Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ondak se razumemo. :D Samo ne znam ima li neki ozbiljniji (zahtevniji) film, da konačno procenim šta ume, jer je masa njenih uloga onako... lagana, polu-ozbiljna.

 

Пробај можда са овим: http://www.imdb.com/title/tt1838520/

 

Или овим: http://www.imdb.com/title/tt1032819/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što da ne.

 

Odgledah Following, iz znatiželje prema Nolanovom ranom radu. Simpatičan noir film, ima nečeg živog i prijatno nenametljivog u odvijanju radnje i kadrovima, veoma drugačije od blokbastera koji su ga proslavili.

 

Dobar je Following, sasvim interesantan film sa interesantnim krajem. Pogotovo sto film nije linearan vec ima ispresecan narativ i tok filma. Bas onako pravi debute dokaz da ima talenta u ovom reziseru. Ali nisu njega blokbasteri prosalvili, vec njegov sledeci film. http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1 . Danas Memento se gleda kao cult clasic.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Following, sasvim interesantan film sa interesantnim krajem.

 

Meni je kraj bas bezveze, pocetak je mnogo zanimljiviji.....mada davno sam to gledao, sa nekom curkom sto se stalno dopisivala sa drugaricom, jebem ti zivot, nista nisam povatao a to mi je bio drugi put da sam gledao...

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako oduzmemo Betmene iz njegove filmografije(mada meni je Dark Knight fenomenalan film, ova druga dva su mi samo okej), svaki mu je dobar. Ali npr. u poslednje vreme sve cesce, zajdno se nekim ljudima sa kojim gledam filmove, govore kako je Inecption sranje od filma. Razumem da se nekom ne dopadne, ali da bas misli da je film apsolutni bullshit mi nikako ne ide u glavu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar podseti me LoveHateLove, u danasnje vreme fraza "Ajmo kod mene da gledamo neki film?" kada kažeš nekoj devojci ima apsolutno drugo značenje. Tako u poslednje vreme, ja se baš čudio, kako to neke cure koje znam da nisu neki ljubitelji filmske kulture, su bile baš zainteresovane za tu varijantu gledanja filmova kod mene. Kao ono, "Da, da , definitivno bi trebali. Super, da kao ono gledaćemo film". Ja sav sretan što ću sa nekim provesti dva kvalitetna sata gledajući Wong Kar Waia, a oni zbunjeni što gledamo film.

I onda shvatim, kolko je pogrešno moglo da zvuči to kada nekoj interesatnoj devojci, krajnje dobronamarno kažem, mogli bi nekad da pogledamo film zajedno.

Ali dobro čovek se uči vremenom o skrivenom jeziku ovog grada, ali barem to gledanje filma se uvek interesantno završavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar podseti me LoveHateLove, u danasnje vreme fraza "Ajmo kod mene da gledamo neki film?" kada kažeš nekoj devojci ima apsolutno drugo značenje. Tako u poslednje vreme, ja se baš čudio, kako to neke cure koje znam da nisu neki ljubitelji filmske kulture, su bile baš zainteresovane za tu varijantu gledanja filmova kod mene. Kao ono, "Da, da , definitivno bi trebali. Super, da kao ono gledaćemo film". Ja sav sretan što ću sa nekim provesti dva kvalitetna sata gledajući Wong Kar Waia, a oni zbunjeni što gledamo film.

I onda shvatim, kolko je pogrešno moglo da zvuči to kada nekoj interesatnoj devojci, krajnje dobronamarno kažem, mogli bi nekad da pogledamo film zajedno.

Ali dobro čovek se uči vremenom o skrivenom jeziku ovog grada, ali barem to gledanje filma se uvek interesantno završavalo.

 

Који си ти победник. :haha:

 

Иначе, та фраза одавно не значи то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nisu njega blokbasteri prosalvili, vec njegov sledeci film. http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1 . Danas Memento se gleda kao cult clasic.

Mislim da grešiš, taj film uopšte nije bio toliko bitan u vreme izlaska. Sada stoji kao njegovo najbolje ostvarenje, ali je Nolan definitivno tek kasnije dospeo u žižu javnosti.

 

I jos jedna stvar podseti me LoveHateLove, u danasnje vreme fraza "Ajmo kod mene da gledamo neki film?" kada kažeš nekoj devojci ima apsolutno drugo značenje. Tako u poslednje vreme, ja se baš čudio, kako to neke cure koje znam da nisu neki ljubitelji filmske kulture, su bile baš zainteresovane za tu varijantu gledanja filmova kod mene. Kao ono, "Da, da , definitivno bi trebali. Super, da kao ono gledaćemo film". Ja sav sretan što ću sa nekim provesti dva kvalitetna sata gledajući Wong Kar Waia, a oni zbunjeni što gledamo film.

