Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Zapravo se sve u vidjenju religije svodi na sukob istine i autoriteta. A u istini nikad nema greske, tako da nema mesta nikakvim konfliktima.

Samo sto masa neukih obicno prihvata autoritet, pa otud i nastaju takve stupidne rasprave. A potrebni su samo kriticko misljenje i otvoren um da bi se stvari videle kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo se sve u vidjenju religije svodi na sukob istine i autoriteta. A u istini nikad nema greske, tako da nema mesta nikakvim konfliktima.

Samo sto masa neukih obicno prihvata autoritet, pa otud i nastaju takve stupidne rasprave. A potrebni su samo kriticko misljenje i otvoren um da bi se stvari videle kako treba.

 

Bulaznis, tesko da je istina apsolutna, ali sam ti dao plus jer si protiv religije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, zapravo je skroz suprotna.

zapravo je u sushtini potpuno ista. ima svoj kreacionistichki mit (big beng) koji je chista dogma, uz koji sadrzhi i druge neke dogme (uchenja koja se ne mogu dokazati kao tachna, i to dobrim delom zato shto krshe zakone logike), ima svoje svetitelje, kao i sveshtenichki stalezh u koji svetovljaci ne smeju da diraju inache cje da budu ekskomunicirani kao pseudo-nauchnici, neobrazovani, its

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo je u sushtini potpuno ista. ima svoj kreacionistichki mit (big beng) koji je chista dogma, uz koji sadrzhi i druge neke dogme (uchenja koja se ne mogu dokazati kao tachna, i to dobrim delom zato shto krshe zakone logike), ima svoje svetitelje, kao i sveshtenichki stalezh u koji svetovljaci ne smeju da diraju inache cje da budu ekskomunicirani kao pseudo-nauchnici, neobrazovani, its

 

Zaboravio si jednu bitnu stvar - stvarali su je najveći intelekti naše civilizacije, a ne jevrejski pastiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precjero si.

 

Treba povuci granicu izmedju mita i naucne pretpostavke, kol'ko god naucna pretpostavka imala rupa, mit je ceo rupa

zavisi koji. ima mitova koji su sazheti, pa u sebi ne sadrzhe nishta nelogichno, za razliku od pretpostavki moderne zvanichne nauke.

 

Zaboravio si jednu bitnu stvar - stvarali su je najveći intelekti naše civilizacije, a ne jevrejski pastiri.

i najvecji genije koji je ekspert u svom polju mozhe da iznese pogreshnu teoriju, isto kao shto i nepismen mozhe da ti iznese istinitu.

pozivanje na autoritet nije validan argument. kao ni na brojnost (to dal ima jedan nauchnik sa diplomom koji neshto tvrdi ili njih hiljadu)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo rasprava o onome sto sam napisao par postova iznad. Apsolutno nebitno ko je sta rekao, ili je tacno ili nije. Stvarno je samo ono sto deluje, u suprotnom se svodi na prazne reci.

 

Nego,

 

v484mx.jpg

 

ekipa sa zoljama u baneru foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

NATAŠA GAČIĆ, SRBIJANKA KOJA JE NAKON POSJETE SARAJEVU PREŠLA NA ISLAM: Kada sam čula ezan, znala sam da je to to!

 

Srbijanka Nataša Gačić, o svom prelasku na islam, govorila je za magazin Aura. U Srbiji za njenu priču interesa nije ni bilo, a i u BiH, zbog osjetljivosti tematike, ovakve teme su rijetke

 

ff33a2b1de5e6b10388a97d3b3bc135d.jpg

Ime Nejra mi se jako sviđa, kao da je izmišljeno zbog mene. Takođe, željela bih se preseliti u Bosnu, te tako biti bliže izvoru vjere, meni dragih ljudi i svega onoga što me oduševljava. Putovala sam svuda, ali tako lijepe zemlje i dobrih ljudi nisam srela nigdje – kaže simpatična Nataša – Nejra

 

- Biti čovjek, čak i nadahnut od Boga, ne znači imati i ispravno otkrivenje o Bogu. Jer ljudskim umom, ma koliko god on učen bio, ne može se spoznati Bog, već jedino duhom. To isto važi i za vjeru – kaže Nataša – Nejra Gačić, frizerka iz Pančeva, divna supruga i ponosna majka četverogodišnjeg sina.

