Jump to content

Threshold


Recommended Posts

  • 4 months later...

tanak mi nesto album posle dva slusanja.

sve pesme na slican fazon i tekstovi deluju malo vise cringe nego inace.

Legends of the Shires nekako ima odlican primer svake vrste Threshold pesme, i brzog hita, i AOR ljige, i prog epica, i balade. Ovaj bas i nema. 

Ali slusacu jos. Plus mislim da je poslednja pesma najgora meni, ima cak neki glupi polu nu metal scream vokal na kraju. 

Bas kvari utisak kad je poslednja pesma uzasna. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ispratio da je izasao album. Jebo mater, od kad sam se ugasio sa fejsa (tj imam profil al ga ni ne koristim, ne logujem se), uopste nemam pojma kad bendovi izbace bilo sta ... Brdo bendova nema instagram, da nije yuma realno, promaklo bi mi vecina novih albuma bendova koje slusam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakon magnum opuščine od prošlog albuma nisam imao prevelika očekivanja za ovaj, ali ispao je, kad se sve sabere, uredan album, doduše i pad u odnosu na nivo sa 2010's albuma.

Prva polovina albuma, zaključno sa "The Domino Effect", mi je apsolutno prejaka. Jedan refren veći od drugog, sve kako valja, Threshold u naj elementu. Drugi deo ima svojih momenata, ali ima i nekih par jako loših - "Complex" baš podbačaj posle niza pre toga, refren mi baš debilan. "Run" mi je težak filler, a "Defence Condition" em ne zavređuje tu dužinu, em mi je onaj kraj izuzetno otužan, sa sve onim očajnim vaćuganadu outrom.

Tako da, ima jedan uredan jak EP ovde, i onda gomila nekih bonus pesama, tako mi za sad ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Preslusah ovaj zadnji album,nije lose,iako sumnjam da cu mu se ponovo vracati.
Mislim da je najbolji period ovog benda bio sa Macom na vokalu,album "Clone" je remek djelo,zasigurno njihov nabolji album po meni,i naredna tri su takodje blizu,sjajni albumi. Kad se vracam ovom bendu uvjek zavrtim  te albume sa Macom,ovo kasnije nisam imao zelju ponovo preslusavati, nije to lose ali.. 

Kakav je to vokal bio.. poseban,sa nevjerovatnom toplinom i bojom glasa

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Gledao sam i ovu Damian Wilson One Knight turneju preko vikenda u Weertu. 

Iako sam prvo od Thresholda cuo Wounded Land, nije mi nikad Wilson bio medju omiljenih prog pevaca, ali, nakon ove svirke, postovanje za njega mi skocilo ne zna se koliko. 

Vrlo retko da cujes vokal iz ovog zanra i sa preko 50 godina da se trudi sve od otpeva isto kako je otpevao na albumu. To je on radio, vrlo uspesno preko dva sata. 

Odlicna lista dobrih oldschool Threshold pesama koje kapiram da nikad ne sviraju, lep paket Ayreon pesama, i svasta jos (Lalu, Headspace, Arena, itd)

Bas prava retrospektiva karijere. 

Bend je bio Lalu (klavijaturista, jedan gitarista, bubnjar) plus jos jedan gitarista i basista. Svi bili odlicni. 

Zanimljivo/simpaticno mi bilo sto sam maltene bio najmladji na svirci sa svojih 40+. Dosta matorih zaraslih prog rokera, parovi od 50+ i naravno mnogo debelih ljudi u Ayreon majicama. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...