Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Nemoj ti mene uciti akd su usli u studijo.Album su snimali mnogo mnogo duze od tri meseca.SAmo je posle preurejivanje i sredjivanje pesama trajalo mesec i nesto

Ma da vidim koliko znaš, jeste da su album krenuli dosta ranije da rade ali su tek pre 2meseca ušli da ga isproduciraju, tako da nisi mogao da imaš oficijalni album pre 3meseca ali na kraju nije ni važno.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ja stvarno ne znam kako mozete da kazete da je produkcija lose uradjena kad im je ovo bio najveci projekat do sad.I kako sami radili uvek su radili i radice produkciju sa Sashom Phaetom.Prvi put su koristili simfonijski orkestar i hor u ovolikoj meri dok je na ranijim albumima sav taj posao radio Alex Staropoli klavijaturuista.I stvarno cu se sloziti sa covek jer se ovako nesto mocno i puno snage nece cuti dosta dosta dugo

Ovo im je definitivno najgori album!

 

Pojacali su taj orkestar, i time ga stavili iznad glavnih instrumenata jednog metal benda (gitare u drugi plan no.gif ). Bubanj nikad gore nije zvucao. Pesme smaraju, sve je vec vidjeno milion puta.

 

Jedino ona stvar na italijanskom, i ona sa solom na fruli (samo zbog tog dela). Dragonlands Rivers (tako?) je klon Forest of Unicorns...

 

Necu dalje, dovoljno je. Moje misljenje, naravno.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je ODLICAN icon_rockdevil.gif

Da, pojacali su orkestar, naravno da su pojacali orkestar, i trebaju jos vise da ga pojacaju. Ne nego trebaju da budu prosecan power metal bend, naravno da ce da rade nesto originalno. Ne razumem zasto sve mora da bude "metal".

 

Na DVD-u je neki kao dokumentarac od 15-ak minuta, nista narocito, i nekakav spot, nije vredno kupovine.

 

Jedino ostaju njihovi bedni tekstovi i jos gora tematika, svi ti kraljevi i te price, ali sta da se radi, moze im se oprostiti... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uh,ne znam,meni ovo dodje kao NAJBOLJI RHAPSODY ALBUM!!!Pjesme kidaju!Tacno je da nema ni jedan dobar rif,ali je to zato sto skoro da uopste nema ni gitara!Ali orkestarski aranzmani ubijaju u mozak,kraljevski zvuce!Lione nikad bolje pjeva,a cak tri hora ga podrzavaju u raznim varijantama!Sve je uzivo snimano,sto je jos veci plus,jer su toliko vise snage i moci na zvuku dobili da je to zapanjujuce.Svaka pjesma vjerno prati tekst i docarava ga u potpunosti.Lee je fantastican.Booklet nikad bolji.Mislim da je ovo prevazislo dosadasnje granice epic muzike.Ko ne voli,jebi ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sano da javim novu vest koju sam juce dobio.Mnogima se pesma The Magic Of The Wizards Dream najvise svidela na albumu pa je zato Rhapsody odlucio da sledece godine izda album na kome ce se pojaviti samo pesma The Magic Of The Wizards Dream na 4 jezika - engleski,italijanski,nemacki i francuski.Takodje pored ovoga na jednoj od pesama(ne znam trenutno na kojoj) zajedno sa Fabiom pevace i slavni Mr. Lee koji je izvrstan operski pevac.Iskreno jedva cekam da cujem italijansku verziju jer svaka pesma koja su do sada izdali na italijanskom super je zvucala prvenstveno zbog meldoicnosti italijanskog jezika.

 

Poz icon_rockdevil.gif Vise informacija uskoro icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Nabavio sam album.Jebem li ga...najvise klasike do sad,ali mi se svidja.Atmosfera na nivou!Na prvih par slusanja mi je dobar,ali ga moram testirati uz Heroes III za konacni sud. icon_smile.gif

Hmmm... samo ti testiraj In the Wake of Gods Heroes III, a zajebi taj Rhapsody icon_mrgreen.gif

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...novi Rhapsody imam ga vec dugo, ali ga nisam puno puta presluso!!!

 

Mislim da je ovaj album samo presviravanje onog sto su nekada uradili (i to dobro)!

 

Jedini svijetli momenti su pjevanje one zene!!!

Malo vise toga i opet dobar power album!!! To je to.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...