Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Reche Muhamed- chovek se radja u Islamu a posle ga drushtvo pretvori u Hrishcjanina, Jevrejina ili bezbozhnika.

Izvorni Islam ili kako da danas zovu Vehabizam, Salafizam, terorizam, je najprirodnija religija. Ko je dovoljno upozna, to cje mu biti jasno...

 

Nemogu sada da nadjem tu sliq, bila je na www.muslimsout.com ,stoji pokrivena zhena i ima ispupchenje na pola burke (haljine) i pita: Does this bomb make my ass look big?

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Reche Muhamed- chovek se radja u Islamu a posle ga drushtvo pretvori u Hrishcjanina, Jevrejina ili bezbozhnika.

ja se ne slazem sa muhamedom. dete kad se rodi, ono nema koncept o bogu, a kamo li o religiji pa jos islamu. znam po sebi, kad sam bio dete. ;-) kad se rodi, covek nije vernik niti pripadnik bilo koje religije, pre bi se moglo reci da je ateista.

 

to je kao kad bih ja sad rekao: "covak se radja u judaizmu, pa ga drustvo pretvori u hriscanina ili muslimana", ili "covek se radja kao vernik u boginju kali, ali eto, izokrene ga drustvo". mo's misliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ja se ne slazem sa muhamedom. dete kad se rodi, ono nema koncept o bogu, a kamo li o religiji pa jos islamu. znam po sebi, kad sam bio dete. ;-) kad se rodi, covek nije vernik niti pripadnik bilo koje religije, pre bi se moglo reci da je ateista. to je kao kad bih ja sad rekao: "covak se radja u judaizmu, pa ga drustvo pretvori u hriscanina ili muslimana", ili "covek se radja kao vernik u boginju kali, ali eto, izokrene ga drustvo". mo's misliti...
Primer ti nije bas najbolji. Recimo ti znas po sebi, kada si bio beba, da nisi bio svestan toga da si musko. Cak nisi imao svest o tome sta pol uopste predstavlja. Ali to ne znaci da nisi bio musko. Inace je tacno da se svi ljudi radjaju kao muslimani ;)
modrica na celu ustvari znaci koliko se ustvari musliman unese u molitvu (oni se mole tako sto naslone celo na patos) mada se tu i vidi koliko je covek skroman odnosno bogat,jer bogatas ce kupiti neki skup cilim i tokom molitve ce mu biti udobno,dok siromasniji i skromniji kupuju neku obicnu prostirku za molitvu...
Cist primer nagadjanja. Ako se prilikom molitve celo naslanja na pod to ne znaci da treba da se glavom bije po podu. Cilj je samo da se celo nasloni, a ne pritiska. Bog jedini zna od cega je bila modrica tom coveku, a treba stvarno bit posebno talentovan, pa zakljucit da mu je to od obavljanja molitve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primer ti nije bas najbolji. Recimo ti znas po sebi, kada si bio beba, da nisi bio svestan toga da si musko. Cak nisi imao svest o tome sta pol uopste predstavlja. Ali to ne znaci da nisi bio musko.

bojim se da ti je logika nesto danas zakazala, je li prijatelju?

naime, postoji prost i jednostavan DOKAZ o tome da sam ja musko, dok ne postoji nikakava, cak ni najmanja indikacija da sam se rodio kao musliman.

 

Inace je tacno da se svi ljudi radjaju kao muslimani ;)

naravno da nije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bojim se da ti je logika nesto danas zakazala, je li prijatelju?

naime, postoji prost i jednostavan DOKAZ o tome da sam ja musko, dok ne postoji nikakava, cak ni najmanja indikacija da sam se rodio kao musliman.

 

Ti si u svom predhodnom postu govorio o "nemanju koncepta o Bogu" sto se pre svega odnosi na mentalnu projekciju sveta. Zbog toga sam ti i naveo onaj primer, jer ti nisi bio svestan svoje muskosti, ali je to nije umanjivalo. Tacno, postoji dokaz, ali je to dokaz koga ti nisi bio svestan. Isto tako nisi ni bio svestan toga da si bio musliman (dok nisi izasao iz islama). Svoje muskosti si postao svestan tek kada su ti drugi na nju ukazali. Dok svoje veroispovesti nisi postao svestan, jer nije bilo nikoga ko bi ti na nju ukazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si u svom predhodnom postu govorio o "nemanju koncepta o Bogu" sto se pre svega odnosi na mentalnu projekciju sveta. Zbog toga sam ti i naveo onaj primer, jer ti nisi bio svestan svoje muskosti, ali je to nije umanjivalo. Tacno, postoji dokaz, ali je to dokaz koga ti nisi bio svestan. Isto tako nisi ni bio svestan toga da si bio musliman (dok nisi izasao iz islama). Svoje muskosti si postao svestan tek kada su ti drugi na nju ukazali. Dok svoje veroispovesti nisi postao svestan, jer nije bilo nikoga ko bi ti na nju ukazao.

