Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Treba da se obreze.

Ma to treba i u Hrishchanstvu. A odatle je i doshlo. (to nauchih ovde, na ovoj temi)

Ibrahim/Avram se tako zahvalio Bogu za potomstvo.

 

Mene zanima shta bih npr. ja kao lik kome je dunulo da predje u Islam trebalo da uradim?

 

Edit- nashao na netu....

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ли узрок обрезивању "споразум са Богом" (јеврејски), а како су муслимани преписали гомилу јеврејских обичаја, остало је и то, као и неједење свињетине (само не знам како муслимани стоје са морским плодовима јербо ми се чини да Јевреји и то не једу). Сад ћу да завирим у Бројеве и да погледам, ако ме не буде мрзело, чини ми се да су ту правила...

 

Хоћу да кажем - какав црни песак, то може бити узрок заровима (један од узрока) и традиционалном мушком арапском оделу, да би се штитили од истог, али са сечењем дела ките нема никакве везе. Пустите те приче, није Мухамед измислио обрезивање, Јевреји су то радили хиљадама година раније...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje bre zar zbog peska, nisi me skapirao. Iz nuzde, rekoh, kao i obrzivanje. A obrezivanje je izmisljeno iz nuzde, kao i nejedenje (zarazene) svinjetine i pranje pred sluzbu (ne toliko zbog sluzbe, ali ako je sluzba bar jednom dnevno, to ti garantuje koliko toliko cistu i zdravu naciju). Jevreji jesu mnoge stvari bacili na papir pre drugih, ali ni oni to nisu imali u 'originalnim' knjigama najverovatnije. Sve se to dopisivalo, a dopisuje se i danas, samo ne priznaju svi svakakva ta dopisivanja. Ovi sto to kasnije dopisu u svetu knjigu (bilo ciju, bilo kojim povodom) uvek nadju neko zgodno 'religiozno' objasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може бити, може бити... Не бих да нагађам да ли је и шта је дописивано, него ме заиста не интересује да ли муслимани једу морске плодове? Зечетину?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto ne bismo jeli ???? :confused::confused::confused:

 

 

 

svinjetina se ne jede zato sto je mnogo jebena stvar za roganizam na vise nacina, a negde sam cuo i da se ne jede jer je svastojed.

 

 

 

a obrezivanje se radilo i vavilonu ili nekoj drugoj praistoriskoj naciji, mrzi me da trazim gde sam to procitao, koji su nastali mnogo pre pojave jevreja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ja ih znam bukvalno iz celog sveta. Sad zamisli koliko su samo Srbi razliciti sirom sveta, pa zamisli koliko su recimo Pravoslavci razliciti sirom sveta, pa onda na kraju krajeva i svi Hriscani. Tako da, ima gi razni. Znam jako puno Indusa recimo, i oni su isto zajebani, ali nisu svi isti, svaki ima neku svoju foru, nije to ni neka religija nego kulturni obicaj od pamtiveka...A frajera ima jedno 50 razlicitih nacija (mi to zovemo plemena ili whatever ali oni sebe kapiraju kao nacije, iliti kapiraju Indiju kao United States of India). Imaju nekih dvaes nesto oficijalnih jezika u drzavi, bem ih naduvane. I opet, funkcionisu.

 

Uzgred, da nekako odgovorim na tvoje pitanje, a opet apropo one teme o Budizmu koji onaj baja iz sve snage voshti. Niti Muslimani niti Hindu likovi generalno imaju pojma o religiji. Vecina njih nije ni procitala njihove najsvetlije knjige (iako su svi ovi o kojima pricam pismeni). Kao kod nas sto cenim da 90% ljudi nije procitalo Bibliju. Nego radis sto i svi drugi u tvojoj okolini. Ako ne jedu zecetinu, onda ili ne jedes ni ti, ili ne jedes javno, pred drugima. Generalno, kad ne cackas njihova religiozna i luturna ubedjenja, onda ti oni sami sve prikazu, i zapanjis se koliko su flexibilni. Onda ako krenes, "ali mi (ovde ubaci bilo koju religiju/kulturu) to ne radimo...tako", onda se ljudi iscimaju. Kao sto rece neko alkohol...Muslimani me nudili alkoholom i gudro samo tako...i to najvidjeniji...nikakav problem ako odma' ne lanes nesto tipa "cekaj mislio sam da po Kuranu vi....". Onda oni odma naravno u gard, kao sto bi i mi da nam neko tupi kako treba oko sopstvene religije.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto ne bismo jeli ???? :confused::confused::confused:

 

svinjetina se ne jede zato sto je mnogo jebena stvar za roganizam na vise nacina, a negde sam cuo i da se ne jede jer je svastojed.

