Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

wtf? ko je to rekao? ajde spamuj negde drugde..

 

Ti.

No nebitno.

I ne spamujem pitam konkretna pitanja. To sto vam se ne svidjaju, nije razloga da me napusavate.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuran je kratka knjiga koja ima jedno desetak prichica i mali milion spamova o tome kako postoji samo jedan bog i on je najjachi. u kuranu nemozesh nacji ni da se pominju 5 namaza dnevno, a kamoli kako se klanjaju, to se nalazi u hadisima. tako da ti citate iz kurana ne mogu dati, a da pretrazhujem tomove i tomove hadisa ne pada mi napamet. ako te zanima, evo ti odlichan sajt http://www.milletuibrahim.com dve cele zbrirke hadisa, sira ("muhamedovo zhitije"), i dosta pravih islamskih knjiga.

 

Zato sam te i pitao. Zato sto nema. Ocigledno mi je da nemas blage veze sa zivotom a ni sa islamom, ali je ideja bila da i ti to shvatis. Kapiras? Posto sam hriscanin, ne daj Boze da me ti zastupas ili nekome da objasnjavas hriscanstvo.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' to znaci da Turci u globalu nisu muslimani?

da. a turska je drzava koja je otvoreno anti- sherijatska. a prema kuranu, ako nisi za sherijat, nisi vishe musliman.

 

Ti.

No nebitno.

I ne spamujem pitam konkretna pitanja. To sto vam se ne svidjaju, nije razloga da me napusavate.

ono shto sam podvukao u tvojoj rechenici ja nisam rekao, to si ti izmislio.

 

Zato sam te i pitao. Zato sto nema. Ocigledno mi je da nemas blage veze sa zivotom a ni sa islamom, ali je ideja bila da i ti to shvatis. Kapiras?

ne kapiram. u kuranu se nishta ne mozhe nacji ni o monogamiji, ni o ljubavi prema ljudima, nigde u kuranu ne pishe "ne ubij", ili "ne kradi".

 

Posto sam hriscanin

hahaha

 

Ja baš mislim da je Rogozub jedini true hrišćanin kojeg poznajem

uvek je mogucje da se konvertujem (u neku josh vishe totalitarnu religiju), al ajde..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi onda tamo i reci im to, molim te - videces kako ces se provesti

ne moram to ja da im pricham, ima ljudi koji prichaju. gomila sunita (ikhvam, muslimansko bratstvo, salafije) im to prichaju, jer to pishe u kuranu- ako nisi za sherijat, onda si kafir, tj. nemusliman/ nevernik.

 

Da-ima Cannibal Corpse majicu

bachrd et brt- kupljenu u turskoj lol

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moram to ja da im pricham, ima ljudi koji prichaju. gomila sunita (ikhvam, muslimansko bratstvo, salafije) im to prichaju, jer to pishe u kuranu- ako nisi za sherijat, onda si kafir, tj. nemusliman/ nevernik.

 

Sad si ti onaj koji suprotstavlja misljenje odredjenih grupacija misljenju 70 miliona ljudi. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kapiram. u kuranu se nishta ne mozhe nacji ni o monogamiji, ni o ljubavi prema ljudima, nigde u kuranu ne pishe "ne ubij", ili "ne kradi".

 

Jes' ti pismen? Uzgred, gde to u Bibliji pise "ne ubij" ili "ne kradi", molio bih za poglavlje i stih? Koliko vidim, Biblija je prepuna hriscana koji kolju i kradu. Blago nama hriscanima sa tobom.

 

Odem ja tako u vojsku '84 i zavrsim u jedinici u Hrvatskoj sa popom, hodzom i fratrom. Bez zajebavanja. Ne znas koji je veci kreten. A niko od njih i ne kapira svete knjige niti je procitao 'onu drugu ili trecu', ucili napamet ove svoje k'o pesmicu ali blage veze nemaju sa spiritualnim i knjizevnim znacenjem i vaznoscu pomenutih knjiga koje jesu biseri svetske knjizevnosti, kako god da okrenes. Aj, valjda ce ti se jednog dana samo kasti :rolleyes:.

