Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

a nije bas ni bezbedno:

 

Fatva

Obavestavam ponosne muslimanske ljude sirom sveta da su autor "Satanskih stihova", knjige koja je protiv islama, proroka i Kurana, i svi s tom publikacijom u vezi, osudjeni na smrt.

Ajatolah Rutolah Homeini, februar 1989.

 

http://muhammadanism.org/Quran/SatanicVerses.htm

The statement that Allah was involved with female goddesses while Muhammad and his people were left with men, was cynically discussed by author Salman Rushdie.3 He made the impure account even more obscene. His book was regarded as utterly blasphemous by all Muslims.

veciti problem muslimana koji se glupiraju

ako je on pisao nesto protiv muhameda ili alaha kaznice ga bog

zasto bi covek musliman prljao ruke?

 

ja zo ne mogu da razumem, za mene je to odraz ljudske ogranicenosti i neprosvecenosti...

 

Kuran, kao i Biblija uostalom, nikome ne namece bilo sta, vec nudi sistem vrednosti. Sva prinuda u religijama je potekla od ljudi koji nisu shvatili poentu. Ne mozes ti coveka naterati u dzenet/raj. On to mora iskreno da zeli. Ako ne zeli, on ce naci 101 nacin da izigra prinudne propise. Npr. koliko ima pedera po arapskim zemljama, iako je to najizricitije zabranjeno ili kako se zatvore da ih niko ne vidi, pa krkaju za vreme ramazana...

e to sam hteo da kazem za onog klinca koji cita kuran naglas...

dzaba mu sto su ga terali ako njemu puca kurac za alaha i radije bi igrao fucu na ulici

Sto se tice prinude kod muslimana, ona je svetovne prirode, jer je i sam serijat svetovne prirode. Dispozicija serijata je iz Kurana, ali je sankcija potekla od drzavne vlasti. To je razlog zasto se serijat od zemlje do zemlje razlikuje.

A to sto mi dopustamo da nam drugi pljuju po veri kako se kome svidi, to je nas problem, jer nemamo elementarno samopostovanje. Inace, pljuvanje po necijim verskim uverenjima nije demokratija, vec njena zloupotreba, odnosno nedostatak elementarnog kucnog vaspitanja. ...

ko god pljuje po religiji to je samo njegov problem... pravi hriscanin od strane boga nema neko narocito pravo da ubije niti da bude agresivan: moze jedino da proba da porazgovara sa njim... a da mora da trpi uvrede? NE MORA: lepo ode i prijavi stvar drzavi, a uvreda je kaznjiva po zakonu

 

u svakom slucaju, nek pricaju ljudi sta hoce: ako vernik veruje, njemu to moze biti irelevantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

veciti problem muslimana koji se glupiraju

ako je on pisao nesto protiv muhameda ili alaha kaznice ga bog

zasto bi covek musliman prljao ruke?

 

ja zo ne mogu da razumem, za mene je to odraz ljudske ogranicenosti i neprosvecenosti...

 

To nije pitanje islama kao vere, vec pitanje fanatizma, odnosno iranske verzije serijatskog prava. Ne bih da se ponavljam, procitaj moje ranije postove, ako te nekim slucajem interesuju cinjenice o serijatu.

 

e to sam hteo da kazem za onog klinca koji cita kuran naglas...

dzaba mu sto su ga terali ako njemu puca kurac za alaha i radije bi igrao fucu na ulici

 

U hriscanstvu je bilo (a i danas ima) mnogo gadnijih stvari. Sta kazes za hor beckih decaka i njihovo kastriranje?

U svakom slucaju, klinac je talenat. Probaj ti to da otpevas. Da li su Stefana Milenkovica pitali da li zeli da svira violinu? Naravno da nisu, nego su ga forsirali. To je potpuno ista stvar.

 

ko god pljuje po religiji to je samo njegov problem... pravi hriscanin od strane boga nema neko narocito pravo da ubije niti da bude agresivan: moze jedino da proba da porazgovara sa njim... a da mora da trpi uvrede? NE MORA: lepo ode i prijavi stvar drzavi, a uvreda je kaznjiva po zakonu

 

u svakom slucaju, nek pricaju ljudi sta hoce: ako vernik veruje, njemu to moze biti irelevantno

 

E, da je Ruzdi bio dostupan njihovim drzavnim organima, lako bi oni sa njim... :mrgreen:

Ono sto stvarno postujem kod muslimana, jeste to da postuju svoj sistem vrednosti iznad svega. Oni vrlo burno reaguju kada im neko pljune na sistem vrednosti, dok mi to tolerisemo, kao sto tolerisemo i da nam se u sistem vrednosti ubacuje mnogo toga pogubnog pod devizom "progresivnog". Ne slazem se sa tim da te ljude treba pobiti (svako ima pravo da zivi kako hoce dok ne ugrozava druge), ali ih ne treba ni ignorisati, vec im se treba pragmaticno i argumentovano suprotstaviti, kako ne bi sablaznili druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to nije propisao Kuran, vec ajatolah. Ta fatva nije sveti stih. O tome sam bas pisao.

ne primecujem da postoji ekvivalent fatve u hrscanstvu? bar ne danas...

e sad, nesto ne verujem ni da postoji neka masovna religija koja ispaljuje smrtne kazne "by the book" (mozda postoje takve ludacke sekte, ali to nije isto), i potpuno je ocekivano da smrtna presuda nece biti sveti stih. tu i ne vidim nesto cudno. :-) no, mozda nisam dobro shvatio sta si hteo da kazes?

