Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

jel ima negde validan torent za film unknown?2 puta skinem film,a trazi mi neki koral plejer...obicno nista ne skidam,sve dobijam,al ovo mi se bas gleda...hvala unapred...

Probaj da konvertuješ film u avi format, zajebi taj koral plejer, naleteo sam jednom na tako nešto i mislim da je neka navlakuša, a i da nije, verovatno ne čita srpske titlove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da konvertuješ film u avi format, zajebi taj koral plejer, naleteo sam jednom na tako nešto i mislim da je neka navlakuša, a i da nije, verovatno ne čita srpske titlove.

Zar je to bitno? Ja više i ne tražim titlove (većina su govno u većoj ili manjom meri), osim ako nije u pitanju teže razumljiv dijalekat (škotski, irski...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je to bitno? Ja više i ne tražim titlove (većina su govno u većoj ili manjom meri), osim ako nije u pitanju teže razumljiv dijalekat (škotski, irski...).

Pa zašto da se taslačim bez prevoda? Treba da zapnem za neku rečenicu i da mi prodje pola filma. Kad amerima treba prevod za film sa engleskog govornog područja šta mi tu glumimo veće Engleze od Engleza. Ako je neko odrastao na engleskom u kući, ja sam, ali prevod je prevod. Ima loših što kazeš ali uvek se da pronaći odgovarajući.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što neko ne razume svoj jezik je druga stvar. Ja nikada nisam gledao srpski film sa prevodom.

Previše puta sam našao prevod koji je delovao ok, da bi počele neke nelogičnosti koje mi samo odvlače pažnju (jer jedno čujem, a drugo mi izlazi). Da ne pominjem kada neko nema uvid u kulturu naroda ili ne zna opštepoznate stvari, pa lupa na sve strane. Recimo, prevod za "Going The Distance", sećam se da je čovek preveo Muddy Watters u sceni u kojoj je jasno da se radi o osobi - napisao "blatnjave vode" bez problema. :no:

U principu, kada tražim titl, odlučim se za engleski, jer mi je tako lakše da pratim - suva prepiska, bez interpretacije. :da:

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

Pi je super film, jedan od mojih najomiljenijih iz srednjoskolskih dana.

 

Rubber sam se razmisljao da li na Festu autorskog filma da gledam, pa nisam, pa videh neke dobre kritike, ali me mrzelo da skidam, evo sad cu ga skinuti samo zbog preporuke ovde.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazis na Tample of the Smoke danas?

Ajde da ne bude cist offtopic, odlicna je Pi mada nije za svakog, uglavnom koga pali matematika i logika ovo moze da mu bude i vise od filma. A i ima tu i teoloskih delova, naci definitivno film za one koji hoce da razmisljaju, a ne cisto da gledaju film.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forbrydelses element (The Element Of Crime)

 

1000067.jpg

 

Von Trierov prvi film. Priča je ok, al' ono što oduševljava je način na koji je film sniman - sav je u sepia-fazonu, non-stop je mrak i pada kiša i svuda možemo videti vodu. Često gledamo likove iz odraza u ogledalu, iz auta, u odrazu u vodi itd. Jako uvrnut, ima neki fontrirovski šmek. I takođe prvi deo tzv. Europa trilogije. Toplo preporučujem. :)

 

imdb

 

 

 

(i gola Azijatkinja xPPP)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forbrydelses element (The Element Of Crime)

 

1000067.jpg

 

Von Trierov prvi film. Priča je ok, al' ono što oduševljava je način na koji je film sniman - sav je u sepia-fazonu, non-stop je mrak i pada kiša i svuda možemo videti vodu. Često gledamo likove iz odraza u ogledalu, iz auta, u odrazu u vodi itd. Jako uvrnut, ima neki fontrirovski šmek. I takođe prvi deo tzv. Europa trilogije. Toplo preporučujem. :)

 

imdb

 

 

 

(i gola Azijatkinja xPPP)

 

Brynhildr's, imaš li možda linkove, ne mogu nikako da ih nadjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

torrent

 

Ja skidam samo sa torenta filmove, ne znam gde bih mogla naći linkove :P (a torenti su jednostavniji, realno xD)

 

Elem, poskidah maltene sve Von Trierove filmove (mislim da su mi možda 2 još preostala), pa idem redom. :)

 

Do sad sam gledala Dogville i Antichrist, oba su fenomenalna! A njegovi filmovi su takvi generalno (barem ovi koje sam gledala) da ih ljudi ili hvale ili pljuju.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...