Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

sad sam gledao prometeja. fenomenalan je film.

 

1. ko je ocekivao neku "revoluciju i pomeranje granica", taj je u startu retard zato sto nije moguce najaviti i unapred znati koji film ce imati kakav uticaj. kad se pojavio prvi alien, nesto ne verujem da su njega najavljivali kao revolucionarnog. stavise, tek posle alien 2 se zaista osetio uticaj tog filma na kinematografiju tog vremena.

 

2. kao i svaki film koji se bavi temom 'kako su nastali ljudi', tako i prometej ne daje konacan i detaljan odgovor na to pitanje. delom zato da bi postojala mogucnost nastavka, a delom zato sto autori takvih SF objasnjenja izbegavaju da konkretno definisu kako je sve bilo, zato sto je tesko ne 'uskociti sam sebi u usta' i zakrpiti sve rupe u teoriji. ;-) na primer, reakcije publike i kritike su bile podeljene kad je izasla odiseja 2001, pa je posle film postao kult (i ako ne objasnjava detaljno kako smo nastali ni kako izgledaju vanzemaljci).

 

3.sarliz teron, FTW! ;-)

 

 

 

 

sta znamo:

- prva scena kad humanoid pije ono crno ulje i raspada se u vodi, dok brod odlazi - se verovatno desva na zemlji, i objasnjava zasto imamo isti dnk. dakle, humanoidi imaju nacin da stvaraju nove oblike zivota.

- vise civilizacija u ljudskoj istoriji, koje medjusobno nisu imale kontakta - su ocigledno imale posetioce humanoide jer se javljaju iste slike. to sugerise da su humnoidi uticali na razvoj ljudi kroz istoriju.

- "otrov" je (kao sto je kapetan objasnio), oruzje za masovno unistenje. ako ga bace na neku planetu, planeta ce uskoro biti nastanjena alienima koji ce pobiti sve zivo.

- proizvodnja se otela kontroli, i svi humanoidi su pobijeni, osim jednog koji je uspeo da ne-inficiran udje u kapsulu.

 

 

- iz kog razloga su hteli da bace to na zemlju - ne znamo. lisbet salander je otisla da to proveri sa njima pa ce javiti u prometeju 2, nadam se . ;-)

 

 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam gledao prometeja. fenomenalan je film.

 

1. ko je ocekivao neku "revoluciju i pomeranje granica", taj je u startu retard zato sto nije moguce najaviti i unapred znati koji film ce imati kakav uticaj. kad se pojavio prvi alien, nesto ne verujem da su njega najavljivali kao revolucionarnog. stavise, tek posle alien 2 se zaista osetio uticaj tog filma na kinematografiju tog vremena.

 

2. kao i svaki film koji se bavi temom 'kako su nastali ljudi', tako i prometej ne daje konacan i detaljan odgovor na to pitanje. delom zato da bi postojala mogucnost nastavka, a delom zato sto autori takvih SF objasnjenja izbegavaju da konkretno definisu kako je sve bilo, zato sto je tesko ne 'uskociti sam sebi u usta' i zakrpiti sve rupe u teoriji. ;-) na primer, reakcije publike i kritike su bile podeljene kad je izasla odiseja 2001, pa je posle film postao kult (i ako ne objasnjava detaljno kako smo nastali ni kako izgledaju vanzemaljci).

 

3.sarliz teron, FTW! ;-)

 

 

 

 

sta znamo:

- prva scena kad humanoid pije ono crno ulje i raspada se u vodi, dok brod odlazi - se verovatno desva na zemlji, i objasnjava zasto imamo isti dnk. dakle, humanoidi imaju nacin da stvaraju nove oblike zivota.

- vise civilizacija u ljudskoj istoriji, koje medjusobno nisu imale kontakta - su ocigledno imale posetioce humanoide jer se javljaju iste slike. to sugerise da su humnoidi uticali na razvoj ljudi kroz istoriju.

- "otrov" je (kao sto je kapetan objasnio), oruzje za masovno unistenje. ako ga bace na neku planetu, planeta ce uskoro biti nastanjena alienima koji ce pobiti sve zivo.

- proizvodnja se otela kontroli, i svi humanoidi su pobijeni, osim jednog koji je uspeo da ne-inficiran udje u kapsulu.

 

 

- iz kog razloga su hteli da bace to na zemlju - ne znamo. lisbet salander je otisla da to proveri sa njima pa ce javiti u prometeju 2, nadam se . ;-)

 

 

 

Mnogo bolji opis od mojeg, + :)

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako i prometej ne daje konacan i detaljan odgovor na to pitanje.

