Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Prisoners ti najbolji triler od '88. Au covece. A koliko si gledao trilera od tada, jedan? :bigblue:

 

Inace, razocarao malo Snowpiercer, prva polovina filma dobra, posle samo otaljavanje. Holivud mnogo umesao prste, pogotovo krajem. Jbm li ga, dobra ideja, al moglo je to dosta bolje. Jedino sto mi se bas svidelo su borbe i to opste makljanje :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

s jedne strane se slažem za Holivud, ali to nije više onaj isti Holivud kao nekad, ovaj se poprilično okreće publici sa drugih kontinenata, jer tamo mu je i veća zarada nego u samoj Americi. I vrlo je važno naglasiti da kraj jeste malo slabiji, ali da

 

 

nijedan belac ne preživljava. Svet će od nule da grade druge rase

 

 

od mene dobija 4-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

silence of the lambs mi je u rangu sa doticna dva ali su mi ta dva draza jer su vise psiholoski a manje "psihopatoloski trileri", pa su mi bolji filmovi zato u vanzanrovskim okvirima

 

inače, zar Prisoners baš nije psihopatološki triler?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

meni ni prvi Pusher nije bolji od Bronsona i Valhale, ali ako ti se svideo nema razloga da ti se ne svide i ostali

 

u svakom slučaju, svi smo to gledali zbog srpske mafije u filmu, i Dragane Mirković na saundtreku

 

Valhala je hermetična kao i Only God Forgives, dok je Bronson totalno ludilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0076740/

treba jedno sat vremena da krene radnja ali se to koristi za background i uvod, jaka atmosfera, napete scene u dzungli i muzika koju je pravio tangerine dreams

pomalo zaboravljen(izasao u isto vreme kad i star wars) ali danas vazi za jedan od boljih Fridkinovih filmova

Edited by metal guru

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nisam očekivao od perjanice novotalasnog američkog humora (Pineapple Express, Your Highness) da će ikada napraviti dramu i da će biti uspešan u tome.

Nick Cage je Joe, bivši robijaš koji želi da živi miran život, silom prilika upoznaje dečaka Gary-ija koji živi u pustošima divljine sa svojim ocem alkoholičarom, majkom i sestrom.

Joe koji je već dosta toga izgubio i uvek u borbi sa samim sobom da se vrati na stare načine života, vidi priliku za iskupljenjem u tom dečaku.

Cage godinama glumi u raznoraznim đubrima bez pardona, i ovde daje solidan performans i podseća nas da ispod svog tog ludila i boze koje je akumulirao godinama unazad, da i dalje zna da glumi. Ima par ispada, ali to mu se ovaj put može progledati kroz prste.

Američki jug je oduvek bio interesantna tematika, da kažem mračna strana Amerike, koju ne vole uvek sa velikom pažnjom i detaljima da posete na velikom platnu. Fotografija me oduševila, da neko uzme tu pustoš i divljinu i od toga načini nešto lepo i mračno istovremeno.

Ima par mučnih scena gde mi je bilo jako neprijatno, tome je doprineo i atmosferični OST, i sveopšte beznađe.

Pokojni Gary Poulter koji glumi dečakovog oca alkoholičara, Wade-a, pokazao je na šta liči prava manifestacija zla. Skoro se nije pojavila takva pojava! Za naturščika uloga vredna da uđe u udžbenike o glumi.

Ne preporučujem ga svakome. Samo za određeno raspoloženje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Cruising sam cuo da je dobar, pogledacu

 

a poslednji film mu je ludilo, Killer Joe, tu je Mekonahi poceo da rastura

 

haha sinoc sam bas gledao exorcista posle brdo vremena, koliko je to sjajan film, pogotovo za ono vreme. cruising sam skinuo sinoc odmah posle isterivaca, dosta obecava pacino tu :D

 

killer joe je bas bas dobar, ali fridkinov omiljeni mi je to live and die in LA. totalne 80-e, super prica i verovatno najbolje scene jurnjave kolima u filmu ikad.

 

nisam gledao the sorcerer ali kapiram da cu i to overiti

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam očekivao od perjanice novotalasnog američkog humora (Pineapple Express, Your Highness) da će ikada napraviti dramu i da će biti uspešan u tome.

 

David Gordon Green je najpoznatiji sirim masama po komedijama, ali je napravio i neke dosta kvalitetne drame. Snow Angels je npr. mnogo dobar film.

Edited by Fake City

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Cruising sam cuo da je dobar, pogledacu

 

 

Cruising dobar film, rokeri pederi, kozne jakne i sapke. :) Gledao sam ga podavno, ali nisam znao da je Friedkin rezirao. Nije me nesto ni zanimalo ko je reziser. Ali svakako dobar film.

 

Mislim da je ovo prvi put da sam krocio na ovu temu, pa evo jedna preporuka:

 

Equus iz 1977., britanska provincija, oslobadjanje devijantne seksualnosti i fenomenalni Richard Burton u ulozi psihijatra.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

rani Kronenberg je ok, to je baš ono body horror, ako ti se svideo Videodrome sa telesnim transformacijama, to ti je rani Kroni, uvek se pojave neki mutanti

 

naravno, Videodrome je i ponajbolji, da budemo pošteni, a posle njega Muva i Goli ručak, ali oni su već neka srednja Kronenbergova faza

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...