 

u svakom slucaju, rekao si da pljuvanje "po njima" nije politicki korektno. kao primer za pljuvanje "svetih reci" (ne ljudi muslimanske veroispovesti!), naveo sam satanske stihove, uz komentar da to i nije bas bezbedno raditi. ;-)

 

inace, ne svidja mi se sto ovde na temi nismo razdvojili pojmove: "pljuvanje" i "kritika". to ce vrlo brzo uneti pometnju.

 

sto se mene tice, ja nikad i nisam imao problem sa nekom religijom i verom kao takvom. ko zeli da vidi nesto pozitivno, taj moze to da pronadje i u islamu i u hriscanstvu i u judaizmu, i gde hoce, i takvoj osobi religija moze samo da pomogne. medjutim, uvek sam imao problem sa ljudima koji svoju religiju (ili bilo koje drugo ubedjenje) sprovode na, invazivan/nametljiv nacin (sto verbalno, sto fizicki) i kojima religija sluzi da preko nje uzmu za dzabe malo ponosa kojeg sami sebi nisu sposobni da obezbede. u tim slucajevima, mislim da je kritika veoma zdrava. kako se na ovom forumu nije pojavio neki musliman sa takvim stavovima, a kamo li nekoliko njih, onda je i kritika izostala. kad se budu pojavili, videcemo koliko su privilegovani.

 

A kad sam rekao da su muslimani postedjeni od pljuvanja, mislio sam konkretno na nasu zemlju i na konkretnu pljuvacku ekipu.

ukoliko paljenje dzamije u sred beograda nije "pljuvanje" :) onda ne znam sta vise mozemo da ocekujemo. milslim da ovde (na forumu, a i u srbiji) NIKO ne treba da bude postedjen kritike (ali svi treba da budu postedjeni pljuvanja), i mislim da islam/muslimani nesto i nisu privilegovani u tom pogledu. bar u drustvu u kome se ja krecem.

 

a sto se tice konkretne "pljuvacke ekipe", nisam bas 100% siguran na koga si mislio, pa ako mozes da pojasnis, bio bih ti zahvalan.

 

------------------------------------

 

ja zo ne mogu da razumem, za mene je to odraz ljudske ogranicenosti i neprosvecenosti...

pa znas kako, budala ima svuda i pronaci ce uvek neko "opravdanje" za svoje gluposti. bilo da je to kuran, biblija, omiljeni fudbalski klub, nacionalnost, ili sta god. covek je svaku dobru ideju uspeo da izopaci i okrene u suprotnom smeru, pa ni religija nije izuzetak. naravno, kad takve ljude kritikujes, "pljujes" ili PLJUJES :), onda se oni cesto kriju iza te dobre ideje i brane se tako sto pokusavaju da te okrive da pljujes ideju, cak i kad ti zapravo pricas o konkretnim ljudima. sa tim se kad-tad suocio svako ko se upustio u razgovore o religiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, trosite vreme na gluposti. Svako ima pravo na izbor i veroispovest nije ono sto treba da odredjuje da li je neko covek ili ne. Voleo bih da se jednom probudim i cujem da su sve bogomolje, svi svestenici i svi verski fanatici na svetu iscezli. Verujem da bi tada bilo mnogo vise mira u svetu i mnogo manje krvoprolica. Da li je opravdanje za 10 000 ubijenih u Srebrenici u samo tri dana to sto su bili muslimani? Ili, da li je 47 mrtvih u selu Kravice na Bozic ujuto nesto cime se muslimani trebaju ponositi? Ljudi, vera, ma koja da je u pitanju, ne sme biti izgovor za cinjenje zlocina. Ali, na zalost, u svetu je sve vise ratova i krvoprolica inspirisanih verskim fanatizmom. Ima bre mnogo lepsih tema za razgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam napisao, u serijatskom krivicnom pravu je sankcija svetovne prirode, a samim tim i ta fatva.

Izmedju pljuvanja i kritike je jako tanka linija. Ono sto je Ruzdi uradio u "Satanskim stihovima" je bila jedna brutalna kritika iranskog drustva, u kojem je vera postala nesto nametnuto, te se samim tim pretvorila u licemerje. Ali naziv dela "Satanski stihovi" sam po sebi je uvreda za muslimana vernika. Objektivno.

 

Mislio sam na odredjenu politicku opciju. A sto se tice obicnih ljudi koji ovako pljuckaju po islamu, oni uglavnom nemaju pojma o tome i bili bi pregazeni u raspravi sa iole obavestenim muslimanom. Nisam mislio na to.

