Jump to content

Recommended Posts

Да,да то издање је управо оно на шта сам и мислио,пошто је кружила ложана форумом како су се поново склопили!!! А то је заправо фора "... албум извођача,кад нађе новог издавача ..." (или гекне) !!! :D:muzicar::bigblue: Да ли неко зна где на Нету би могло да се скине??? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekoliko godina, cca 2002-3. se pojavilo "multimedijalno" izdanje patke u izdanju fanzina "Beograde dobro jutro"

osim svih pesama na tom disku se nalazio i video snimak njihovih "spotova"... to je onaj snimak u izlogu na Terazijama (gde je sad Fast Fish Food).... plus neki intervju sa conkicem.... to imam...

 

da li je to to o cemu pricate???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzivo iz Norka (Nork je bila,a mozda je i sad robna kuca u Novom Sadu)...ako ne verujes meni cini mi se da ima i u NS Punk verziji...

 

 

izgleda da si u pravu...

prvi put sam taj snimak gledao negde 95 (emisija punk off na NS+ ako se neko seca) i sve vreme sam bio ubedjen da su to terazije

a skoro sam bio cak i na nekom punk "predavanju" (u studenjaku) gde su pricali neki matori likovi (svedoci tog vremena) i bas su pomenuli to kako je patka morala to da snimi u bg-u na terazijama zato sto nisu u ns-u bili prihvaceni.... a vidis promaklo mi u "verziji"...

 

inace taj izlog su srusili pre nekih 2 meseca... :(

 

a sto se tice tog novog izdanja....

Promovisana kompilacija kultnog pank benda

 

„Pekinška patka“ posle četvrt veka

 

Kultni novosadski pank bend „Pekinška patka“, posle 25 godina pauze, izdao je novi CD, odnosno kompilaciju sa 26 do sada već izdavanih pesama. U pitanju su sve pesme koje su se do sada zvanično pojavile sa potpisom benda.

 

- Srećan sam što je izašao ovaj CD, ako ništa drugo jer će moj sin moći da se hvali u Kanadi - kazao je na jučerašnjoj promociji u Novom Sadu frontmen grupe Nebojša Čonkić Čonta, koji je za tu priliku doputovao iz Kanade, gde živi i radi.

 

Čonta je istakao i da će ovo izdanje konačno stati na put piratskim izdanjima koja su preplavila tržište, ali i svim fanovima omogućiti da dođu do CD sa kvalitetnim zvukom i, naravno, dobiti nove generacije sledbenika.

 

Prisutne novinare je najviše interesovalo da li izdavanje ovog albuma znači i da će se „Pekinška patka“ ponovo okupiti i možda ubrzo i nastupati.

 

- Dva su moguća odgovora na to pitanje: Nema šanse i nikad ne reci nikad - odgovorio je Čonta.

 

Izdavač ovog svojevrsnog muzičkog poduhvata, barem kada je u pitanju pank muzika je „Multimedija rikords“, a kako kažu iz ove kuće, do konačnog izdanja išlo se dugim putem. Naime, bilo je neophodno prikupiti izdavačka prava iz mnogih izdavačkih kuća, koproducent je i „Kroacija rikords“. Na jučerašnjoj promociji najavljeno je i da su u planu i DVD izdanje, ali da se ne zna kada jer su u toku pregovori sa TV Novi Sad oko ustupanja prava.

 

S. Stefanović

 

 

@selektor

mogu da ti narezem ovo (mada definitivno nije u pitanju zvanicno gorepomenuto izdanje)... sad sam ga pogledao opet... malo je jedan snimak (VHS rip) ali vredi ga imati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distress

UBR

Quod Massacre

Niet

Tozibabe

Agitator

Debeli Samuraj

Proces

Solunski Front

Tri Debela Praseta

Odpatki Civilizacije

Provokacija

Blitzkrieg

Totalni Promasaj

Hocu?Necu!

Mitesers

General

 

 

bas sam skoro dobila provokaciju, skroz su mi dobri

moja mama je dzanki... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze negde da se skine legendarna kompilacija "Svi protiv svih" ? Na jednom mestu Neredi, Goblini, Zvoncekiva, TK..i sve to sa cuvenim pocasnim govorom Toze Rabase.

 

 

imam ja to na cd-u...

i onaj "drugi deo" - punk you all

 

ali zaista me mrzi da kacim sad na neki rapidshare...

baci mi pm ako dolazis na neku svirku pa cu da ti sprzim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iskopao na nekom forumu... mozda nekom bude interesantno

 

Punk muzika je kao sto su neki rekli danas verovatno popularnija nego sto je ikad bila, dok bendovima koji su zaceli pravac popularnost nikada nije opala, naprotiv, verovatno su popularniji u dobu interneta napstera i soulseeka nego sto su ikada bili.

 

Da rezimiramo:

 

-Punk je popularan.

-Punk je prisutan (tv, radio, internet), bilo to da su emisije, spotovi, filmovi, serije...

-Punk je jako uticajan.

-Punk se razvio u mnoge pod zanrove, pocevsi od hardcore, pa do svega sto danas postoji, a zanrovi direktno ili indirektno nastali iz punka bi mogli do sutra da se nabrajaju... u potpuno haoticnom redosledu:

 

punk

hardcore

cali punk

skate punk

crust

trash punk

chaos punk

ska punk

metalcore

grindcore

crustcore

youth crew

oi

celtic punk

christcore

power violence

riot grrrl

queer core

anarcho punk

streetpunk

....

 

i jos boga pitaj koliko.