Зато што је Јевреји не једу, а они су и увели те рестрикције у исхрани, а да исте немају везе са многобоштвом или чињеницом да су неким људима богови некакве краве, мачке и пачићи.

 

Бе'шале, Мојсије је увео те рестрикције (значи исте су дате до Бога) и више о њима се може прочитати у Трећој књизи Мојсијевој. Не једе се зечетина из неког разлога, свињетина јербо свиње имају папке, а не преживају, а од хране која има везе са водом једу се само пернате и животиње које имају крљушт (дакле, не једу се јастози и слично). Зато питам. Трећа књига Мојсијева, као што рекох.

 

a obrezivanje se radilo i vavilonu ili nekoj drugoj praistoriskoj naciji, mrzi me da trazim gde sam to procitao, koji su nastali mnogo pre pojave jevreja.

То што се обрезивања тиче, заиста не знам, али што се хране тиче, у то сам уверен. Једино кад би ми неко дао неки доказ да је било забрањено јести нешто, а да томе није приписивана некаква божанска моћ или неки сличан вид поштовања.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бе'шале, Мојсије је увео те рестрикције (значи исте су дате до Бога) и више о њима се може прочитати у Трећој књизи Мојсијевој. Не једе се зечетина из неког разлога, свињетина јербо свиње имају папке, а не преживају, а од хране која има везе са водом једу се само пернате и животиње које имају крљушт (дакле, не једу се јастози и слично). Зато питам. Трећа књига Мојсијева, као што рекох.

 

Sve je to ok, ali ti nikako racionalno/razumno da razmislis o tome. To sto je u Trecoj knjizi Mojsijevoj samo znaci da je knjizeno posle Mojsija, a to bi bilo posle 13. ili 12. veka pre Nove Ere. Jevreji su postojali i pre i setili su se i ranije da ne jedu prasetinu jer ih je prasetina pokosila demografski (pantljicara, e-coli i te fore), nisu nesto preterano cuvali prase, i bedak. Kasnije je to uslo u 'zakon'. The word. Ne da ih je jednom pokosilo nego jopet i jopet. Zasto. Zato sto nisu kapirali ni higijenu (otud ono pranje pred sluzbu) niti da svinje, koje su inace ciste zivotinje, kad se metnu u tor od 6x4 metra dozivotno, nije bas kosher. Treba to cistiti, svinje premestati u drugi tor koji si netom izgradio ili nekako preselio. Narod, lenj po obicaju, epidemija koliko hoces (kolevka stocarstva i svinjastva) i ene, de. Opste je poznata stvar bre. Jel vi pratite istorijska otkrica, revelacije, napredak generalno u poslednjih 40 godina. Ili sta? Ovi bre, sad cim se neka mumija otkrije salju televiziju on the face of the place. Ili vaza. Ili saksija. Bilo sta. Na zapadu, koji je tradicionalno Sarlemanjski, ima saka zatucanih vernika. Velika vecina su ateisti. Zato ih sad i loze Bush i ove novopecene inkvizitorne budale.

 

Da ne bude bas totalni oftopik, slicni su i ljudi iz Islamske kulture kad prebegnu na zapad. Ne jebu iznenadjenja. Ko u onoj nasoj pesmi, "Uzmiiiii sve! sto-ti-zivot pruuuuza, daanas si cvet, suutra uuvela ruuza."

 

 

svinjetina se ne jede zato sto je mnogo jebena stvar za roganizam na vise nacina, a negde sam cuo i da se ne jede jer je svastojed.