 

Lunatic, sto se tice Srebrenice, ti si naduvao cifru jos vise od natase kandic.:) Necu ulaziti dalje u konkretnu pricu. Ali, ko god krene da ubija drugog samo zato sto je druge vere, TAJ NIJE VERNIK. To nema nikakve veze sa verom, kao sto nema ni sa fudbalskim klubom, nacionalnoscu, niti bilo cim drugim, vec sa ljudskim zlom, gluposcu i potrebom da se istresu nagomilane frustracije. Tu cu se sloziti sa imaginosom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naduvao cifru?! Voleo bih da to nije istina, mada zlocin ne bi bio nista manji ni da je cifra upola manja... najgore od svega je sto zivim na svega 20 km od Srebrenice i sto sam bio prisutan kada se sve to desavalo. Nisam mogao prebrojati sve te ljude zicom vezane na igralistu u Novoj Kasabi, na igralistu u Kravici, u Konevic polju, Bratuncu, Potocarima...stajali su i cekali svoj red za smaknuce. Danima se mojim zavicajem provlacio zadah strvine i poluraspadnutih tela jer nisu mogli da stignu da ih sve pokopaju. Bilo je leto, jul 95-e. Posle toga su izmestali masovne grobnice, spaljivali tela u pecima fabrike "Birac" iz Zvornika i sta sve ne samo da bi sto vise umanjili broj zrtava. Tog leta sam osetio sramotu sto sam Srbin. Izgubio sam u ratu jedanaest prijatelja, ujake, kumove, komsije ali ipak nikada ne bih mogao na takav nacin da se svetim. Zalosno je sto su bili prodati od strane njihovog rukovodstva, Srebrenica je menjana za Sarajevo...Tacnije za Ilijas. To je bio krvavi pecat kojim je u Bosni overen mir. Nikada ne govorim o necemu sto ne znam ili u sta nisam 100% siguran. Mozda istina nekoga boli, mozda neko ne zeli da se ona siri ali to su obicno oni koji nemaju mirnu savest i koji osecaju krivicu. Ja sam prvi za to da se svaki zlocin kazni i da se svaki zlocinac izvede pred sud. Juce je bilo petnaest godina od masakra vojnika u Tuzli. Srebrenica jeste sramota i zlocin ali ni druga strana ocigledno nije zaostajala. Snimali su kamerom kao i Skorpioni i jos davali komentare tipa: "Ala je vruce, da je sada hladnog piva..." Covek koji tako komentarise dok gleda kako ljudi gore u kamionima je bolestan i njemu nije mesto medju normalnim ljudima. Nadam se da ce svi koji su cinili zlocine zavrsiti iza resetaka pa bez obzira da li oni bili Muslimani, Srbi ili Hrvati. Islam, katolicanstvo, pravoslavlje i sve ostale vere, sekte ili sta li su vec, su samo mocno oruzje za upravljanje ljudima. Da ne postoje verske razlike mnogo bi vise bilo mira u svetu. Koriste se gomilom gluposti i lazi i zaklinju se u nesto nepostojece, to je sve sto rade i jedni i drugi i treci....i svi ostali koji propovedaju neku "veru". Cinjenica je da su tzv. "vernici" a posebno svestenici neprevazidjeni lazovi i licemeri. Zasto bi "Satanski stihovi" bio naziv koji vredja? Satana je proizvod vere kao i Bog. Cak sta vise, strah od Satane je mnogo vise ucvrscivao verovanje u Boga nego sama ljubav prema Bogu. Laz i licemerje su kamen temeljac svake vere ili religije...i zbog toga treba manje vremena trositi na raspravu o njima.

Edited by Lunatic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuran, kao i Biblija uostalom, nikome ne namece bilo sta.

 

Samo pokazuje da nisi chitao Kuran, a i sravnjujesh nebo i zemlju kao jedno isto...

 

Prochitaj txt "Da li je poslanik Sulejman, alejhiselam, bio terorist", na sajtu www.kelimetulhaqq.net

 

Druga je stvar shto su vecjina danashnjih muslimana modernisti (ista situacija sa "hrishcjanima") pa mnogo njih ne sledi elementarne zahteve kurana, a jedna od osnovnih je Hidzhra- preseljenje u zemlju muslimana- zashto? Radi jasnog diferenciranja darul islama (zemlje islama) i darul kufra (zemlje nevere), a drugachiji naziv za nju je darul fitr- zemlja rata- upravo zbog naredbe kurana da se vodi osvajachki rat protiv nevernika da bi oni (mi) bili ponizheni i onda primili islam.

 

Sve najbolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunatic, pucas na prazan gol. Slazem se sa tobom oko zlocina, samo konstatujem da niko jos nije spominjao cifru preko 8000.

Ali to sve nije radjeno zbog vere, niti su ti koji su ubijali bili vernici. To je ono sto sam hteo da kazem. Ne pokusavam da umanjim bilo ciju krivicu u zlocinu.

Dalje, kad je poceo rat, niko tamo nije bio vernik, odnosno bio je zanemarljiv procenat. Rat u Bosni nije bio verski rat, vec gradjanski rat koji je proistekao iz bolesne teznje nekolicine komunjara da postanu novi tito, pa makar samo u svom pasaluku. Religija u celoj prici je samo nusprodukt. Tvrdim i da oni mudzahedini nisu pravi vernici, vec samo krvozedna banda koja se vuce od ratista do ratista pod izgovorom vere.

