Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Postoje odredjene situacije kada je muzu dozvoljeno da udari zenu, ali tako da joj ne ostavi posledica po zdravlje, a ne sve ni da joj ostavi ni jednu modricu. Sta je problem sa ovim? Pojedine zene prosto traze da ih neko isamara. Poznajem prilican broj devojaka koje ne umeju da funckionisu ukoliko nisi strog prema njima. Sto si bolji prema njima, one su gore. Cud zenska je stvarno cudna stvar. Siguran sam da i sama znas da zene ponekad namerno pravi situacije da isprovocira muskarca na malo jacu reakciju. I u takvim situacijama jedino sto zenu smiruje je par samara. I ona sama se posle toga mnogo bolje oseca. Samo nemoj pogresno da me razumes, ja nisam neki manijak koji odobrava mlacenje zena. Nikada u zivotu nisam podigao ruku na zensko bice, niti bih to uradio. Ali samo zbog toga sto izbegavam devojke koje su sklone da u muskarcima traze nekog poludiktatora.

ovim pasusom si naneo takav udarac svojoj religiji, i ljudima tvoje veroispovesti da bi ti svi "protivnici" mogli pozavideti. :udri:

bicu slobodan da ga u buduce koristim kao argument u svim raspravama na temu islama, ako nemas nista protiv. dakle, ne samo u raspravama sa tobom, vec cu inace moci da tvrdim da je jedan musliman stao iza ovih reci godine 2007. :udri: sacuvao sam ovaj tvoj pasus u posebnom fajlu, pa cu ga u buduce koristiti kao primer i argument. nadam se da mi zbog toga neces zameriti.

 

osvrnucu se samo na jednu recenicu:

Pojedine zene prosto traze da ih neko isamara.

to isto vazi i za pojedine muskarce, pa nisi nasao za shodno da to pomenes.

 

Moj ti je savet da nadjes nekog malo strozijeg momka, namerno ga isprovociraj da te par puta isamara i ti ces se sama bolje osecat. I onda bi mogli da razgovaramo o musko-zenskim odnosima, mislim da bi ti se stavovi promenili.

ako si vec dovoljno slobodan da dajes drugima savete, nadam se da umes i da saslusas savet koji je namenjen tebi. dakle, moja preporuka ti je da pod hitno pocnes da upraznjavas seksualne odnose sa zenskim partnerom - i svet ce poceti da ti izgleda mnogo vedrije, pozitivnije i bolje, i neces vise pisati ovako seksistcke poruke u kojima propagiras batinanje zena. nisam psiholog, ali mi se cini da je to sve posledica nedovoljno seksualnih aktivnosti. ako ne mozes da nadjes neku devojku koja ce svojevljno pristati da spava sa tobom (sto nije daleko od pameti), postoje mesta gde to mozes na manje-vise legalan nacin da regulises. u svakom slucaju, bolje ces se osecati nakon toga - garantujem! sva frustracija i latentna agresivnost - nestaju! ;-)

 

Allah dz.s. je propisao zenama da nose feredze, a ne Muhamed a.s. ili bilo ko drugi.

da li bi bio ljubazan da dokazes ovu tvrdnju pre nego sto je postavis kao aksiom za dalju raspravu. tako sad ja mogu da kazem da je meni alah rekao da ti treba da me slusas i da radis sta ti ja kazem. naravno, dok ti to ne dokazem, ti mi neces verovati, i to je normalno. dakle, posto si izneo ovu tvrdnju da je alah propisao zenama da nose feredze, bilo bi lepo od tebe i da nam to dokazes - u suprotnom to ostaje tvoje spekulacija.

 

Pre islama su zene smatrane za niza bica, a po dolasku islama dozvoljeno im je bilo ne samo obrazovanje, vec i alimentacija, pravo na nasledstvo itd.

ovo je vec pokusaj da se distorzijom istorijiskih cinjenica islamu da neko specijalno bitno znacenje koje islam zapravo nema. ali, nista ne brini, tu smo da te ispravimo. ;-) u narednim pasusima cu ti pokazati da islam nije doneo i izmislio nesto novo na tu temu.

 

dakle, da pocnemo:

 

1. pre islama zene nisu svuda smatrane za niza bica. nasuprot tome u danasnjem islamu zena ima mnogo manje prava nego u evropi ili americi na primer. ako se vratimo jedno 3-4 hiljada godina pre nego sto je islam izmisljen naici cemo na neke zanimljive istorijiske cinjenice koje obaraju tvoju tezu:

 

http://www.thekeep.org/~kunoichi/kunoichi/...omen_egypt.html

Egyptian women could inherit, she could purchase and own property and slaves, and she could sell her property and slaves as she wished. (Though if she was married, her husband had some say in these matters.) She could make legal contracts, start law proceedings (and hence, be tried for crimes) and borrow and lend goods. She was allowed to live life as a single woman, without male guardians. (In the rest of the ancient world, men dominated women, so this is very, very different from the norms of the rest of the world!) One of the reasons that this freedom might have occurred, is because decent could be passed through either the male or female lines - a pharaoh could only become pharaoh if he married a woman of royal blood, as women carried the royal line!

 

da vidimo sada kako se tretiraju zene u jednom tipicno muslimanskom drustvu.

300px-Talibanbeating.jpg

na gornjoj slici vidimmo kako pripadnik mutavina (islamska policija za religiju) batina javno zene. slika je (verovali ili ne) od skoro, tacnije 2001 godine. inace ako ste zainteresovani za organizaciju koja se bavi sprovodjenjem islamistickih zakona, pogledajte nesto vise o komitetu sa propagiranje vrlina i prevenciju poroka (to im je zvanicno ime). napominjem da organizacija postoji i dan danas i da aktivno deluje (uglavnom baitinama po zenama, kao sto vidimo na slici).

 

dakle, po tacki jedan, mozemo da zakljucimo da je tretiranje zene kao nizeg bica danas karakteristicno za islamske zemlje, dok na "zapadu" zene dostizu u svim aspektima zivota jednakost sa muskarcima, niko ih ne batina javno na ulici ako nista drugo. da ne pominjemo da su zene u mnogim zapadnim firmama direktori, koordinatori, menadzeri i da obavljaju mnoge odgovorne poslove podjednako dobro kao i muskarci (u nekim slucajevima/oblastima cak i bolje).

 

 

 

2. prava zene pred zakonom starog egipta:

http://www.library.cornell.edu/colldev/mideast/womneg.htm

Women could manage, own, and sell private property, which included slaves, land, portable goods, servants, livestock, and money. Women could resolve legal settlements. Women could conclude any kind of legal settlement. Women could appear as a contracting partner in a marriage contract or a divorce contract; they could execute testaments; they could free slaves; women could make adoptions. Women were entitled to sue at law

.

A girl became universally acknowledged as a wife after she physically left the protection of her father's house and entered her new home. The new husband in no way became the new wife's legal guardian. The wife kept her independence, and still kept control her own assets.

 

dobro, da vidimo sada sta islamski zakon zabranjuje zenama:

 

From the age of eight, women were not allowed to be in direct contact with men, other than a close blood relative, husband, or in-law (see mahram).[9] Other restrictions were:Women should not appear in the streets without a blood relative and unless wearing a Burqa (also Burkha, Burka or Burqua).Women should not wear high-heeled shoes as no man should hear a woman’s footsteps lest it excite him.Women must not speak loudly in public as no stranger should hear a woman's voice.[2]All ground and first floor residential windows should be painted over or screened to prevent women being visible from the street. A Taliban representative explained that “the face of a woman is a source of corruption for men who are not related to them”.[5]The photographing or filming of women was banned as was displaying pictures of females in newspapers, books, shops or the home.The modification of any place names that included the word "women." For example, "women's garden" was renamed "spring garden".Women were forbidden to appear on the balconies of their apartments or houses.Ban on women's presence on radio, television or at public gatherings of any kind.[3]

 

dakle, i po tacki dva vidimo da je islam veoma nazadan u pogledu prava zena pred zakonom.