 

 

Hoces da ti ja stavim na arapskom citate iz Kurana gde pise "ne ubij" i "ne kradi"? Ima ih all over the place. Ne samo konkretno, nego postoje kao u Bibliji sijaset prica iz kojih je bitno da pojedinac shvati sta mu je raditi. Nije Kuran mnogo drukciji od Biblije i Tore. Jos da si procitao ista od toga, obaska da si se zamislio, gde bi nam bio kraj.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' ti pismen? Uzgred, gde to u Bibliji pise "ne ubij" ili "ne kradi", molio bih za poglavlje i stih? Koliko vidim, Biblija je prepuna hriscana koji kolju i kradu. Blago nama hriscanima sa tobom.

 

dodacu jednu vaznu stvar koju napominjem, Izgleda da je jako vazno ljudima stalno ponavljati. Na tarabi pise picka, ne znaci da treba jebati. Mnogi probali pa se usrali.

Boli jebiga.

Dakle to sto nesto pise negde, uopste ne mora da bude da je izvorno tako.

I muslimani su jeli prasetinu. pa je doso bog i zabranio.

 

 

Uostalom, oni ne jedu prasetinu iz praktichnih razloga - nije zdrava.

 

Volim ove zakone

- Ne ubij.

( sem ako to to to to to i to)

Zbog toga vise volim budizam NE UBIJ, NI PO KOJU CENU NE UBIJ.

Monaha spaljuju zivog, on miran i sa osmehom na licu to prihvata.

Da ne bi ubijali druge.

(zrtvovao se)

Veci hriscanin nego amfiloje ako mene pitas.

Ili tamo neki veliki hriscanski nazovi mudraci.

Il islamski.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I muslimani su jeli prasetinu. pa je doso bog i zabranio.

 

Uostalom, oni ne jedu prasetinu iz praktichnih razloga - nije zdrava.

Neki tvrde da je to zbog cinjenice da su se ljudi masovno trovali od svinjetine. Pokvari se meso na onoliku temperaturu.. a drugi opet misle da je to zbog cinjenice sto je svinja svastojed, kao i covjek :) Kakve gluposti o masnoci i slicno, eno jagnjetina je masnija od prasetine pa je niko ne brani.

 

A ovo oko ubistva je zanimljiva tema - ne moze se pravdati kako kome dune. Ubistvo ostaje ubistvo, ma koji razlog da je u pitanju. Nisu tu muslimani bolji od hriscana, sve je to izdanak jednog istog stabla - judeizma.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

inache, ako nisi znao, islam je osnovao muhamed. on je sam vodio par ratova i dosta ubijao, i naredio da se ubije svako ko napusti islam, ili prestane da klanja 5 puta dnevno (jer je to napushtanje islama po muhamedu), naredio da se posti ramazan, imao gomilu zhenu, muslimanima dozvolio po 4, i naredio da zhene pred ljudima smeju da otkriju samo shake i ochi, lice samo ako nema nikoga ko im nije blizak rodjak.

veoma se lako da zakljuchiti da alevizam nema veze sa religijom koju je osnovao muhamed, tj. sa islamom.

 

:) Gluplji post nisam u zivotu procitao.

 

1. Islam nije osnovao Muhammed, nego po svetoj knjizi Islam je kao religija utemeljen od prvog covjeka na planeti, odnosno Adama.

 

2. Nije vodio par ratova nego je zajedno sa svojim narodom branio svoje zivote. Kada govoris o terminu vodjenja rata, razmisli malo o pravom znacenju.

 

3.Nije naredio da se ubije svako ko napusti islam kao religiju i nacin zivota, nego je svojim sljedbenicima ukazivao na milost i zaljenje tih osoba.

 

4. Post je tradicija stara vijekove i vijekove. Budisti, muslimani, jevreji, kriscani, svi praktikuju post.

 

5. Imao je ali vecina tih zena su bile ili puno siromasne ili ostavljene same bez ikoga, tako da su ti brakovi imali 'zastitnicki' karakter.

 

6. Vau, tabu tema. Zene, odnosno muslimanke koje su pokrivale citavo tijelo su to radile iz prakticnih i zdravstvenih razloga. Opce je poznato da je vecina arapskih zemalja vecim dijelom pustinjsko podrucje, gdje vlada surova klima. Pustinjski vjetrovi, pjescane oluje su bili glavni razlozi zbog kojeg su tamosnje zene( a i muskarci) pokrivale oci i ostale dijelove tijela.