Ne kazem ni da su svi svestenici zaluzili oreol. Daleko od toga. Oni su takodje ljudi sa vrlinama i manama. Stoga, nemoj generalizovati. Ali najgora manipulacija koju sam video u vezi onih snimaka iz Srebrenice je bila ona u kojoj svestenih blagosilja skorpione. Taj svestenik je njima davao blagoslov za pravednu borbu, a ne za zlocin. Predstavljeno je suprotno. U svakom slucaju, ni ti skoripioni sigurno nisu uopste bili verujuci, vec su trazili blagoslov da bi ispali veci Srbi u ocima onih koji ce gledati snimak.

Religija je jako zgodan teren za manipulaciju, slazem se. Uvek ces naci neki stih koji ce, istrgnut iz konteksta, dati potpuno iskrivljen smisao. Uostalom, da nije tako, ne bi bilo ovoliko kojekakvih sekti u okviru svih vecih religija. Kada ne znas nista o religiji, jako si lak plen za manipulanta. Bas to se desilo na nasim prostorima. Mnogo ljudi pojma nema sta praktikuje i zasto. Zato ovde ima toliko licemerja vezanog za veru uopste.

A zasto si ti Rogozube hteo da postanes musliman, kada toliko losih stvari govoris o njemu? Da li ti se svidela ideja da poubijas sve svoje neverne komsije i rodbinu ili je u svemu tome bilo i neceg dobrog? Da stvarno zelis da budes objekivan, mogao bi naci na desetine stihova o ljubavi prema bliznjem, priloziti ih (da stavimo sve karte na sto), pa onda da diskutujemo o razlicitim sistemima vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunatic laže , razmislite da su postojale te stotine vezanih mujaga , pa da su slikani pa te slike bi nam i iz ormana iskakale , ako si zaista bio tamo i ako se zaista sećaš , u šta sumnjam reci kako je bilo , a nemoj da nam recituješ laži NVO.

 

Inače Kur an

Bolje da ih vi sa sabljama tražite u njihovim kućama

nego da ih sa kašikama čekate u svojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Доста.

 

Бришем сваки пост у коме се помене Сребреница, па биле у питању произвољне и измишљене ствари или не, свеједно је.

Причајте о Исламском учењу, да не кажем - догми. Како ми се чини, Колосус и Рогозуб су упућени у проблематику. Ко не зна, нека чита, поставља питања или ћути.

Хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunatic laže , razmislite da su postojale te stotine vezanih mujaga , pa da su slikani pa te slike bi nam i iz ormana iskakale , ako si zaista bio tamo i ako se zaista sećaš , u šta sumnjam reci kako je bilo , a nemoj da nam recituješ laži NVO.

 

Inače Kur an

Bolje da ih vi sa sabljama tražite u njihovim kućama

nego da ih sa kašikama čekate u svojim

 

Mene mrznja ne sprecava da budem objektivan. Ne citiram likove koji se kriju po misijim rupama dozvoljavajuci da njihov narod ispasta zbog toga. Nemam nista protiv tebe, imas pravo na svoje misljenje i stav ali mislim da ne sagledavas stvari objektivno. Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto stvarno postujem kod muslimana, jeste to da postuju svoj sistem vrednosti iznad svega. Oni vrlo burno reaguju kada im neko pljune na sistem vrednosti, dok mi to tolerisemo, kao sto tolerisemo i da nam se u sistem vrednosti ubacuje mnogo toga pogubnog pod devizom "progresivnog". Ne slazem se sa tim da te ljude treba pobiti (svako ima pravo da zivi kako hoce dok ne ugrozava druge), ali ih ne treba ni ignorisati, vec im se treba pragmaticno i argumentovano suprotstaviti, kako ne bi sablaznili druge.

apsolutno se slazem po pitanju pragmaticnog i argumentovanog suprotstavljanja, i to mi se svidja. sa druge strane, mislim da reci jednog coveka imaju tezinu tek kad on pokaze objektivnost i moc rasudjivanja na koju ne uticu licni porivi.

 

na primer, za mene svaki hriscanin, koji se nije sablaznio nad postupcima oca pahomija, kao i nad postupcima onog popa sto je nedavno deci na casovima veronauke pekao lica usijanim zaracem, u MOJIM ocima nije objektivan i njegove reci po pitanju vere nemaju neku bitnu tezinu - smatram ih za propagandu. cini mi se da IDENTICAN problem postoji i u islamu. ne svi, ali vecina ljudi kojima su usta puna "ocuvanja hriscanskih vrednosti" i koji ne zele da promene nesto u sopstvenom sistemu vrednosti, nisu reagovali "zgrazavanjem" na ova dva dogadjaja. isto tako, imamo i muslimane kojima fatva i ubijanje prevodilaca jedne knjige - nije razlog za zgrazavanje. ako i to spada u stare vrednosti, onda bih ja rado malo izmenio i uneo neke novitete u njih.

