Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

A poshto ti ljudi koji mi to prichaju misle da imaju vishe ljubavi nego shto ja imam,

ti ne mozes znati sta neko misli, niti mozes citati tudje misli, tako da ni to nije bas neki osnov za pisanje poruka, zar ne? ja, na primer, ne znam koliko je apostol jovan imao ljubavi, niti mislim da taj podatak igra neku bitnu ulogu u ovoj raspravi, tako da mi nije bas ni najjasnije zasto si ga uveo?

 

pa mi ne pada na pamet da kazem da je to "bezumno"

ali tako mislish...

ti zaista, ozbiljno verujes da mozes da citas tudje misli? ok, ako je tako.

medjutim, ja sam decidno i eksplicitno napisao sta mislim, nema potrebe da ti nagadjas, osim ako ne zelis da svoja nagadjanja o tome sta ja m"islim" koristis kao neku osnovu za dalju pricu, sto ne vodi nigde.

 

Kad videh tvoje kvalifikacije vernika muslimana i hriscanina - prvo sto mi je palo na pamet je - Gde ti zivis, covece?

Ne u zapadnoj sebichnjachko-uzhivalachkoj civilizaciji.

da li na osnovu ovoga mozemo da zakljucimo da osoba koja se ne slaze sa tvojim vidjenjem sveta i "ispravnog", verovatno zivi na zapadu i ima osobine: sebicluk i hedonizam? ili mozda na neki drugi nacin "ne valja"? ne znam, ali kakva god da je poenta tvoje recenice, meni se cini da nema mnogo smisla ako si njome hteo da argumentujes svoj stav (koji postujem, verovao ili ne). logika kaze da covek koji se ne slaze sa tobom moze biti i sebican, i hedonista i halapljiv i ovakav i onakav - ali to ne znaci da nije u pravu, zar ne? zato se i treba drzati teme o kojoj je rec, i mislim da ne treba ici na to da se licnost sagovornika dovodi u pitanje, vec se treba drzati teme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajuci stvari kroz tu prizmu, vernici bi bili samo oni koji su dostigli savrsenstvo, a oni nesavrseni koji mu teze (bez obzira na stupanj koji su dosegli) bi u stvari bili otpadnici.

Za razliku od Hrishcjanstva, Islam ima koliko toliko precizno definisanu tezhinu greha- pa postoje gresi koji izvode iz Islama- tj. chovek kojih ih chini prestaje da bude musliman. I to sve po odredjenju Kurana, koji npr kazhe- a onaj koji ne sudi po onome shto ti je (tebi- Muhamedu) Alah objavio (tj. po sherijatu) on je pravi nasilnik i nevernik, ili kad kazhe da je onaj koji ne klanja (5 obaveznih dnevnih klanjanja) nevernik.

 

Ali ti bi kao vernik trebalo svojim primerom da pokazes prednosti vodjenja bogougodnog zivota, a ne da svojim osudjivanjem diskvalifikujes i oteras od sebe veliku vecinu ljudi. Mozda bi nekome mogao pomoci da krene na pravi put. Ali ti umesto da dajes putokaz, ti se samo zgrazavas onima na strampunici.

Ne sudi, da ti ne bude sudjeno.

Uh.. Moram recji, svidja mi se zavrshnica...

Ajde mi poshalji na pp svoj mejl, da ti poshaljem jednu knjigu, mozhe? Poshto nije postavljena na net.... Na pp cju ti kazhem koja knjiga, o chemu se radi, zashto, kako i shta te sve zanima...

 

Uhvaceni pripadnici Hamasa u live intervjuima iz zatvora, svi se smeju, opusteni, krajnje otvoreno pricaju o svojim planovima.

Sve u svemu - horor.

Shto je to horor? :) Meni su ti ljudi fascinantni... Tachno mozhesh da vidish da nisu nikakvi mentalno zaostali fanatici, vecj najnormalniji ljudi, koji samo pripadaju veri koja nama koji smo odgajani na ovaj nachin izgleda nenormalno...

 

ja, na primer, ne znam koliko je apostol jovan imao ljubavi, niti mislim da taj podatak igra neku bitnu ulogu u ovoj raspravi, tako da mi nije bas ni najjasnije zasto si ga uveo?

Tebi, kao nekome ko nije Pravoslavni Hrishcjanin, prichom o Apostolu Jovanu se nisam ni obracjao. Lepo sam ko svetog Apostola naziva Apostolom ljubavi, tj. autoritet za nekoga ko jeste Pravoslavni Hrishcjanin. Kada taj autoritet prestane da bude autoritet odredjenoj osobi, ta osoba prestaje da bude Pravoslavni Hrishcjanin.

 

da li na osnovu ovoga mozemo da zakljucimo da osoba koja se ne slaze sa tvojim vidjenjem sveta i "ispravnog", verovatno zivi na zapadu i ima osobine: sebicluk i hedonizam?