 

 

Mnogo gluposti ljudi pisu i govore kada je rijec o religijama, a niko u zivotu nije procitao ni dio svetih knjiga, ni nacela samih religija. Ako nekog ne zanima, ne mora nikada ni procitati ali onda barem neka se susdrzi pisanja gluposti. Prvo se upoznati sa materijom pa onda izlagati svoje misljenje. Posto je ovo muzicki forum, moze se primijeniti i u tom slucaju. Ako nisi poslusao bend onda nemas sta da kazes.

 

Islam i kriscanstvo su toliko slicne religije, da se vecina zapravo nikada ne zapita, da li je u davnoj proslosti postojala jedna monoteisticka religija koja je preteca islama, kriscanstva i judeizma.

 

Ljudi, prestanice googlati na wikipediama, gledati CNN i vjerovati medijima, oni su tu da svaki sukob na svijetu iskoriste u svoje svrhe. Imate mozak, formirajte svoje misljenje na osnovu iskustva kroz zivot, ne vjerujte svakoj osobi koja negdje preko okeana propagira nesto sasvim drugo. Ne mora niko biti vjernik niti zivjeti striktno u duhu religije, ni ja nisam zagovornik religijskog poimanja boga, ali o nekima stvarima se mora znati da bi se raspravljalo.

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si ti onaj koji suprotstavlja misljenje odredjenih grupacija misljenju 70 miliona ljudi.

a brojnost je bitna od kad? dao sam ti sajt, mozhesh da nadjesh shta god ti treba o autentichnom islamu, prema kuranu i hadisima.

 

Uzgred, gde to u Bibliji pise "ne ubij" ili "ne kradi", molio bih za poglavlje i stih?

jel me lozhish? a odakle su 10 zapovesti, iz mahabharate?

 

Odem ja tako u vojsku '84 i zavrsim u jedinici u Hrvatskoj sa popom, hodzom i fratrom. Bez zajebavanja. Ne znas koji je veci kreten. A niko od njih i ne kapira svete knjige niti je procitao 'onu drugu ili trecu', ucili napamet ove svoje k'o pesmicu ali blage veze nemaju sa spiritualnim i knjizevnim znacenjem i vaznoscu pomenutih knjiga koje jesu biseri svetske knjizevnosti, kako god da okrenes. Aj, valjda ce ti se jednog dana samo kasti

u pravu si, tvoje iskustvo je imalo tako veliki uticaj na mene sada, evo sada cju da napustim svoja verovanja zbog njega.

 

Hoces da ti ja stavim na arapskom citate iz Kurana gde pise "ne ubij" i "ne kradi"? Ima ih all over the place.

neznam zashto na arapskom... jedini citat iz kurana koji potsecja na "ne ubij" je "ko ubije jednu osobu, bicje kao da je ubio ceo narod", a svako "ne kradi" u kuranu je pracjeno sa "od muslimana" a kradja od nevernika se odobrava.

 

Uostalom, oni ne jedu prasetinu iz praktichnih razloga - nije zdrava.

ne, nego zato shto im je muhamed rekao da tako rade.

 

Zbog toga vise volim budizam NE UBIJ, NI PO KOJU CENU NE UBIJ.

prochitaj ovaj pasus:

http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_and_...ment#cite_ref-5

 

1. Islam nije osnovao Muhammed, nego po svetoj knjizi Islam je kao religija utemeljen od prvog covjeka na planeti, odnosno Adama.

knjiga "islam"? al si se ti isro sad xD

 

Nije vodio par ratova nego je zajedno sa svojim narodom branio svoje zivote. Kada govoris o terminu vodjenja rata, razmisli malo o pravom znacenju.

pljachkanje trgovachkih karavana, osvajanje arapskih plemena i slanje pisama "predjite u islam, ili cjete biti osvojeni" nije branjenje svojih zhivota.

 

Nije naredio da se ubije svako ko napusti islam kao religiju i nacin zivota, nego je svojim sljedbenicima ukazivao na milost i zaljenje tih osoba.

Buhari, 9, 17 - ubiti onoga ko napusti islam. ne mozhe biti jasnije.