 

neretko, takvi ljudi pokazuju tendenciju da se opiru realnosti recima "to je sve izmisljeno (od strane neprijatelja koji nas mrzi), to se nije desilo, da li je bas to tako", itd. sa druge strane, ti isti ljudi skloni su cesto da sa mnogo manje skepticizma upiru prstom u ono sto se ne uklapa u njihovo vidjenje ispravnog sveta (satanski stihovi, na primer). ti isti ljudi skloni su da bez ikakvog skepticizma gaje teske iluzije o spoljasnjem svetu u kome cesto nikad nisu ni bili. jako cesto (MADA NE ISKLJUCIVO) se takvi ljudi nalaze medju "braniteljima vrednosti", i licno mislim da bas takvi vama, koji ste pragmaticni i objektivni, kvare prosek i umanjuju vas efekat. sto vas 100 normalnih "sagradi" argumentima, jedna takva budala moze da srusi. meni ostaje misterija zasto takve ljudi cesto ostaju nekritikovani od strane ljudi sa kojima sam uspeo normalno da razmenjujem argumente.

 

isto tako i muslimani. oni zagrizeni, kojima je mnogo stalo do "pravih" vrednosti, se najverovatnije i nisu nesto sablaznili nad fatvom, a pretpostavljam da veliki broj takvih muslimana jedva ceka da se fatva i sprovede u delo. zapravo, verujem da postoji dosta njih koji bi licno voleli da zakolju pomenutog pisca. :udri: kamenovanje zena, secenje udova, pecenje jezika, i ostale grozote - to je zatucanost. a zatucanost je posledica toga sto dugo, dugo vremena nisu prihvacene nikakve "progresivne" ili progresivne ideje. misljenja sam da SVAKI sistem vrednosti treba kritikovati, i da nista ne sme da bude "sveto" i nedodirvo u tom smislu da se "ne sme" kritikovati. ako treba jedan sistem promeniti ili srusiti i na njegovo mesto postaviti novi, onda neka. kad taj novi postane prevazidjen, onda cemo i njega da menjamo. mislim da je iluzorno ocekivati da postoji neki savrsen sistem u kome ce sve biti divno i krasno i koji nece imati ni jednu manu. licno mislim da je stagnacija isto sto i propadanje, narocito u vremenu kad se svet menja. tako i ove vehabije, sto o njima danas slusamo na tv-u. koliko sam shvatio, oni hoce da zive neki islam koji se ziveo pre 1000 i kusur godina, a islasmki poglavari koje sam kod nas slusao na tv-u, se sa njima ne slazu i kazu da je to prevazidjeno (!). ne znam konkretno o cemu je rec i zasto te vehabije skupljaju oruzje i "razmenjuju vatru" sa policijom, ali video sam onog njihovog vodju koji mi deluje kao mesavina psihijatrijiskog slucaja i razmazenog dzabalebarosa. ako su to stare vrednosti islama, onda manite me i toga i vehabija i slicnih ludaka...

 

u tom svetlu, "sablaznjavanje" nad novim vrednostima ima smisla, samo ako se zgorzimo i nad starim koje ne valjaju (ne kazem da SVE stare vrednosti ne valjaju).

 

 

Mislio sam na odredjenu politicku opciju. A sto se tice obicnih ljudi koji ovako pljuckaju po islamu, oni uglavnom nemaju pojma o tome i bili bi pregazeni u raspravi sa iole obavestenim muslimanom. Nisam mislio na to.

previse si neodredjen, tako da mi ne dajes mnogo materijala za razgovor po ovom pitanju.

koju politicku opciju? ko ovde zastupa tu policitcku opciju (ako si uopste mislio na nekog prisutnog)? prosto, ne vidim neku poentu u ukazivanju na "odredjenu opciju", neimenovane sagovornike i tako neke neodredjene stvari..? kako da pricamo, kad neces da kazes sta konkretno mislis?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, Bender, aj samo sredi podnaslov teme. Pishe "Druga najrastrostanjenija religija"

 

hehe, kolko je lakse napisati bender nego akseanosilas. :)

 

-------------------------------

Нисам ни обратио пажњу. Некако су овакве грешке уобичајене, као кад на споменику напишу "никад непрежаљени". Само име теме је безвезе. Хвала. ;)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice oca Pahomija, moram reci sledece - ako je on uradio to sto mu se stavlja na teret, stvarno bi ga trebalo krivicno osuditi i rasciniti u crkvi. Ali sta u tom slucaju desilo? Desilo se to da su razne nvo i odredjena politicka grupacija njega odmah osudili i krenuli u kampanju. Oni ne priznaju princip da niko nije kriv dok se suprotno ne dokaze. Izvrsen je ogroman pritisak na sud. Napravljena je takva sizofrena atmosfera, da su se sudije tog suda toliko podelile, da nije moglo da se sudi. Nije moglo ni da se utvrdi cinjenicno stanje, pa je u nedostatku dokaza Pahomije oslobodjen. U tom smislu je ta nvo i njima slicna ekipa doprinela da se Pahomije oslobodi i da se istina nikada ni ne sazna. Moguce je sasvim da im je to bio i cilj, kako bi i dalje mogli da osipaju drvlje i kamenje po nasem pravosudju.

Sto se tice svestenika sa zaracem, stvarno nisam cuo, ali ako je tako, ne opravdavam i smatram da tog nekog treba smeniti sa pozicije veroucitelja. Ljudi nisu savrseni, pa ni oni u odori. Ono sto mene nervira u celoj prici je fanatican trud odredjenih struktura da se zbog pojedinih losih slucajeva anatemise ceo sistem.

