Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Neka komedija novija?? Preporuke? Gledao sam Hangover i nisam odusevljen, iako ga svuda po netu hvale. Gledao u istom danu i Americku pitu: The Book of Love i opet, nie to to, manje vishe, sve se ponavlja... Prvih 5 dela konza ;) 

 

Ajde neku teen komediju dajte, bash sam se nalozio da gledam komedije u poslednje vreme :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TheBox001.jpg

 

Odgledao ga bas pre neko vece. Ovo je inace zasnovano po jednoj epizodi iz Twilight Zone-a iz 80-tih, barem prvih pola sata filma tako ide, samo sto je Richard Kelly posle produzio fabulu u nesto sasvim drugo, mada ujedno zanimljivo i neobicno, ipak je to njegov fazon. Nista novo ne nudi sa pricom, i cini mi se da su oni efekti namerno onako osrednje uradjeni, a mozda su i cist omaz Donnie Darko filmu. (isti reziser i slican efekat je ovde uradjen)

Dopada mi se retro atmosfera 70-tih kako je uradjena, kuca glavnih likova, onda ona kuca gde se odrzava ona velika zabava, pa cak i skrivena laboratorija, sve ima tog old school smeka, skoro nisam gledao tako nesto a da sam uzivao.

Ujedno mi je zanimljivo kako se prica prvo bavi moralnoscu ljudi, zamislite da dobijete kutiju sa dugmetom, i onda vas poseti jedan stariji jezivi gospodin, koji vam kaze da imate izbor ako je pritisnete neko ce negde umreti i vi cete dobiti milion dolara, ako to ne ucinitie onda ce reprogramirati kutiju i nekome drugom ce odneti...

To je uvodni deo price, posle se vracamo na stare sci-fi tresericu, koja je podjednako zanimljiva, i eto nisam bio ostavljen sa pitanjima, a zbog cega se to sve desilo...

Nije obavezno gledati, ali ako imate vremena i volite sve ove gore navedene stvari pa pogledajte film.

Zanima me samo jos da li je neko uocio da neki momenti u prici a i sama dva glavna lika deluju kao da su inspirisani nekim motivima iz biblije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...