Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

ja kupih prije par nedjelja na DVD, i ne zazalih pare..

 

i meni je to zamjerka, za malo vise akcije, ali opet - da je ima, bila bi to vjerovatno tipicna americka prica.

ovako se sve svelo na neko iscekivanje, nervozu, pucanje u glavi, pritisak.. cinjenicu da mnogi puknu a da rata tamo prakticno vidjeli nisu. savrsena prica, skroz istinita iz ugla vojnika. i sam profil ljudi u toj jedinici - savrsen je..

 

smijesno mi je bilo sto se film reklamirao u pauzama izmedju vijesti (na Foxu recimo), a onda odmah poslije desavalo se da ubace vijest s doceka vojnika iz Iraka gdje oni daju neke smusene izjave, kako su se borili za svoju zemlju i demokratiju u Iraku = a vidi se na kilometar da blage nemaju o cemu pricaju.

 

mislila sam da je film neka glupa paljevina i dijeljenje pravde na americki nacin (bar tako mi je djelovao "cover") - drago mi je da sam pogrijesila. icon_da.gif

 

 

obavezno nabaviti, vrijedi imati u kolekciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako se sve svelo na neko iscekivanje, nervozu, pucanje u glavi, pritisak.. cinjenicu da mnogi puknu a da rata tamo prakticno vidjeli nisu. savrsena prica, skroz istinita iz ugla vojnika. i sam profil ljudi u toj jedinici - savrsen je..

 

Potpuno se slazhem.... icon_da.gif i ona scena kada gazi po onom "izgorelom" pesku a iza njega ostaju trragovi je fenomenalna.... icon_rockdevil.gif

 

 

obavezno nabaviti, vrijedi imati u kolekciji.

 

icon_da.gif vec sam obavio jednu brzu posetu na Amazon.com icon_razz.gif

 

Welcome To The Suck icon_rockdevil.gif

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

-

Potpuno se slazhem....  i ona scena kada gazi po onom "izgorelom" pesku a iza njega ostaju trragovi je fenomenalna....

 

da. upravo, kako god da se zovu ljudi koji su radili `picture` svaka im cast.

i zapaljena nafta, kao i izgoreli konvoj.. znas kako, kad sve skontas, saberes i oduzmes, mislim ipak da bi malo akcije unistilo poentu filma. ocigledno da se niko tu nije igrao ramba.

uzivaj u filmu pivopije.gif

 

ja sam trenutno navucena na produzenu verziju Gospodara Prstenova, pa mi uzme po 4 sata dnevno laugh.gif

 

 

odgledah Doom sinoc...samo me je podsetio koliko mi se igra neki FPS

 

ja totalno nisam ljubitelj te vrste filmova, ali zbog Karl Urbana najvise odgledah.. i sad sam zbog Rocka krenula da gledam WWE svakog petka.. i primam se k`o dijete.. doom je kriv za sve. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja totalno nisam ljubitelj te vrste filmova, ali zbog Karl Urbana najvise odgledah.. i sad sam zbog Rocka krenula da gledam WWE svakog petka.. i primam se k`o dijete.. doom je kriv za sve. icon_da.gif

zbog Rocka i odgledah Doom icon_da.gif bolje bi mu bilo da se drzao samo WWE-a mada je Walking Tall s druge strane sasvim ok film

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od novih filmova, koje sam gledao u poslednje vreme, preporucio bih Munich i Broken Flowers

 

Munich - glumi Eric Bana (Hulk, Troy), prica o Mosadovom agentu posle pogibija Izraelskih olimpijaca na olimpijadi u Minheno (valjda 1972., jebem li ga)

 

Broken Flowers - Bill Muray glumi bogatasa koji dobija anonimno pismo od jedno od mnogih bivsih ljubavi da je otac decka koji je upravo napunio 19 god. Odlican film, slican Lost in Translation, ne po prici vec po atmosferi

 

 

I jedan nesto stariji film: The Crash. Odlican je.

 

Rasizam u svom ne-mistifikovanom obliku (ne predstavljen u crno/belo verziji). Tacnije o rasnoj netpeljivosti i o tome kako se formira i menja svoje oblike. Odlicno spakovana prica, zanimljiv izbor glumaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Munich - glumi Eric Bana (Hulk, Troy), prica o Mosadovom agentu posle pogibija Izraelskih olimpijaca na olimpijadi u Minheno (valjda 1972., jebem li ga)

ovo je inace drugi film na ovu temu. prvi se zove: "jedanaesta zapovest", cini mi se, i cuo sam da je mnogo bolji od ovog, ali to treba proveriti. inace, minhen je za moj ukus mnogo razvuceni. traje jedno 2.5-3 sata, nikako da se zavrsi. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pre neki dan sam gledao "proof" sa antony hopkinsom i gwyneth paltrow: nikad bolji film a nikad veca minimala. nema efekata, nema nicega specijalnog, samo dobra prica, odlicni glumci i super rezija. na kraju imas utisak da je film trajao 20 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kisha od te iste zapaljene nafte i ono kopanje u onom mulju icon_rockdevil.gif ma bruka film

 

da je vise akcije, bila bi to mozda blijeda kopija Black Hawk Down. icon_da.gif

 

odlican i taj, treba kupiti. i Pattona, i Dirty Dozen icon_rockdevil.gif

 

mnogo volim ratne filmove. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black Hawk Down. icon_da.gif

 

odlican i taj, treba kupiti.