Secenje ruku, kamenovanje i sl. je kao sto sam vec 17 puta napisao svetovna tvorevina. To nije pitanje vere, vec stanja svesti u drustvu. I kod nas je bilo i smudjenja i secenja ruku i spaljivanja i drugih vrlo kreativnih nacina kaznjavanja i to do pre oko 100 godina. Oni se drze svoje tradicije u vezi sistema kazni i imaju mnogo manju stopu kriminaliteta. Ne kazem da se to meni nesto posebno svidja, ali konstatujem.

Sto se tice tradicionalnih vrednosti, ne kazem da su sve stvari dobre, ali je sistem kao takav mnogo bolji, jer je trajao vrlo dugo i dobro je funkcionisao. Stari sistem je baziran na porodicnim vrednostima, a novi na egoizmu. Moram priznati da je egoisticki princip vrlo primamljiv, ali jako brzo pocinje da pokazuje koliko je dekadentan - vec posle 30-40 godina doveo je mnogo drustava u poziciju da izumiru i uvoze ljude, kako bi bilo onih koji ce uplacivati u penzijski fond. Slazem se da treba kritikovati i dopunjavati stari sistem, ali ne i izvrtati ga naglavacke.

Muslimani odrzavaju svoj sistem vrednosti, dopunjuju ga i dogradjuju, a mi smo nas stari sistem unistil ii zato njih ima sve vise, a nas sve manje.

Vehabije su sekta koja poziva na vracanje izvornim vrednostima, ali na mnogo nacina krivi tradicionalno islamsko ucenje. Razvili su svoje obrede koji su u sukobu sa zvanicnim. Kod muslimana se svi mole u istim dzamijama - nije kao kod nas da svako gradi sebi crkvu. Kako su vehabije vrlo netolerantne prema drugima, cesto dolazi do tuca u dzamijama zbog njihovog nametanja svog nacina klanjanja i sl. Inace, njihov pokret regrutuje jako mnogo bivsih narkomana. To je onaj slucaj koji sam pominjao - kada ne znas dovoljno o svojoj veri, jako si podlozan manipulantima. Inace, vehabije mrze jednako i ostale muslimane i nas, ako prve ne mrze jos vise.

Ako i dalje nisi skontao, mislim na ldp, kao olicenje smrti svih vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je odavno islam zaineterovao kao religija,oduvek mi je bilo fascinatno,jos kako sasvim malom,sa kojim se onim fantaizmom polanjaju i mole,iako mnogi pricaju kako to oni cine,er im je obecano "mnostvo devica u raju"

 

Kuran nisam procitao (sem ono na sta sam nailazio po internetu).

Kada sam bio u Egiptu prepotstavljam da bih ga za neki stnis mogao dobiti,ali u bg-u je za moje potrebe prilicno skup,znam jednu likinju koja je iscimala caleta da zove svog prijatelja iz novog pazara,kako bi sa nekog novopazarskog univerziteta pribavio kuran na srpskom free..

 

inace,evo sajta za zainteresovane...ako vec nije linkovan na ovoj temi

 

http://www.mounthira.com/learning/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvrdim i da oni mudzahedini nisu pravi vernici, vec samo krvozedna banda koja se vuce od ratista do ratista pod izgovorom vere.

Idi na sajt www.kelimetulhaqq.net i pogledaj shta islam trazhi od svojih sledbenika. To je ono shto je propovedao i radio Muhamed, tako je vodio svoju islamsku drzhavu, i tako naredio muslimanima da nastave.

 

A zasto si ti Rogozube hteo da postanes musliman, kada toliko losih stvari govoris o njemu?

Ja uopshte ne mislim da pricham loshe stvari o islamu; ja iznosim ono shto sam o njemu saznao. Nikad se nisam trudio da ono o chemu pishem (shta god to bilo) ublazhavam i razvodnjavam da bi neko to lakshe prihvatio, tako to ne radim ni u sluchaju islama.

 

Da li ti se svidela ideja da poubijas sve svoje neverne komsije i rodbinu ili je u svemu tome bilo i neceg dobrog?

U jednom momentu mi je ta ideja izgledala veoma privlachno.

Ali inache mi je mnogo blizha bila shitska verzija islama, preciznije- itna asharija akbari, koji su mi najlogichni, najdosledniji, i najplemenitiji oblik islama (delom zato shto ne prihvataju Kuran, jer kazhu da je menjan), a lepo se vidi da nisu uopshte uchenje Muhameda, vecj drugih ljudi (da ne ulazim sad u detalje).

Trudio sam da veru ne trazhim kao svoj hir, da nadjem oni koja bi meni najvishe odgovarala, vecj sam trazhio istinu, ali sam bio glup i dozvolio sebi da zbog grube monolitnosti i nasilnog principijalizma zanemarim uchenja islama koja su mi izgledala nepravedno..

 

Da stvarno zelis da budes objekivan, mogao bi naci na desetine stihova o ljubavi prema bliznjem

Ja se stvarno trudim da budem objektivan, i trudim se da ne osudjujem muslimane, ali objektivnost nije skrivanje istine radi dodvoravanja vecjini (iako mnogo misle da jeste).

