Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Sucker Punch - film je stvarno sucker i redatelja treba punchat u glavu... Iako efekti i nisu tako loši, priča je glupost (i kopija sveg živog, glavna radnja je ko Inception / Shutter Island, onda ovo s timom žena ratnica je kopija Kill Billa, ono kad tim kolje naciste (ili šta su već) je kopija Inglorious Basterdsa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sucker Punch - film je stvarno sucker i redatelja treba punchat u glavu... Iako efekti i nisu tako loši, priča je glupost (i kopija sveg živog, glavna radnja je ko Inception / Shutter Island, onda ovo s timom žena ratnica je kopija Kill Billa, ono kad tim kolje naciste (ili šta su već) je kopija Inglorious Basterdsa...

 

Takvim rezonovanjem možeš bukvalno svaki film imenovati kao kopiju nekog drugog filma. Paz' molim te, kolje naciste i odma' kopija Basteds-a... :mrtav:

 

Film je dobar za one koji znaju šta da očekuju od njega, isto kao Watchmen i 300. Npr muzika, fotografija i kostimografija u filmu su odlični. Sam početak filma mi je takođe vrlo dobar, kasnije se malo izgubi...

Mada, priznajem, najslabiji je Snyderov film do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv taj Nelson.

Kad sam ga video prvi put u Star Wars, delovao mi je totalno izveštačeno, neharizmatično, vrlo bledo.

Posle u Batmanu kad sam ga video, nisam ni prepoznao da je isti glumac. Mislim da je odglumio vrlo dobro.

Šindlerova lista naravno, mada je to meni precenjen film.

 

Pitam se da li je to više pitanje reditelja, ili samog glumca.

-----------------------

 

Preporuka:

The Day the Earth Stood Still (2008)

 

MV5BNzMyNjE0MTcxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwODcyOTMwMg@@._V1._SY317_.jpg

 

Mislim da je film žestoko podcenjen, obzirom da je rimejk. Nostalgičari (a i sam sam to po pitanju mnogih filmova), iznova prave istu grešku, ne praštajući ništa što odstupa od izvorne priče.

Gledao sam i original. Dobar je (za period u koje je rađen), ali ga je ipak vreme pregazilo. Mnogo pre bih preporučio ovaj rimejk.

 

Nije sad film... da kažete, nešto što će vam ostati celog života u sećanju.

Samo kažem da je skroz Ok za pogledati. Kome se gleda SF.

U svakom slučaju, mnogo bolje od sranja poput: Battle Los Angeles (2011), ili Skyline (2010).

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je film žestoko podcenjen, obzirom da je rimejk. Nostalgičari (a i sam sam to po pitanju mnogih filmova), iznova prave istu grešku, ne praštajući ništa što odstupa od izvorne priče.

Gledao sam i original. Dobar je (za period u koje je rađen), ali ga je ipak vreme pregazilo. Mnogo pre bih preporučio ovaj rimejk.

 

Ja ne prastam rimjekove dobrih filmova koji imaju Kijanu Rivsa u sebi.

 

A to za "vreme ga pregazilo" je glupost. Hajde da rangiramo filmove po jebenim efektima i tehnickim mogucnostima, bas je to poenta...

 

In other news...

 

Tunes Of Glory

 

Alec Guinness. Tacka.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to za "vreme ga pregazilo" je glupost. Hajde da rangiramo filmove po jebenim efektima i tehnickim mogucnostima, bas je to poenta...

 

A ko kaže da ja rangiram filmove po efektima?

Pre će biti da ti rangiraš filmove po tome da li te neki glumac nervira, ili ne.

 

Hajde da zaboravimo efekte, kao da ih nema. Moderna verzija "The day that the earth stood still", ima režiju koja je primerenija današnjem čoveku. Nema potrebe za kadrovima od 40 sekundi, ako isti utisak može da se proizvede niz kadrova lepo raspoređenih u 10 sekundi. To je prosto filmska evolucija u režiranju. Nikada nisam sporio da je original dobar film.

Ne možeš da mi kažeš recimo, da film: "The seven seal", nema gomilu bespotrebnih kadrova, a mnogi od njih trapavo izrežiranih, iako je film jako cenjen. Ali je pregažen. Svojevremeno je bio dobar. Danas da neko napravi takav film, smejali bi se svi reditelju.

 

I ja volim gomilu starih filmova. Recimo, kontam da mi se rimejk Ben Hura nikako ne bi svideo, kako god da ga odrade. Ili rimejk Psycho. Potpuno bi bio bespotreban.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='30 juni 2011 - 14:54' timestamp='1309442076' post='2368555']

meni favorit tog (pretproslog valjda) FESTa.