 

 

 

2. obrzovanje zena i uloga u drustvu - vekovima pre islama:

 

http://www.mnsu.edu/emuseum/prehistory/aeg...enofsparta.html

Unlike the women of Athens, Spartan women were taught reading and writing. They were also expected to be able to protect themselves.

.

Women's roles in Sparta were not limited to marriage and procreation. Spartan women had many rights that other Greek women did not have. Namely, they could own and control their own property. They could also take another husband if their first had been away at war for too long. A woman was expected in times of war to overtake her husband's property, and to guard it against invaders and revolts until her husband returned; hence many Spartan women are pictured as warriors.

 

dakle, spartanke su ucile da citaju i pisu. sada je pravi momenat da se osvrnemo na procenat nepismenih zena u zemljama sa izrazito islamskim stanovnistvom:

 

sledeca slika prikazuje opste stanje pismenosti u svetu. vidim da su islamske zemlje nesto mnogo bledo obojene. ;)

800px-Literacy_rate_world.svg.png

prema statistikama UNESCO-a, 20% muskaraca i 40% zena u arapskim zemljama su bili NEPISMENI 2006 godine. vidimo da nepismenost nije jednako distribuirana u islamu medju polovma, naravno, na ustrb zena.

 

- da se podsetimo, sparta je postojala 17 VEKOVA PRE NEGO STO JE NASTAO ISLAM. dakle, sve price o tome kako je islam neka napredna religija koja je donela neko "oslobadjanje" i boljitak zenama - pada u vodu pred istorijiskim cinjenicama, kao i cinjenicama iz 2006 godine koje sam upravo izneo. kad se tome doda tvoj prvi pasus (koji sam citirao u ovoj poruci) - i koji je napisan od strane jednog muslimana - 2007 godine (!), stice se utisak da je islam veoma nazadna religija u tom kontekstu.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje ljudi koji i u "2+2=4" nalaze neko skriveno znacenje, drugo tumacenje. I koliko god se covek trudio da im nesto obijasni, ne vredi. Kad tvrdoglav covek nesto sebi uvrti u glavu, onda ne vredi se raspravljat sa njim, jer sta god da kazete on ce da nastavi sa predhodnom pricom, nalazeci sopstvene interpretacije onoga sto mu kazete.

Nestalna i imaginos su reprezenti takvog nacina razmisljanja i to obesmisljava svaku raspravu sa njima.

Zahvaljujem i jednom i drugom na ukazanom vremenu, ali smatram da bi dalja diskusija bila nepotrebna.

 

I zeleo bih da se izvinem svima koji su se nasli uvredjeni mojim pisanjem, jer mi to apsolutno nije bila namera. Pogotovu se ovo odnosi na "Nestalnu", jer smatram da sam je uvredio svojim stavom "da je treba isamarat". Ipak, nije moje da presudjujem sta kome treba u zivotu, pogotvu ne nekome koga ne poznajem. Mozda sam ja taj kome trebaju batine :)

Izvini, Nestalna.

Edited by Musliman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Kao što rekoh-Aire fe mabda'ak.

 

Smetaju ti američke bušotine po Bliskom istoku,ali ti ne smetaju paše i begovi po Balkanu.

To je 2+2.

 

Čim bi se malo bolje natrtili da Ameri bolje iskopaju naftu,svi biste mnogo bolje živjeli,kao i Srbi tokom turskog ''zlatnog'' doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nestalna i imaginos su reprezenti takvog nacina razmisljanja i to obesmisljava svaku raspravu sa njima.

nestalna i imaginos su ljudi koji su tvrdim argumentima uspeli da pokazu da stvari nisu bas takve kakvim ih ti predstavljas. a ti stvari ne predstavljas realno, vec onakvim kakve bi ti voleo da budu. nazalost, postoji velika razlika izmedju slike sveta (koju sam ti graficki i recima prikazao u prosloj poruci) i tvoje slike sveta u kojoj islam ima ulogu "opismenjavanja", "progresa u odnosu prema zeni" i slicno. naravno, najlakse je gurnuti glavu u pesak i proturiti neku tezu o ezoteriji ("vi to ne razumete"), ali sva dobra volja ovog sveta ne moze da promeni istorijiske cinjenice, kao ni podatke koji poticu iz 2007 godine.

 

Zahvaljujem i jednom i drugom na ukazanom vremenu, ali smatram da bi dalja diskusija bila nepotrebna.

takodje, i ja zahvaljujem tebi na porukama.

nadam se da cemo uspostaviti bolju komunikaciju na nekim drugim temama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje zaključke stvara tvoj psihomehanizam. Što govori o tebi, a ne o meni.

 

Moj zaključak je donet kao parodija na tvoj, što zapravo znači da to govori ipak o tebi, a ne o meni... O meni samo govori da sam mnogo ciničan ;).

 

 

Iskreno, nemam potrebu da se poredim s drugim ljudima, bez obzira na pol, ali imam pravo da budem ravnopravna sa ostalima i da sve zaradim sama, a ne da me neko / nešto štiti, kao da sam nesposobna. Ja sam sve izrekla na temi o islamu, stavši na stranu žena, jer su one ugrožene muškim religijama (istorijska i kulturološka činjenica, princip neba i zemlje). Da su muškarci ugroženiji islamom nego žene, stala bih u njihovu odbranu. Ako (pogrešno) tumačiš moje komentare o ratu i braku - oni su posledica muškog primitivnog principa (ne sadašnjeg, savremenog principa). Današnji muškarci su evoluirali (ključni pojam su hormoni i razum, koji ih sada bolje kontroliše, i biologija koja dokazuje moje teorije), kao i žene, a ima i onih nerazvijenih primeraka, balkanski sindrom (muškarci bradate baje, i debele žene kuvarice i majke).

 

Eto, opet ti o ravnopravnosti. Imaš je. Razumem, ti si možda želela da pričaš o položaju žene u islamu, ali si koristila takve reči da je to, sasvim očekivano, izazvalo da to što ti pričaš bude anti-muški i pro-ženski stav, generalno, a ne samo u okviru jedne religije poput islama.

 

Sam si rekao, stereotip. Sposobnost manipulisanja je evolutivna prednost, u tom smislu je kvalitetnija, i potrebnija za ljude nego velika fizička snaga. Ne izvrći moje reči. Rekla sam da su sa stanovišta evolucije žene mogle da imaju podjednaku ili veću fizičku snagu, kao i muškarci, da je to život zahtevao. Danas, milioniti put – budući da nam snaga ne treba u toj meri, i muškarci su često fizički jednaki po snazi sa ženama (računamo jedinke približne visine i težine). Uvek imamo izuzetke, RETKE pojedince, koji su u stanju da vuku tri autobusa uhom. ali, to ne mogu svi. Molim te, prestani da izvlačiš izjave iz konteksta, nema smisla. Sve potiče od tvoje želje da protumačiš moje izjave prema stereotipu

 

 

Pa ti si curo prva pocela da se krećeš u okviru stereotipa, koristeći ih kada ti tako odgovoara, potkrepljujući ih nekim zakonitostima za koje samo ti smatraš da su ispravne. Mislim, sposobnost manipulacije je evolutivna prednost... Pa kakav je to zaključak. Ko je to proglasio za evolutivnu prednost, to begin with? Opet ti sa nekim paušalnim odredbama, kao da je to što ti govoriš odavno već ušlo u bukvare. Evo tebe, žene su MOGLE da imaju jednaku ili veću fizičku snagu... jesu, mogle su, a i muškarci su mogli da rađaju da je priroda tako tražila, ali nije... Bitno je ono što jeste, a ne što je moglo ili trebalo biti. Dalje, muškarci i žene NISU približne visine i težine. U tome i jeste kvaka 22. Ja ću opet o proseku, a ti opet možeš do iznemoglosti o ekstremnim slučajevima. No, znamo da ekstremi ne dokazuju pod milim bogom ništa.

