Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ko je zaludan, danas ima kul filmski program.

Ima Detroit Rok Siti, kul komedija o nekim klincima koji pokusavaju da odu na koncert KISSa, gledah je pre i mnogo je kjut :) :) 18:00 na TV 1000

Zatim, PI isto u 18:00 na Sinemaniji.

Besmrtna, u 21:00 na Film+ (valjda se radi o Imortell :lol: )

I za kraj u 1:40 na TCM film Romana Polanskog - Fearless Vampire Killers ;) ili Pardon Me, But Your Teeth Are in My Neck :) :)

http://www.krstarica.com/lat/tv svakog dana novi spisak filmova :da:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanilla Sky rimejk je dobar zbog saundtreka, a ne zbog Tom Kruza :D

 

Panov Lavirint je smece jer je proglasen neznamkakvim remekdelom i sranja, a sasvim je obican Hallmark film B produkcije.

 

sa jedne strane bajka, a sa druge neki kao ratn film, kakvo je to sranje? daleko bilo da su "ratna" i "bajkovita" strana dobre, jer su obe strane neubedljive. jedino sto ti drzi paznju je "bad guy". ali vec na pola filma znas da ce ga roknuti, da bi film imao happy end.

 

Brothers Grimm je bar bajka, ali i zajebancija i neobican je na dobar nacin [to je kad Pajton lik ne moze da omasi :D]

 

Panov Lavirint je neobican na glup i "sranjkav" nacin. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledah zadnje Donnie Darko...prijatno me iznenadio film..u principu nista nisam ochekivao, a proveo sam lepih 2 sata pred monitorom..veoma zanimljiv film..different one za promenu...sa krajem koji mi je extra..i sa definitivno najstrashnijim zecom koga sam ikad video! :)

Cellardoor hehe..ta fora me najvise odusevila

 

A takodje gledah "Fear And Loathing in Las Vegas"...kada sam video da je film radio Terry Gilliam rekoh da ovo ne moze da ne valja! Johnny Deppa i ne gotivim mnogo..ali ipak sam imao ochekivanja u vezi filma..i definitivno je ovo jedna od najludjih jebenih stvari ikada napravljena! :) :) :) Genijalan film!!!! Tol'ko otkacheno i bezpoentno..umro sam od smeha..Depp ga odlumio...ubio je! Del Toro takodje..Ovo je jedan od onih filmova koji se gleda n puta a tesko da ce mi ikad dosaditi

 

Raoul Duke: There's a uh, big machine in the sky, some kind of, I dunno, electric snake, coming straight at us.

Dr. Gonzo: Shoot it.

Raoul Duke: Not yet, I want to study its habits.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fear And Loathing in Las Vegas"

bezpoentno

 

Čak sam i ja odgledala taj film više od 3 puta (svaki put u različitim psihofizičkim situacijama) :D

A i nije "bezpoentno", i bukvalno i figurativno.

 

Prvo, u pitanju je jednačenje suglasnika po zvučnosti, pa z prelazi u s. tj. : bespoentno.

Drugo, kako može biti pointless? Upravo si negirao čitav Thompsonov život! :D Čovjek se sada prevrće u grobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Birds.ouch.

Ja sam mesec dana sve ptice gledao sa podozrenjem :lol:

Kakva strava od filma!

 

p.s.ljubitelji Fear and Loathing-a odgledajte Naked Lunch OBAVEZNO!

odradio ga je Cronenberg.Car!

Edited by Ilija_The_Clairvoyant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak sam i ja odgledala taj film više od 3 puta (svaki put u različitim psihofizičkim situacijama) :D

A i nije "bezpoentno", i bukvalno i figurativno.

 

Prvo, u pitanju je jednačenje suglasnika po zvučnosti, pa z prelazi u s. tj. : bespoentno.

Drugo, kako može biti pointless? Upravo si negirao čitav Thompsonov život! :D Čovjek se sada prevrće u grobu.

 

Why always the fighting :)

 

Anyway, oprostices na poor gramatici poor srpskom seljaku..jebiga...a i da postoji grammar police na ovom forumu verujem da bi ona imala ubedljivo najvise post-ova na forumu ; )

 

Anyway..mislim da konstantno drogiranje i tripovi totalno odvlache radnju od bilokakve radnje koja se deshava u filmu..ak je uopste i ima :) Izmedju ostalog, zato mi je i genijalan film..and radujem se unapred chitanju knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Why always the fighting :)

 

Anyway, oprostices na poor gramatici poor srpskom seljaku..jebiga...a i da postoji grammar police na ovom forumu verujem da bi ona imala ubedljivo najvise post-ova na forumu ; )

 

Anyway..mislim da konstantno drogiranje i tripovi totalno odvlache radnju od bilokakve radnje koja se deshava u filmu..ak je uopste i ima :) Izmedju ostalog, zato mi je i genijalan film..and radujem se unapred chitanju knjige.