 

Nataša Gačić: Zvuk ezana sa Begove džamije kao da mi je dao krila; ja sam Kur’an prigrlila!

 

Rođena u pravoslavnoj porodici

 

Rođena je u pravoslavnoj porodici. Poštivala je sve vjerske praznike, jela svinjetinu, čak u pojedinim trenucima bila dio kolektivne histerije uzrokovane propagandom srbijanskih medija koji su od BiH napravili “grobnicu pravoslavlja”, a od Mladića i Karadžića – narodne heroje.

 

Iz tih “okova” istrgnula je sudbina. Saradnja prvo preko interneta, zatim telefonski kontakti, pa onda razmjena poklona i muzičke arhive sa Nedžadom Subašićem iz Sarajeva, te posjeta Šeheru na Miljacki i zemlji velikana, poput Meše Selimovića, Maka Dizdara, Ive Andrića, Hasana Kaimije, Hasana Kafije Pruščaka, Skendera Kulenovića… promijenili su njeno srce. Rodila se jedna nova, iskrena i prelijepa ljubav!

 

- Ja sam u Sarajevu progledala i prvi put osjetila Božiju prisutnost u svome srcu – kazat će naša sagovornica.

 

U nastavak priče uključujemo njenog “mentora”
Nedžada Subašića
, čovjeka koji je najodgovorniji što Nataša danas više nije Nataša, nego Nejra. No, krenimo redom.

 

Vjerski ispunjena

 

U svijetu muzike, ime Sarajlije Nedžada Subašića nije nepoznato. Nedžad dizajnira muzičke materijale, bavi se amaterskom svirkom i pjevanjem, te s ponosom ističe kako je vlasnik bogatog arhiva od oko 300 hiljada pjesama. Zahvaljujući svom poslu, i upoznao je Natašu Gačić i njenog muža Kristijana.

 

- Oni su izrazili želju prošle godine, nekako baš u ova doba, da dođu u Sarajevo. Vele, nisu nikad bili, a kako smo nešto poslovali oko muzike, htjeli su me i lično upoznati. Tako je sve i krenulo – kazuje Nedžad.

 

Bračni par Gačić je po dolasku u naš grad obišao Baščaršiju, Morića Han, Vrelo Bosne…

 

- Malo je reći da sam ostala oduševljena ljepotama ovog grada. Na početku sam imala neke strahove slušajući sve te ratne priče. Međutim, ništa od toga nije bilo tačno. A kad sam čula ezan sa Begove džamije, ostala sam ukopana na mjestu, krv mi je jurnula u glavu, a mislima prostrujala misao: “To je to. Zvuk iskona, zvuk pripadanja.” Kao da sam dobila krila. Kao da mi je neko u srcu pokazao stazu kojom trebam da krenem. I tako je sve počelo – priča nam još uvijek oduševljena Nataša.

 

Srce joj zatreperilo

 

Naglašava da niko na nju nije utjecao. Niko, osim Milosnog, Svevišnjeg! Njeno srce je zatreperilo nakon zvuka ezana.

 

- Kao da se tog trenutka sva ljepota ovog svijeta slila u moje srce – kazuje.

S vremenom, njeno ushićenje nije nestalo, već se deseterostruko uvećalo.

- Nabavila sam zbirku dova, Kur’an, mnoštvo knjiga i DVD-ova o ratnim zbivanjima u Bosni, privjesak mjesec i zvijezdu, zastave BiH… Natrpala sam puno auto stvari koje se tiču i dotiču bosanske tradicije i islama – priča Nataša.

 

Po povratku u Srbiju, Nataša je odlučila iz temelja promijeniti svoj dotadašnji način života. Prvo je preuredila kuću, te je namjestila tako da liči na muzej posvećen Bosni i Hercegovini. Prestala je konzumirati svinjetinu i alkohol, te za sebe izabrala ime Nejra, a potom obznanila svima da je isključivo tako oslovljavaju.