 

Black Hawk Down

 

Uskoro vrlo uskoro icon_rockdevil.gif

 

Inache odgledah danas Bringing Out The Dead sa Nicholas Cage-om... film je nishta posebno ali ga vredi gledati samo zbog onih napada ludila koje zahvataju Cage i zbog onog lika Noela koji samo trazhi da pije vodu laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jedan od gorih filmova ikada napravljen! Sranje tesko jebo te. Najjaca fora je kad lik uzima ruku od raznetog ortaka i stavlja je ja mislim u dzep jer je narednik rekao "ne ostavljajete druga iza sebe" wallbash.gificon_smile.gif

 

Glumi dosta dobrih glumaca, ali sam se bas razocarao kad sam gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jedan od gorih filmova ikada napravljen! Sranje tesko jebo te. Najjaca fora je kad lik uzima ruku od raznetog ortaka i stavlja je ja mislim u dzep jer je narednik rekao "ne ostavljajete druga iza sebe" wallbash.gificon_smile.gif

 

Glumi dosta dobrih glumaca, ali sam se bas razocarao kad sam gledao.

Bez jeresa molim icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ijoj, ja nemam to deluks pakovanje sad.gif samo obicni dvd, prije par mjeseci kupih..

 

 

bijase ridli skot radio film?

definitivno odlican. opkoli, zakolji, zapali.. nije lose.

a istinita prica.

jedino sto nisu pokrili, A NISU MOZDA NI MORALI, samu besmislenost akcije, tj americkih trupa u tamo nekoj lijevoj zemlji/somaliji.

odlicna uloga erika bane - primjer klasicnog profi americkog vojnika.

cak je i orlando bio dobar - rokno se u startu.

 

 

metalheart: ja bih rekla da ti nisi uhvatio poentu posto mozda imas prirodnu averziju prema ratu/vojsci itd.. btw, pomenuta scena nije icon_smile.gif ni wallbash.gif

to su normalne stvari koje ljudi rade u tim nenormalnim situacijama.

 

 

mogadishu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bijase ridli skot radio film?

icon_da.gif

 

Inache za hardcore fanove biggrin.gif evo jedan link..radi se o knjizi po kojoj je radjen film ali na tim stranama ima dosta linkova ka slikama.video i audio materijalu koji se tiche operacije Restore Hope u Somaliji 1993 god.

 

http://inquirer.philly.com/packages/somalia/sitemap.asp

 

http://www.globalsecurity.org/military/ops/restore_hope.htm

 

http://novaonline.nvcc.edu/eli/evans/his13.../Somalia93.html

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jedan od gorih filmova ikada napravljen!

kontam zasto ti se ne svidja, ali pogledaj kako su naredjane scene, narocito kad pocne rostiljanje. mozda samo onaj uvod u redova rajana moze da prismrdi (mada i bitka sa snajperistom na tornju kad citira bibliju je super), ali ipak zbog onog "kvarnog" trika sa kamerom prednost dajem black hawk-u. ovo je, po meni, mnogo jace odradjeno. ne mozes da odvojis oci ni na delic sekunde kako je dobro slozeno. po meni, ponavljam.. kontam da ima i kome se ne svidja.

 

inace cela njihova "taktika" i "akcija" u tom filmu se granici sa debilizmom. wallbash.gif

 

 

ko se pali na ovakve stvari, preporucujem film "devojka sa bisernom mindjusom", tu je po meni najjaca kamera u skorije vreme icon_rockdevil.gif posto svaka scena lici na neku sliku i totalno je pogodjen taj "izgled" filma kao sa slika iz tog doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to - kako je slozen film, cini ga izuzetnim.

 

 

slazem se s `taktikom i akcijom` koje su debilne ocigledno.. ali okej, pogledas samo sastav onih jadnika, koji su poslije 2 mjeseca obuke ili bez nje obukli uniformu i usli u zadatak tog tipa. dovoljno o profi stanju. icon_da.gif

 

 

 

djevojku s bisernom mindjusom ne odgledah.. trazih prosle godine po bioskopima (nakon citanja knjige), rekose da se samo u njujorku davao. amerikanci stoka, gledaju samo filmove s otkinutim glavama i cudovistima sto zderu drvece. no.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace cela njihova "taktika" i "akcija" u tom filmu se granici sa debilizmom. wallbash.gif

 

Pitam se da li ce ikada na veliko platno preneti operaciju Eagle Claw...ono tzv. "oslobadjanje" talaca iz Iranske ambasade 1980...e ta operacija je shto se mene tiche sinonim za debilizam

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se s `taktikom i akcijom` koje su debilne ocigledno.. ali okej, pogledas samo sastav onih jadnika, koji su poslije 2 mjeseca obuke ili bez nje obukli uniformu i usli u zadatak tog tipa. dovoljno o profi stanju. icon_da.gif

pa koji su ih onda moj slali mecki na rupu? wallbash.gif

 

djevojku s bisernom mindjusom ne odgledah.. trazih prosle godine po bioskopima (nakon citanja knjige), rekose da se samo u njujorku davao. amerikanci stoka, gledaju samo filmove s otkinutim glavama i cudovistima sto zderu drvece. no.gif

pokusaj da nadjes, odlican je. da li su stavljali neka filtere na kemeru ili sta su radili, pojma nemam, ali sve izgelda fantasticno. to je jedan od filmova koje treba imati u sto boljem kvalitetu slike (posto je tu fora).

 

 

---------

 

Pitam se da li ce ikada na veliko platno preneti operaciju Eagle Claw...ono tzv. "oslobadjanje" talaca iz Iranske ambasade 1980...e ta operacija je shto se mene tiche sinonim za debilizam

sta to bese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...