Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

И ја ћу жалити што никад нећу видети Бандеру уживо. Мада, многи су спомињали варијанту да Зак Дивљак замени Дарела, што би било изводљиво, али о5 то није то. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih gledao ali sam isto tako tuzan sto necu opet, najbolji koncert u mom zivotu! A gledao sam puno toga...

Poceli su u jednom momentu svirati The Number of the beast od Maidena...masa poludela...i onda posle nekih minut stanu...i Phil se prodere - Fucking Hostile! Sunce ti zarko, kakav lom je nastao...mislim da me je proklinjalo mnogo Madjara(a i Srba koji su bili na koncertu) gadno sam sutirao tj. tukao ljude :rockdevil::muzicar:

Kada je to bilo? Koje si godista sunce ti?

 

edit: lose si citirao hatebreed, fali ti will ;)

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pop superstar MADONNA paid tribute to "Dimebag" Darrell Abbott by playing what sounds a lot like the main riff to PANTERA's classic song "A New Level" during her May 10, 2008 performance at Radio One's Big Weekend at Mote Park in Maidstone, UK.

 

Watch the footage below. (The "A New Level" riff can be heard six minutes and 20 seconds into the video.)

 

MADONNA's current touring guitarist and guitar teacher is none other than Monte Pittman, who has also recorded and toured with PRONG.

 

According to Bug magazine, Pittman landed the job as MADONNA's touring guitarist after a man called the music store in Los Angeles where Pittman was working inquiring about guitar lessons, and Monte's name was passed along. That customer was none other than Guy Ritchie, film director extraordinaire and soon-to-be husband of Madonna. "Guy was my third student," Monte told Bug. "That was before 'Snatch' came out, and I didn't know who he was. It turns out he and Madonna were dating. He had just had some surgery done on his knee, I believe, so he was off his feet and she got him a guitar. He started taking lessons, and he got pretty good at it. I remember the day 'Music' [Madonna's CD] came out, and I taught him a few things from it. I thought it would be cool for him to play them for her."

 

When Guy returned the favor and bought Madonna a guitar, she started taking lessons from Monte as well. "It was the same thing as Guy — she learned everything I gave her," Monte told Bug. "She took it seriously, and worked really hard at it. She learned so much so quickly. That's one thing about Madonna — her drive is incredible."

 

A month after Madonna started playing guitar, she got called to perform on "The Late Show with David Letterman". She invited me to come play with her, and I thought she was pulling my leg at first," Monte told Bug, "but she was serious."

 

"A New Level" originally appeared on the PANTERA album "Vulgar Display of Power", which came out in February 1992.

 

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=96873

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako je PanterA doživela sticajem okolnosti komercijalni uspeh, a Invocator nije ....

 

... Pantera je institucija za jedan Invocatorčić, pre svega u muzičkom smislu!

Šta da im radim kad nisu imali jednog Dajmbega u bendu, nek' se za dupe ujedaju!

 

Isto i za Exhorder - da cmizdre sa ovim prvima u paketu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

jednom sam došao kod ortaka dok je on spavao, ušao sam u sobu, otpanjio stub do kraja i pustio gore pomenutu pesmu :)... deset minuta je gledao u jednu tačku i ćutao, posle toga :)... onda mi je rekao da je to uradio da me ne bi ubio :).

 

ne znam koj mu kurac, ja sam celu srednju školu držao taj uvod kao zvuk koji se čuje kada upališ komp... i onda kad ustanem ujutru za školu, samo upalim komp i odmah mi bude bolje :).

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceli su u jednom momentu svirati The Number of the beast od Maidena...masa poludela...i onda posle nekih minut stanu...i Phil se prodere - Fucking Hostile! Sunce ti zarko, kakav lom je nastao...mislim da me je proklinjalo mnogo Madjara(a i Srba koji su bili na koncertu) gadno sam sutirao tj. tukao ljude

Jes', Number, to sam zaboravio...

"Get off that platform, you pussiess, come down here to have fun with these guys.........."

[Anselmo]

 

Kada je to bilo?

'98-e

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

zato što je bilo prevaziđeno i onda su počeli da prave nešto mnogo bolje.

a možda im je dosadilo da tapiraju kose :)

 

al ljudi što ja volim domination i primal concrete sledge! naravno uspela sam da ih propustim u životu i za njih mi je realno jedino žao što nisam videla. :( al sad. šta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što je bilo prevaziđeno i onda su počeli da prave nešto mnogo bolje.

 

Srećom, pa nisi u pravu, inače bi metal odavno otišao u kurac. Ne znam kakve to veze ima s tapiranjem kose, nisam komentarisao prva tri albuma, već četvrti, Power Metal, koji je najbolji album ovog benda, a i spada među bolje albume američkih metal bendova uopšte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što je bilo prevaziđeno i onda su počeli da prave nešto mnogo bolje.

a možda im je dosadilo da tapiraju kose :)

 

al ljudi što ja volim domination i primal concrete sledge! naravno uspela sam da ih propustim u životu i za njih mi je realno jedino žao što nisam videla. :( al sad. šta je tu je.

 

Mudro zboris :pivopije:

 

 

Mozda mi je Domination i najbolja njihova pesma, mada, ima ih puno...tesko je reci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prince of Darkness

@Feniks .

 

Hajde momci, ali iskreno:

 

da nije bilo VDOP i CHF i , da li bi njihov power metal IKADA bio primećen u toj meri u kojoj je sad?

ja nisam rekla da je to loš album, i sama uglavnom visim na prog&power temama ali pantera je uradila nešto dosta novo, a da su ostali u starom fazonu pitanje da li bi njihov talenat i potencijali došao do punog izražaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te ranije albume nisam ni slusao, uzeo jedan(valjda Power metal) malo pustio...nije to za mene...Cowboys je razvalio...a onda, mozda i najbolji, Vulgar...

Kako je Fil u video opisao Panterinu muziku...power, viulgar display of power :muzicar:

Sigurno najbolji koncert na kome sam bio...ne smem ni zamisliti kako bi tek bilo da su svirali kod nas...

Kakav zvuk su imali, kad je pokojni Dajmbeg opalio prvi rif, stadiomn se tresao...ma neopisivo...

Eto, sad moram pustiti Panteru...eh, sto se mora , nije tesko :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prince of Darkness

@Feniks .

 

Hajde momci, ali iskreno:

 

da nije bilo VDOP i CHF i , da li bi njihov power metal IKADA bio primećen u toj meri u kojoj je sad?

ja nisam rekla da je to loš album, i sama uglavnom visim na prog&power temama ali pantera je uradila nešto dosta novo, a da su ostali u starom fazonu pitanje da li bi njihov talenat i potencijali došao do punog izražaja.

 

Pa ne bi stekli tu popularnost sigurno. Ali, ima toliko bendova koji nisu mnogo popularni, a kvalitetno zvuče.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi stekli tu popularnost sigurno. Ali, ima toliko bendova koji nisu mnogo popularni, a kvalitetno zvuče.

 

tako je. ;) a meni je mnogo drago što su napravili cfh. a tebi?

jel da da bi bilo bljak da nisu. mislim, šta može da zameni onaj ludi rif na početku naslovne pesme... dimebag je car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...