Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Vezano za konstataciju o tome kako je album Power Metal strava, i kako se posle jadna Pantera iskvarila sa urlanjem: choveche, bash je Pantera jedan od retkih bendova koji su svoju muziku unapredili istrazujuci i pronalazeci originalan zvuk.

Drugo, to shto neko ne kapira "urlanje", to samo govori o njegovim mogucnostima uzivanja u muzici.

101 Live Proof je fantazija.

Meni je inache Far ostao omiljeni, uglavnom zbog Slaughtered i ostalih B-side numera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovječe jeste gledali 3 Vulgar videos from hell?

Scena kad Dimebag ide kroz ulicu sa malim pojačalom i svira...

to mi je jedna od najjačih fora iz tog prvog :)!

a ste provalili u drugom, kad su u rusiji, pa Dime uzme onu neku njihovu gitaru i krene da svira i peva "give me your money", ono što je pevao kad je išao s tim pojačalom po ulici, to mu je kao prava pesma, nije to samo tad pevao dok je prosio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je covek "prekucao" broj (90-te)...Znate ono 0 pored 9-ke :wink:

King je daleko najsmesniji na Doningtonu 92. (prvi Bostaphov koncert) kad vitla glavom i uz vetar mu se pomera nesto sto bi trebalo da bude kosa :D

Secam se kad sam 1992 dobio Cowboys video kasetu i u isto vreme Vulgar Display neki odvratan snimak...Prva pomisao mi je bila "jebote ovo je nesto najbrutalnije sto sam slusao" i "ovi su zreli za psihijatriju".

Moram da priznam da mi se Cowboys album na prvo slusanje nije svideo (ne znam zasto) i da mi je kaseta jedno godinu lezala cekajuci svojih 5 minuta, ali onda izadje Vulgar, pa video kaseta (Cowboys spot i Heresy uzivo prvo sto me je odusevilo) i onda sam ispizdeo!

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jagermeister

Ja mislim da ljudi kojima se ne svidja sve od Pantere tipa volim ovaj album ali onaj ne i komentarisu ranije albume kao sranje ne trebaju da pisu o ovoj temi. Jednostavno ako neko voli Panteru on voli sve, ne postoji album koji mi se ne svidja, postoji koji mi se svidja vise ili manje ali ako slusas Panteru onda jednostavno volis sve. Hellraising Dimebag

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve im je odlichno od a do z.

 

Слажем се.

Али ипак ми се издваја некако Cowboys From Hell.

Фил је тако лепо певао на том албуму, а био је и прелеп тада ух! :wub:

Неупоредиво лепши него што је сада. Баш ми је жао што је бенд завршио своју причу.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ja mislim da ljudi kojima se ne svidja sve od Pantere tipa volim ovaj album ali onaj ne i komentarisu ranije albume kao sranje ne trebaju da pisu o ovoj temi. Jednostavno ako neko voli Panteru on voli sve, ne postoji album koji mi se ne svidja, postoji koji mi se svidja vise ili manje ali ako slusas Panteru onda jednostavno volis sve. Hellraising Dimebag

potpis... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se sviđa nekome Far Beyond Driven(I'm Broken, 5 Minutes Alone, Slaughtered, Obrada Planet Caravan), izašao je poslije Mouth For War, 1994. Vidim, niko ga ne spominje, a meni se nešto baš sviđa pa čisto pitam...

 

jeste da. i'm broken, žešća rifčina.

 

a hard lines sunken cheeks?? brrr

ta stvar me podseća na čudnu mešavinu sabbatha i t0n. naravno do stupanja phila u pesmicu. iza toga je pure pantera. my soul for a goat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

zaboravih ono što najviše volim sa tog albuma.

 

throes of rejection. kako to ulazi u uši sunce ti... i kako je prošarano i nabijeno emocijama.. od čiste energije, do prikrivenog potmulog besa, pa onaj perverzni prelaz pa opet čista energija.. i bubanj je odličan, plus dimebagova majstorija sa onim oporim rifom na kraju. ma cela stvar je mrak

 

i onda soothing prelaz na planet caravan. fantastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...