I onda shvatim, kolko je pogrešno moglo da zvuči to kada nekoj interesatnoj devojci, krajnje dobronamarno kažem, mogli bi nekad da pogledamo film zajedno.

Ali dobro čovek se uči vremenom o skrivenom jeziku ovog grada, ali barem to gledanje filma se uvek interesantno završavalo.

Šta reći, osim - nećeš jebati.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Captain Spaulding, uhvatih se za tvoju preporuku za The Last Stand. Losiji povratak akcionog penzionera, nisam skoro gledao. I ima slabu minutazu Svarcika, i tugaljivo je gledati kako ga zamenjuje neki cgi i kaskader kada se lema, puca, vozi. Ima tu inace dobre ekipe Forest Whitaker, Luis Guzman, onaj matori sto je kod Brace Koen glumatao u Fargu i u Lebovskom, ali avaj ne vade nikako film. Ili preglumljuju ili su im fore kao iz Doba Jure.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nostalgia Fag. You lose. :maca:

 

Jesi li barem pogledao The Lords Of Salem, skinuo sam rip, ali sve se nesto neckam da sacekam neki sa boljom rezolucijom. :popcorn:

 

Nisam, imam dvdrip ali ne znam kada ce bluray, i ja bi isto bolji snimak ali mislim da cu gledati dvdrip, ne mogu da cekam toliko

 

P.S. Arnold je ...Arnold <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto, o zasto je snimljen Fil Spektor i jos ludje pitanje koji sta sam kurac gledao.

Sve deluje kao jedna epizoda neke serije, nepotpuno,otegnuto a prekratko da se bilo sta na ovaj nacin isprica.

Jedino valja gluma Helen Miren i Al Pacina koji je i ovog puta bolje glumio osobu od one kakva je u prirodi.AKo ovo Fil Spektor bude gledao ima da se zgrane ko je on u stvari, kad je Al veci Fil od Fila. :mhihi:

Sabio je sa transformacijama i perikama od Benija Eklstona preko Pujola, Amidzica, Jasara Ahmedovskog, Bate Buturovica do Minje Subote i na kraju Hendriksa.

 

Vracam se ja na Takesija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Kikujiro sam skinuo ima jače od godinu dana, ali nikako da se nakanem da ga pogledam.

 

@Captain Spaulding, uhvatih se za tvoju preporuku za The Last Stand. Losiji povratak akcionog penzionera, nisam skoro gledao. I ima slabu minutazu Svarcika, i tugaljivo je gledati kako ga zamenjuje neki cgi i kaskader kada se lema, puca, vozi. Ima tu inace dobre ekipe Forest Whitaker, Luis Guzman, onaj matori sto je kod Brace Koen glumatao u Fargu i u Lebovskom, ali avaj ne vade nikako film. Ili preglumljuju ili su im fore kao iz Doba Jure.

 

Čudno je to što je taj film Last Stand apsolutno prosečan, a režiser dok je radio u Koreji ima neke stvarno odlične filmove iza sebe. I to akcione, ali snimljene dojaja i sa jakom poentom i karakterima. Kao naprimer I Saw the Devil i Bittersweet Life, baš mu je loše pala ta tranzicija u Ameriku.

 

 

Mislim da grešiš, taj film uopšte nije bio toliko bitan u vreme izlaska. Sada stoji kao njegovo najbolje ostvarenje, ali je Nolan definitivno tek kasnije dospeo u žižu javnosti.

 

 

Možda nije medju publikom, sve dok Nolan nije napravio Betmena i postao zvezda pa su ljudi istraživali njegov back-catalog. Ali medju kritikom definitivno jeste, pogotovo na festivalima gde se davao. Amater entuzijazista Guillermo Del Toro je na sav glas kad je video Mementa, pričao o njemu, mada ne znam kolko je to važno, ali Memento je pokupio brdo nagrada u to vreme. Posle uspeha Mementa na festivalima, Nolan je dobio poziv iz studia da radi Insomniu sa većim budžetom i A klasom glumaca. Kad je završio Insomniu sada ne znam kolko tačno posle, upoznao je David S Goyera, dal preko brata ili kako, ali koji je rekao da je veliki fan Mementa... i mic po mic pala im je ideja za Batman reboot. Valjda je u to vreme Warner planirao da radi reboot, pa se vršio kasting i uz tu njihovu ideju i scenraio pomognut Nolanovim back catalogom, a to su Memenoto i Insomnia oni su izabrani da rade Batman reboot.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar, nisam gledao njegove predasjnje radove od kojeg da krenem od ta dva?

 

Pogledao This is 40, predugacak, ali na momente ima zaista dobre fore i ovo dvoje sto glume muza i zenu su super tandem. Jedino je Judd udavio sa sporednim likovima, i to bas u nekim kljucnim momentima kada se sve zakuva. Izgubi onda film na dinamicnosti. Preporucio bih ga samo strpljivima. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...