Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Ama opet, ne. To ti je cista politika. I hriscani su isli u krstaske ratove u ime vere kad je trebalo.

Tu se slažem svaki fanatizam ne volim puno ali posebno ne volim verski fanatizam i zaludjivanje jadnog naroda nekom kao višom idejom a ispod se krije samo korist onih sa vrha...

takvi jesu hrišćani, ali mnogo vise to rade muslimani...

Bar oniliko koliko su meni oči otvorene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni veruju u Isusa kao proroka i ceo kuran je praktično prepisana biblija sa izmenjenim imenima...

Oni su plagijatori icon_da.gificon_da.gificon_da.gifrolleyes.gifrolleyes.gifrolleyes.gif

A hrishcjanima je cela ta pricha verovatno pala s neba?

 

Nemoj, molim te... Hrishcjani imaju itekako dobar razlog da na tu temu pljuju muslimane - pa hrishcjani su se prvi setili da mazhnjavaju motive iz nacionalne kulture (konkretno hebrejske) ne bi li dokazali postojanje boga (svevishnjeg, svekolikog,... a ne samo jevrejskog)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tacno je da priznaju Isusa kao proroka, ali kuran se stalno pise

Ma da... Mislim nije to zastarela knjiga od pre dva milenijuma...

 

I jedan je bog a mnogi proroci... A mi muslimani ga najbolje poznajemo/priznajemo/obozhavamo/sluzhimo... tako da drzhimo copyright na svaku budalu odbogaposlatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A hrishcjanima je cela ta pricha verovatno pala s neba?

 

Nemoj, molim te... Hrishcjani imaju itekako dobar razlog da na tu temu pljuju muslimane - pa hrishcjani su se prvi setili da mazhnjavaju motive iz nacionalne kulture (konkretno hebrejske) ne bi li dokazali postojanje boga (svevishnjeg, svekolikog,... a ne samo jevrejskog)...

Pa i hebreji su krali kada cemo vec dotle, oni su najvise krali i hebrejska kultura ima vrlo malo svojih stvarni no gde i kada su sužnjovli tako su i krali redom...

A po nekim pričama Muhamed je bio hrišćanski monah koji je proteran iz nekog manastira zbog svog svog apetita za ženama a i jeresa i proteran upustinju tu postaje Muhamed i skoplja oko sebe ljude i pravi novu religiju sa par izuzetaka u odnosu na hrišćanstvo... Prilagodjava je klimi npr postovi su samo preko dana dok sye noću jede u izobilju, zabranjena je svinjetina zato što je u to vreme vladala svinjska kuga u tim krajevima, takodje i bigamije međ ostalog zbog njegovih pobuda... Ima još priča mogu da iskopam negde i knjigu gde sam to pročitao ako nekog zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, i meni je "neprijatelj" svako ko je pripadnik neke religije.

Evo naso sam negde kuran i cinio mi se veoma ekstreman, Ovo sam izdvojio iz poglavlja El - Enfal:

20. O vernici, Pokoravajte se bogu i Njegivu Poslaniku i nemojte se okretati od njega kad ga slusate!

21. Nemojte biti kao oni sto su rekli: "culi smo" a oni ne slusaju.

22.Najgora bica kod boga su gluva, nema i koja ne shvataju.

23. Da je bog u njima nasao nekoga dobra , dao bi da cuju. A da je dao a oni cuju oni bi se opet vratili neverstvu, okrecuci od vere.

 

Po ovome treba diskriminisati one koje imaju zdrav razum i odlucuju sami za sebe!! icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

P.S. herr_wolfe napisi i ti sta znas

Ma najjachi je onaj citata...

 

"A vi nevernici - bog vas mrzi vishe no shto vi mrzite sami sebe... "

 

Bash onako prosvetljava... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i hebreji su krali kada cemo vec dotle, oni su najvise krali i hebrejska kultura ima vrlo malo svojih stvarni no gde i kada su sužnjovli tako su i krali redom...

A po nekim pričama Muhamed je bio hrišćanski monah koji je proteran iz nekog manastira zbog svog svog apetita za ženama a i jeresa i proteran upustinju tu postaje Muhamed i skoplja oko sebe ljude i pravi novu religiju sa par izuzetaka u odnosu na hrišćanstvo... Prilagodjava je klimi npr postovi su samo preko dana dok sye noću jede u izobilju, zabranjena je svinjetina zato što je u to vreme vladala svinjska kuga u tim krajevima, takodje i bigamije međ ostalog zbog njegovih pobuda... Ima još priča mogu da iskopam negde i knjigu gde sam to pročitao ako nekog zanima...

I onda vernici sve ti verer grakcju jedni na druge: "MI smo svetiji od vas!!!"...

 

Smeshno...

