Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Gledaj Hoodwinked!

 

Pixar ima malo crtaća. :(

 

:D Profa je pravi crtanofil! :da: A "True Story Abt Red Riding Hood" ostade u divnom sjećanju na dotičnog :da: Da mi je vidjeti onu sobu opet :) Malo je off, ali bi mog'o da je slikaš novim aparatom i pošalješ mi na mail, hm? Pliiiz, ali sa vrata da slikaš, prema onom dijelu gdje je komp i milion drugih stvarčica, yap!

 

A što se tiče Pixar-a, nema crtanog koji mi je manje dobar. Svi su fenomenalni! :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, The ChubbChubbs!!! :veseli:

Taj filmić je osvojio Oskara! Mislim da to nije Pixar-ov, već Sony Picture Imageworks, ili tako nešto.

 

E da, i Boundin' je boli glava, Geri's Game, Jack-Jack Attack and so on...

 

Morala sam: chubbchubbsyh9.jpg

:wub:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Number 23 - skinuh screener danas, jedva se razaznaje slika al mi je drzalo paznju... spooky film .. Dzim Keri u glavnoj ulozi

uh, užasno je prošao kod kritike, neću ga ni gledati (mada je keri bio megacar kod konana sad pre par dana).. evo ti presek recenzija.

 

http://www.metacritic.com/film/titles/number23

 

a evo i ovog sranja koje jedva čekam : http://www.metacritic.com/film/titles/zodiac

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, a meni se bas gleda :(

 

Ima par dobrih fora (stvarno dobrih) ali vecina filma je mjuzikl, i nema bash puno neke prave akcije.

 

Odgledasmo i Hoodwinked! i Brother Bear. Crvenkapa je ZAKON !!!! Umro sam od smeha :da:;)

A i medvedi su bash bash kul crtani.

Edited by Legenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i medvedi su bash bash kul crtani.

Odgledaj i nastavak, jedan je od retkih koji je dobio dobre kritike. Eto, sam sebi dadoh ideju, mogao bih danas da ga odgledam. I drugi deo Emperor's New Groove su neki ishvalili, neki ne... Gledao sam ga, simpatičan je.

Jeste li gledali Treasure Planet? Bio mi je skroz kul kada sam ga gledao, a pošto je jedan od retkih crtanih filmova čija se radnja dešava u svemiru itekako vrijedi. Nije pomenut ni Shark Tale, mada ste to verovatno već overili. :)

 

Uf, nikako da napravim spisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treasure planet mi je na spisku za uzimanje :bigblue:

 

Meni je Kronk's N. G. prilichno veliko razocharenje :(

 

Gledaju mi se opet i Heavy Metali... Pogotovo dvojka, nju duze nisam gledao :mrgreen:

 

Ako se setish josh nekog dobrog crtaca obavezno javi :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovjek ima na hiljade dobrih crtaća. :da:

 

Meni je, između ostalog, narez'o Fantaziju, vjerovatno se sjećaš, poznati Diznijev iz četrdest i neke.. Nilska konjica igra u ritmu klasike :Dfantasiayn2.jpg

 

Ili, pak, Saludos Amigos: week18vj8.jpg

 

I za kraj posta, something that is called Fun and Fancy Free: b00004r99h01lzzzzzzzrn3.jpg

 

Pa, ko bi se radije prisjećao mlađih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo odlucih da napisem konacno nesto ovde...sad cu malo da smorim, al ko hoce da cita nek cita, ko nece i ne mora...

 

...evo cega se prvo setim......

 

The Seventh Seal - Ingmar Bergman (naravno svaki Bergman!!!!!!!), Shadow Of The Vampire - E. Elias Merhige (Willem Dafoe kao Max Schreck, odnosno kao Nosferatu!), Metropolis - Fritz Lang, The Last Temptation Of Christ - Martin Scorcese (opet Dafoe, ali sada kao Isus!), Ed Wood - Tim Burton (mada naravno svaki Burton!), March of the Penguins - Luc Jacquet, The Big Lebowski - Joel Coen, Titus - Julie Taymor, Being John Malkovich - Spike Jonze, Der Himmel über Berlin (Wings of Desire) - Wim Wenders, Quills - Philip Kaufman, Dead Ringers - David Cronenberg, The Mirror - Andrei Tarkovsky, Down by Law - Jim Jarmush (sa Tom Waitsom!!!), Cry Baby - John Waters, Living in Oblivion - Steve Buscemi............eto za sad to, bolje da stanem.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi ovo:

 

"A je to"

 

Tvorci: Lubomír Beneš i Vladimír Jiránek

Režija: Lubomír Beneš

Muzika: Petr Skoumal

Studio: Jiri Trnka Studio, Krátký Film Praha

Država: Češka/Slovačka

Godina: 1976.

 

U pitanju je kratkometražni crtać, ne bih odmah prešla na epizode (koje i nemam :D).

Možda se neko i javi sa nekim download-om...

 

Looking forward to hearing from anyone with the link :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma niko od vas nema pojma.

video jela zelen bor je do jaja film!

 

 

 

otkad ja to pricam.

 

ako iko ima - nek okaci negdje, pokusavam vec par godina da dodjem do tog filma..

 

 

prvi put veceras odgledah Borata na dvd-u, s neki mnogo gadnim scenama koje navodno nisu bile u bioskopu.. jos me stomak boli od smijeha, koja je to budala :)

 

 

jel zna neko kako se zove film s Rockom i Kristofer Vokenom, u Brazilu, neka divljina, jurnjava.. promasila sam dobar dio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam Flushed Away. Obavezno štivo za ljubitelje Wallace & Gromit-a, tj. bilo čega od Aardmana, i jako simpatičan crtani za sve ostale. :)

 

Black Cauldron ne mogu da nađem u nekoj baš dobroj verziji, a skinuo sam ih tri! Nešto mi se jutros skinulo, možda je neka kao-DVD verzija (preview je izgledao manje-više ok, ali je zvuk malčice šupalj a boje kao da je snimano kvalitetnom kamerom u bioskopu), moraću da proverim nakon posla.

 

jel zna neko kako se zove film s Rockom i Kristofer Vokenom, u Brazilu, neka divljina, jurnjava.. promasila sam dobar dio.

The Rundown. Ovo još nisam overio, ali cijenim da će biti interesantna avanturica. :da:

I tog uncut Borata moram da nađem. Lud čovek, skroz. :) Kaže mi ortak da je većina scena nameštena. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...