 

 

(feministkinja je, nabildovana brkata žena hladnog pogleda)

 

:puke:

 

 

Taj deo koji zapravo nisi ignorisao, jer si odgovorio na njega, govorio ti je o pogrešnom načinu na koji si zaključivao, povodeći se za mnjenjem, a ne zdravim razumom. Nikakva filoz. smicalica, samo sam pokušala da ti poručim da moraš da sagledaš sve, ili bar sve aspekte koje možeš, pre nego što nešto zaključiš. Uzgred, nijedan stav nije tvoj (bilo čiji) lično, bio je i ranije nečiji, a i sada je uglavnom nametnut, ako o njemu dobro kritički ne razmislimo.

 

Ne, potpuno sam ga ignorisao u smislu odgovaranja NA taj deo rečenice. Ja sam pisao o njemu, ali nisam i odgovarao na njega :mrgreen:

 

Opet ti, čoveče, ja ti govorim o islamu, hrišćanstvu, monoteističkim religijama, i društvima koje su zasnovane na njima. Ja se ne osećam ugroženo, jer ne pripadam takvom društvu. Ja sam dokazivala da je muškarac u islamskoj sredini i po šerijatu vlasnik žene. To je zasnovano na fizičkoj snazi, te ja tvrdim da ne odgovara današnjem, savremenom društvu i našoj stvarnosti, a ti si sve preneo na raspravu o snazi, a ja sam se potrudila da ti odgovorim, iako nije imalo veze s mojom pričom.

 

Da se ne lažemo, pripadaš takvom društvu. Država možda jeste sekularizovana, ali ljudi nisu ;). To šta je muškarac, a šta žena u islamu se slažem s tobom, ali kao što rekoh na početku ove dosadne poruke, tvoji odgovori su izgledali kao da si se urotila protiv čitavog muškog dela čovečanstva, a ne samo protiv predstave koju islam ima o muškarcu. I to nije samo moja podsvest koja neodoljivo želi da između redova pročita neki napad na muški rod ne bi li dobio teren za prepiranje, već je to očigledna činjenica.

 

Nema veze s temom (i ne shvatam lično, šta ti je), ali moram - Zamislimo da moj muž može da podigne 60kg, a ja 30. Moj muž bi bio menadžer koji zarađuje 10$ na sat. To vreme koje bi on utrošio na prenošenje tereta, njemu bi oduzelo 10$, meni bi oduzelo vreme koje bih provela pokušavajući da premestim nekako taj trupac, a mogla sam da operem sudove. Ipak, ja mogu da kupim i transportna kolica nosivosti do 150 kg, koja su sad na ponudi u Metrou za 1404.20 din s PDV-om (ovo ja ozbiljno) i da svaki sledeći put kad budem htela nešto da podignem iskoristim kolica i uštedim svaki put mužu 10$ i sebi sat vremena. Mogu i da pozovem drugaricu, pa da svaka digne jedan kraj tereta, ne mora to da bude isključivo muška snaga mog vlasnika. Mogu i da unajmim Rumuna koji će to da uradi za 5$. To ne bi bila pomoć, da predupredim tvoj zaključak, već legitimna razmena usluga. Fizički radnici vežbaju izdržljivost i dizanje terata, ja vežbam mišiće zadnjice, nego vežba jezik...

 

 

 

I'm in love. ;)

Naravno, tvoj muž, uvek može da podigne taj teret nakon posla, ne moda da izlazi sa posla, jer ga to može koštati više od 10 doalra za sat, može ga koštati karijere. E sad, ako ćeš da unajmiš Rumuna da ti to odradi za 5 dolara, to znači da ćeš, kako god da okreneš po tvojoj metodologiji, biti u gubitku od najmanje 5 doalra. A ako prosto pustiš mužda da se vrati sa posla i onda on to na brzinu uradi, sačuvaćeš i tih pet dolara koje bi eventualno platila nekom rumunu i onih deset dolara koje je muž mogao da izgubi da je izašao sa posla.

Eto, zar nije to rešenje najbolje ;).

 

Zamena teze. Nisam nisam dovela u pitanje količinu nepotrebnih stvari oko nas, znam ja svakojake gluposti, ali se to odnosi na sferu zabave i proste radoznalosti. Dakle, nisam rekla da je snaga nešto loše, ja tvrdim da se u današnjem društvu na osnovu fizičke prednosti ne može doneti zakon da je jače biće sposobnije i da ima pravo da vlada, a to čini religija.

 

Pa pazi, prvo, kako koja religija. Drugo, danas ne postoji religija koja donosi te zakone, ali postoje religije koje su pre xYZ(još neko slovo) godina donele te norme. Zbog raznoraznih dogmatskih učenja i shvatanja to se ne menja, pa kako kome odgovara. U kontekstu islama, šta da ti kažem, podržavam tvoj stav. Nisam pominjao druge religije samo zato što je ovo tema o islamu... valjda :).

 

 

Nepotrebna u toj meri da bi na njoj bio zasnovan svet. U prošlosti je možda i bilo tako, snaga je donosila moć. A meni je na razgovoru za posao šef bio sitan, mršav muškarac, ženskastog glasa s naočarima. Na gradilištu je radio nabildovani zgodni tip, koji se nije najbolje snašao u životu i zarađuje mnogo manje od gospodina zaduženog za ljudske resurse. O tome ti ja govorim. Da se razumemo, i ja vežbam svoju snagu i izdržljivost, ja ti govorim da to ne možemo proglasiti za princip, to je evolutivna slučajnost i pomalo vežba, i ne govori o prevlasti jednih nad drugima, bar ne danas.

 

 

Pa nije baš ni u prošlosti bilo tako. Prvo, šta izdvaja čoveka od ostalih lovaca u životinjskom carstvu? Samo mozak i ništa više. Samim tim, nije najbolji lovac bio onaj koji je mogao najjacče da opali bizona po glavi, već onaj koji je smislio način kako da ga opali dovoljno jako da ga onesposobi, a da pri tom utroši što je manje moguće snage. Zašto su postojali Saveti staraca u selima? Kakav im je bio sasvat? Sigurno to nisu bile grdosije od 80+ godina, već pametni, mudri ljudi. Poenta je da snaga nikada nije određivala ništa. Da li je dobro biti snažan? Jeste. Da li je presudno? Nije. Nadalje, isto tako ti je intervju za posao mogao sprovesti neki snažan i nabildovan muškarac koji uz sve to ima i nešto u glavi. Dakle, poenta mog prethopdnog posta, kao i ovog, je da ne možeš tako olako da razdvajaš ljude na pametne i jake. Postoje i oni koji su jako sitni, nose naočare i imaju pederski glas, a uz sve to su još i strahovito glupi, kao što postoje i obratni slučajevi. I ne samo kao slučajevi ekstremi, već kao sasvim najnormalniji slučajevi.

 

 

U Blic ženi je jedno vreme izlazio feljton o ženama na tzv. muškim poslovima. Bilo je rudarki, graditeljki, fizičkih radnica, svega. Uvek su me smarali ti tekstovi, samo bih pogledala podnaslove i slike i okrenula na kozmetiku. Ja ti govorim da izuzeci uvek postoje.

 

Pa rekoh već, izuzeci postoje u svemu i svuda, ali to opet malo šta dokazuje.

 

 

Shvataš li koliko si pogrešio u dosadašnjim komentarima na moje poruke? Zaboravljaš temu na kojoj se nalazimo. Imamo mi pravo na jednakost, ja kao ženska osoba iz Beograda ga imam, nisam ni rekla da ga nemam. Ja sam rekla da ga nemaju žene u islamskim sredinama. Za alimentaciju sam već rekla da je čista glupost i da je zaostavština iz ledenog doba.