 

A shto se tiche jevrejskog lopovluka - nijedan narod, kultura i(li) religija od koje su oni krali nije opstala do danas tako da su oni najchistiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo tu kod Boga da vam ispricam sta mi se danas desilo, zove me drugarica na fiksni, i pricamo tako, idu organizovano u Belorusiju, u neki Manastir da borave osam dana, samo put placaju, a put kosta 150 evra, i ona kaze ko je uz boga bog mu pomaze, e ne da me iznervirala tu, trebla sam da joj svasta kazem ona ce meni o veri da prica samo sto cita te knjige i posucejuje Manastire, to je po njoj vera,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je to "goranka" ona je u mladim goranima icon_confused.gif sadi šume i tako to icon_confused.gif

i muslimani su ljudi ima ih dobrih ima i loših to je sasvim normalno no sam postavka vere je uviše extremna, posvećenici kojih je previše u njihovoj veri će dati i bilo šta za tu veru pa i svoje živote ne bi li ostvarili viši cilj a obično su ti viši ciljevi uništavanje nemuslimanskog življa...

Zato su oni moji potencionalni neprijatelji i znam da nisu svi loši, ali najgore od svega ukoliko zatreba mogu to da postanu... Toga se ja plašim...

ps. Miško nadam se da nisam uputio nikakve rech mržnje ako jesam slobodno cenzuriši, ja ih iskreno nevolim i to je to ovo je negde moja granica...

pps. Šiptari prave dobar sladoled, po tom pitanju su o.k ali se ipak plašim da ga jedem icon_wink.gif

A hrishcjani poshto to nemaju na papiru i jer su straaashnooo milosrdi ne razmishljaju i ne delaju tako...

 

Kako da ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se slažem svaki fanatizam ne volim puno ali posebno ne volim verski fanatizam i zaludjivanje jadnog naroda nekom kao višom idejom a ispod se krije samo korist onih sa vrha...

takvi jesu hrišćani, ali mnogo vise to rade muslimani...

Bar oniliko koliko su meni oči otvorene...

Pa bolje da opravdaju nevidljivim (i uz to i svetim) negoli vidljivim (od chega ima najvishe koristi uzak krug ljudi sa vrha)...

Mozhesh samo da ih mrzish zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A hrishcjanima je cela ta pricha verovatno pala s neba?

 

Nemoj, molim te... Hrishcjani imaju itekako dobar razlog da na tu temu pljuju muslimane - pa hrishcjani su se prvi setili da mazhnjavaju motive iz nacionalne kulture (konkretno hebrejske) ne bi li dokazali postojanje boga (svevishnjeg, svekolikog,... a ne samo jevrejskog)...

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E blago tebi, kako odvaljujes.

Jevreji (a njihovi su "hebrejski spisi") su ti koji su "zaceli" hricanstvo. Oni su cekali bozjeg sina, samo sto onda nisu poverovali Hristu da je on taj. Da li si ti ukrao gene od svojih roditelja? icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E blago tebi, kako odvaljujes.

Jevreji (a njihovi su "hebrejski spisi") su ti koji su "zaceli" hricanstvo. Oni su cekali bozjeg sina, samo sto onda nisu poverovali Hristu da je on taj. Da li si ti ukrao gene od svojih roditelja? rolleyes.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E blago tebi, kako odvaljujes.

 

Jevreji su celu prichu o monoteizmu maznuli od Egipcjana (kult Atona konkretno) a Egipcjani nisu bili Jevreji kol'ko ja znam...

I oni nisu poverovali u Hrista kao mesiju... Zat su ga i prodali rimljanima a ovi ga prikucali na dve daske... Mislim kako da puritanistichki Jevrej prihvati kopile kao sina Bozhijeg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je tolk'o teshko prochitati neku knjigu??? icon_confused.gif

 

Da bi se vodila neka diskusija treba imati barem neko predznanje...

Pa znas kako mene koliko je zanimalo ja sam prochitao i uvek kada me nesto zanima chitam, jurim i googlam do istine...

Nego ako je chovek pitao red bi bilo jos malo da mu se pojasni a ne mi da se ovde raspravljamo oko hebreja a chovek pito za muslimane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako mene koliko je zanimalo ja sam prochitao i uvek kada me nesto zanima chitam, jurim i googlam do istine...

Nego ako je chovek pitao red bi bilo jos malo da mu se pojasni a ne mi da se ovde raspravljamo oko hebreja a chovek pito za muslimane...

Pa ako te ne zanima zashto onda visish na ovoj temi??? icon_confused.gif

 

A ako sam pomen'o hebreje ne znachi da sam zadjubrio temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Islam je kompilacija svakojakih judaistickih poducenja,a njegova svrha je bila iskljucivo politicka i pored toga sto je njenom osnivacu pruzala sujetnu satisfakciju.Smisao islama je okamenjivanje brutalnih obicaja Arabljana,a sveti rat mu dodje sugestija bogatima da se oslone na verski fanatizam svojih boraca kako bi se jos vise nabogatili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ovde ko je musliman, ili neko ko zna nesto malo vise o islamu?

Voleo bi da naucim nesto o ovoj religiji.

Svi koji su ucestvovali u ovoj diskusiju kao da nisu procitali post sa kojim je pocela ova diskusija. Wolf je trazio da mu napise o islamu neko ko je musliman ili neko ko bar malo o islamu zna, a ovde su se uglavnom javljale neke gnjide koje o islamu pojma nemaju, a pokusavaju da drze besede o islamu.

Wolf ja sam musliman, tako da ako imas nesto da me pitas u vezi islamu mogu da ti odgovorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...