Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Pogledaj i 3 deo Prophecy tako lepo mozes da zavrsis sagu, oni posle delovi nisu nastavci, jer nemaju ama bas nikakve veze sa prvobitnom trilogijom. (ne glumi Walken)

Da odgledam 3. sranje da bi se zvalo da znam sva tri? :confused::) koga briga, sve se svodi da Gabrijela ubijaju dok pokusava da se vrati :) prvi jedini valja i niko ne treba da gleda ostatak. Zar losu seriju gledas do kraja samo da bi je odgledao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Double Fire, eto vidis recimo meni je Prophecy veoma los, sto zbog scenarija, efekata ma svega celokupnog, cak ni pojavljivanje Danzig-a mi nije popravilo utisak :D

A 3 je sasvim dobra, mislim barem se meni dopao taj svrsetak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Double Fire!!

 

 

Zar losu seriju gledas do kraja samo da bi je odgledao?

 

Losa serija znaci da je svaka epizoda losa sto u prevodu znaci da si ovime rekla da je i 1. deo tvog preporucenog filma los...

 

Igra reci. Sorry.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losa serija znaci da je svaka epizoda losa sto u prevodu znaci da si ovime rekla da je i 1. deo tvog preporucenog filma los...

 

Igra reci. Sorry.

e pa sad ako cemo da seciramo tu izjavu moze se reci da je serija losa i ako joj je ubedljiva vecina losa, nema veze sto ima dobar pocetak ili svetle trenutke. Ovde je od 5 delova 1 dobar (neko spomenu 3, sudicemo kad vidimo :) ), tako da... moz' i tako :) cela ideja nije neka sa svetlom buducnoscu, svi ti religijski buckurisi obicno zavrse isto... da nije Walken igrao onako sarkasticno i neozbiljno verovatno ne bi bio ni za sta film. Najvise me je iznenadio humor, stvarno je poseban :lol:

"Svako vece si se plasio da sam ispod tvog kreveta....

 

... i bio sam! :P "

:)

Mortensen u izdanju koje mu najvise lezi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ghostworldou9.jpg

 

Ima 7 godina otkako se pojavio prvi put u bioskopima, ali je još uvijek genijalan :)

-------------------------------

 

Angry Garage Sale Woman: How much for this dress?

Rebecca: God, I can't believe you're selling that.

Enid: That's $500.

Angry Garage Sale Woman: What?

Enid: 500.

Angry Garage Sale Woman: You're crazy. It should be like $2.

Enid: I was wearing that dress when I lost my virginity.

Angry Garage Sale Woman: Why do I care?

Enid: Well, why do you want it? I mean, it would look stupid on you anyway.

Angry Garage Sale Woman: God. Fuck you.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam filmove godinama. Uglavnom mogu da skapiram šta je "pisac htio da kaže". Čak i kada je dosadan, mogu da ga odgledam do kraja. Nije da mi se to dešavalo često, ali poenta je da mogu da ga odgledam dok se na ekranu ne pojavi THE END ili krene lista glumaca.

 

Znala sam da će film biti drugačiji i samim tim što se zove Irreversible tj. Otpozadi, kapirala sam da će biti uvrnutih scena. Gledala sam okrutne filmove, pune nasilja i zlostavljanja, ali da je ovo ovako bolesno urađen, mučan za gledanje i jezivo odvratan - ne, nikako.

 

Znala sam i da je Gaspar Noe radio spotove za Placebo i da su isti bili puni seksualnih scena, da je stavljao u prvi kadar razne vrste uglavnom cenzurisanih djelova tijela, ali ovo je ipak najokrutniji film koji sam krenula da gledam!

 

Nisam mogla da pratim, prvo zbog neopisivog nasilja u gej klubu koji se zove ČMAR, onda zbog elektronske muzike koje me toliko nervirala da sam zamišljala kako vrištim na Gaspara da prekine već jednom (kao da simultano snima film dok ga gledam :mrtav:)... Na kraju, kada sam sjela da malo ubrzam scenu u kojoj Vincent Cassel drobi glavu onom pederu, nabasam baš na onu famoznu, kada Monica Bellucci biva silovana.