 

 

Izvini, ali godine offtopic-ovanja na Yumetalu su učinile svoje ;). Kao i ono što sam već pominjao o načinu pisanja.

 

 

Vidiš da sve tumačiš kako želiš. Ponašaš se kao da sam te direktno napala. Ovo za ratove je biološko-istorijska činjenica. Istraživanja na laboratorijskim životinjicama su pokazala da agresivnost opada sa smanjenjem nivoa testosterona u krvi kod mužjaka. Primećuješ da su ratovi (borbe uopšte) česti u zaostalijim društvima i na nižem stupnju razvoja (kod dece npr). Ja NISAM rekla da su danas muškarci većinom takvi. Milion puta sam naglasila da je nivo testosterona niži kod današnjih muškaraca, što znači da razum uspostavlja ravnotežu. Shvataš? I zaostale žene se kote k’o stoka, tretiraju ih (a i one sebe) kao plodne krave, i to je društvena činjenica, ali to nikako ne govori o meni. Kažem ti da se bespotrebno vređaš. Sruši stereotipe.

 

 

Vidi ovako. Sve to što ti govoriš je jako velikim delom i istina. No, ne možeš tek tako da optužuješ čitav muški rod na osnovu par informacija koje imaš. Recimo da bi to bilo jednako tome kao kada bih ja rekao da su žene izmislile dvorske spletke i špijunažu. Shvataš? Ja sam govorio u konkretnim slučajevima. Dakle, žene nisu vladale, pa nisu ni stvarale ratove, a kada jesu, i one su činile istu stvar. Sada, dokazati da su Mira Marković ili Margaret Tačer imale višak testosterona, ili čega god je apsurdno. Niti možemo, niti ćemo ikada moći. Držanje i stav se mogu usvojiti, mogu se odglumiti, iz mnogih razloga, to ne dokazuje ama baš ništa. Izvini, ali ako alfa-ženka nema klan, i ako je agresivnija od alfa-mužjaka, zar ne možemo nju zamisliti kao instigatora ratova, jer ratuje protiv svih? Potpuna i ultimativna agresija. Ipak, nekada je bilo i doba matrijarhata, a ratovi postoje otkad postoje i ljudi, stoga... Uzgred, ratovi su pokretači svakog čovekovog napretka pa su tako doveli i do ovog današnjeg doba, u kome ti ipak uživaš, ako mogu da kažem, parafrazirajući tvoje reči.

 

 

Ovo ti najiskrenije kažem, moraš da čitaš / slušaš pažljivije. Stvar je u tvom doživljaju i prebrzom zaključivanju. Imaš problem sa selektivnom distorzijom – zato što sve doživljavaš na način na koji ti odgovara. Prostije rečeno – pesimizam po prirodi. Poslednji put, ja nisam tvrdila da su muškarci ili žene bolji. Ja tumačim istoriju i kulturu.

 

Inače, ja sam ogroman optimista, nepopravljiv ;). Ja tumačim tvoje reči, onako kako su izrečene, a ne onako kako se meni učinilo. Možda da i ti obratiš pažnju na to kako govoriš, jer "muškarci su stvorili ratove" i slične izjave nisu isto kao i "ti i ti muškarci, vjernici islama su započeli taj i taj rat". Samo malo preciznosti, malo manje opštosti i sve je super ;).

 

 

Logiča greška je bila u tome što si tumačio reč ravnopravnost na način na koji to čini needukovano mnjenje, tj. mislio si da ja mislim da žena treba da bude 50% u svim poslovima. Ja ne kažem da je tako i objasnila sam da je pozitivna diskriminacija takođe glupost. Poslednji put, govorim o pravu da se bude jednak, ako se to zavređuje sposobnostima. Dakle, u ISLAMU se ženama ne da pravo da budu jednake. Vidiš da si zamenio moje teze? U prilog tome govori činjenica da su samo pojedinci reagovali negativno na moje poruke, oni sa ishitrenim ili stereotipnim zaključivanjem. Nisu se svi uvredili, jer nisu pomislili da ih vređam. A možda ih je mrzelo da pišu. A i ti nisi reagovao na Muslimanove izjave o ženama koje traže da budu izmlaćene, a reagovao si na moje koje osuđuju muško društvo, što bi i meni moglo da sugeriše da ima nečeg iskonski šovinističkog u tebi. Sad razumeš?

 

 

Ih, ta nećemo mene sada prozivati za needukovanost :) Dobro, možda sam malo sirov, priglup, nenačitan ali to nije razlog da me se proziva pred čitavim forumom :).

Nisam mislio to što ti misliš da sam mislio. Više sam koristio neke radikalne metode zaključivanja ne bi li opovrgao tvoje isto tako radikalne izjave. Klin se klinom izbija.

To što drugi nisu reagovali ne treba ništa da ti govori. Vidiš koliko sam već dugo na ovom forumu, i znam par stvarčica o ovdašnjem članstvu. Da sada napišem da su svi članovi ovog foruma proklete seronje, ne bi se niko ni uvredio, jer malo ko čita kilometarske postove, uključujući i mene, ali mi je uvek zanimljivo da iščitam prvih par poruka nekih novih članova, pa ako mi zapne za oko...

Na Muslimanove izjave nisam reagovao jer sam kontao da ćeš ti. Ja se uopšte ne slažem sa njim, posebno ne po pitanju njegove religije, štaviše. Mogla si da pročitaš i moje postove o silovanju žena gde se svesrdno zalažem za smrtnu kaznu, ili ako se dobro sećam, o muškarcima koji tuku žene, gde sam zdušno branio stav da takvim individuama nisu baš totalno potrebne obe ruke :). Vidiš, nisam uopšte anti-ženski nastrojen, iako sam možda morbidan i pomalo bolestan :).

 

A da sam šovinista, pa i jesam. Ne nešto radikalan, ali mi se jako često dešava da mi se uši automatski začepe, receptori zvuka mi se isključe i počnem da razmišljam o stvarima koje moram da obavim sutradan kada dobar deo žena počne da priča. To se valjda kvalifikuje kao šovinista, ali za sopstvene poterbe i o sopstvenom trošku ;).

I da ne bude zabune, ili pogrešno donesenih zaključaka, ne plaše me pametne žene, štaviše... :mhihi::wub:

 

 

P.S. Glupi forum, ne mogu da stavim sve pod quote zagrade, pa sam morao da farbam tekst...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

[*]Women should not wear high-heeled shoes as no man should hear a woman’s footsteps lest it excite him.

 

Joj, kako je ovo dobro :)

Jbt, ti ljudi su malo poremećeni :). A zamisli da im Artist formerly known as Prince dođe u posetu, pa zaskakali bi ga bez i da ga pogledaju, pošto čovek nosi štikle :).

 

 

Spartan women were taught reading and writing.

:rockdevil:

 

2_300_070403024958204_wideweb__300x375.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ta Spartanka, talentovana :mrgreen: . Spartanac ima previše razvijene grudne mišiće za moj ukus :)

 

@Thule

 

Moj zaključak je donet kao parodija na tvoj, što zapravo znači da to govori ipak o tebi, a ne o meni... O meni samo govori da sam mnogo ciničan

 

Tvoj zaključak je, ako ćemo pravo, donet kao parodija na moj zaključak kako si ga ti shvatio (ja ne pravim zaključke) :). Govori o meni u tvojoj svesti.

 

Eto, opet ti o ravnopravnosti. Imaš je. Razumem, ti si možda želela da pričaš o položaju žene u islamu, ali si koristila takve reči da je to, sasvim očekivano, izazvalo da to što ti pričaš bude anti-muški i pro-ženski stav, generalno, a ne samo u okviru jedne religije poput islama.