razlika je u tome sto je moj organ :) dokaz mog pola, a dokaz da sam "bio u islamu pa izasao" ne postoji. tim mehanizmom i konceptom je moguce reci i da sam se rodio kao jevrejin pa mi niko nije ukazao na to. zapravo, to je sjajno! tim konceptom se moze tvrditi i da smo se svi mi rodili kao sundjeri samo toga jos uvek nismo svesni. :) :)

 

sve su to lepe price i retorika, ali se bojim da je njihovo konkretno znacenje i vrednost veoma limitirano i prakticno ga nema... kod mene u selu se to kaze "mlacenje prazne slame", mada postoji jos jedan grublji izraz. ;)

 

poenta price je u tome da je teza "svi ljudi se radjaju kao muslimani pa onda NEKI OD NJIH postaju nesto drugo", zapravo smisljena da bi muslimanima opravdalo ekskluzivna prava na tumacenje boga - dok se to istovremeno drugima oduzima. tu imamo sindrom adam/eva, gde je nekome dato nesto "mnogo dobro" (u ovom slucaju da bude musliman) pa se on toga odrekao, svesno ili nesvesno, itd, itd.

 

nemam nista protiv takvih prica, samo je jasno da je to smisljeno da bi jednoj grupi ljudi dalo prednost u odnosu na druge i da bi se stvorio osecaj "posebnosti" i superiornosti u odnosu na ostale. pre vise 60 godina takva ideja dozivela je svoju najstrasniju implementaciju, a koliko to ima veze sa ovim sto pricamo najbolje govori slogan "uber alles" koji je zapravo dajdzest svake price o posebnosti jedne rase/religije/naroda/bilo_cega.

 

mislim da su takve stvari neki rudimenti koji su nam ostali iz vremena primitivnog coveka i da su u danasnjem svetu potpuno nepotrebne i stetne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razlika je u tome sto je moj organ :) dokaz mog pola, a dokaz da sam "bio u islamu pa izasao" ne postoji. tim mehanizmom i konceptom je moguce reci i da sam se rodio kao jevrejin pa mi niko nije ukazao na to. zapravo, to je sjajno! tim konceptom se moze tvrditi i da smo se svi mi rodili kao sundjeri samo toga jos uvek nismo svesni. :) :)

 

sve su to lepe price i retorika, ali se bojim da je njihovo konkretno znacenje i vrednost veoma limitirano i prakticno ga nema... kod mene u selu se to kaze "mlacenje prazne slame", mada postoji jos jedan grublji izraz. ;)

 

Mogli bi da se vrtimo u krug oko ove price, ali mislim da bi bilo besmisleno. Stav islama je jednostavan: svaki covek se radja kao musliman, a tvoje je pravo da u to ne verujes ;)

 

Da li je to mlacenje prazne slame ili nije, to je ipak stvar licnih shvatanja. Po nekome je preko 3 000 (pa cak i mnogo manje) postova na nekom forumu mlacenje prazne slame. Voleo bih da ovo ne shvatis kao uvredu, vec samo kao ukazivanje na to da razliciti ljudi imaju razlicita shvatanja o onome sta im je korisno, a sta beskorisno.

 

 

 

 

poenta price je u tome da je teza "svi ljudi se radjaju kao muslimani pa onda NEKI OD NJIH postaju nesto drugo", zapravo smisljena da bi muslimanima opravdalo ekskluzivna prava na tumacenje boga - dok se to istovremeno drugima oduzima. tu imamo sindrom adam/eva, gde je nekome dato nesto "mnogo dobro" (u ovom slucaju da bude musliman) pa se on toga odrekao, svesno ili nesvesno, itd, itd.

