Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt0480025/

 

thisisengland.jpg

 

Ima mana film,ali sasvim solidno ostvarenje

 

 

Baš sam ga sinoć odgledao (na osnovu preporuke mnogih sa ove teme) i ne vidim šta je tu toliko fantastično u ovom filmu, pogotovo ako znamo da je izašao 2006-te (7-8 godina posle Američke Istorije X, koji je, imho, 10 puta bolji film)?

Zaista ne vidim ni trunku originalnosti, niti nešto drugačije u odnosu na ono što je rečeno već 1000 puta o skinsima. Naravno, glavni negativac u filmu je morao imati psihopatski poremećaj, da bi film mogao da ima dramatičnu završnicu, kao što je već 1000 puta viđeno u sličnim dramama i što se dalo očekivati za sve vreme gledanje filma.

Ne znam... možda da je izašao sredinom 80-tih, možda bi i bio opravdan hype za ovim filmom... ovako... ništa posebno.

 

P.S.

Englezi su još jednom pokazali da su ubedljivo najružnija nacija na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam vre neki dan fil sa kiferom saterlendom,zaboravih ime filma...valjda moze nekako da se nadje...on je agent efbiaja i prebacuje nekog hipika u zatvor...film je pun zdravog humora,dozom akcije,drame,avanture i jedan od retkih filmova kome pristaje da se zavrsi jeftinim americkim hepiendingom...preporuka,ako nadjete ime filma...ako ga je neko gledao...

 

kiefer-sutherland-jail.jpg

 

e,a sada ide film za koji znam naziv...najjaci film ikada...

 

leaving-las-vegas.jpg

 

pogledati,obavezno...obavezno...film je neverovatan...sta je princip...kejdz je legenda...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Upravo pogledah SAW 7 , pristojan kvalitet ( R5 ) i mogu reci da je to kraj kakav sam ocekivao jos od 1. dela.

 

Nekako mi je drago sto se tako zavrsilo a nekako i nije. Sve u svemu , Dobar film !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saw 7 dobar? Ajd i to da vidimo, gleda se veceras.

 

devil_movie_poster_02.jpg

 

bojana-novakovic-in-devil.jpg

 

Pogledah ga prekjuce u bioskopu. Nije los, skroz je lozacki. Bojana Novakovic je perfektno odradila posao, prijatno iznenadjenje. :da: Jedino sto bih zamerio je to sto ove kvlt invertovane scene sa slike uopste i nema u filmu.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Saw 7 dobar? Ajd i to da vidimo, gleda se veceras.

 

Ne znam jesi li skeptican u vezi toga ali Ja sam HC S fan , meni je dobro ispalo na kraju , stim da naravno cu imati par primedbi. Ali necu da spoilujem.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbt... više nikada neću poslušati ničiju preporuku ovde.

Sad sam do pola odgledao Black Death i smorio sam se neviđeno od one isprazne, turobne (nazovi) atmosfere.

 

Jeste li gledali vi ljudi klasike poput Sleeping Hollow, i ako jeste, kako uopšte možete preporučivati filmove koji su 10 klasa gori od nečega što je pre 10-20 god. rađeno?

Glupo je što sudim o filmu kojeg sam do pola odgledao, ali nemam hrabrosti da se ponovo zajebem kao sa Valhala Rising.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam ga sinoć odgledao (na osnovu preporuke mnogih sa ove teme) i ne vidim šta je tu toliko fantastično u ovom filmu, pogotovo ako znamo da je izašao 2006-te (7-8 godina posle Američke Istorije X, koji je, imho, 10 puta bolji film)?

Zaista ne vidim ni trunku originalnosti, niti nešto drugačije u odnosu na ono što je rečeno već 1000 puta o skinsima. Naravno, glavni negativac u filmu je morao imati psihopatski poremećaj, da bi film mogao da ima dramatičnu završnicu, kao što je već 1000 puta viđeno u sličnim dramama i što se dalo očekivati za sve vreme gledanje filma.

Ne znam... možda da je izašao sredinom 80-tih, možda bi i bio opravdan hype za ovim filmom... ovako... ništa posebno.

 

P.S.

Englezi su još jednom pokazali da su ubedljivo najružnija nacija na svetu.

Pa ne slazem se sa tobom, film ima mnogo dublju pricu, pocev od malog Sona, preko stanja u Britaniji tih osamdesetih, bedi, odrastanju, lojalnosti... A najmanje je vezana za skinsa koji je izasao iz zatvora koji dramatizuje zavrsnicu filma, Film je jako realno docarao te osamdesete, a i gluma je odlicna. E sad, da smo neke stvari vec negde videli to stoji, ali cela ta skins subkultura je takva da tu nema mnogo eksperimentisanja i da su ponavljanja neizbezna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da su mnogi ovde preporučivali ranije film Martyrs. E pa može li neko da mi objasni sam kraj filma. Voleo bih "like I'm five years old" objašnjenje.

If I remember correctly...

 

Neke sektaške pičke rade to već sto godina jer žele da vide šta ima u afterlajfu or what not.

 

 

Right?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Taj neki rad. Veruju da ako izložiš čoveka ekstremnim mukama, u njegovom pogledu neposredno pre smrti možeš uhvatiti taj neki pogled mučenika i da on tada vidi šta ima posle smrti (tj, posle života :haha:).

Inače, meni je taj film govno iz više razloga - kao prvo, jako su me smorili i filmovi sa gomilom besmislenog iživljavanja i krvi do kolena i oni o tako tim tajnim organizacijama ("Hostel" i još 1000 drugih), a ovaj film spada u obe kategorije. A ni onaj prelom radnje na polovini filma mi nije legao baš najbolje, kao da su spojili dva filma u jedno. Takođe, ona od te dve ribe koju prvu zveknu mi je maksimalno iritantna i, generalno, film mi je na fazon "klanje-klanje-klanje i sad ćemo na dva minuta pre kraja da vam zbrda-zdola razjasnimo sve". Ma terajte se u kurac. :haha: Da je radnja malo bolje razrađena i da je film ispunjen još nečim sem krajnje dosadnih scena mučenja, bio bi bolji, ovako mi se nije svideo uopšte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni su takođe smetale beskrajne scene mučenja i preterivanje u svakom smislu. Ok, grozno je, ali koja je poenta? Kao da su pisci seli za jedan sto i takmičili se ko će da smisli veću grozotu. Dalje mi nije jasno kako su očekivali da uhvate bilo kakav pogled onoj što je bila dole u podrumu kad je imala neki šlem zakucan za glavu.

 

A sam kraj sam shvatio tako da sa poreklom reči "Martyr" koje je pisalo na samom kraju znači da je napaćena devojka u stvari svedok na onom svetu. Ali u smislu svedok stvari koje su se desile na ovom svetu, i da će baba zato goreti u paklu il nešto pa se ubila...jebemliga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...