Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Evo ja sam pokušao da pustim dete u sebi, al kao jedan od najvećih fanova Rhapsodya moram reći da je ovo smeće. Uopšte ne razumem ovaj refren, tipa njegov završetak na 1:58 i na kraju pesme. Kapiram da su bili u fazonu daj da smuljamo nešto pošto ne znamo ni sami kako da ga završimo.

Odoh da pustim Knightrider of Doom, 'ebeš ovo :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je da je Luca bio srž Rhapsody-a, što se kaže "to to", tako da se zadovoljavam i mrvicama. Kao što već nekad rekoh, i ovima fali Luka i Luki fale ovi. Iskreno ovo mi je mnogo bolje od prethodnog, za par klasa, tako da me to itekako raduje pošto sam bio spreman da ih otpišem:D

 

P.S. Vidim na 'tjubu i drago mi je da nije samo meni Fabio opasno počeo da liči na Weird Al Jankovića :D

 

P.P:S. Dobro, realno Luki samo fale Fabio i Holzwarth očigledno, al' nema veze, ista poenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je spomenuo redni broj, pravi izgovor da se napravi ultimativna ((Luca Turilli)'s) Rhapsody (of Fire) lista:

 

1. Dawn of Victory

2. Power of the Dragonflame

3. Prophet of the Last Eclipse

4. Legendary Tales

5. Symphony of Enchanted Lands

6. Ascending to Infinity

7. King of the Nordic Twilight

8. The Frozen Tears of Angels

8.5 Rain of a Thousand Flames

9. From Chaos to Eternity

10. Symphony of Enchanted Lands II

11. Triumph or Agony

12. Prometheus, Symphonia Ignis Divinus

13. Dark Wings of Steel

14. The Infinite Wonders of Creation

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ovo kasnije i ajde, ali što "Power of the Dragonflame" unbitan? Drugi Luka?

Aleluja. Power je rame uz rame sa Dawn of Victory. Možda čak i bolji.

Ali ne znam u kom su fazonu svi sa prvim Lukinim albumom. Mislim super je album, ali je po meni drugi album bolji. Objasnio je sa tim tehno fazonom tada :rockdevil: Prophet of the last eclipse "najepskija" pesma koju je ikad uradio :pivopije:

Edited by WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako vam je uspelo da ih ikad shvatite ozbiljno xD

 

Volim ja neke power metal bendove, a i tad sam slušao to malo više, ali kad krene naraciju OH NOES!! DE EMERALD SORD IS IN DE ROUNG HEANDS!

 

I onaj spot kad se mačuju s will-o-wispom...

 

Ti se od svega uhvatio naracija i spotova, kao da kazes da je Emperor los zato sto je Ihsahn smesan u spotu The Loss and Curse of Reverence.

Spotovi jesu losi, nema zbora ali...

Monumentalne kompozitorske sposobnosti dvojca pracene nebeskim izvedbama svih clanova, albumi prepuni himni za nezaborav i neverovatne atmosfere, geeky koncept mozda moze da odbije. Btw simbolicno kad se prica zavrsila na From Chaos to Eternity ode bend u kurac, ima tu nesto.

 

Koji fazon da izbacuju album svake godine..

 

Slusao sam Legendary Tales inace, nista posebno..

 

Ne izbacuju svake godine a ovo drugo bolje da ne komentarisem :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se od svega uhvatio naracija i spotova, kao da kazes da je Emperor los zato sto je Ihsahn smesan u spotu The Loss and Curse of Reverence.

Spotovi jesu losi, nema zbora ali...

Monumentalne kompozitorske sposobnosti dvojca pracene nebeskim izvedbama svih clanova, albumi prepuni himni za nezaborav i neverovatne atmosfere, geeky koncept mozda moze da odbije. Btw simbolicno kad se prica zavrsila na From Chaos to Eternity ode bend u kurac, ima tu nesto.

 

Bio je Ihsahn u više navrata malo over the top, al' njemu se može jer je napisao onu muziku. Ovde mi je i muzika u skladu sa utiskom koji ostavlja i ovo što sam pomenuo.

Od Rhapsody mi vazda najprihvatljivija stvar bila ona Helloween obrada :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Lazom, King je savrsen album.

Ali daleko od toga da se slazem da su sve rekli zavrsno sa Dawn, a tek je daleko od istine da su im svi albumi isti, sve do breakupa je apsolutno fenomenalno!

 

nisu svi istili, ali sve promene idu na gore. sve visi insistiranja na naratorima i glupim "hollywood" pricama, bezpotrebne pokusaje progresive. jebeni christopher lee, itd vrlo sam malo slusao, ali secam se da tu posle DoV vec krece taj Luka princip napravi cu nesto sveze tako sto cu da nagomilam vise sranja. bilo je 15 violina na proslom, sad ce 60 plus deciji hor i neki gregorian chanting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg Lazo malo si prestrog, svi ti albumi posle Dawn su odlicni. Ako ti je do brzog stila proveri opet Frozen Tears of Angels ili Power of the Dragonflame recimo, sto se tice te progresive o kojoj pricas i meni je recimo SOEL 2 bio smor kad je izasao ali zavoleo sam ga godinama, a recimo Triumph mi je najpotcenjeniji album, ima atmosfercinu da se useres ali da, ako ocekujes brze i kratke himne tesko ces ih tu naci... meni svaki album ima bas puno da ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

morao bih opet da pustim jedan i drugi, tad sam vec izlazio iz power metal price.

 

dragonflame se secam samo naslovne kako ide. drugi lukin skoro nicega se ne secam.

 

Što reče neko ovuda, nisi ti to dovoljno slušao :haha:

 

Ali pogotovo taj "Prophet" je možda najgrandiozniji Lukin album a da je uz sve te predodate elemente uspeo i dobre pesme da napiše. Zamisli ovog novog, Prometheusa, samo usmerenijeg i pitkijeg za slušanje. Mnogo je manje Rhapsody nego što je to KotNT i zato mi možda, između ostalog, i bolji od njega.

 

Meni nije jasno kako vam je uspelo da ih ikad shvatite ozbiljno xD

 

Volim ja neke power metal bendove, a i tad sam slušao to malo više, ali kad krene naraciju OH NOES!! DE EMERALD SORD IS IN DE ROUNG HEANDS!

 

I onaj spot kad se mačuju s will-o-wispom...

 

A da mi prebacimo ovu diskusiju na Behemoth temu? Može bilo koji spot iz poslednjih cca. 10 godina kao kontra-primer :mrgreen:

 

 

Kad smo već kod tekstova, mislim da ovom sad Rhapsody-u fali Luka i za tekstove. Meni nikad te njihove sage nisu bila interesantna za praćenje, ali cenio sam što su se i oko toga kanda trudili i davali tako muzici još više smisla. Svakako mislim bolje to nego samo još jedan album sa random liricima o čeličnim krilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...