 

Imao je ali vecina tih zena su bile ili puno siromasne ili ostavljene same bez ikoga, tako da su ti brakovi imali 'zastitnicki' karakter.

da, aishu je ozhenio sa 6 godina i spavao sa njom kada je imala 9 "da bi je zashtitio".. chovek je chak rekao da mu kada je u krevetu sa aishom dolaze bozhija otkrivenja (buhari,47,755); bolesnik..

 

Ako nekog ne zanima, ne mora nikada ni procitati ali onda barem neka se susdrzi pisanja gluposti.

mogao bi da primenish ovo na sebe. ako te zanima neshto o islamu, baci se slobodno na chitanje, vecj sam preporuchio odlichan sajt http://www.milletuibrahim.com/

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Islam nije osnovao Muhammed, nego po svetoj knjizi Islam je kao religija utemeljen od prvog covjeka na planeti, odnosno Adama.

knjiga "islam"? al si se ti isro sad xD

 

Iza svete knjige je trebao ici zarez.

 

Nije vodio par ratova nego je zajedno sa svojim narodom branio svoje zivote. Kada govoris o terminu vodjenja rata, razmisli malo o pravom znacenju.

pljachkanje trgovachkih karavana, osvajanje arapskih plemena i slanje pisama "predjite u islam, ili cjete biti osvojeni" nije branjenje svojih zhivota.

 

Pljackanje trgovackih karavana se nije desavalo za vrijeme vladavine Muhammeda, niti se desilo osvajanje arapskih plemena, ona su se ujedinila dolaskom Muhammeda tj. Islama na tim prostorima.

 

Nije naredio da se ubije svako ko napusti islam kao religiju i nacin zivota, nego je svojim sljedbenicima ukazivao na milost i zaljenje tih osoba.

Buhari, 9, 17 - ubiti onoga ko napusti islam. ne mozhe biti jasnije.

 

Ne, to nije validan prevod. Da znas arapski jezik, bial bi ti poznata cinjenica da se u Kur'anu ne spominje ni jednom rijec ubij u te svrhe o kojima ti govoris.

 

Imao je ali vecina tih zena su bile ili puno siromasne ili ostavljene same bez ikoga, tako da su ti brakovi imali 'zastitnicki' karakter.

da, aishu je ozhenio sa 6 godina i spavao sa njom kada je imala 9 "da bi je zashtitio".. chovek je chak rekao da mu kada je u krevetu sa aishom dolaze bozhija otkrivenja (buhari,47,755); bolesnik..

 

O godinama Aise kada je stupila u brak sa Muhammedom se pouzdano ne zna, postoje tri varijante, 6,19,24.

Ako nekog ne zanima, ne mora nikada ni procitati ali onda barem neka se susdrzi pisanja gluposti.

 

mogao bi da primenish ovo na sebe. ako te zanima neshto o islamu, baci se slobodno na chitanje, vecj sam preporuchio odlichan sajt http://www.milletuibrahim.com/

 

Ne treba mi internet da bih imao svoje misljenje, vjerujem svojim ocima, i za razliku od brojnih autora tih stranica makar sam upoznat sa sadrzajem svetih knjiga.

 

Pogresno sam quoteovo, ali ostao je text.

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pljackanje trgovackih karavana se nije desavalo za vrijeme vladavine Muhammeda

nepoznavanje hadisa

 

niti se desilo osvajanje arapskih plemena

nepoznavanje istorije

 

Ne, to nije validan prevod. Da znas arapski jezik, bial bi ti poznata cinjenica da se u Kur'anu ne spominje ni jednom rijec ubij u te svrhe o kojima ti govoris.

dzaba ti i poznavanje arapskog kada nemash elementarno poznavanje islama. ja nisam citirao kuran, nego hadis iz sahih buharija.

 

O godinama Aise kada je stupila u brak sa Muhammedom se pouzdano ne zna, postoje tri varijante

hadisi kazu sa 6

 

Ne treba mi internet da bih imao svoje misljenje, vjerujem svojim ocima, i za razliku od brojnih autora tih stranica makar sam upoznat sa sadrzajem svetih knjiga.

nisi upoznat sa osnovama islama, uzmi prvo chitaj, pa onda pishi

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Tvoje nepoznavanje istorije, plemena koja su pljackala karavane nisu imala veze sa Islamom niti Muhammedom.