 

 

Dogtooth bi bio odličan da nije preterano svedene fotografije i predosadnog početka. Prosto osećam da bi rimejk bio mnogo bolji film. npr japanski Pulse je na sličan način sveden i po-dosadan, a rimejk je razbio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E meni je ovaj Adjustment Bureau bio teska bljuvotina... Poceo je zanimljivo, ali se ubrzo pretvorio u tesko govno... Suva patetika sa slabo realizovanom glavnom idejom u filmu, ili mozda bolje receno radnja se na pola filma pretvara u pretencioznu i besmislenu jurnjavu sa neoriginalnim raspletom, da bi na kraju shvatio da je ovo film koji bi ti mozda bio zanimljiv da si ga gledao sa 12-13 godina. Nisam mislio da kvarim preporuku Dead man-u, sorry za to, ali nekako nisam mogao da ne dam negativnu opasku na ovaj film! :cool::pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko kaže da ja rangiram filmove po efektima?

Pre će biti da ti rangiraš filmove po tome da li te neki glumac nervira, ili ne.

 

Hajde da zaboravimo efekte, kao da ih nema. Moderna verzija "The day that the earth stood still", ima režiju koja je primerenija današnjem čoveku. Nema potrebe za kadrovima od 40 sekundi, ako isti utisak može da se proizvede niz kadrova lepo raspoređenih u 10 sekundi. To je prosto filmska evolucija u režiranju. Nikada nisam sporio da je original dobar film.

Ne možeš da mi kažeš recimo, da film: "The seven seal", nema gomilu bespotrebnih kadrova, a mnogi od njih trapavo izrežiranih, iako je film jako cenjen. Ali je pregažen. Svojevremeno je bio dobar. Danas da neko napravi takav film, smejali bi se svi reditelju.

 

I ja volim gomilu starih filmova. Recimo, kontam da mi se rimejk Ben Hura nikako ne bi svideo, kako god da ga odrade. Ili rimejk Psycho. Potpuno bi bio bespotreban.

 

Rimejk Psychoa vec postoji kako kapiram, kao i The Birdsa npr., ali ne da nemam zelju da odgledam nego...

 

Ja sam first and foremost protiv rimejkova, pre svega jer od desetina, tesko koji nije bio sranje. Evo skoro sam gledao npr. "True Grit", nisam imao pojma da je rimejk dok posle ne videh info, nova verzija mi se svidela, videcu za staru vec.

 

Seventh Seal sam gledao poodavno i tada mi nije nesto legao, recimo da sam ga premlad gledao, no skoro gledah "Magician"-a, podosta mi se svideo, tako da iskopah SS na novu sansu, taman je vreme. Tako da ne mogu tu da komentarisem, a sto se tice Magiciana bas mi je legao rediteljski pristup, a s obzirom na godista cenim da se verovatno ne razlikuje mnogo od SSa.

 

A daj mi dugacke, "40sekundne", kadrove any time of day, nije mi poenta filma samo da mi neko prica cinjenice preko ekrana vec i da se stvori neka atmosfera, da me unese film u svoj mali dvosatni svet. Da li ce to da uradi sa duzim ili kracim kadrovima, od slucaja do slucaja idemo, ne zna bas svako i da pogodi pravi pacing filma... A danasnjem coveku verovatno ce vise da odgovaraju kraci kadrovi ako ima problem sa paznjom, a jos vise ako je dosao da vidi koji novi korak u tehnologiji je ubacen u film.

 

Mislim, cenim ja napredak, ali necu nikada jedan film da stavim iznad drugog samo zato sto ima modernije, da ne kazem bolje, efekte. Stvarno me briga za to. I taj rimejk, neka ga, ko voli nek izvoli, meni je original dobar takav kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ti pričaš istu priču i pominješ efekte, iako ja o njima uopšte nisam pričao.

Može kadar i u novijim filmovima, trajati više od 40 sekundi, ali će se tačno znati razlog zašto stoji i neće biti prost propust reditelja.

Svaka vrsta umetnosti evoluira, pa tako i film. Ne možeš reći da su slike bikova u pećini bolje od neke Rembrantove slike.

 

I opet. Nemam ja ništa protiv da ti se original više sviđa. Kapiram te potpuno. Verovatno bi se i meni orginal više svideo da sam ga gledao pre par decenija i da mi je bio kultni film. Pričam sada uopšteno o filmovima, a ne o tom konkretnom filmu.

Pa i ja sam old-school do srži po mnogim pitanjima i znam da bih se iznervirao da neko uradi rimejk, recimo: Back to the future.

Kako god da ga uradi, neće biti bolji od originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...