 

Tako tumačiš kada izvučeš reči iz konteksta. Naglasim bar jednom ili više puta, ne mogu da ponavljam stalno, uz svaku reč, mada se trudim da ponavljam dovoljno često disclaimer, tipa – ne govorim uopšte, žena u isl. svetu i sl. Branim opšte pravo na ravnopravnost u kontekstu islama.

 

Pa ti si curo prva pocela da se krećeš u okviru stereotipa, koristeći ih kada ti tako odgovoara, potkrepljujući ih nekim zakonitostima za koje samo ti smatraš da su ispravne. Mislim, sposobnost manipulacije je evolutivna prednost...

 

Sposobnost manipulacije posmatraš ograničeno, u užem smislu, a ja u širem. Nama manipuliše Skupština, mediji, ovaj html editor na forumu (tako da nas tera da se prilagodimo i ne citiramo previše, ili citiramo na drugi način). Manipulacija je evolutivna prednost jer nam je sada potrebnija, svrsishodnija od prevelike snage.

 

Dalje, muškarci i žene NISU približne visine i težine.

 

Rekoh da uzmemo u obzir dve osobe različitog pola KOJE su približne visine. A i nešto u realnosti ne stičem utisak u preteranoj razlici između muškaraca i žena. razlika se smanjuje, opet evolucija, rastu oba pola. Ja ti ovo objašnjavam samo zato što me navodiš, visina i snaga nisu ključni delovi mojih poruka, to je moja *tvrdnja* - da snaga ne čini kvalitativnu razliku, već razliku u stepenu, a da kao takva može biti nadograđena i kod slabijih – mašinom, polugom, pomoći druge osobe, rasklapanju predmeta i sl. Ti si to shvatio kao ključnu stvar u raspravi.

 

Bez takvih reakcija povraćanja, molim, neki vole brkate mišićave žene :).

 

Da se ne lažemo, pripadaš takvom društvu. Država možda jeste sekularizovana, ali ljudi nisu.

 

Ovo je druga priča. I ja je ne podržavam. Dok mi zakon garantuje nešto, ja mogu sve da učinim da svoje pravo ostvarim (naravno, dok su moji postupci u granicama zakona). A i u urbanim sredinama se nameću drugi zakoni, pa ruralno mnjenje mora da se potisne, makar u javnosti. Drugim rečima, ljudi moraju da popuste, ma koliko zatucani bili. da ponovim – ja se ne osećam ugroženo.

 

Pa nije baš ni u prošlosti bilo tako. Prvo, šta izdvaja čoveka od ostalih lovaca u životinjskom carstvu? Samo mozak i ništa više. Samim tim, nije najbolji lovac bio onaj koji je mogao najjacče da opali bizona po glavi, već onaj koji je smislio način kako da ga opali dovoljno jako da ga onesposobi, a da pri tom utroši što je manje moguće snage.

 

Zavisi koji stupanj razvoja društva gledaš. Primitivus je znao samo da se baci na bizona s nekom grančugom u ruci. Ko zna koliko mu je trebalo da osmisli tehniku. Religija (bar ove velike 3) je navodno religija slabih, ali je zapravo način da se slabi drže u pokornosti. A potencira se razlika među polovima, baš u smislu fizičke snage, što je možda tada i bilo odgovarajuće, ali danas...

 

Dakle, poenta mog prethopdnog posta, kao i ovog, je da ne možeš tako olako da razdvajaš ljude na pametne i jake. Postoje i oni koji su jako sitni, nose naočare i imaju pederski glas, a uz sve to su još i strahovito glupi, kao što postoje i obratni slučajevi. I ne samo kao slučajevi ekstremi, već kao sasvim najnormalniji slučajevi.

 

Ma ne odvajam ja, ja i dalje mogu da budem i lepa i snažna i pametna, mogu da budem i ružna i slaba i glupa, i svakako kombinovana, ali neću proglašavati, odnosno prihvatati snagu kao kriterijum danas kada bi to prikladnije bila pamet. Ono su bili argumenti za to.

 

Nadalje, isto tako ti je intervju za posao mogao sprovesti neki snažan i nabildovan muškarac koji uz sve to ima i nešto u glavi.

 

Da je bio takav, ja bih bila prihvatila posao :).

 

No, ne možeš tek tako da optužuješ čitav muški rod na osnovu par informacija koje imaš.

 

Primitivan muški rod, muški rod u prošlosti, dakle. Pa to je biologija, stvarno je stepen agresivnosti povezan sa nivoom testosterona. Kao što je tupavost često u načelu povezana s ženskim principom (leva-desna hemisfera, muško-žensko). Nisu ni primitivne žene bile bolje od muškaraca. Ja o tome govorim.

 

Sada, dokazati da su Mira Marković ili Margaret Tačer imale višak testosterona, ili čega god je apsurdno. Niti možemo, niti ćemo ikada moći.

 

Zapravo možemo. Primarne i sekundarne polne karakteristike, tako hrapaviji glas pokazuje viši nivo DHT, slaba kosa isto, npr, plus što su obe klimakterične žene, a to je bura hormona :). A mogle su i jednostavno da budu glupe. Primitivni čovek nije imao pamet u današnjem smislu. Nekakva razumnost kod njega jeste bila u začetku (i danas imamo takve primerke u začetku, prelazni oblici :))

 

Izvini, ali ako alfa-ženka nema klan, i ako je agresivnija od alfa-mužjaka, zar ne možemo nju zamisliti kao instigatora ratova, jer ratuje protiv svih? Potpuna i ultimativna agresija.

 

Alfa ženka je, rekoh, agresivnija u smislu da će da unakazi žrtvu više nego a-mužjak, ali ona napada ređe, i nikako grupu. Ona je u nemogućnosti da započne rat, ali jeste sukob, koji uvek ostaje na nivou ličnost. Rat kao opšti sukob bi se rodio pod uticajem testosterona (dakle mužjaka, ali moguće i vrlo dlakave ženke :))

 

Ipak, nekada je bilo i doba matrijarhata, a ratovi postoje otkad postoje i ljudi, stoga... Uzgred, ratovi su pokretači svakog čovekovog napretka pa su tako doveli i do ovog današnjeg doba, u kome ti ipak uživaš, ako mogu da kažem, parafrazirajući tvoje reči.

 

Rat, pravi opšti sukob, ne postoji oduvek, sukobi postoje (oni uključuju manje grupe, ili pojedince - sukob oko ženke, pećine i sl). Staro društvo s malo članova (i kratkim životnim vekom), nije sebi moglo da dozvoli sistemsko samoistrebljenje, kao što to može zemlja s nekoliko hiljada ili miliona ljudi. Ja govorim da ženski princip jeste tuča, ali pojedinačna. A muški je grupna tuča. Možeš i danas da vidiš dve žene kako se čupaju za kosu, ali ne možeš da ih vidiš kako se na nekoj utakmici, ili predstavi, ili bilo gde grupno tuku. Što ne znači da ja čupam nekome kosu ili da se ti biješ na utakmicama, ja kažem da je to princip rada hormona i naše povremene nesposobnosti da ih malo prilagodimo uslovima.

 

Realno, dihotomija matri-patrijarhat je sociološka izmišljotina. Ili se pogrešno tumači. U tom imaginarnom matrijarhatu je princip majčinstvo, a u patrijarhatu očinstvo, gleda se po sistemu nasleđivanja što imovine, što prezimena. Ekstremno ‘patrijarhalno’islamsko društvu ipak iznad svega izdiže instituciju majčinstva. Druga priča, mnogo oftopikujemo.

 

Možda da i ti obratiš pažnju na to kako govoriš, jer "muškarci su stvorili ratove"

 

Ja se uvek trudim da obrati pažnju. Ali se ti žestiš zbog nečega što tebi nije upućeno. I npr. ženke su stvorile sistematsko spletkarenje i ogovaranje, opet biološka činjenica – manja fizička snaga i razvijeniji centar za govor. Mene to ne ljuti, jer nisam ja stvorila spletkarenje, niti ja moram da nastavim tradiciju. Shvataš li našta mislim?

