Jump to content

Threshold


Recommended Posts

Sasvim ok prog.

 

Njihove textove obožavam. Najviše mi se sviđaju oni futuristički tripovi - genetski inženjering, kolonije u svemiru i takvi tripovi. I meni je omiljeni Clone pa onda Extinct Instinct.

 

Kada hoću da se opustim od tehničkog prženja koje zamara moždane vijuge pustim Threshold i uživam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U , ja ih bas gotivim,meni su jedan od omiljenih bendova ,uz Rush,Marillion i Enchant i slicne prog/rock bendove.Nisam slushao sve albume ali ono sto sam cuo je OK i vishe od toga.Da budem iskren nisam bas previse obratio paznju na tekstove ali dobra ideja...

Mi matorci se palimo na Threshold i slicne bandove jer nas vise buka i brzina smaraju pa vise obracamo paznju na melodiju i produkciju ali to je prirodan put,kazu evolucija ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "clone" ipak bolji,nije klasican heavy,kao EXTINCT,nekako je i tekstualno savrsen,a muzicki interesantniji,ne dosadi brzo kao EXTINCT...

 

OK, ali meni EXTINCT nikad nije dosadio... Sve pesme su fantasticne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eeeee! Thresholdov Extinct Instinct je bio prvi prog koji sam chuo posle Dream Theater-a,

i taj album mi je bash prirastao uz srce... biggrin.gifa:

 

Kasnije sam u Budimpeshti kupio sve originale koje sam mogao da nadjem, ukljuchujutji

jedan live (izuzev Psychedelikatessen i novog Hypothetical, koji tad josh nije izashao),

a ta dva koja su mi falila, sam skinuo sa Audiogalaxy-ja,

bajtovi mu se pozlatili! biggrin.gif

 

Svideo mi se taj njihov trip posvetjenosti majci Zemlji i pokushaj da docharaju ljudima

koliko ustvari unishtavamo planetu svim sranjima koje smo napravili...

 

Najviše mi se sviđaju oni futuristički tripovi - genetski inženjering,

kolonije u svemiru i takvi tripovi.

 

...aha biggrin.gifa: Clone me je oduvao sa tim tripovima,

i ima odlichan booklet inspirisan tim temama biggrin.gif

 

Prvi album je nekako najmanje progresivan, ali je opushtajutji, i ako neko sluchajno dodje do cd-a,

neka pusti kraj prve stvari, i poslusha simpatichno melodichno docharavanje izumiranja biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bas moj covek,ova tema cami vec neko vreme,cekam da dodje neko ko se razume u muziku :wink: A jesi slusao onaj album iz 2002,uzivo i studijski "critical mass" ....

Btw, offical site www.thresh.net

inace jel mozes da nadjes negde bilo gde onu, kao kompilaciju,ustvari album DECADENT,( 1999),specijalne verzije nekih pesama,mislim da to zlata vredi jer ga vise nema u slobodnoj prodaji.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam ni ja te albume iz 2002...Tesko se nalaze,znas...

Moguce da je ta pesma sa DECADENT-a,ali taj album nije dostampavan i tesko ga je jako naci,proveri spisak pesama sa decadenta na www.thresh.net...

 

Zivim u siroj okolini Beograda,sto je sad i nebitno jer nemam te tresholdove smile.gifsmile.gif:wink::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Aaaa ljudi, bruka koliko je ovo dobro. Nemam reci stvarno, album slusam celo vece, prost ubija na prvo slusanje. Ako budete imali priliku, obavezno poslusajte Falling Away i baladu Avalon, mada su i ostale mnogo jake. Inace, od Threshold-a sam i mogao da ocekujem album-ubicu, celih 70 minuta odlicne progresive.

Dobro, mozda sam ga malo prebrzo ishvalio, detaljno cu ga prostudirati ovih dana pa cemo videti. biggrin.gif Inace, album i nije tako nov, ja malo kasnim sa nabavkom, ali nema veze... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo care..ma i gospodinu Strah-u se svideo Extinct....I drugima bi,samo da su culi..BTW razumem one koje mrze THRESHOLD,bas i nisu neki jak progressive...

 

a clone je onako malo i hard rock biggrin.gif I sigurno mi je bolji od extinct-a...

 

Ma zavisi od raspolozenja,al clone je "slusljiviji" biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...