Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

To je jedini film kojemu sam dao čistu jedinicu. :haha: Totalni užas.

No dobro...ne razlikuju nam se ukusi samo u muzici.Tj,nijesu samo tamo dijametralno suprotni. :haha:

 

edit: Dno moje IMDB liste

 

 

Vampire's Kiss (1988) 1

They (2002) 2

Orphan (2009) 3

Dreamcatcher (2003) 4

1408 (2007) 5

 

 

 

Od ovoga sam gledao Orphan i 1408 i ne mogu a da se u potpunosti ne složim, posebno za prvopomenuti.

Nahvališe ga ljudi na ovu temu ja reko aj da pogledam. Vrlo vjerovatno nikad nisam gledao film u kojem je nedostatak radnje nadoknađen nevjerovatno mlitavim raspletom i maloumnim krajem. Pi, odma je radio šiftdilit.

A 1408 mi je super film sve dok ne udje u sobu, kad kreću samo nabacane nepovezane gluposti koje kulminiraju najglupljim krajem u istoriji filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantna rasprava, steta sto sam je propustio :lol:

Meni je Antichrist odlican film - bolestan, tezak i uvrnut :D

Na pocetku filma pise da je posvecen Tarkovskom pa je samo po sebi jasno kakav je film u pitanju :da:

Mene licno Tarkovski generalno smara (jedino mi je Rublov bio interesantan :da: ) ali to sto se meni licno ne svidja ne znaci da su njegovi filmovi losi - cak naprotiv, u pitanju su remek dela ali opet nije i umetnicki film za svakoga i treba to svariti, tako da je sasvim razumljivo da se nece svideti svakome :opusteno:

Soylent Green a vidim da ga pominjete je jedan od najboljih SF filmova ikada - na prilicno dobar nacin docarava mracnu buducnost u kojoj su krivicom ljudi i njihovom nemastinom cak i tako mala zadovoljstva kao normalna hrana, voda i smestaj pretvoreni u luksuz sacice ljudi naspram bede i nemastine masa na prezagadjenoj planeti

 

EDIT: E da - dobri postapokalipticni filmovi su definitivno i Mad Max bar prva dva dela i naravno Esacape From NY :mhihi:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...