 

Svastojed je i krava. Neki je jedu, neki ne. Nego, svinjetina, kaze nauka, je najslicnije meso ljuCkome, ergo najlakse za varenje (ljuCko meso je jako lagano za varenje, nista bolje od mesa nemamo, polako naucicete i to). Em je anatomski, em geneCki em molekularno slicno do bola. Jedino slicnije su muni-ma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, ali ti nikako racionalno/razumno da razmislis o tome. To sto je u Trecoj knjizi Mojsijevoj samo znaci da je knjizeno posle Mojsija, a to bi bilo posle 13. ili 12. veka pre Nove Ere. Jevreji su postojali i pre i setili su se i ranije da ne jedu prasetinu jer ih je prasetina pokosila demografski (pantljicara, e-coli i te fore), nisu nesto preterano cuvali prase, i bedak. Kasnije je to uslo u 'zakon'. The word. Ne da ih je jednom pokosilo nego jopet i jopet. Zasto. Zato sto nisu kapirali ni higijenu (otud ono pranje pred sluzbu) niti da svinje, koje su inace ciste zivotinje, kad se metnu u tor od 6x4 metra dozivotno, nije bas kosher. Treba to cistiti, svinje premestati u drugi tor koji si netom izgradio ili nekako preselio. Narod, lenj po obicaju, epidemija koliko hoces (kolevka stocarstva i svinjastva) i ene, de. Opste je poznata stvar bre. Jel vi pratite istorijska otkrica, revelacije, napredak generalno u poslednjih 40 godina. Ili sta? Ovi bre, sad cim se neka mumija otkrije salju televiziju on the face of the place. Ili vaza. Ili saksija. Bilo sta. Na zapadu, koji je tradicionalno Sarlemanjski, ima saka zatucanih vernika. Velika vecina su ateisti. Zato ih sad i loze Bush i ove novopecene inkvizitorne budale.

 

Da ne bude bas totalni oftopik, slicni su i ljudi iz Islamske kulture kad prebegnu na zapad. Ne jebu iznenadjenja. Ko u onoj nasoj pesmi, "Uzmiiiii sve! sto-ti-zivot pruuuuza, daanas si cvet, suutra uuvela ruuza."

 

А ти мене никако да разумеш. Помињем Мојсија, Стари Завет, законе, а само због Ислама који је уследио касније, не због било чега другог (у крајњем случају, моја вера "настаје" пре око 2000 година, рођењем, смрћу и Васкрсом Сина Божјег). Дакле, помињем Мојсија да бих га довео у везу са Исламом. Ако ти кажеш да је Стари Завет (Тора, тачније) написан око 1200. 1300 година пре Христа, то значи да је то било 2000 година пре Мухамеда. Због тога муслимани не једу месо, зато што су то преписали од Јевреја (и Ислам и Хришчанство се ослањају на Јудаизам, то је макар јасно). То сам хтео да кажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...То сам хтео да кажем.

 

Nabadamo se. Al', idemo na pravu stranu. Ne znam koliko je ko tu koga kopirao. Zasto Hriscani jedu svinjetinu, pitamo se. Pa verovatno je ta neka prica oko svinje preneta i u Evropu kad je doslo Hriscanstvo, ali su ovi lokalni bili u fazonu "Zasto? Lethal? Zarazene svinje? Ajde! Kaze vam i obicaj? Religija? Ne znamo, ovde kod nas (oko Rima, Antioha, Jermenije prim. prev.) jos niko od svinjetine nije umro". I tako bi svinjetina. Prosto. E sad, peremo se i mi, ko i oni, to nam je ostalo, prasci smo bili svi. Danas doduse samo naznacno, ipak ima se, moze se.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ax i ostali koje zanima

shto se tiche tumachenja zabrana o hrani, prochitaj poslanicu apostola Varnave. a Filon (iz Aleksandrije) kazhe da su pobrojana jela zabranjena da bi se glavnoj akciji koju chovek obavlja u zhivotu dala religiozna dimenzija, podsecjajucji ga na Boga, a meso bash tih zhivotinja jer je najukusnije.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
kakvo je vashe mishljenje o alqueeidi??

Никакво, јер ово што си написао горе не постоји.

 

 

Без спама и приче о Ал Каиди, Јеврејима и сличном.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да није, то су измишљотине, све религије се понекад злоупотребљују, па и Ислам. Било како било, о терористичким организација се неће причати овде. Ако има неко ко би причао о Исламској догми, да се тако изразим, ОК, ако нема, сачекаћемо да се појави.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да није, то су измишљотине

pogreshno mislish.. sam muhamed je tolko ratova vodio, pljachkao karavane, ubijao Hrishcjane i Jevreje (chak i cela plemena u jednom danu) zbog banalnosti.. ti teroristi samo zhele da se vrate u muhamedovu verziju islama, bez dodataka... u kuranu i postoji stih "i spremite konja koliko mozhete, i napadajte ih, i terorishite ih"

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...