 

nemam nista protiv takvih prica, samo je jasno da je to smisljeno da bi jednoj grupi ljudi dalo prednost u odnosu na druge i da bi se stvorio osecaj "posebnosti" i superiornosti u odnosu na ostale. pre vise 60 godina takva ideja dozivela je svoju najstrasniju implementaciju, a koliko to ima veze sa ovim sto pricamo najbolje govori slogan "uber alles" koji je zapravo dajdzest svake price o posebnosti jedne rase/religije/naroda/bilo_cega.

 

mislim da su takve stvari neki rudimenti koji su nam ostali iz vremena primitivnog coveka i da su u danasnjem svetu potpuno nepotrebne i stetne.

 

Ja stvarno ne znam kako izvlacis zakljucke. Degutantno mi je da uopste komentarisem tvoj stav da je ova prica oko radjanja proistekla iz razloga da bi se drugi ljudi unizili, smatrali manje vrednim i slicno. A jos neshvatljivije mi je da nacizam poredis sa islamom. Da je tacno to sto pricas, ne bi se najstarija crkva na svetu nalazila u muslimanskoj drzavi, ne bi vrhovni poglavar pravoslavne crkve imao sediste u muslimanskoj drzavi, ne bi mnogi hriscani vekova opstajali kao takvi u muslimanskim drzavama itd... Primera je zaista mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Nije islam baš tolika cvećka,barem je Balkan nije iskusio.Turci su najgori muslimani na planeti,pa nismo ni imali dodira sa pravom islamskom kulturom.

 

Ali i Arabljani su svoju vjeru širili mačem,i to od prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi da se vrtimo u krug oko ove price, ali mislim da bi bilo besmisleno. Stav islama je jednostavan: svaki covek se radja kao musliman, a tvoje je pravo da u to ne verujes ;)

 

Da li je to mlacenje prazne slame ili nije, to je ipak stvar licnih shvatanja. Po nekome je preko 3 000 (pa cak i mnogo manje) postova na nekom forumu mlacenje prazne slame. Voleo bih da ovo ne shvatis kao uvredu, vec samo kao ukazivanje na to da razliciti ljudi imaju razlicita shvatanja o onome sta im je korisno, a sta beskorisno.

Ja stvarno ne znam kako izvlacis zakljucke. Degutantno mi je da uopste komentarisem tvoj stav da je ova prica oko radjanja proistekla iz razloga da bi se drugi ljudi unizili, smatrali manje vrednim i slicno. A jos neshvatljivije mi je da nacizam poredis sa islamom. Da je tacno to sto pricas, ne bi se najstarija crkva na svetu nalazila u muslimanskoj drzavi, ne bi vrhovni poglavar pravoslavne crkve imao sediste u muslimanskoj drzavi, ne bi mnogi hriscani vekova opstajali kao takvi u muslimanskim drzavama itd... Primera je zaista mnogo.

Polako tigre...

Po tebi to nema veze s nezgodnim sklopom istorijskih okolnosti? I s chinjenicom da bogomolje nisu nafta? Opstaju i mnogi muslimani u hrishchanskim drzhavama vech vekovima (Rumunija, Bugarska, Srbija, BiH etc.) pa to opet nishta ne znachi.

Ja smatram da se niko ne rodi s potrebom za Bogom...to dolazi mnogo kasnije u zhivotu. Zato mi je i krshtenje beba glupost (k`o da se rodish s fakultetskom diplomom), ali mi je jednako sumnjiva i tvoja izjava da se svako rodi k`o musliman...deder pojasni, merhaba unapred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Kao što se svako rađa kao ljudsko biće.Ako su svi ljudi božja,Alahova djeca,onda se svi ljudi i rađaju kao muslimani.

Ne možeš biti ritualom uveden u neku religiju,ako stvarno Bog postoji i ako te je Bog stvorio.Sasvim logično.Na ovom mjestu u stvari hrišćanstvo nije logično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije islam baš tolika cvećka,barem je Balkan nije iskusio.Turci su najgori muslimani na planeti,pa nismo ni imali dodira sa pravom islamskom kulturom.Ali i Arabljani su svoju vjeru širili mačem,i to od prvog dana.
Ja nisam rekao da nije bilo pojedinacnih zlocina prema hriscanima. Ali kazem da to nije radjeno sistematski i da to sto je radjeno nije radjenu u duhu islama. Da jeste za 500 godina, koliko su Turci bili ovde na ovim prostorima, muslimani bi bili vecina, hteo to ti da priznas ili ne.
Svako ko je rođen je musliman? :)Pa to je najmlađa religija danas, šta je sa ljudima od pre 2000 godina?U svakom slučaju, neviđena glupost.