 

Pretjerujem i ja ponekad sa tom gramtikom. :redface:

Kad budeš čitao knjigu konstantno ćeš se prisjećati filma, tako da ćeš, na neki čudan način, pročitati knjigu i odgledati film all over again :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je NAJBOLJI horor za kidanje od smeha Hills Have Eyes!!

Highlight - onaj snimak iz aviona kad prolece crna ptica animirana iz 2 frejma :) krila gore-krila dole-krila gore- itd :) :) Idealan film za okupiti pametnu ekipu i napushiti sve od A do SH :) Tople preporuke.

 

A da, ima jedan trenutak koji ga razlikuje od ostalih popularnih novih "horora". Ono kad niko ne ocekuje da zvizne onu ribu u prikolici a ipak je zvizne :) To jedino valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema one teme "upomoc, kako se zove film" pa da vas pitam ovde...

 

samo sam delove gledala, film pochinje sa prichom

dvoje zive u kuci, dekadentno, nema muzike, riba ima crvenu kosu i shsishke,

pojavljuju se snimci iz njihovog stana koje im neko shalje, na nekoj zurci upoznaje on matorog lika koji ima beli puder i taj mu pricha kako je u njegovoj kuci, ovaj ga pozove na kucu i tako pricha sa njim,

elem, dobje snimak kako ubija svoju zenu, uhapse ga, u zatvoru u nekom trenutku on postane recimo neko drugi i puste ga

odlazi negde gde ne zna ljude kao taj neki drugi

 

tu sam prestala da gledam

 

juche upalim tv i pichi ramshtajn u pozadini i makljaju se nehsto likovi. provalim da su isti glumci, dakle videla sam pet minuta filma,

mislim da se pojavio i marylin manson u nekom trenutku na crno belom snimku u nekim snimcima u krevetu sa ribama i krrrvlju

 

zna li iko koji je ovo film...? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema one teme "upomoc, kako se zove film" pa da vas pitam ovde...

 

samo sam delove gledala, film pochinje sa prichom

dvoje zive u kuci, dekadentno, nema muzike, riba ima crvenu kosu i shsishke,

pojavljuju se snimci iz njihovog stana koje im neko shalje, na nekoj zurci upoznaje on matorog lika koji ima beli puder i taj mu pricha kako je u njegovoj kuci, ovaj ga pozove na kucu i tako pricha sa njim,

elem, dobje snimak kako ubija svoju zenu, uhapse ga, u zatvoru u nekom trenutku on postane recimo neko drugi i puste ga

odlazi negde gde ne zna ljude kao taj neki drugi

 

tu sam prestala da gledam

 

juche upalim tv i pichi ramshtajn u pozadini i makljaju se nehsto likovi. provalim da su isti glumci, dakle videla sam pet minuta filma,

mislim da se pojavio i marylin manson u nekom trenutku na crno belom snimku u nekim snimcima u krevetu sa ribama i krrrvlju

 

zna li iko koji je ovo film...? :)

Lost Highway (Hotel izgubljenih dusa)

http://www.imdb.com/title/tt0116922/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala!!!

nema na cemu. ;)

 

nego, ovih dana ponovo pogledah oba dela Ace Ventura-e i ponovo se ukocih od smeha. :) njegova eksplozivnost u svakoj mogucoj situaciji, posebno u onim kriticnim, obara sa nogu, a neke bogami i sa stolica. :)

Ace Ventura: I'm looking for Ray Finkle.

[a shotgun cocks and is pointed at his head]

Ace Ventura: ...and a clean pair of shorts.

:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, ovih dana ponovo pogledah oba dela Ace Ventura-e i ponovo se ukocih od smeha. :) njegova eksplozivnost u svakoj mogucoj situaciji, posebno u onim kriticnim, obara sa nogu, a neke bogami i sa stolica. :)

 

:)

 

 

Carski film, mogla bih svaki dan da gledam :)

Narocito prvi deo :lol:

 

Sad se bacam na skidanje Detroit Rock City-ja i The Merchant of Venice (iliti Mletacki Trgovac)..

Edited by ^Symbolic^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...