Da. Sa akcentom na rechi verovatno.

 

covek koji se ne slaze sa tobom moze biti i sebican, i hedonista i halapljiv i ovakav i onakav - ali to ne znaci da nije u pravu, zar ne?

O tome uopshte ne zhelim ni da diskutujem, jer takva diskusija nikad ne mozhe imati smisla niti koristi.

Saznacjemo ko je u pravu kad umremo...

 

i mislim da ne treba ici na to da se licnost sagovornika dovodi u pitanje

Samo sam odgovorio na pitanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi, kao nekome ko nije Pravoslavni Hrishcjanin, prichom o Apostolu Jovanu se nisam ni obracjao.

izvini ako sam te pogresno razumeo, ali apostola jovana si pomenuo u poruci koju si ostavio javno na ovoj temi, sto znaci da svako moze da je vidi i da odgovori na nju, zar ne? da si bar naznacio da je taj pasus upucen iskljucivno pravoslavnim hriscanima ili da si poslao nekome na PP, to bi bila druga stvar.

 

da li na osnovu ovoga mozemo da zakljucimo da osoba koja se ne slaze sa tvojim vidjenjem sveta i "ispravnog", verovatno zivi na zapadu i ima osobine: sebicluk i hedonizam?

Da. Sa akcentom na rechi verovatno.

primetio sam da takvo misljenje o ljudima sa pomenutih terirotija imaju uglavnom ljudi koji nikad tamo nisu bili, niti su zaista upoznati sa nacinom zivota tih ljudi. ja, na primer, imam dosta drugacija iskustva nego sto ti imas misljenje o njima. sretao sam tamo i te kako dobre ljude (i lose), podjednako kao i ovde. zapravo nisam uocio neku bitniju razliku po pitanjima sebicluka i hedonizma izmedju "nas" i "njih". sto je najzanimljivije, neki od najjacih primera sebicnosti koje sam u zivotu video poticu upravo iz "jugo-istocnih" krajeva, zapravo iz jedne tipicno muslimanske zemlje, ali to sad nije pitanje (niti na osnovu toga zakljucujem da su muslimani ovakvi ili onakvi).

 

nadam se da si svoje misljenje formirao na osnovu nekih licnih iskustava, a ne na osnovu price "o trulom zapadu" koja se na nasim prostorima prica, evo vec 40 i vise godina...

 

covek koji se ne slaze sa tobom moze biti i sebican, i hedonista i halapljiv i ovakav i onakav - ali to ne znaci da nije u pravu, zar ne?

O tome uopshte ne zhelim ni da diskutujem, jer takva diskusija nikad ne mozhe imati smisla niti koristi.

Saznacjemo ko je u pravu kad umremo...

ja se u ovome slazem sa tobom. samo ne razumem zasto impliciras takve stvari kad cemo i saznati kad umremo? zasto unapred pretpostavljas nesto sto ces saznati kasnije zasigurno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tachno mozhesh da vidish da nisu nikakvi mentalno zaostali fanatici, vecj najnormalniji ljudi, koji samo pripadaju veri koja nama koji smo odgajani na ovaj nachin izgleda nenormalno...

 

Da si to rekao za mormone, pa da se slozim.

 

Samo da rascistim, postujem muslimane i znam mnogo njih koji su veliki vernici ali i otvoreni ljudi puni postovanja i razumevanja za sve oko sebe. Nikako ne zelim da ih trpam u isti kos sa ovima o kojim pricam.

 

Najnormalniji ljudi? Ovde se ipak radi o verski legitimnom "narodno veselje" genocidu. Nisu oni ni jadni ni neshvaceni, vec bezobrazni tutumraci van svih granica, koji su i dalje zivi samo zahvaljujuci moralnim normama kulture koju zele da uniste. Bizarna situacija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od Hrishcjanstva, Islam ima koliko toliko precizno definisanu tezhinu greha- pa postoje gresi koji izvode iz Islama- tj. chovek kojih ih chini prestaje da bude musliman. I to sve po odredjenju Kurana, koji npr kazhe- a onaj koji ne sudi po onome shto ti je (tebi- Muhamedu) Alah objavio (tj. po sherijatu) on je pravi nasilnik i nevernik, ili kad kazhe da je onaj koji ne klanja (5 obaveznih dnevnih klanjanja) nevernik.

Da je ovo zaista tako, ne bi bilo toliko razlicitih serijatskih sistema u islamskom svetu. Ne bi bilo razlicitog kaznjavanja, vec bi svuda bila propisana ista kazna za isti greh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

primetio sam da takvo misljenje o ljudima sa pomenutih terirotija imaju uglavnom ljudi koji nikad tamo nisu bili, niti su zaista upoznati sa nacinom zivota tih ljudi. ja, na primer, imam dosta drugacija iskustva nego sto ti imas misljenje o njima. sretao sam tamo i te kako dobre ljude (i lose), podjednako kao i ovde. zapravo nisam uocio neku bitniju razliku po pitanjima sebicluka i hedonizma izmedju "nas" i "njih". sto je najzanimljivije, neki od najjacih primera sebicnosti koje sam u zivotu video poticu upravo iz "jugo-istocnih" krajeva, zapravo iz jedne tipicno muslimanske zemlje, ali to sad nije pitanje (niti na osnovu toga zakljucujem da su muslimani ovakvi ili onakvi).

