predrkane animacija, ali važno, je na kraju krajeva, da su se vratili!

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Zanimljivo, ali meni je baš ok ispao ovakav spot!

Ništa preterano, verujem da će za neke naredne pesme uraditiposebno predrkane animacija, ali važno, je na kraju krajeva, da su se vratili!

Slazem se. Pesma je ekstra, a i spot moze da prodje. Bilo bi lepse sa zmajevima i cudima, ali posto ni do sada nesto nije bilo zmajeva nismo mogli ni sada da ih ocekujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...