 

Upravo ovo.Plasio sam se da ce mozda usrati skroz sa nekakvim detaljnim "objasnjenjima",ali ispade sasvim ok,nisu mi zgadili kvlt Aliena,a opet me nisu ni smorili.

Ovo je pravi onaj bioskopski film,koji bas vredi pogledati.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne gledajte u 3d-u..samo 20% filma 3d i to onaj nakalemljeni naknadno ubaceni 3d, i apsolutno nije vredno davati i 10din vise.

Netacno, ceo film je snimljen 3D kamerama i izgleda prelepo (sto mu dodje jedna od retkih vrlina). Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam gledao prometeja. fenomenalan je film.

 

slazem se da je super film, ono mozak iskljuci, gledaj zombije, bacace plamena, oluju ostrih kao zilet silikatnomineralnih krhotina koji u kontaktu sa pressure suit-om poprimaju eteralna svojstva, dve hiljade godina staru odsecenu glavu sa boljim refleksima nego sto cu ja ikad imati, cudovsta s pipcima koja rastu rekordnom brzinom (sta god vi rekli to mi je najbolja stvar u filmu; mada cudovista u celini vise lice na the thing nego aliena) itd.

ko je ocekivao nekakve dubine filozofije i odiseje u svemiru nek ne gleda holivudske filmove u ovoj deceniji.

 

onaj zeleni goo sta god bio sto ga david pipa na pocetku je legendaran, i ona frula brate. a za onaj teleskop iz prvog aliena su nasli strava namenu, ima funkciju nekakvog pokazivaca za upravljanje onim navigacionim softverom.

jeste primetili kako je jeftina ona providna plastika na onoj hibernacionoj komori u kojoj je inzenjer?

 

strava film. hollywood delivers. to je takav udarac svima koji su trazili nekakvu dubinu u alien-u i dokaz da ta dubina ne postoji. deziluzionizacija je mnogo gotivna stvar.

 

@lunar - strasan film. klasik.

gledao nekidan 'children', pisali da je kao na fazon memories of murder. ali sranjkast je nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odlican film. Malo mu treba vremena na pocetku da se izgradi, i fabula da krene, ali kada pocne film da se otvara pred nasim ocima, ostavlja bez daha sve do kraja.

 

Po istinitom događaju rađen. Tarantino ga je uvrstio kao najbolji film od kad je on počeo da režira, ima taj klip na YT. Njegova lista od najboljih 20 filmova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudovsta s pipcima koja rastu rekordnom brzinom (sta god vi rekli to mi je najbolja stvar u filmu; mada cudovista u celini vise lice na the thing nego aliena) itd.

 

A inače ti znaš kojom brzinom raste vanzemaljski virus, oruzje ili kako god oćeš da ga predstaviš. :zuba:

 

I ti znaš kako alien treba da izgleda? Ajd definiši? Ono što si viđao u Alienu 1,2,3 i 4 ?

 

Kao što predpostavljamo ovo "biće" evoluira rekordnom brzinom i ko zna koliko je sve žrtava ubio ili je možda evoluirao sa okruženjem kao što je slučaj u Pandorumu da bi dobio oblik u Alienu ....ne znam.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih pitao one koji beskomporomisno uzivaju u Prometeju, kako je moguce da preskacu preko onih silnih nelogicnosti u filmu, a bilo ih je vise nego mnogo ( zato ne pogledate strane forume ako niste primetili).Koliko treba iskljuciti mozak za takvo nesto?

Dalje, Čarli kaze da ne treba ocekivati nikakvu filozofsku dubinu, pa ja necu da gledam Americku Pitu( od koje mi se kenjalo kad sam je video pre 7 god,) i filmove slicnog kalibra valjda je cilj nesto nauciti neki novi koncept zamisliti, a ne SVAKI NOVI film banaliozvati u filozofskom smislu, samo zgrabiti kokice i Koka-Kolu i skroz se opustiti.Cemu takav film osim sa akumuliranje kapitala?

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih pitao one koji beskomporomisno uzivaju u Prometeju, kako je moguce da preskacu preko onih silnih nelogicnosti u filmu, a bilo ih je vise nego mnogo ( zato ne pogledate strane forume ako niste primetili).Koliko treba iskljuciti mozak za takvo nesto?