 

nadam se da si svoje misljenje formirao na osnovu nekih licnih iskustava, a ne na osnovu price "o trulom zapadu" koja se na nasim prostorima prica, evo vec 40 i vise godina...

Srbija je zapad. Danashlji Srbi su zapadnjaci. Oblache se kao i ljudi na zapadu, tako i zhive i razmishljaju.

Poshto mi se uchinilo da mislish da ja pricham da nije tako..

 

uja se u ovome slazem sa tobom. samo ne razumem zasto impliciras takve stvari kad cemo i saznati kad umremo? zasto unapred pretpostavljas nesto sto ces saznati kasnije zasigurno?

Ja nemam nikakvu zhelju da ichije stavove menjam, i nadam se da se to iz mojih poruka vidi.

Ja iznosim informacije i moja razmishljanja....

 

Najnormalniji ljudi? Ovde se ipak radi o verski legitimnom "narodno veselje" genocidu. Nisu oni ni jadni ni neshvaceni, vec bezobrazni tutumraci van svih granica, koji su i dalje zivi samo zahvaljujuci moralnim normama kulture koju zele da uniste. Bizarna situacija.

Kao shto rekoh i zhive i razmishljaju kao i "gradjani" zapadnih "otvorenih drushtava"...

 

Da je ovo zaista tako, ne bi bilo toliko razlicitih serijatskih sistema u islamskom svetu. Ne bi bilo razlicitog kaznjavanja, vec bi svuda bila propisana ista kazna za isti greh.

Sherijat se izvodi iz Kurana i hadisa. Ja sam tu prichao samo o Kuranu. A skoro sve islamske setke i grupacije prihvataju Kuran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

sajt je vise nego izvrsan,ako imas limnkove k njemu slicnima bilo bi ekstravagantno da ih postavis!

 

skinuo sam za sada 2 snimka

 

Dzihad-na alahovom putu,koji je super

i Povratak krstsih raotva-koji je,barem mi se tako cini,lose protumacen od njihove strane,jer Ameri i njima slicni uoopste ne donose i ne prestvavljaju hriscanstvo onakvo kakvo bi trebalo biti i kakvo je u osnovi,dovoljno je samo videti kako onaj njihov svestenik pruza vojnicima telo hristovo da bi oni sledeceg dana ubijali i kali decu i zene.

uzaz :rolleyes: :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo sve filmove, samo mi dosta ne radi (necje da pusti do kraja, nego prekine).

Uzmi USB i idi u neku igraonicu- ja idem u onu na slaviji- 50 kinti pola sata, a imaju perverzno brz internet....

 

Pa realno- njima nije bitno koje je hrishcjanstvo, samo da je nominalno hrishcjanstvo.

Ako si skidao njihove knjige (ne secjam se u kojoj ovo pishe) njima vera zabranjuje apologiju- tj. odbranu svoje vere, a i uopshte kontakt sa ne islamskim knjigama- to i podrazumeva bilo kakvu knjizhevnost...

Sem pesama i oda raznim ratnicima... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

me2

 

 

svi accounti koje uopste imam su mi na jahuu...sve je normalno doslo...

 

inace,sajt...je ok.

Prilicno ok,ima svasta za download.

Najzanimljivije je neko dete koje je napamet naucilo suruh'yasin al na srpskom/bosanskom/bosnjackom/kojemgod....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Фатва се не повлачи.

Рокнуће га неко, вероватно. Енглеска је пуна Пакистанаца.

Dugo se krio u Engleskoj, ali se preselio u SAD. No svejedno... Tim pre, a mozda i lakse da ga eliminisu...Sto bi mi bilo izuzetno zao, jer ga smatram jednim od najplodonosnijih, najkompletnijih i kvalitetnijih zivih pisaca :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni bi bilo zao da ga ubiju, zato sto bi tako od njega napravili mucenika i zato sto bi njegova smrt sluzila da se racionalizuju i opravdaju neke naredne "akcije" u kojima bi deblji kraj izvuklo primitivno stanovnistvo nekih muslimanskih zemalja, dok ljudima koji su fatvu skovali i izrekli ne bi falila ni dlaka s glave.

 

mislim da bi za (neke) muslimane bilo dobro da se naviknu na kritiku svoje religije i svetinja, i da malo "spuste loptu". ovako, ubijanjem ljudi koji su prevodili satanske stihove (vrlo hrabro, nema sta), fatvama i slicnim stvarima samo sire negativne predrasude o svim pripadnicima svoje vere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...