 

- Kad je Nataša izrazila želju da pobliže upozna islamske običaje, te zamolila da joj budem mentor, guru, bio sam iznenađen. Nisam htio komentirati, mislio sam da je to prolazni hir. Pokazalo se da nije bio. Kod nje se jednostavno desio neki kratki spoj u glavi i ono što je počelo kao oduševljenje pretvorilo se u istrajnu opsjednutost – priča Nedžad i nastavlja:

 

- Vjerujte, ona bolje od mnogih naših sugrađana zna šta se dešavalo ovdje za vrijeme rata. Detaljno je izučila nedavnu historiju, te sada svima okolo priča kako je njena država Srbija izvršila genocid i agresiju na BiH. Po Pančevu, gdje radi kao frizerka, šeta se sa maramom na glavi, privjeskom mjeseca i zvijezde, ili zelenom beretkom te majicom na kojoj je zastava BiH.

 

Pozitivno iznenađen preobrazbom

 

Čak je i svog četverogodišnjeg sina Balšu počela usmjeravati ka islamu. Mali me odmilja zove daidža i baš nedavno mi kaže: “Hajde da čuješ šta učim pred spavanje i poče: “Euzu i bismilu”. Malo je reći koliko sam pozitivno iznenađen ovakvom preobrazbom – priča Nedžad i dodaje:

 

- Valjda ima nešto u meni što pozitivno i smirujuće djeluje na ljude. Ja sam inače, barem tako kažu za mene, vrsni poznavalac naše vjere. Nataša nije jedina osoba koja je zahvaljujući meni, odlučila promijeniti svoj život iz temelja. Dosta mojih prijatelja iz Hrvatske, takođe je krenulo njenim stopama, no to je već za nekih drugih priča – kazuje skromni Nedžad.

 

Nataši su ostale još neke formalnosti oko promjene imena i vjerskog opredjeljenja. Započela je proces promjene dokumenata, na kojima će pisati Nejra Gačić.

 

- Ime Nejra mi se jako sviđa, kao da je izmišljeno zbog mene. Takođe, željela bih se preseliti u Bosnu, te tako biti bliže izvoru vjere, meni dragih ljudi i svega onoga što me oduševljava. Putovala sam svuda, ali tako lijepe zemlje i dobrih ljudi, nisam srela nigdje – kaže na kraju simpatična Nataša – Nejra.
Edited by So What!
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Biti čovjek, čak i nadahnut od Boga, ne znači imati i ispravno otkrivenje o Bogu. Jer ljudskim umom, ma koliko god on učen bio, ne može se spoznati Bog, već jedino duhom. To isto važi i za vjeru – kaže Nataša – Nejra Gačić, frizerka iz Pančeva, divna supruga i ponosna majka četverogodišnjeg sina.

 

nije lose za jednu frizerku

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo je u sushtini potpuno ista. ima svoj kreacionistichki mit (big beng) koji je chista dogma, uz koji sadrzhi i druge neke dogme (uchenja koja se ne mogu dokazati kao tachna, i to dobrim delom zato shto krshe zakone logike), ima svoje svetitelje, kao i sveshtenichki stalezh u koji svetovljaci ne smeju da diraju inache cje da budu ekskomunicirani kao pseudo-nauchnici, neobrazovani, its

 

Big beng nije mit,jer nije izmishljen,nego je ta teorija nastala dok se mozgalo kako je mogao univerzum da nastane.

Nije dogma,jer svaki naucnik koji se time bavi ga neprestano dokazuje,ili trazi dokaze za drugaciji nastanak univerzuma,bez ometanja sa strane.

 

Kreacionisti jesu dogma,jer oni vec imaju jedni jedinu i bezgresnu istinu: Bibliju. I sve sto postoji pokusavaju da objasne njom. Skloni su logickim greskama,hule na sve one koji ne rade po njihovom principu. Po njima je istina utvdjena,dogmatski je brane,sve "istine" idu njima za korist,za to koriste istrazivanja,a ne koriste da ih objektivno steknu saznanja.

