Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

ah, nista nisam skapirao. treba Lukin solo album da slusam po preporuci Angelystora. :D

 

Ja krenuo da slusam "The Mystic Prophecy of the Demon Knight" i ovo je bas smece.

 

Bas se cuje uticaj glupog DiMaio-a. tri dosadne pesme spojene sa glupom naracijom, bas dno dna.

 

sad cu taj Lukin da overim, ovaj Triumph or Agony je garant govno ako je ova pesma centerpiece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni taj ToA nit vamo nit tamo. SOELII i on mi, do skora doduše, ubedljivi low point karijere.

 

To je zato što nisi igrao DnD, još kad pratiš sagu doživljaj je kompletan ^^

 

A da nije možda do toga što sam čitao (kvalitetnu) epsku fantastiku, pa mi ova Lukina pisanija malo smešna? :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, nista nisam skapirao. treba Lukin solo album da slusam po preporuci Angelystora. :D

 

Ja krenuo da slusam "The Mystic Prophecy of the Demon Knight" i ovo je bas smece.

 

Bas se cuje uticaj glupog DiMaio-a. tri dosadne pesme spojene sa glupom naracijom, bas dno dna.

 

sad cu taj Lukin da overim, ovaj Triumph or Agony je garant govno ako je ova pesma centerpiece.

Meni taj ToA nit vamo nit tamo. SOELII i on mi, do skora doduše, ubedljivi low point karijere.

 

:no: ne blasfemisite.

Doduse ako niste pratili lirike i sagu onda razumem, SOEL 2 i ToA i treba da zvuce malo sporije i atmosfericnije jer je takav deo price, konkretno Mystic Prophecy koju Laza napljuva neko jebavanje po pecinama podzemnim. Pazi Lazo ovu pesmu, a i ti bi Igore mogao malo da se vratis na taj album:

 

 

Za Pprophet nema sta da se kaze, albumcina 1/1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvali se jednom lepo kao covek i poslusaj album skoncentrisano. Ne znam, ja sam bas fan tog albuma, toliko ga volim da nije zdravo.

Btw jos nesto, ne znam kako Lazo povlacih granicu kod Dawn kad je Power of the Dragonflame bukvalno mrvu ispod njega, i brz je, ima sve sto hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno sad je redjanje in order:

 

Prvo mesto, hm... aj neka bude nereseno Dawn/SOEL>Legendary Tales>Power of the Draganflame>Triumph>Frozen Tears of Angels>From Chaos to Eternity>SOEL 2

 

Sto se tice Luke, za prvi album toliko imam neke licne uspomene da ne moze nista da ga sjebe, oni Infinite wonders su mi bas smor.

 

Mali bonus za Lazu, ima Demonheart verzija sa Matosom:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo tabelarnije malo to braćo moja zmajevačka

 

1. Dawn of Victory

2. Power of the Dragonflame

3. Prophet of the Last Eclipse

4. Legendary Tales

5. Symphony of Enchanted Lands

6. Ascending to Infinity

7. King of the Nordic Twilight

8. The Frozen Tears of Angels

8.5 Rain of a Thousand Flames

9. From Chaos to Eternity

10. Symphony of Enchanted Lands II

11. Triumph or Agony

12. Prometheus, Symphonia Ignis Divinus

13. Dark Wings of Steel

14. The Infinite Wonders of Creation

 

Ne morate i Lukine albume, nego meni bilo zabavno sve đuture da poredim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf sad je tek jebacina ali hajde... Ako moram da biram prvo mesto:

 

1. Symphony of enchanted lands

2. King of the Nordic Twilight

3. Dawn of victory

 

(samo da napomenem da je cist pakao ova prva 3 mesta rasporediti, moze da se promeni raspored za pola sata bukvalno)

 

4. Legendary Tales

5. Power of the Dragonflame

6. Triumph or Agony

7. Prophet of the last Eclipse

8. Rain of the thousand Flames (aj vidim da se ovo racuna kao full album na arhivama ali meni je vazda bio EP)

9. Frozen Tears of Angels

10. From Chaos to Eternity

11. Symphony of enchanted Lands II

12. Ascending to Infinity

13. Dark Wings of Steel

14. Prometheus

15. The infinite Wonders of Creation / Dreamquest

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebe matos na ovom demonheartu.

 

matos bog otac

 

kad sam vec pricao o mom problemu kad power metal bendovi pokusavaju da budu pametni i proggy, Holy Land je verovatno jedini album u istoriji power metala gde je ta prica zapravo uspela.

 

slusam Power of the Dragonflame danas.

 

do jaja je, slusao sam ga brdo verovatno, jer znam sve pesme sad kad ponovo slusao, ali tu je bas krenuo taj neki moj period gde sam najvise slusao neku cudno muziku i mnogo pio pa sam verovatno zaboravio.

 

jeste super, ali idalje nije bolji od prva dva. naslovna stvar jeste verovatno u top 5 rhapsody pesama tho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusah upravo ovu novu stvar "Into the Legend" i pogledah spot. Pjesma prosjek na prvo slusanje, a nemam sad zivaca da je vrtim vise puta. Ali spot... jeste da su im spotovi uvijek djelovali siromasno i amaterski, ali ovo je siromasluk siromastva. Kao da su ih iz izdavacke kuce zatvorili u mracnu prostoriju i natjerali da za sat vremena snime spot. Nigdje nicega, a povrh svega zumiranje bijelih starki u Alex Holtzwartha, idi jbt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...