Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

just-another-love-story-movie-poster-2007-1020486781.jpg

 

 

Priča se bavi dualnošću, dvostrukim identitetima, a i sama dualnost se može preneti i na način na koji je film snimljen. Režiserove tehnika utapanja slike i zvuka iz scene u scenu, podsećajući nas na sećanja i skrivene živote likova. Ali film se i dalje se ne udaljava od "naše svakodnevne realnosti".

 

Ovo je film o stvarnim ljudima sa krizom srednjih godina koji su se našli u žanru noir filma.

Film poseduje što taj žanr i traži, naivnog glavnog lika, smrtonosnu lepoticu i misteriozni predmet. Kada se sve to pomeša sa opsesijom, ubistvom i ukradenim identitetom dobija se efektivna mućkalica.

 

Jonas je fotograf forenzičar. Oženjen je, ima dvoje dece i stalno sanjari o putovanjima i životnim mogćnostima i naravno prolazi kroz pomenutu krizu srednjih godina. Sa druge strane je Julia, ćerka bogatog tajkuna, koja je imala tu nesreću da sretne psihotičnog dečka na svojim putovanjima i beži ka svojem domu, ka sigurnosti. Sudbina će ih naterati da se sretnu na autoputu, gde Julia doživljava nesreću i završava u komi. Jonas je spašava i uskoro svojom greškom dolazi do zamene identiteta i sve se dublje uvlači u njen život.

 

Dirljiv i iskren film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOING-BY-THE-BOOK.jpg

 

Odlicna komedija, za razliku od danasnjih glupackih parodija i retardiranog humora.

 

Ukratko lik je pandur-saobracajac, sve radi po propisu i maksimalno je uzivljen u svoj posao, kaznjava cak i guvernere i nacelnike policije...jednog dana se sprema vezba hvatanja pljackasa banaka, a njemu zapadne da bude pljackas pa ce i tu da se uzivi do koske i tu krece sou..

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/fJ1O1vb9AUU

 

There Will Be Blood mi je jedan od retkih Holivudskih ostvarenja koje se moze pohvaliti da je filmcina i po. The Master ga prati, zanimljiv prikaz razvoja sajentologije. Joaquin Phoenix je prebolestan u ovoj ulozi, cak mi je u par momenata bilo neprijatno da ga gledam. Phillip Seymour Hoffman tatko. Jos jedan dokaz da se u kvarnom sistemu stancovanja gluposti, moze iznedriti the film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fake City, verujem da ce odbiti mnoge, ali bez imalo preterivanja PTA je reziser takvog kova, gde prvo snimi film, napise scenario i likove koji ce se pamtiti, a time se ne mogu pohvaliti ni mnogi ishajpovani reziseri. I sledece delo cu mu pogledati kada izadje bez ikakvog razmisljanja.

Gospodar mi je mozda jaci od There Will Be... jer je glavni lik izgubljen, preziveo je rat, nema neki cilj u zivotu i luta, a to je nesto sto krasi danas vecinu mladjih ljudi. izvinjavam se onima koji imaju smernice u svojim zivotima vec odredjene. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah poslije 100 godina ovo. Dosta rip off/a od Goodfellas, ali ima neki svoj smek.

 

Zanimljiva prica, u svakom slucaju. Nijesam prezadovoljan de Nirom kao reziserom, kao ni glumom pojedinih, ali sve u svemu, vrijedi pogledati.

 

http://www.imdb.com/...6489/?ref_=sr_1

 

Meni se svidja taj film.Nenapadan je nekako, prizeman, a opet gledljiv.Kao Sta sve mozes u Denveru kad si mrtav.

Dosta me podsecao i na Bilo jednom u Americi

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1591095/ nije lose, niti nesto posebno, ali moze da se odgleda, ok horor

 

http://www.imdb.com/title/tt0804497/ ovaj me je prijatno iznenadio, depresivni tinejdzer se prijavljuje u ustanovu jer zeli da se ubije, i tamo provodi 5 dana, mnogo lep fimcic

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni taj It`s Kind of a Funny Story, sasvim prosek film, ali okej filmic da se pogleda jednom.