 

A da sam šovinista, pa i jesam. Ne nešto radikalan, ali mi se jako često dešava da mi se uši automatski začepe, receptori zvuka mi se isključe i počnem da razmišljam o stvarima koje moram da obavim sutradan kada dobar deo žena počne da priča.

 

:) Onda sam i ja šovinista, izbegavam zgode tokom koje gomila žena uglas razglab. Često se izgubim i dok ja sama pričam :(. Ko će sve da pohvata...

 

Mogla si da pročitaš i moje postove o silovanju žena gde se svesrdno zalažem za smrtnu kaznu, ili ako se dobro sećam, o muškarcima koji tuku žene, gde sam zdušno branio stav da takvim individuama nisu baš totalno potrebne obe ruke

 

Ne ulazim ja u to ko je šta, ali sam htela da ti pokažem da i ja mogu tako tebe ili bilo kog drugog da protumačim, zato što bih sudila prema svojim konceptima, tj. kako ja vidim šovinistu, ili pesimistu, ili oblak, ili... Ja ne stvaram konceptualna mišljenja o ljudima sem kada me pogode radikalnom glupošću, a svrstavam ih u grupe kada se sami tako izjasne da žele, tako da te nisam nikako shvatila, ni kao šovinistu ni kao feministu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ta Spartanka, talentovana :mrgreen: . Spartanac ima previše razvijene grudne mišiće za moj ukus :)

 

Ajde, ajde, bez foliranja, moliću lepo, bale su vidljive čak i odavde ;).

 

Tvoj zaključak je, ako ćemo pravo, donet kao parodija na moj zaključak kako si ga ti shvatio (ja ne pravim zaključke). Govori o meni u tvojoj svesti.

 

Daleko bilo, moj zaključak, koji je, da se podsetimo, donet kao parodija ne tvoj ne govori o mojoj svesti, već o tvojoj, pošto šala, ili parodija ne može da se koristi kao validan stav za donošenje karakternih zaključaka o nekoj osobi koja ih koristi, već govori o onome ko koristi ove potonje metode kao o nekome ko želi da parodiju shvati za zbilju, samim tim podsvjest, ili svjest toga nekoga izlazi na videlo. Shvataš? :mrgreen:

A nadam se da moje rečenice ne govore ništa o tebi u mojoj svjesti :ph34r:

 

 

Rekoh da uzmemo u obzir dve osobe različitog pola KOJE su približne visine. A i nešto u realnosti ne stičem utisak u preteranoj razlici između muškaraca i žena. razlika se smanjuje, opet evolucija, rastu oba pola. Ja ti ovo objašnjavam samo zato što me navodiš, visina i snaga nisu ključni delovi mojih poruka, to je moja *tvrdnja* - da snaga ne čini kvalitativnu razliku, već razliku u stepenu, a da kao takva može biti nadograđena i kod slabijih – mašinom, polugom, pomoći druge osobe, rasklapanju predmeta i sl. Ti si to shvatio kao ključnu stvar u raspravi.

 

Dobro, dobro, ok, uopšte ne pričamo o visini, težini i snazi u vatima.

Sa druge strane, čak ni muškarci ili žene približnei slične visine i snage nisu jednaki. Najčešće je muškarac znatno jači. Valjda godine prenošenja gluposti i čega već ne je to učinilo od njega. Najteže što su devojčice podizale su bile Barbike :). Izuzeci, tamo-'vamo, ovo-ono, sve je to u redu, no ja svo vreme govorim o nekom proseku iz kog se može izvući neki vrednosni stav. Ali što se mene tiče, možemo isto tako potpuno da batalimo svaku raspravu na temu snage, jačine, visine, dužine :).

 

 

Bez takvih reakcija povraćanja, molim, neki vole brkate mišićave žene

 

Evo da kažm šta mislim i o tima koji vole takve - :puke:

 

Zavisi koji stupanj razvoja društva gledaš. Primitivus je znao samo da se baci na bizona s nekom grančugom u ruci. Ko zna koliko mu je trebalo da osmisli tehniku. Religija (bar ove velike 3) je navodno religija slabih, ali je zapravo način da se slabi drže u pokornosti. A potencira se razlika među polovima, baš u smislu fizičke snage, što je možda tada i bilo odgovarajuće, ali danas...

Pa čak i taj primitivus je ipak bio, ako ne mnogo pametniji, a onda makar na jednakom nivou razvoja kao i recimo vuk, pa ne vidiš baš ni vuka da se baca na svoj plen tek tako ako nije siguran da će pobediti u borbi. Nisu stvari baš tako jednostavne - bio je glup za današnje pojmove, mora da je išao naokolo govorio "da da" (ne kao potvrda, već kao ono retardirano) i udarao grančicama bizone po glavi. Ja garantujem da je imao tehniku, donoseći zaključak na osnovu ostalog predatorskog dela životinjskog carstva. I imao je on razvijenu tehniku, jer da nije, umro bi ili od gladi, ili pregažen od strane bizona koga pokušava da ulovi.

 

Islam i hrišćanstvo. I koja je treća? Ovo pitam pošto stvarno ne znam na šta misliš. Delim ja tvoje stavove o hrišćanstvu i ISlamu, nema tu spora, niti sam poklonik tih religija, niti vjerujem u "Jednog Boga"...

 

 

Ma ne odvajam ja, ja i dalje mogu da budem i lepa i snažna i pametna, mogu da budem i ružna i slaba i glupa, i svakako kombinovana, ali neću proglašavati, odnosno prihvatati snagu kao kriterijum danas kada bi to prikladnije bila pamet. Ono su bili argumenti za to.

 

Ma ok, nego ja govorih o tome da je oduvijek pamet bila najbitnija stvar koja je izdvajala ove od onih ljudi. Oduvek je bilo isto, ali BAŠ oduvek, apsolutno se ništa nije promenilo, osim što umjesto goluba pismonoše sada imaš e-mail. Da li vidiš neku bitnu razliku između prosečne države u srednjem veku i današnje demokratije, u pogledu raspodele vlasti ili čega god? Jedino što tada ljudi nisu sakrivali svoje akcije iza parola "ljudksa prava" i "mir" već su uzimali ono što su hteli zato što im se moglo. Mogao bih toliko sličnosti da navedem da bi za to trebala čitava knjiga... Ako nastavim da nabrajam postaću juggernaut :).

 

Zapravo možemo. Primarne i sekundarne polne karakteristike, tako hrapaviji glas pokazuje viši nivo DHT, slaba kosa isto, npr, plus što su obe klimakterične žene, a to je bura hormona. A mogle su i jednostavno da budu glupe. Primitivni čovek nije imao pamet u današnjem smislu. Nekakva razumnost kod njega jeste bila u začetku (i danas imamo takve primerke u začetku, prelazni oblici

 

Ček, ček, hoćeš da kažeš da je ona narodnjakuša Goga zapravo puna muških hormona, pošto ima hrapav glas? :)

 

 

Alfa ženka je, rekoh, agresivnija u smislu da će da unakazi žrtvu više nego a-mužjak, ali ona napada ređe, i nikako grupu. Ona je u nemogućnosti da započne rat, ali jeste sukob, koji uvek ostaje na nivou ličnost. Rat kao opšti sukob bi se rodio pod uticajem testosterona

 

A šta je rat nego globalni sukob? To mu je i drugi naziv. Nekada nije bilo toliko ljudi da se bilo kakav sukob mogao nazvati ratom, ali suština mu ostaje ista. Agresija usmjerena na nekoga.

 

 

...Ja govorim da ženski princip jeste tuča, ali pojedinačna. A muški je grupna tuča....