Islam je religija koja je po prirodi otkrivenjska, ali je Muhamed mnogo svojih prohteva i pohota predstavljao narodu kao poruke od "Dzhibrila" (kao npr broj njegovih zhena), i na kraju si dobio Kuran koji je pun raznih protivrechnosti. Da, mozhemo da nadjemo stih u Kuranu koji kazhe da u veri nema prisile, ali da bi reshio problem slaganja te rechinice sa kasnijim svojim naredjenjima i akcijama, Muhamed je primenio princip derogacije, tj. rekao je muslimanima da shto je kasnija objava, to je vecja njena vazhnost, tako da se ona primenjuje, a ne neka ranija kojoj je ova protivrechna. U pochetku je Muhamed bio vrlo miroljubiv, nekih petnaestak godina muslimani su bili pacifisti (i imali su vrlo pozitivan pogled na Jevreje i Hrishcjane), ali je onda potpuno podivljao i pobio 800 Jevreja u jednom danu (kad su se rugali muslimanima i njemu shto skupljaju pare i shto su siromashni) i uzeo njihjovu imovinu. Od tada su objave koje je primao od "Dzhibrila" sve nasilinije i nasilnije. Verovatno znash kako je Muhamed umro. Otrovala ga je zhena, poreklom Jevrejka, koju je posle jedne bitke zarobio i uzeo da mu "bude njiva i da je obradjuje", a takav odnos prema zhenama naredjuje i ostalim muslimanima. Poslednja njegova naredjenja su bila da se Jevreji i Hrishcjani proteraju iz Arabije i da se prema njima nikad ne pokazuje milost. Toliko o ljubavi prema blizhnjem u islamu, kada znash da su poslednje Hristove rechi bile moljenje za oproshtaj svojim krvnicima, kao i rechi arhidjakona Stefana, prvog Hrishcjanskog muchenika.

 

Mene mrznja ne sprecava da budem objektivan.

Niti te sprechava da lazhesh i izmishnjash, dok Hrishcjanu ljubav to zabranjuje. Zakljuchak- svako dalje chitanje tvojih poruka je gubljenje vremena...

 

na primer, za mene svaki hriscanin, koji se nije sablaznio nad postupcima oca pahomija, kao i nad postupcima onog popa sto je nedavno deci na casovima veronauke pekao lica usijanim zaracem, u MOJIM ocima nije objektivan i njegove reci po pitanju vere nemaju neku bitnu tezinu - smatram ih za propagandu.

Onaj koji se nije sablaznio nad tim postup

 

na primer, za mene svaki hriscanin, koji se nije sablaznio nad postupcima oca pahomija, kao i nad postupcima onog popa sto je nedavno deci na casovima veronauke pekao lica usijanim zaracem, u MOJIM ocima nije objektivan i njegove reci po pitanju vere nemaju neku bitnu tezinu - smatram ih za propagandu.

Onaj koji se nije sablaznio nad tim postupcima je pravi Hrishcjanin. Sablazniti znachi greshiti/ navesti na greh. Dakle, onaj ko nije zgreshio i osudio o. Pahomija, i tog verouchitelja, i odvajajucji ljude od njihovih dela se pomolio za njih je chovek koji je proshao fazu oglashenja i postao Hrishcjanin.

Dakle, samo treba preformulisati, onaj ko nije osudio postupke gorepomenute dvojice nije objektivan.

Mada bi takodje valjalo napomenuti da nisu postupci o. Pahomija, i verouchitelja, vecj njihovi navodni postupci.

 

Sto se tice prinude kod muslimana, ona je svetovne prirode, jer je i sam serijat svetovne prirode. Dispozicija serijata je iz Kurana, ali je sankcija potekla od drzavne vlasti.

U sherijatu je sve poteklo iz Kurana i hadisa.

 

A to sto mi dopustamo da nam drugi pljuju po veri kako se kome svidi, to je nas problem, jer nemamo elementarno samopostovanje.

A kako treba nekoga da sprechish? Da mu zapushish usta?

Onaj ko ne sprechava drugog da pljuje po Pravoslavlju (ne sprechava ga ni u srcu, niti ga osudjuje) vecj se samo od takvog udaljuje, nema manjak samoposhtovanja, vecj ima smirenje (ili se trudi da ga zadobije). A bez smirenja nema spasenja.

 

tako i ove vehabije, sto o njima danas slusamo na tv-u. koliko sam shvatio, oni hoce da zive neki islam koji se ziveo pre 1000 i kusur godina, a islasmki poglavari koje sam kod nas slusao na tv-u, se sa njima ne slazu i kazu da je to prevazidjeno (!). ne znam konkretno o cemu je rec i zasto te vehabije skupljaju oruzje i "razmenjuju vatru" sa policijom, ali video sam onog njihovog vodju koji mi deluje kao mesavina psihijatrijiskog slucaja i razmazenog dzabalebarosa. ako su to stare vrednosti islama, onda manite me i toga i vehabija i slicnih ludaka...

Pazi, salafije (ili kako ih zovu- vehabije) su retki iskreni muslimani. Oni se ne stide Muhameda, Kurana, i onoga shto islam propoveda i zahteva, i zhive originalni islam, kakav je zhiveo i Muhamed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secenje ruku, kamenovanje i sl. je kao sto sam vec 17 puta napisao svetovna tvorevina.

