Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

On 7/12/2019 at 12:46 PM, azal said:

svakako bolje zvuci ovaj skupi Rhapsody od prejeftinog sto Alex vodi

Bolje prejeftini s dobrim pesmama nego govno pokriveno sa tri kile farbe i namaza.

Ovo je kao kad uzmes pljeskavicu i natrpas sve priloge sto imaju, odes preko puta, uzmes eurokrem i sipas i to preko.

Imas jednog od najboljih pevaca i prekrijes ga generic horovima, sjajna ideja. Sto rece kolega, preslusah 3x album i nijednu liniju nisam zapamtio, hooka ni za leka.

Luka place za nekim flood controlom vec duze vreme, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesme su nikakve i kod Aleksa realno, a i pevac je neki Italijanski Filip Zmaher, vidis iz aviona da nije metalac. nije ni na nivou ranijih Secret Sphere albuma realno.

meni su Phoenix Rising i DNA vec usli  no homo posle dva slusanja. Ima jos par odlicnih refrena. Nisu na nivou starog Rhapsodya ali nisu ni skroz losi.

Meni ovo dodje nekako kao onaj Michael Romeo solo album. Nije kao stari SX ali bolje idalje od svih kopija. Svakako cu pre ovo da slusam nego Gloryhammer i Twilight Force. 

A i nekako imam respect za Luku sto se bar uvek vidi trud i zelja da uradi nesto novo, mozda mu ne lezi svemir kao sto mu zmajevi leze, ali bar uspesno izbegava sablonski pristup i  trudi se da odvede svoju muziku u neke nove dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, ail kao sa zmajevima, u svakom nastavku je malo sigurniji u to sto radi. necu da vam kazem sta da radite, ali vredi ga poslusati malo detaljnije, iako nema power metal anthema, ozbiljan i detaljan je prog/power album ako uspes tekstove da izblokiras 😄 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mnogo mi je urnebesniji Fabio kad izgovora ove naučne tekstove nego kad frlja sa patuljcima i demonima. Fest redio bast

I kad reče detalji, ukazuje mi se još jedan veći problem, što će opet bar jedno 30% zvuka, ako se ovo svira live, morati da ide sa matrice. Gomiletina orkestra, horova i kljava, a oni nemaju ni klavijaturistu u bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Meni je i dalje Unholy Warcry jedan od najboljih epic prog/power singlova. 

The EM mi je legao kao kompletan album, mada tih catchy hook-ova baš i nema. Za uvođenje u Rhapsody svet ovo nije baš i prime example. Iako u suštini i nije loš album, mada mi smeta što se napredovanjem po pesmama nekako "razvodni." Najbolje pesme su Seven Heroic Deeds i Rain Of Fury.

Mada mislim da neću ovo isuviše da repriziram. Omatorilo se, jbg., a kvalitetne muzike je sve više, neko treba sve to da postigne. Neko treba da elaborira novi Anihilator i Ajs Kjuba. 

Aj pa tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo ovako: karta košta 2200 dinara, naravno prvi paket ulaznica po 1700 je rasprodat.

Drugo, da li je ovo "sirotinjska" ili kakva druga verzija benda, to nije toliko važno. Činjenica je da snimaju dalje, i da zvuk sa poslednjeg albuma nije toliko loš (dobro, nije ni za poređenje sa albumima od pre dvadesetak godina). Koliko mi se čini, jutros sam gledao, oni će odsvirati ceo novi album, koji će na kraju pojačati sa starim pesmama, gde prednjače one sa Dawn of victory albuma (možda je razlog i 20 godina od izlaska istog). Kapiram - blizu dva sata sviranja.

A ako još mogu da dodam  - kakav god da je novi bend, bolje zvuči od Turilijevog eksperimentisanja trenutno. No, o ukusima ne vredi raspravljati.

