Jump to content

Recommended Posts

PANK (Propalitet,olos,Klosar) je poceo sa ekspanzijom

negde oko 1977 Grupom Seks Pistols

(Seksualni Pistolji- :evotigana: -Prevod)

i Ramons.Nikako ne mogu Da Se Sloze ko je prvi

Izmislio Pank,Ramons su izdali Album nekih 6 meseci

Ranije ali nisu ni oni Bili Prvi

Vec Nju Jork Dols (Lutke iz nju Jorka) koji su neki Glam-Punk

ali prva Grupa tog Stila Muzickog.Frizure im nisu bile iste

Seks pistols su bili Cupavi,Ramons su imali Frizure Bitlsa

bez Razdeljka,a grupa Eksplojted je imala Cirokane.

Odeca im je bila pocepana,prljava,izvrljana Dronjci.

Najpoznatije pesme Panka:

Eksplojted-panks not ded (propalitet nije mrtav)

DziBiEjdz-SikBoj(BolesanDecko)

Ofspring(Klinac)-gona getAvej(Treba Pobeci)

GrinDej(zeleni Dan)-Amerikan Idijot

Ramones-Shina is pank Roker

Seks pistols-Gad Sejv d kvin(Boze

Spasi kraljicu)-Anarhi in d jukej

Ded Kenedis(MrtviKenedi)-Holidej in Cambodija

(odmor u kambodzi)

Disczardz-Vaj(Zasto)....

 

 

ja to bas i ne bih u punk ubrajala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grin Dej je poppy punk svidelo se to vama ili ne... Isto tako prvobitni pank nema puno veze sa MTV pankom kojim smo svakodnevno bombardovani i vecina prvih pank bendova su svirali sladunjavu muziku...

 

 

pa ja mtv punk ni ne slusam, samo stari, pravi punk! :bigblue:

a za green day su uivek rasprave, da ne mracimo sad, msm imaju oni neke elemente, ali nije to to. s obzirom da se guraju medju prave punkere, a biafra bi ih verovatno prebio jer saradjuju sa MTV-em...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja mtv punk ni ne slusam, samo stari, pravi punk! :bigblue:

a za green day su uivek rasprave, da ne mracimo sad, msm imaju oni neke elemente, ali nije to to. s obzirom da se guraju medju prave punkere, a biafra bi ih verovatno prebio jer saradjuju sa MTV-em...

 

 

Ne gledam ni ja spanske serije pa opet govorim spanski ko maternji...Zezam se naravno...Kad malo porastes bice ti jasnije sta je pank.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kakve to veze ima sa bilo cim, punk slusam vec 6god, ali dobro... ako ti tako kazes... :zeleni:

 

 

Kazem intelektualna zrelost je jedno a bioloska drugo...Ne sa namerom da uvredim vec samo kazem bice ti jasnije kad porastes...Tako je i meni bilo...Sa sesnaest godina mislila sam da znam sve...Al s obzirom da je to period puberteta i ostalog...To je OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

exploited imam the massacre i let's start a war, to sam ranije slusala

prljavo i ne obozavam bas, direktore iskreno nikad nisam ni cula, od domacih slusam kud idijote, pekinsku patku, pankrte.

Слушаш праве и добре ствари, не обазири се на ове што су у`ватили Ротена за јаја, па сад просипају памет шта је панк! :) :) :)

Само тако настави! ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слушаш праве и добре ствари, не обазири се на ове што су у`ватили Ротена за јаја, па сад просипају памет шта је панк! :):):)

Само тако настави! ;):pivopije:

 

 

hvala :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grin Dej je poppy punk svidelo se to vama ili ne... Isto tako prvobitni pank nema puno veze sa MTV pankom kojim smo svakodnevno bombardovani i vecina prvih pank bendova su svirali sladunjavu muziku...

I Grupa Klesh (Sudar) je svirala Pank Rok pa je bas Dobro

Eksplojted Je posle 2 Albuma presao Na HardkorTresh krosover

sa albumima-Horor Epiks(Epski horor)Fak d Sistem(jebes Sistem)

Masakr...