 

-Punk je rasprostranjen, velika vecina ljudi koji slusaju punk muziku u njoj ucestvuju mnogo vise nego obican slusaoc. Ako ne sviraju u bendovima, pisu fanzine, drze sajtove, organizuju koncerte, drze distribuciju, stampaju majce, rade artwork itd. itd.

I danas... je opet verovatno rasprostranjeniji nego sto je ikad bio. Internet, email, p2p, mp3 su sve tehnologije koje spajaju ljude sa interesovanjem za punk muziku po celom svetu. Bendovi ne moraju da snimaju plooce diskove i kasete da bi svoju muziku plasirali. Dopisivanje ide mnogo brze od tradicionalne rukom pisane poste. Standard je u neku ruku visi nego pre, bar sto se tice tehnologije, pa svako ima kompjuter, svako moze da snimi nesto, itd. itd.

 

 

Situacija je manje vise ista kod nas kao i u svetu. Sa naglaskom na ovo 'manje'.

 

Dakle, pank je u jugoslaviju dosao jako brzo, ali je izgleda najpopularniji bio u sloveniji, jer je tamo tokom osamdesetih bio veliki broj bendova. Verovatno je cela bivsa jugoslavija cula za pekinsku patku, ali sigurno nije za tozibabe, ubr, otpatki civilizacije, treca kategorija, vrisak generacije, niet, zenevski dekretl, solunski front... Devedesete su u neku ruku bile plodno doba za punk i hc scenu u Srbiji, uprkos nedacama mnogi bendovi su nastali u tom periodu, mnogi su postali legende, a neki su se odrzali i do danasnjih dana. Mozda bi Henrik mogao da napise nesto na tu temu.

 

Inace, danas nije dobro vreme za punk u Srbiji. Nizak standard obicno znaci da mnogi klinci nemaju para da priuste instrumente, kao ni snimanja, izdavanja, stampanje majci i sl. Zbog politicke i ekonomske situacije, bendovi ne mogu da putuju i sviraju po drugim zemljama kao sto to rade ljudi iz drugih zemalja. Ovde bih da napomenem da je jako lako punk bendovima da idu na turneje i proputuju ceo svet. DIY (do it yourself) kultura obuhvata i diy organizovanje koncerata i turneja, sto u prevodu znaci, iznajmis kombi, kontaktiras ljude po raznim gradovima, i odes na turneju, benzin se nekad plati iz svog dzepa, nekad se skupi dovoljno para od ulaznica ili donacija, spava se i jede kod domacina koji je jednostavno entuzijasta koji ili i sam svira u nekom bendu, ili je u povoljnoj situaciji sto se tice smestaja i finansija.

Nasa izolacija radi u oba pravca. U srbiji ne postoje omladinski centri gde bi koncerti mogli da se organizju, primera radi, dom omladine je u stvari privatan klub koji je prilicno skup za ovakve manifestacije i tesko je vise bilo sta tu organizovati. Vize koje naplacujemo strancima, kao i porezi na koncerte, cine nemogucim organizovati nesto u ovakvoj razmeri, koncert bez reklama za malo para i malo ljudi bez profita. Ljudi obicno nisu dovoljno imucni pa da poseduju velike kuce ili stanove gde bi mogli da prime bend na turneji sa 5 clanova i jos troje ljudi sa strane, jer se i sami guraju u malim stanovima sa roditeljima i bakama i dekama. Skvot scena u Srbiji je skoro pa nepostojeca, a skoro da uopste nema veze sa pankom, tako da smestaja i koncerata po skvotovima nema.

Opsti standard znaci da je ljudima cesto skupo da daju 300 dinara na kartu, pa su cesto koncerti stranih bendova slabije poseceni.

 

Nerazvijen saobracaj i nizak standard znaci da ljudi jako malo komuniciraju izmedju gradova unutar same zemlje. Bendovi obicno nemaju para da iznajme kombi i da obidju nekoliko mesta po Srbiji. Ici vozom ili autobusom do nekog drugog mesta je skupa golgota, i ne vredi zbog jednog, pa prakticno - izlaska. Ljudi uglavnom ne poseduju kola, a iako ih poseduju, jedino je izvodljivo ici od beograda do novog sada... zamisljam sebe kako znojav i umoran posle skakanja na punk koncertu, u 3 ujutru vozim kuci iz beograda za smederevsku palanku. Ne zivim u smederevskoj palanci, ali to je najgori put u srbiji po kome sam vozio.

Prakticno je jako tesko doci do koncerta i unutar samog grada. Zbog centralizovanog gradskog prevoza, i nase kulture kasnog izlazenja, prakticno je izvodljivo organizovati koncerte iskljucivo u strogom centru grada. A onda u obzir dolazi jako mali broj kluibova - dom omladine, akademija, kst, skc i jos poneka egzotika. Zamislite samo sebe sa 16 godina kako u 2 sata ujutru izlazite iz nekog podruma na bezanijskoj kosi posle koncerta, a treba da se vratite kuci na vozdovac. A sutra ujutru skola...

 

U americi recimo koncerti pocinju u 6-7 sati popodne, svi poseduju kola i voze sa 16 godina, nije retko da se odrzi tzv. 'in-house' show (pre nedelju dana sam bio u bogatom predgradju na koncertu u necijoj GARAZI)...

 

I za kraj, treba reci nesto o nasoj 'sceni'. Punk je prisutan, ali je diskutabilno u kom zanru i u kom obliku. Pogledajte bend Tea Break, koji je prilicno aktivan, snima spotove, svira koncerte, zastupljen je i na mnogim (stranim) sajtovima. A hardcore scena je postala nesto sto ima jako malo dodirnih tacaka sa 'pravim' punkom, zahvaljujuci sto spoljnem uticaju (televizija recimo), sto nekim domacim figurama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...