 

Pa kada bi žene malo češće odlazile na utakmice, malo bi se više i tukle :mrgreen:

Stvarno, po mom shtavanju, ne možeš da izdvojiš grupnu tuču od pojedinačne. U osnovi imaju isti koren - agresivnost i to je ono što porkeće i jednu i drugu situaciju. Po principu istog sranja u drugom i većem pakovanju ;).

 

Realno, dihotomija matri-patrijarhat je sociološka izmišljotina. Ili se pogrešno tumači. U tom imaginarnom matrijarhatu je princip majčinstvo, a u patrijarhatu očinstvo, gleda se po sistemu nasleđivanja što imovine, što prezimena. Ekstremno ‘patrijarhalno’islamsko društvu ipak iznad svega izdiže instituciju majčinstva. Druga priča, mnogo oftopikujemo.

 

A zašto je to matrijarhat imaginaran?

 

 

Ja se uvek trudim da obrati pažnju. Ali se ti žestiš zbog nečega što tebi nije upućeno. I npr. ženke su stvorile sistematsko spletkarenje i ogovaranje, opet biološka činjenica – manja fizička snaga i razvijeniji centar za govor. Mene to ne ljuti, jer nisam ja stvorila spletkarenje, niti ja moram da nastavim tradiciju. Shvataš li našta mislim?

 

Da se žestim? Daleko bilo. Možda samo tako zvučim.

Ma shvatam ja tebe, vrlo dobro, a to sam ja i govorio. Zato ti rekoh, manje opštosti, konkretnije i nema nesporazuima.

 

Onda sam i ja šovinista, izbegavam zgode tokom koje gomila žena uglas razglab. Često se izgubim i dok ja sama pričam. Ko će sve da pohvata...

 

Gomila žena na jednom mjestu? Ako nije Baywatch, onda je za izbjegavanje :mrgreen:

 

 

...tako da te nisam nikako shvatila, ni kao šovinistu ni kao feministu...

:(

Ali ja želim da budem shvaćen kao šovinista, to je baš super :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, više sam izbalavila na žensku, nego na Spartanca :)

 

Izuzeci, tamo-'vamo, ovo-ono, sve je to u redu, no ja svo vreme govorim o nekom proseku iz kog se može izvući neki vrednosni stav.
Ma i ja sam kriva, i moja tvrdoglavost, a i teško mi je da shvatim žene kao prosečno (mnogo) slabija bića, jer u mom okruženju praktično nema takvih.

 

Tri velika M (tri monoteističke religije) – islam, hrišćanstvo i judaizam. S tim što se judaizam i ne mora navoditi, jer ga pola sadrži hrišćanstvo, a drugu polovinu (onu s apstinencijom od svinjetine) ima islam.

 

Ček, ček, hoćeš da kažeš da je ona narodnjakuša Goga zapravo puna muških hormona, pošto ima hrapav glas?
:) Pa sad, možda puši, ili ima jednostavno ružan glas. Teško je reći, ima razvijen grudni koš :).

Pa kada bi žene malo češće odlazile na utakmice, malo bi se više i tukle
Uzgred, jedine tri devojke koje poznajem da vole fudbal imaju PCOS (sindrom za koji je karakterističan povišen nivo muških hormona). Pa ti sad vidi :).

 

A zašto je to matrijarhat imaginaran?
Zato što me niko nije ubedio da je tako nešto uopšte postojalo.

 

Ali ja želim da budem shvaćen kao šovinista, to je baš super
Dobro, šovinisto :zeleni: . Zadovoljan ;) ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, više sam izbalavila na žensku, nego na Spartanca :)

AHA! Ti si znači nabildovana brkata žena hladnog pogleda? Brrrrrrr, stresao sam se...

 

Ma i ja sam kriva, i moja tvrdoglavost, a i teško mi je da shvatim žene kao prosečno (mnogo) slabija bića, jer u mom okruženju praktično nema takvih.

AHA! Prva moja rečenica u ovom postu! Brrrrrr, stresao sam se... opet :mrgreen:

 

Tri velika M (tri monoteističke religije) – islam, hrišćanstvo i judaizam. S tim što se judaizam i ne mora navoditi, jer ga pola sadrži hrišćanstvo, a drugu polovinu (onu s apstinencijom od svinjetine) ima islam.

Da, i mislio sam da ćeš to reći, i sve kao očekujem da upadnem sa tobom posle toga u raspravu kako to i nije velika religija, ali sam onda shvatio da me mrzi :)

 

:) Pa sad, možda puši, ili ima jednostavno ružan glas. Teško je reći, ima razvijen grudni koš :)

...ili, ako ništa drugo, makar dobrog plastičnog hirurga :)

 

Zato što me niko nije ubedio da je tako nešto uopšte postojalo.

Možda se niko nije dovoljno potrudio ;). Ako je samo to razlog, onda ok.

 

Dobro, šovinisto. Zadovoljan ;)?

 

Uh, ne možeš ni zamisliti koliko :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHA! Ti si znači nabildovana brkata žena hladnog pogleda? Brrrrrrr, stresao sam se...

 

A zato ona potencira ono silovanje :)

 

 

Čisto jedna stvar,pa nastavite da se koljete.

 

Matrijarhat -nema dokaza da je postojao.

 

Bahofen je to izveo hegelovskom metodom,dakle matrijarhat je idealistička teorija,nikad nisu nađene Amazonke i tome slično.

 

Jedino u plemenu Agta žene love divljač kao i muškarci,osim u kasnoj trudnoći,i odluke se donose konsenzusom.

Žene nemaju zvanične titule,ali negdje npr,Čipeujan,biraju poglavicu-muškarca.

Edited by Thorn's essence

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHA! Ti si znači nabildovana brkata žena hladnog pogleda? Brrrrrrr, stresao sam se...
:) Evo me na slici dole, samo što sad imam veće brkove :mrgreen:

 

body_builder_chick_4.jpg

 

A zato ona potencira ono silovanje :)
Iš, bre :). Ti si ga predložio, manijače, a sad se buniš :P:)

 

Elem, ja bezuspešno od petog osnovne tvrdim da je priča iz istorijske čitanke o podeli na matri i patrijarhat izmišljotina. Umalo da me tvrdnja nekoliko puta za školovanja košta ocene :). Ali da ne gušim temu, ionako je uništismo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Javljam se prvi put na ovom forumu, a cilj mi je da vam pokusam razjasniti neke stvari vezano za teme o kojima ste raspravljali, a tice se zena, vehabija i odnosima izmedju muslimana i krscana. Ja sam inace od onih koje nazivaju vehabijama, mada ja, niti iko od mojih istomisljenika, ne prihvata taj naziv koji su nam nadjenuli nasi neprijatelji koji zele da sprijece da istina izbije na vidjelo. A ta istina je da u Islamu postoji samo JEDAN, jedini pravi put. Sve ostalo je stranputica. Mozete i vi sami vidjeti da je cinjenicno stanje muslimana u svijetu katastrofalno, upravo iz razloga sto tkz. muslimani uzimaju vjerske propise zdravo za gotovo, postupajuci prema svojim hirovima, a ne po tome kako je Bog naredio i Njegov Poslanik Muhammed, sallallahu 'alejhi we sellem. Allah s.w.t. kaze u prijevodu znacenja ajeta u Kur'anu:

"Kada Allah i Poslanik Njegov nešto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo po svome nahođenju postupiti. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne posluša, taj je sigurno skrenuo s Pravoga puta." (Al-Ahzab, 36)

 

 

U jednom hadisu Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, kaze da ce se muslimani podijeliti u 73 skupine, od toga ce 72 u vatru a 1 ce u Raj (Dzennet). Kada su ashabi (drugovi Poslanika a.s.) upitali koja je to skupina, on je odgovorio: Oni koji su na ovome na cemu sam ja i moji drugovi.

 

Tako da mnogi koji se pripisuju Islamu, koji imaju muslimanska imena, oni su daleko od toga. Danas je veoma tesko biti musliman, pridrzavati se onoga na cemu je bio Muhammed, sallallahu 'alejhi we sellem, jer je ta skupina ljudi danas napadana sa sviju strana i ko zna sve od koga.