 

Isto kao sto preskacem i iskljucim mozak kad gledam Terminatora.Film pociva na najvecoj mogucoj nelogicnosti,pa mi to ni najmanje ne smeta da ga gledam. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

- iz kog razloga su hteli da bace to na zemlju - ne znamo. lisbet salander je otisla da to proveri sa njima pa ce javiti u prometeju 2, nadam se . ;-)

 

 

Nema sanse da se uopste uhvati u kostac sa tako sirokom i delikatnom temom. Ide da juri "nase stvaraoce" i da pita zasto su nas stvorili i zasto zele da nas sjebu..i jos gore ko je njih stvorio. Nema teoretske sanse da bi ijedan reziser toliko zagrizao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog review-a sa kojim se 100% slazem, pa koga zanima nek procita zasto ja mislim da je film generalno los:

 

 

 

Ridley Scott forgot everything about great movies except for the craft, 31 May 2012

30.gif

Author: michael-albertsen from Denmark

*** This review may contain spoilers ***

I'm really sorry, but this a major disappointment.

 

No, I didn't expect miracles or something close to the original Alien. I've been following Scott for 30 years - and it's clear that he has been on the decline since Gladiator and Black Hawk Down.

 

I liked a few of his later movies like A Good Year - but most have been rather flat and uninspired.

 

One thing I've noticed, is that he's gotten increasingly complacent with his own "point of view" in terms of historical facts and how things work in reality. It's like he has a complete disregard for plausible motivations or factual information about how things work.

 

Case in point - there's a scene in the movie where a certain character has to have an operation performed on her body - and it involves slicing directly through the skin and muscle-tissue of her abdomen. After the procedure, she's simply "stitched together" by metal clips in like 3 seconds - and with a bit of local anesthetic, she continues to move and jump about with some moaning. Ehm, you CAN'T have any kind of normal movement with your muscle tissue completely severed - and there was absolutely no healing involved. Just one of a series of ridiculous events.

 

The plot is entirely juvenile and cliché stuff with "profound" questions like who created us. For some reason, the beings who created us also want to kill us - and it seems to involve incredibly elaborate genetic engineering that also happened to kill most of them in their remote "lab facility". They're CLEARLY much more powerful than we are - and they could just bomb the hell out of us, or do it in a thousand simpler ways. But no, they seem to want to utilize excessively elaborate and dangerous genetic modification or infestation - that they can't even control.

 

They also like to record recent events with some kind of holographic recorder device that is unable to render clear images, only some cool ghostly images that I bet Scott loved to play with. But they're quite flexible in how they let you play recordings of their security procedure - so you can access their systems without effort.

 

Characters are void of personality and growth, they're REALLY stupid - and they like to freak out for no reason, and they like to stay calm and playful when there IS a reason - like when encountering a nasty looking cobra-worm - an alien - for the first time in history.

 

Among these faceless people - we have some willing to gleefully commit suicide by ramming an alien ship, because they like their captain, and they're required to do so because he "can't fly worth a damn" - despite him being the primary pilot hired by a billionaire to do nothing but fly the ship.

 

We have a religious scientist who concludes that she's found our creators, based on: "It's what I choose to believe".

 

Then we have the very same religious scientist look at an alien "head" they brought back - and she notices some strange growth on it. She then spends 2 seconds thinking and concludes that this is obviously some kind of "foreign cells" (impressive deduction, I must say) - and she decides to stimulate the cells with electricity - just to see what happens. No research - no caution - no nothing.

 

We have people who decide to open the door to their ship, seemingly with no thought process, despite having just faced complete chaos by extremely hostile alien forces - because one of their crew mates seems to be lying in front of the door. This while other crew mates have just been taken over by some kind of alien infestation.

 

Then we have the boyfriend of said religious scientist (a douche) who decides that the air in an alien environment is safe to breathe because his device tells him it is - and he immediately removes his helmet. A classic Hollywood scientist moment, and clearly there's no need to worry about biological contaminants in a place like that.

 

This movie is FULL of this kind of utterly implausible behavior and random decisions.

 

It has a couple of "for effect" gore scenes - but Scott manages to include ZERO tension along with them. As a result, they're mildly disgusting - but they have no lasting effect whatsoever.

 

The "aliens" that are a part of this movie all look like plastic - because of overly smooth and pale skin. They look like Lovecraft creatures without a much-needed paint-job.

 

We have a horribly predictable, pointless and wasted twist involving Guy Pearce and a certain other cast member.

 

We have an android, well-acted by Fassbender, who seems to be fully random in his decisions and motivations. Few actions made sense in any context - not to me anyway.

 

The music was overwrought and didn't fit with the mood of the film, and it seemed like one theme being repeated endlessly. A surprise, given Scott's usual flair for good music.