Naprotiv. Muhamed se chesto (kao skroman chovek kakav je bio) hvalio kako su njegove kazne mnogo humanije od onih koje propisuje Jevrejski zakon, jer, zaBoga, on primenjuje samo tri kazne (udaranje/ bichevanje, odsecanje/ sakacjenje, i kamenovanje). Kao da je bitno kakve su kazne, ako su nepravedno dodeljivane.

 

I kod nas je bilo i smudjenja i secenja ruku i spaljivanja i drugih vrlo kreativnih nacina kaznjavanja i to do pre oko 100 godina.

Probaj sa 500..

 

Vehabije su sekta koja poziva na vracanje izvornim vrednostima, ali na mnogo nacina krivi tradicionalno islamsko ucenje.

Vehabije se drzhe se uchenja i zhivota Muhameda, i propovedaju islam kakav je bio u 7om veku.

 

Razvili su svoje obrede koji su u sukobu sa zvanicnim. Kod muslimana se svi mole u istim dzamijama - nije kao kod nas da svako gradi sebi crkvu. Kako su vehabije vrlo netolerantne prema drugima, cesto dolazi do tuca u dzamijama zbog njihovog nametanja svog nacina klanjanja i sl.

Nisu razvijali obrede, vecj ih vrshe onako kako ih vrshio Muhamed, bez ikakvih dodataka, a u sukobu su sa "zvanichnim" koji su mnogo "bogatiji" raznim dodacima.

Pa nije tako. Shiti i suniti se necje moliti zajedno u dzamiji (sem ako nisu izraziti modernisti- npr. koliko i "pravoslavni" vaseljenski patrijarh), a chesto se deshava da shafije(pripadnici jednog od sunitskih mezheba) (koji nisu modernisti) ne daju ni drugim sunitima u svoje dzhamije.

To takodje nije istina. Selafije (vehabije) jesu agresivni, ali nikad prema (sunitskim) muslimanima, ili kako ih oni zovu irdzhijama. U chemu je problem? Muslimanima (vecjinom modernistima) se ne svidjaju selafije, pa ih izbacuju iz dzhamija, i sukobi (za ove kod nas znam) su svi izazvani od strane irdzhija, a poshto selafije drzhe do zabrana slika i druzhenja/ saradnje sa nevernicima, ne daju izjave za novine i tv, tako da muslimani koji praktikuju "zvanichne" obrede mogu medijima i javnosti (u nemuslimanskoj drzhavi sa kojom selafije ne zhele nikakav kontakt) da prodaju priche koje hocje.. Nijedan od domacjih incidenata u dzhamijama nisu izazvali pripadnici selefizma (vehabizma) i shto se tiche njihovog odnosa sa ostalim (sunitskim) muslimanima, vrlo su strpljivi i mirni.

 

Inace, njihov pokret regrutuje jako mnogo bivsih narkomana.

Odakle ti ovaj podatak? Nemoj da pochinjesh kao ovaj Ludak... A i da jeste tachno, kakve to veze ima. Koliko narkomana je proshlo tzv. program odvikavanja- Zemlja zhivih i postalo Pravoslavnim Hrishcjanima....

 

sa kojim se onim fantaizmom polanjaju i mole

Kao i Hrishcjani. Naravno, mislim na Hrishcjane, ne "hrishcjane". Da nije bilo male metanije, ne bi bilo rukua, da nije bilo velike metanije, ne bi bilo sedzhde.

 

(a inache, gore rekoh da samo pishem ono shta sam o Islamu saznao, pa da naglasim- da to shto znam- nisam saznao samo iz knjiga- i to pisanih od strane ne muslimana, ili muslimana modernista, vecj chitajucji direktno Kuran, hadise, i knjige sheika i daija; prichajucji sa ljudima koji se trude da budu muslimani; i dopisivajucji se sa ljudima sa nashih prostora, koji su studirali u arapskim zemljama; chisto to da razjasnim...)

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da razumem da neko postuje odredjenu veru ali da je toliko zaludjen kao neki likovi ovde to jos nisam video. Ispunili ste zivot lazima i verovanju u gluposti... Ne kazem ovo samo za islam vec i za sve ostale vere i religije i one koji veruju u takve gluposti... Nadam se da ne verujete da vas posle smrti ceka zagrobni zivot. Verujete u bajke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je admin na ovom podforumu?

Mislim da bi bilo lepo da se ovaj Ludak banuje, poshto je njegovo uchestvovanje u radu foruma daleko od kontruktivnog...

 

Imash Kuran na engleskom na www.shiacode.neshto... A ako te ne mrzi, idi na forum izs.co.yu (islamska zajednica srbije) pa vidi jel ima neko ko hocje da ti pokloni Kuran; verovatno ima, samo treba nacji...

 

Inache, idi na www.kelimetulhaqq.net i skini knjigu Poduchavanje najvazhnijim pitanjima- to su osnove islama...

 

Poz..

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banovace te Rogozube, polako... I u ostalom, kakav si ti vernik kada ludacima nazivas one koje ne poznajes. Obuzima te gnev i bes a to nije dobro... Opusti se.... Evo, ako ti nesto znaci necu vise postovati na ovoj temi i necu zezati vas zaludjene fanatike. Eto, toliko od mene,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...