 

Pocecu o tome "da se svako dijete radja kao musliman". Kada se kaze musliman, ne misli se na Arape niti na Turke, vec musliman na arapskom znaci "onaj koji je pokoran Allahu" sto znaci da se dijete samom svojom fitrom (urodjenom prirodom) pokorava Bogu, tj. ne suprostavlja se Bozjem zakonu, kojima se, nasuprot toga, suprostavljaju odrasli ljudi, tj. hriscani, jevreji i mnogobosci. Zato njega roditelji ucine jevrejom ili griscaninom ili mnogoboscem.

Allah kaze u Kur'anu u prijevodu znacenja ajeta, govoreci o Ibrahimu (Abrahamu):

 

"I Ibrahim ostavi u amanet sinovima svojim a i Jakub: "Sinovi moji, Allah vam je odabrao pravu vjeru, i nipošto ne umirite drugačije nego kao muslimani!" (Al-Baqara, 132)

 

"Vi niste bili prisutni kada je Jakubu smrtni čas došao i kada je sinove svoje upitao: "Kome ćete se, poslije mene, klanjati?" - "Klanjaćemo se" - odgovorili su - "Bogu tvome, Bogu tvojih predaka Ibrahima i Ismaila i Ishaka, Bogu jednome, i mi se Njemu pokoravamo!" (Al-Baqara, 133)

 

"Oni govore: "Budite jevreji, odnosno kršćani, i bićete na pravome putu!" Ti reci: "Ne, mi smo vjere Ibrahimove, koji je ispravno vjerovao; on nije nikoga Allahu ravnim smatrao." (Al-Baqara, 135)

 

"Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu (Jakovu), i unucima, i u ono što je dato Musau (Mojsiju) i Isau (Isusu), i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo." (Al-Baqara, 136)

 

"Ibrahim nije bio ni jevrej ni kršćanin, već musliman (pravi vjernik), vjerovao je u Boga jednoga i nije bio idolopoklonik. (Ali 'Imran, 67)

 

"Ibrahim (Abraham) je bio primjer čestitosti, pokoran Allahu, pravi vjernik, nije druge smatrao Allahu ravnim, (An-Nahl, 120

 

"Poslije smo tebi objavili: "Slijedi vjeru Ibrahimovu, vjeru pravu, on nije Allahu druge smatrao ravnim!" (An-Nahl, 123)

 

Kao sto vidite, u ovim ajetima se potencira da je pravi put, pravi vjernik, prava vjera, ona u kojoj se niko i nista ne smatra ravnim Bogu ili Allahu.

 

Ako tvrdite da su hriscanstvo i judaizam, kao i islam monoteisticke vjere, znaci da postoji jedan IZVOR sa kojeg su poslati i Mojsije i isus i Muhammed, neka je Allahova milost na sve njih. I to je tacno. Isus je poslat nakon Mojsija, da dopuni Mojsijev zakon i da ga usavrsi, ljudi su morali prihvatiti Isusa kao Poslanika i njemu se pokoriti i njega slijediti. Ko je ostao "pokoran" Mojsiju taj je bio nevjernik. Iz razloga sto su rabini izmjenili Mojsijev Zakon, tj Toru. Isti slucaj je i sa Islamom i Hriscanstvom, tj. Isusom i Muhammedom, sallallahu alejhi we sellem.

 

... Nastavicu, inshAllah, u sljedecem postu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozhda i nema potrebe da nastavljash, brate (-mada i ne) salafijo, kako kazhe Kuran -zar cjesh ti biti chuvar onima koji su strasti za svoje gospodare uzeli, oni su kao stoka, i opominjao ti njih ili ne, svejedno je. znam da ti je kao i svakom pravovernom muslimanu dava naredjena, ali ipak uzmi u obzir kakav je ovo forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom hadisu Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, kaze da ce se muslimani podijeliti u 73 skupine, od toga ce 72 u vatru a 1 ce u Raj (Dzennet). Kada su ashabi (drugovi Poslanika a.s.) upitali koja je to skupina, on je odgovorio: Oni koji su na ovome na cemu sam ja i moji drugovi.

Pazi čuda, jedini ispravan put je onaj na kom se nalazi taj koga si citirao. Što bi rek'o Homer Simpson - how convenient...

 

Dok god živiš u zemlji koja ima zakone koji se razlikuju od islamskih, živiš po tim zakonima, a kod kuće i u crkvi klanjaj se kome god hoćeš. To je jedno od pravila koje svi nekako zaboravljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dok god živiš u zemlji koja ima zakone koji se razlikuju od islamskih, živiš po tim zakonima, a kod kuće i u crkvi klanjaj se kome god hoćeš. To je jedno od pravila koje svi nekako zaboravljaju."

 

Thule, nije mi zabranjeno da zivim u nevjernickoj zemlji koja ima zakone koji se razlikuju od islamskih sve dok mogu da ispoljavam svoju vjeru. Takodje, kada bi postojala islamska drzava obaveza bi mi bila da ucinim hidzru (da se preselim) u njoj. Medjutim, s obzirom da danas nema islamske drzave, cak ni u Saudijskoj Arabiji koja je odbacila Serijat, ciji su vladari postali otpadnici koji su za Boga uzeli Ameriku i demokratiju kao sistem i ideologiju kojoj se pokoravaju. Demokratija, tj. vladavina naroda u kome je narod, tj covjek vrhovni autoritet jeste nevjernicki sistem, cak i gori od komunizma, jer u Islamu vrhovni autoritet je Allah iznad kojeg nema veceg autoriteta. I svako ko se pokori tom sistemu, a poznaje ga, makar se zvao Muhammed, taj je izasao iz okvira Islama.

 

Kao sto rekoh Islam je savrsen sistem, ideologija i zakon koji je dosao od Boga, dok su ostali ljudski nacinjeni sistemi nesavrseni bas kao i sto je covjek nesavrsen. Islam nije ogranicen samo na dzamiju, vec je Islam sistem koji regulise svaki aspekt covjekovog zivota. Iz tog razloga su prisutni ovi ratovi na Srednjem istoku. Jer se Islam ka jedina ideologija moze suprostaviti ovoj anglo-saksonskoj cionisticko paganskoj ideologiji sa primjesama hriscanstva.

 

Rogozub, poslusacu tvoj savjet, pa se neci vise javljati. Vidio sam da se posjecuje web stranica www.kelimetulhaqq.net ciji sam ja jedan od administratora. Preporucio bih vam da procitate teskt "Poruka upucena nemuslimanima..." kao i da pogledate video od Halida Yasina - Pitanja i odgovori".

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem ispoljavanje tvoje vjere, dok god se to ispoljavanje ne sukobljava sa zakonima države u kojoj si. Naivno zvuči kada kažeš "nije mi zabranjeno da zivim u nevjernickoj zemlji koja ima zakone koji se razlikuju od islamskih sve dok mogu da ispoljavam svoju vjeru", i sa nekom osnovnog stanovišta to je sasvim u redu, međutim ako ti svoju vjeru ispoljavaš na načine koji se ne slažu sa onim što država propisuje onda to već nije u redu.

 

Na stranu Saudijska Arabija, a šta ja sa Iranom?

 

I nemoj da brkaš hrišćanstvo sa paganizmom. Hrišćanstvo je vaš stariji brat, a svima vam je tata judaizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta pishesh choveku kada je rekao da necje vishe pisati. iran nema veze sa njim, reche chovek da je salafija/ vehabija, za njega su shiti/ iranci nevernici, kao i hrishcjani i jevreji i pagani. to je sve njemu isto, tako da nema poente trazhiti od njega da razlikuje hrishcjanstvo od paganizma, jer po islamskih merilima praksa hrischjanstva je paganska.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...