 

http://youtu.be/fJ1O1vb9AUU

 

There Will Be Blood mi je jedan od retkih Holivudskih ostvarenja koje se moze pohvaliti da je filmcina i po. The Master ga prati, zanimljiv prikaz razvoja sajentologije. Joaquin Phoenix je prebolestan u ovoj ulozi, cak mi je u par momenata bilo neprijatno da ga gledam. Phillip Seymour Hoffman tatko. Jos jedan dokaz da se u kvarnom sistemu stancovanja gluposti, moze iznedriti the film.

 

E nisam gledao Mastera, stvarno bi mogao. Napisao sam par lepih reci o There Will Be Blood na ovoj temi pre tipa 10 strana. Strasno dobra dekonstrukcija glavnog karkatera u TWBB,

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar, ako ti se TWBB dopao, i ovaj ce. Imaju slican smek jer su stavljeni u proslost, i likovi su izvanredno napisani i odglumljeni. Plus OST. :meshuggah:

 

 

 

Dreamworks sve cesce izbacuje fantasticne crtane. Uspevaju da naprave zanimljive svetove i likove, i da sve to posle mogu bez problema da gledaju deca i odrasli.

Deca racunaju na svoje likove iz maste Deda Mraza, Uskrsnjeg Zeca, Vilu Zubic i Sendmen-a, ali avaj svemu tome preti da dodje kraj, kada se pojavi staro zlo-Babaroga.

Ima dosta humora, akcije, i animacija je fludina i na momente neverovatna.

Voleo bih da naprave i nastavke, samo da ne cekamo na drugi deo kao za How To Train Your Dragon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deadfall (2012)

 

 

deadfall-movie-poster-2469.jpg

 

 

 

Nešto me hoće u poslednje vreme kvalitetni trileri. Eric Bana i Olivia Wilde su blizanci koji su neuspešno opljačkali kazino i u bespućima snega, pokušavaju da se dokopaju granice. Charlie Nunnam je tek oslobođeni zatvorenik i bivši profesionalni bokser koji se vraća svojoj porodici na Dan zahvalnosti. Njihovi putevi i sudbine će se ukrstiti.

 

Pohvale idu prvobitno scenaristi koji je uspešno napisao dobar spoj akciono-psihološkog trilera. Likovi su uverljivi, pogotovo Eric kao blizanac pljačkaš. Negativac je, ali istovremeno njemu uspeva da bude dopadljiv, surov i milosrdan, jednostavno nije takav lik da će vam se ogaditi. Olivia mi do sada nije pokazala neki talenat kao glumica, uvek sam je smatrao za kakvu lepu lutkicu, ali uloga sestre zavodnice joj je legla kao budaletini šamar.

Charlie (Sons Of Anarchy) standardno solidan, u dotičnoj seriji o motordžijama pokazao je talenat da zna da iznese teže uloge, a ovo mu je tek bila predigra. Očekujem još mnogo stvari od njega u budućnosti.

Scene akcije su dobro izrežirane i ne guše razvoj ostatka priče. Režiser je odlično iskoristio prirodu, sneg, šumu da prikaže melanholični tonalitet filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Room 237 (2012)

http://www.imdb.com/title/tt2085910/

 

Posto mi je The Shining omiljeni horor film, i generalno jedan od najboljih filmova svih vremena bacio sam pogled na ovaj dokumentarac koji se bavi raznim teorijama i skrivenim znacenjima koje je Kubrick ubacivao. Ima par stvari koje su stvarno dobro primecene i imaju smisao pritom dokazujucu koliko je Isijavanje dubok film i remek delo. U nekim delovima su autori ovog dokumentarca malo preterali sa nekim teorijama (npr. da na pocetku filma oblaci formiraju lik Kubricka itd.) Uglavnom fanovi filma bi trebali da pogledaju ovo, jer ima stvarno zanimljivih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...