Just now, hanley said:

 

 

Edited by hanley

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Društvo, pozdrav. Ide li ko odavde na Rhapsody u nedelju ? Dolazim verovatno( bar se nadam da obaveze neće sprečiti, no nedelja veče, ne bi trebalo) sam iz Valjeva, pa rekoh da vidim ima li moooooožda još nekog ko će ići? I usput da pitam, ima li neko informaciju koliko karata je ostalo ? 😁 pozdrav još jedanput svima 🤘

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Angelystor said:

Pa ovi 'ladno sviraju ceo novi album na turneji, toliko o meni na koncertu :haha:

spacer.png

Nažalost, većina ljudi nije htela da presluša novi album, bar ne onako "za ozbiljno", i onda dolazimo do ovakvih komentara, punih predrasuda i stereotipa. Ljudi, novi album je veoma dobar, u nekom realnom razmišljanju, ocena 4/5.

Ljudi se teško navikavaju na novo, to nije novost, i sa te strane razumem ovakve reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Angelystor said:

Pa ovi 'ladno sviraju ceo novi album na turneji, toliko o meni na koncertu :haha:

spacer.png

Ljudi, ja ni ne slušam čestito power metal. Volim poneku pesmu, najviše slušam thrash, heavy, ali želim da čujem Rhapsody uživo, makar svirali samo nov album, jer sam poslušao novi album, i nije ni malo loš, ne znam šta old school metalci očekuju od novih izdanja, i šta je potrebno da zadovolji svačije kriterijume,deluje da to mora da bude neko vanvremensko izdanje sa nekim novim nepronađenim instrumentom da bi svi bili zadovoljni. Nisam često u prilici da uživam u kvalitetnoj muzici, i željan sam dobre svirke i dobre muzike, a mislim da Rhapsody i u ovakvoj postavi itekako ima kvaliteta. Opustite se i uživajte u muzici.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, NeiskusniMetalac said:

Ljudi, ja ni ne slušam čestito power metal. Volim poneku pesmu, najviše slušam thrash, heavy, ali želim da čujem Rhapsody uživo, makar svirali samo nov album, jer sam poslušao novi album, i nije ni malo loš, ne znam šta old school metalci očekuju od novih izdanja, i šta je potrebno da zadovolji svačije kriterijume,deluje da to mora da bude neko vanvremensko izdanje sa nekim novim nepronađenim instrumentom da bi svi bili zadovoljni. Nisam često u prilici da uživam u kvalitetnoj muzici, i željan sam dobre svirke i dobre muzike, a mislim da Rhapsody i u ovakvoj postavi itekako ima kvaliteta. Opustite se i uživajte u muzici.

Znači, ne postoji loš metal, samo ljudi koji ne znaju da se opuste i da uživaju u muzici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

42 minutes ago, Angelystor said:

Znači, ne postoji loš metal, samo ljudi koji ne znaju da se opuste i da uživaju u muzici?

Nee,  nisam nikako to mislio. Naravno da postoji loš metal, ali provodeći vreme po forumima, i sa ljudima, često čujem samo kritike, čak i za neka izdanja koja ruku na srce nisu toliko loša. Opet, šta je kome dobro je subjektivna stvar, ali čini mi se da ljudi generalno mnogo odbijaju nove stvari od sebe jer su poslušali nešto što predstavlja "vrhovnu moć" i sve ispod toga je sranje i loše. Nekad čak i stupaju sa predrasudama da daju ocene i mišljenje, a to je novi Testament npr. ne može to biti kao prvi albumi, ili za nove bendove, a to su klinci, šta oni znaju, itd...ljudi stupaju sa predrasudama nekim, i onda im album ili pesma ispadnu mnogo lošiji nego što zapravo jesu. Meni lično eto, npr. ovaj poslednji album Rhapsody-ja uopšte nije loš, i ako eto, nisam fan power metala veliki. Ali dobro...sta ja znam, možda samo loše vidim stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

57 minutes ago, Angelystor said:

Sve u svemu, i da mi je "pa ok nije toliko loš album", opet mi ne bi bio neka prevaga da bih otišao na koncert.

Naravno, razumem. To je tvoj ukus i mišljenje, i to je sasvim uredu. Ja npr volim muziku koju Rhapsody pravi, a retko sam u prilici da posećujem koncerte, festivale i slično, pa ne bih voleo pored svega što propuštam, da propustim i taj Rhapsody of fire..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...