A Vece Hardkor (Tvrdikor) Zestine Agnostik Front-Najveci hit:

Gota Go,i Sik of it ol (muka mi je od svega) Sa Hitovima

Skrec d srfis (grebi povrsinu) Step Davn(ustukni)

KOJI SU PANK ne Hardkor.

Treba pomenuti i Grupe Bed Relidzn (losa Religija)

Koji Sviraju Visoko intelektualni Pank-barem ko Cita tekstove,

Toj Dols (lutke Igracke)Misfits(Nepristojni)

NoFiks,Snaf (Smrk)Disendens(naseljenici)

Ol(Sve)For Skins(Cetri Skinsa),Oj Poloj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne verujem da je to rekao :)

 

 

ja verujem, s obzirom na to sta misle o nama u svetu... pogledajte nekad cnn ili sky news kad izvestavaju o nama da vidite sta sve pricaju... svi misle da smo mi genocidan narod, koji maltretira sve koji im dopadnu saka! :no::icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja verujem, s obzirom na to sta misle o nama u svetu... pogledajte nekad cnn ili sky news kad izvestavaju o nama da vidite sta sve pricaju... svi misle da smo mi genocidan narod, koji maltretira sve koji im dopadnu saka! :no::icon_ne:

 

 

Da da...bas mi treba CNN da mi to kaze... :rolleyes:

 

Mada smesno mi je sve to...kao muzicari se uplicu u politiku i jedu govna...Mislim covek jeste doktorirao biologiju i stvarno postovanje ali to ni njemu ni onom smradu Bonu Voxu ne daje za pravo da se mesaju u politiku...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrad je to rekao...i rado bih mu trazio autogram...pa bih i ja njemu dao autogram...

Muzika je cesto u sluzbi politike, sve je to biznis...mnogi bendovi su propagirali i podrzavali razne gluposti, naravno, to im namecu menadzeri, industrijske kuce, bla bla...smradovi...i oni i muzicari koji to prihvate, zarad jos vise para...

A oni nekome da drze pridike, oni koji zajebavaju ceo svet...smradovi...

 

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem i ja da je Greg rekao to za muslimane, jer se kao trudi da bistri svetsku politku, ali on je samo lose obavesten :) Mada i da je rekao da sve Srbe treba pobiti, na Bad Religion bih UVEK otisao! To je verovatno jos jedini koncert koji nisam gledao, a zeleo bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta ja znam, ja takve politicki obojene antisrpske i druge ispade kod svojih omiljenih muzicara(a brojni su) nikad nisam dozivljavao previse ozbiljno. nije mi uostalom ni bitno sta misle - kao da je nekog *zaista* briga uostalom sta ovaj ili onaj muzicar misli o politici; pa cak ni kod najizrazitije *politicki angazovanih* bendova ne izlaze u prvi plan njihove bombasticne i svepamente tvrdnje o ovome ili onome, nego vise jedan stav, koji izrazavaju prije svega kroz muziku i nastup, dakle nesto sto se ne da lako jezikom izraziti

jedino mogu da im zamerim sto se mesaju gde im nije mesto. ali to je taj neki uobrazeni stav koji ide skupa sa uspehom i priznanjem, treba im oprostiti.

 

doduse ima izuzetaka. kad mi npr dodje neki decidno muslimanski bend(koji je ionako sranje) u novi sad da bi mogli da mi pricaju na sred nastupa o tome sta oni misle o tzv. "genocidu u srebrenici" i ja ih rado gadjam najblizim za to podesnim objektom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da...bas mi treba CNN da mi to kaze... :rolleyes:

 

Mada smesno mi je sve to...kao muzicari se uplicu u politiku i jedu govna...Mislim covek jeste doktorirao biologiju i stvarno postovanje ali to ni njemu ni onom smradu Bonu Voxu ne daje za pravo da se mesaju u politiku...

 

 

ja sam bona gotivila dok je otvarao fondacije i novcano pomagao onima kojima je trebalo... a sad se stiso, pare ne da, a uzima za pravo da kenja na sve telesne otvore! :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...