 

I think Lindelof is a complete and total hack - who only got the job because he was the "yes-man" who could match Scott's ego. This is pretty obvious in interviews - where Lindelof always manages to publicly kiss Scott's behind.

 

1 Star for Fassbender's performance.

 

1 Star for the amazingly detailed visuals.

 

1 Star for how the above combine to form the excellent beginning.

 

Now, it's just a matter of leaning back - musing over a thousand different people coming up with a thousand different explanations - each being the "correct" interpretation of this deep and thought-provoking masterpiece.

 

Going by the IMDb rating, I can do nothing but stay mesmerized by how efficient it is to rely on the "Emperor's New Clothes" effect and let hype do the rest. Stay real Scott, Lindelof and Hollywood.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

- iz kog razloga su hteli da bace to na zemlju - ne znamo. lisbet salander je otisla da to proveri sa njima pa ce javiti u prometeju 2, nadam se . ;-)

 

 

Nema sanse da se uopste uhvati u kostac sa tako sirokom i delikatnom temom. Ide da juri "nase stvaraoce" i da pita zasto su nas stvorili i zasto zele da nas sjebu..i jos gore ko je njih stvorio. Nema teoretske sanse da bi ijedan reziser toliko zagrizao.

 

Netacno, ceo film je snimljen 3D kamerama i izgleda prelepo (sto mu dodje jedna od retkih vrlina).

Najuoscljivi prikaz 3d-a su prostranstva u odnosu na brod i ljude na onoj planeti. Ona oluja kad ih stigne, da je film full 3d, covek bi morao da ima osecaj i vidljivost svakog onog delica..a ne neku blur masu koja leti unaokolo. takodje, oni 3d skeneri u brodu i paneli nisu ni priblizno 3d...kao ni vecina filma. sedeo sam na na idealnom mestu u bioskopu, i ovo je ubedljivo najgori 3d koji sam video.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko: Prometheus je najgori film koji sam gledao ove godine. A gledao sam svašta.

 

KinSlayer, poslednji post ti je skroz za QFT. Dodao bih samo očajne dijaloge i neuverljivu glumu.

 

A to da li je film sniman 3D mi je najjača patka od svega. Kako se snima CGI u 3D? Kapirate? Nadam se da niste drogirani. Ja nisam želeo da ga gledam u 3D, ali nažalost društvo izglasalo pa sam morao da gledam jebenu potamljenu sliku zbog par scena gde imam iluziju treće dimenzije.

 

Početak prelep, sve ostalo ni za kurac.

 

Za "filozofe realiste" koji misle da pljujemo film jer smo očekivali filozofsko remek-delo ( :exclaim:) imam samo da kažem da uopšte nisam očekivao drugačiji rasplet ili sranje koje vodi do istreblkjenja ljudi, samo put do tog razrešenja je morao biti bolji. Film failuje. Odgovorno tvrdim da je the Room bolji od ovoga. Jer je dosledan trešu bez miliona dolara uloženih u CGI.

 

A da. I Giger jebeno failuje sa onim kurcolikim zmijama čija se glava morfuje u vaginu dentatu ako je to uopšte i njegovo delo. Jebem mu mater više. Ono, toliko je teško nabrojati sve nedostatke da ne želim više ni da razmišljam o ovom filmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vitamin

Pa to i nije Gigerovo delo, on valjda te novopecene kreature nije ni crtao.Naime, producenti su smeli da koriste STARE Gigerove radove i dizajn u filmu ( na to su prava davno otkupljena).

Oni su radili neki miks, pola Giger-pola novi crtaci. Mislim da je problem bio oko love sto Giger nije skroz ukljucen u filmu, al nemoj da me drzis za rec.

Npr onaj retardirani Alien na kraju to ocigledno nije Gigerovo delo, dok kontrolna soba Space Jockey-a jeste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

podsecate me na likove koji dodju u bioskop da gledaju ramba i onda kenjaju kako "nije realno da on sam pobije 200 ljudi".

alo bre, to je SF. recenzija koju je postavio kinslayer je obicna besmislica, jer se tako moze napljuvati SVAKI sf film..

 

svasta...

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je SF, ne znaci da karakteri moraju da budu potpuni moroni, tako da to sto si napisao nije tacno... Ne volim naivne filmove, ima ih i gomila koji nisu SF, a takvi su, to nema veze sa zanrom.

 

Ne znam za tebe, al' ja ipak vise ocekujem od SF, nego od akcionih filmova, a i ipak je to Ridli Skot, a ne Stalone...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...