Svako se radja kao musliman, ali to ne znaci da to i ostaje do kraja svog zivota. Islam u ovom sadasnjem obliku jeste najmladji. Ali islam, kao vera u jednom Boga postoji mnogo pre, jos od Adama i Eve, tj. Adema i Have kako se nazivaju u islamu. Islam priznaje kao bozije poslanike Adama, Evu, Mojsija, Isusa i mnoge druge. Svi oni su pozivali na veru u jednog Boga. S tim sto se u islamu Isus recimo ne smatra bozijim sinom, ni Bogom, vec obicnim covekom koji je bio boziji poslanik.

Edited by Musliman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Muslimani su možda manjina na Balkanu,ali

 

1.koliki je procenat Srba u Istanbulu,tj koliko je odvedeno u janjičare?

2.ko je uopšte srpske a ne turske krvi ,iako se izjašnjava kao Srbin pravoslavac?

 

Drugo,prorok Muhamed glavom i bradom započeo je prvi sveti rat i od tada islam samo ratuje,u početku da bi zauzeo teritorije,a tek danas u samoodbrani.

 

 

Mi izgleda zaboravljamo jednu malu ''sitnicu'':Ni Arabija ni sjeverna Afrika ni Balkan nisu osvojeni lijepom rječju.Da li su osvajači vladali lijepo me u suštini ne zanima.Niko vas nije zvao da vladate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što se svako rađa kao ljudsko biće.Ako su svi ljudi božja,Alahova djeca,onda se svi ljudi i rađaju kao muslimani.

Ne možeš biti ritualom uveden u neku religiju,ako stvarno Bog postoji i ako te je Bog stvorio.Sasvim logično.Na ovom mjestu u stvari hrišćanstvo nije logično.

 

Ljudi nisu Allahova deca, nego Allahova stvorenja i robovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muslimani su možda manjina na Balkanu,ali

 

1.koliki je procenat Srba u Istanbulu,tj koliko je odvedeno u janjičare?

2.ko je uopšte srpske a ne turske krvi ,iako se izjašnjava kao Srbin pravoslavac?

 

Drugo,prorok Muhamed glavom i bradom započeo je prvi sveti rat i od tada islam samo ratuje,u početku da bi zauzeo teritorije,a tek danas u samoodbrani.

Mi izgleda zaboravljamo jednu malu ''sitnicu'':Ni Arabija ni sjeverna Afrika ni Balkan nisu osvojeni lijepom rječju.Da li su osvajači vladali lijepo me u suštini ne zanima.Niko vas nije zvao da vladate.

 

1) Ne znam koliki je procenat, a mislim da to niko ne moze da utvrdi. Ali znam da razmere odvodjenja dece u janicare nisu ni priblizne predstavi koja vlada medju Srbima. Racunica je jasna: da su Turci odvodili toliko dece Srbi ne bi mogli bioloski da opstanu posle 40 godina. A ne za 500 godina. Inace, dosta ljudi je dobrovoljno davalo decu u janicare, jer nisu imali dovoljno novca da ih prehrane. Mozda ce nekome ovo izgledati nemoguce, ali pogledajte koliko danasnjih roditelja (u 21-om veku) ostavlja svoju decu u sirotistima, kontejnerima i slicno. A mi pricamo o 14, 15, 16 veku.

 

2) Nisam razumeo pitanje.

 

Pre svega: sta je to "sveti rat"? Vidim, pominjes ga, pa me zanima sta je to. Muhamed a.s. je vodio ratove, ali iskljucivo odbrambene i to protiv mnogobozoca. Muslimani su u to vreme bili ubijani i napadani od strane mnogobozaca, a mozda znas da je Muhamed a.s. sa skupinom muslimana da prebegao iz Meke u Medinu upravo zbog tih napada. Kasnije se jesu desavala osvajanja, ali takva su bila vremena. Ko zna kome je i zbog cega padalo na pamet da pokrece napade protiv nekoga. Ali ne mozes da kazes: "Bas me briga kako se vladalo". Ipak, to nije beznacajno, jer se vrlo cesto desavalo da su hriscani pod muslimanskom vlascu ziveli bolje nego sto su ziveli dok su bili pod hriscanskom (bilo je i obrnutih primera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...