 

Znam da je film dobar zbog milion stvari. Iako mi je muzika smetala, bila je nepogrešivo dobro ukomponovana, kamera je fantastična, ali nekada mi ovakve stvari apsolutno ništa ne znače, puki trivijalizam. Znam i to da su slike iz ovog filma svakodnevne ne samo na ulicama Rija, već u čitavom svijetu... Sličnu mučninu osjetila sam dok sam gledala kako Hellen Mirren želi da pojede skuvani k**** svog svježe ubijenog muža. Međutim, sve je bilo u granicama "normale" pa se dalo svariti.

 

Fuj! Ne samo da se ovaj film više neće (nastaviti) gledati, nego nema šanse da ću skinuti ijedan film s Vincentom Casselom. Poslednji put sam isto bila zgrožena, kada je glumio bolesnog incestuoznog oca, u onom odvratnom filmu Sheitan. Nadam se da je brižan Monikin suprug i otac njene djece.

 

http://www.imdb.com/title/tt0290673/ -> link za film koji vrijedi pogledati (do kraja). Oni koji ne mogu, kao ja, biće presrećni što su ostali skraćeni za ostatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa sad ako cemo da seciramo tu izjavu moze se reci da je serija losa i ako joj je ubedljiva vecina losa, nema veze sto ima dobar pocetak ili svetle trenutke. Ovde je od 5 delova 1 dobar (neko spomenu 3, sudicemo kad vidimo :) ), tako da... moz' i tako :) cela ideja nije neka sa svetlom buducnoscu, svi ti religijski buckurisi obicno zavrse isto... da nije Walken igrao onako sarkasticno i neozbiljno verovatno ne bi bio ni za sta film. Najvise me je iznenadio humor, stvarno je poseban :lol:

"Svako vece si se plasio da sam ispod tvog kreveta....

 

... i bio sam! :P "

:)

Mortensen u izdanju koje mu najvise lezi :lol:

 

Ma ono.. Kako god..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ga valjda tako preveli u Jugi? Moze samo da se zove "Unatraske'. Mada u originalu znaci 'Nepromenljivo'.

 

Prvi put je puštan na nekom festivalu kod nas i čini mi se da je festivalski prevod naslova bio "Nepovratno". Kasnije je distrubuter to prebacio u "Otpozadi" što i nije toliko nelogično imajući u vidu hronologiju filma i dupe Monike Beluči... Mislim da je tako bilo, ali nemojte me držati za reč...

 

Kokopelli, preporučujem Vinsenta Kasela u filmu "La Haine" ako nisi gledala. Smaram sa hajpovanjem tog filma, ali meni se mnogo dojmio. Metju Kasovic je postao ime sa tim filmom, a kasnije je snimio Gothicu, dođavola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevedeno je "Otpozadi". Meni se baš sviđa prevod, jer je više nego dvosmislen, što je primjetio Dry. :D Uostalom kakvih sve prevoda imamo, ovaj spada međ' maštovitije :da:

 

Hvala Dry na preporuci, but I think I'll skip it. Barem za neko vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se u filmu Irreversible najezio na one zadnje scene idile i cjvetica. Podsjetilo me kako je nekad dovoljan jedan pogresan momenat da fini i normalni zivoti odu u kurac. Mnogi ce smisao filma smjestiti u rektumu(haha) ili onoj sceni silovanja, ali mene pogadja kraj filma, i onaj dio kada ona saznaje da je trudna. Aftermath je mogao da bude i drugaciji, ali udara cinjenica da srecu gradis godinama, a mozes da je izgubis u trenutku, zbog nekog jebenog tejpvorma.

 

A ko misli da je ovaj film bolestan, nek odgleda Cannibal Holocaust, Salo ili Nekromantik. Posebno kanibale, scene ubijanja zivotinja su nesto najgadnije i najmucnije sto se pojavilo na filmskoj traci(po mom skromnom misljenju).

 

I da ne bude da offtopikujem - preporucujem film Cloverfield. Iako film u drugoj polovini na momente prelazi u neku bljuzgavu romanticnu pricu/potragu, onaj momenat (da ne spoilujem, ko je gledao zna) kada se stvari mjenjaju za 360 stepeni je odlican. I kamera je zanimljiva, iako su mnogi uzimali kafetin posle filma zbog nacina snimanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...