 

2. Osvajanje je nasilnog karaktera, sto nije nikada desilo, opet tvoje nepoznavanje istorije.

 

3. Znam sta si citirao, kazem ti da nije validan prevod. Hadisi nisu pouzdani argumenti u proucavanju Islama, cesto se ne zna izvor i u vecini slucajeva su prepravljani.

 

4. Spomenuo sam gore, hadisi za razliku od Kur'ana nisu pouzdan izvor.

 

5. Ti nisi upoznat, procitaj pa pisi.

 

 

Sto se mene tice kraj rasprave, nemam se sta raspravljati sa wikipedia pametnjakovicima koji bez obzira na cinjenice tvde da su upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. muhamed je napadao karavane i krao, jer su mu ljudi bili gladni, npr. buhari 44, 668

 

2. muhamed je lichno je vodio vojsku koja je zapochela bitku na badru, koja je osvojila kajbar, i onu koja je osvojila medinu, a dok ju je opsedao napadao je karavena koji idu u i iz nje, i krao robu. gomila hadisa iz 59og toma buharije govori o tome.

 

Hadisi nisu pouzdani argumenti u proucavanju Islama

ochigledno da nemash pojma o chemu prichash. hadisi su glavni izvor za islam. kako bi inache muslimani danas znali da treba da se mole 5 puta dnevno, u koje vreme, i kako da se mole; kada, koliko i kako da poste; nishta od toga nema u kuranu. znam ja dobro o pouzdanosti hadisa, zato citiram iz buharije, jer je njegova zbirka sahih, shto znachi da hadisi imaju proverene ilmove (shto inache znachi i da im se zna izvor).

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Confucius
Muhamed a.s. je zaista bio nepismen i za to postoje kokretni dokazi. Sada da li ces ti u to verovti ili neces to mene apsolutno ne zanima.

Reci mi bar jedno delo koje je pisao covek a koje traje koliko Kur'an?

 

Zdravo svima

 

Mozda ali necu da greshim dushu ni da vredjam

Ali ako Muhamed a.s. bio je trgovac i imao bogatu suprugu stvarno mislis da nije mario da nauci pisati i citati

za to je imao i sretsva i pamet u to nemoze me niko ubediti osim bog.

 

2 Zasto je bio dugo u pecini mislim 3 god. ?

 

3 Ja mislim da je to Arapsko maslo samo ubediti ostale u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ako Muhamed a.s. bio je trgovac i imao bogatu suprugu stvarno mislis da nije mario da nauci pisati i citati

za to je imao i sretsva i pamet u to nemoze me niko ubediti osim bog.

jedini koji misle da je muhamed bio pismen su chlanovi minorne "muslimanske" grupe koju je osnovao rashad khalifa, koji je rekao da je on poslanik posle muhameda i koji je menjao kuran, tachnije izbacivao neke stihove.

 

2 Zasto je bio dugo u pecini mislim 3 god. ?

nemogucje da je bio 3 godine, jer su njemu prvi stihovi kurana objavljeni u njegovoj 40oj godini.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Confucius

Nastavichu sa mojim pitanjima

 

Ja sam procitao kur'an ali nisan vidio zbog chega muslimani moraju se moliti na arapskom

bog razume zvaki jezik pa i onaj zhivotinski

da li je to isto arapsko maslo ili?

hvala na odgovoru unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam procitao kur'an ali nisan vidio zbog chega muslimani moraju se moliti na arapskom

ako si prochitao ceo kuran, mogao si primetiti da tu ustvari nema mnogo pravila za muslimane, vecj poneko pravilo, gomila prichica, i gooomila ponavljanja kako je allah najjachi. primetio si sigurno i stihove o tome kako je muhamed isto najjachi, i da je on najbolji primer ponashanja, i da ga treba slediti u svemu, i slichno. glavni izvor za teologiju i ortopraksiju islama su hadisi, priche o tome shta je muhamed uradio, naredio i zabranio. izmedju ostalog, naredio je i da se ljudi moraju mole na arapskom. a inache, u islamu ne postoji "zashto" (kao i svakoj religiji koja se nije modernizovala), nego je autoritet rekao tako zato shto je hteo, i to se ne ispituje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...