 

Hriscanski pseudonaucnici ce uspeti da "nadju" dokaz da znak krsta ubija bakterije. Muslimanski pseudonaucnici ce "naci" dokaz da obrezivanje stiti od svih polnih bolesti sto postoje. A medjusobno ce pljuvati jedni po drugima.

 

Ozbiljni naucnici nece pljuvati po nikome,i svi ce bazirati svoje stavove na nauci,a ne na svojim emocijama,uverenjima,koristi itd itd...sve je krajnje objektivno. Nijednom naucniku ne idu u dzep zbog cinjenice da je covek nastao od majmuna,ili je univerzum nastao eksplozijom. Svi pseudonaucnici imaju indirektnu korist od svojih "ucenja" Svuda se velica dominantna religija, lekoviti cajevi, akupunktura, naocare sa rupicama ,...sve sto moze da donese materijalnu korist,na ovaj ili onaj nacin.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

16115256224feeb1ba2436c242083277_orig.jpg

Novi vicešampion Evrope na 400 metara sa preponama Emir Bekrić rekao je da petak predstavlja veliki dan za srpsku atletiku

 

 

EMIRE SRBINE!!! (pazi mu krst na lancu)

Edited by solicitor
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

emir-bekric-asmir-kolasinac-1341009248-179789.jpg

 

Naciju je obradovao i Asmir Kolašinac. Sjajnim bacanjima u prvoj seriji (20.22) i drugoj (20.36) seriji učvrstio je svoju treću poziciju, a potom, zahvaljujući prestupu turskog bacača Huseina Aticija, u poslednjoj seriji počeo slavlje.

 

 

 

AASMIREEE GROOBARE!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ovaj Zukurlic sa juma.

ne prema muslimanima,nego prema svim seratorima,koji dodju da seru o religiji i istorijskim falsifikatima i vole da kace zapaljive tekstove i onda cmizdre kad im neko odgovori.

 

JEBI SRETO!!!!

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@So What!

 

Za mene je hrišćanstvo okupatorska siledžijska religija od koje je gori samo Islam. To kažem samo sa stanovišta nametanja narodima koji su bili drugih vera.

Kao i hrišćanstvo, islam nam dolazi od strane nesrodnih naroda sa potpuno drugačijom istorijom i kulturom, pa smatram da je velika šteta što se primio u našim krajevima. Uopšte ne ulazim u suštinsku ispravnost islama. Možda je i dobar, ali mislim da bi trebalo da ga ispovedaju arapi i narodi gde je ta religija nastala i s tim nemam nikakv problem.

 

Inače, ovako pojedinačno gledajući ljude uopšte me nije briga koje su vere. Asmir i Emir su više Srbi ili Srbijanci (kao stanovnici Srbije) nego što je Kobe Brajant Amerikanac, ili što su Parker i Zidan Francuzi. Više su Srbi nego što su Kedira i Ozil Nemci .... Treba da poštujemo sve građane naše zemlje zbog onoga što čine za zemlju a ne na osnovu veroispovesti, koju možemo voleti ili ne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh na ovom forumu, vlada malo je reć neprijateljski stavovi prema muslimanima što od metalaca realno nisam očekivao jer očekujem da ne vole bilo kakvu religiju, ali da ne vole jednu određenu iz bezveze razloga (uglavnom što su nekadašnji okupatori Srbije bili te vjere).

 

mi pravi metalci ne volimo ni jednu religiju. pogledaj teme o pravoslavlju da vidis sta je "neprijateljski stav". ne volimo ni katolicanstvo, ni islam ni druge. ne volimo popove, rabine, muftije, kardinale, shamane i ostale prevarante. za nas su sve religije ispiranje mozga - i prema svakoj sledi isti tretman.

 

slusajte immortal i sve ce biti jasnije!

 

 

Immortal_photo.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

06:24

 

BUKLAH MUSLEMS

DŽESLAH MUSLEMS

SLIPLAH MUSLEMS

GUOGVAH MUSLEMS

SILAH MUSLEMS!

 

WE ARE MUSLEMS

WE ARE NOT COOFAR

 

BE A MUSLEM CUZ U ARE A MUSLEM

 

...you are a muslem... da be a muslem... do not try to want to be like them!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...