Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ostrov se već dugo kanim da pogledam.

 

Ovih dana gledam filmove Mihaela Hanekea. Mračni su i uznemirujući, a pritom su i artsy. Ponajbolji su White Ribbon, Cache i The Piano Teacher, ali i ostali su vredni gledanja, nema greške.

 

Meni Metalhead kul filmić. Pogodio me u emociju. Ipak sam ja odrastao na crnom metalu. A i ambijent se lako uvlači pod kožu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odgledao Cache od Hanekea i ono, film otvara toliko pitanja i sve je nekako nedovrseno i nedoreceno, bez ikakve poente, pretenciozno i sad sam ja glup sto kao ne kapiram sve to. Sve se provlaci kroz neke metafore i sad ja treba da razbijam glavu sta je on tu hteo da kaze. Sad on tu pravi filozofiju od toga sto je tog coveka bilo sramota od tog alzirca u mladosti i sto ga je mrzeo jer ga je ugrozavao, pa svako dete bi isto odreagovalo. I sad se on rokne od te traume i muke i dodje njegov sin da mu nabija osecaj krivice za sve to, koga boli kurac realno, totalni debilizam. Mozda ovo sve deluje tako povrsno ali ja zaista ne uspevam da vidim nikakvu dubinu u tom filmu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haneke, kao skoro svaki skandinavsko-germanski reditelj, koji potiče iz elite i više klase ima večitu fobiju od pučanstva i toga da će isti da nasilno uzmu sve što pripada eliti. U Cacheu se malo poigrava sa time. Ali to je taj arthouse dubioza stil, nisu to ljudi kojima je jezik filma prioritet: The Piano Teacher/Cache/Amour, sve se to vuče, neekspresivnost koja treba da prođe za ekspresivnost.

 

Jedino što mi se svidelo od njege je Bela Traka, ali i taj film mi je diskutabilan što se tiče rezona nekog i njegovog viđenja stvari.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim kad film otvara mnogo pitanja a ne daje zaokruženu poentu, nego te tera da se sam opredeliš ili prosto samo razmišljaš. Kad ti neko jasno maše poentom, iza toga se gotovo uvek krije neka agenda koja te nagoni na dogmatični način razmišljanja. Nema tu puno filozofije, koliko psihologije. Strah i krivica koja izjeda pojedinca, koliko i celu evropsku civilizaciju. Da li je ta krivica stvarna ili iracionalna, to je opet na gledaocu da proceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interstellar ,

Ovako, jeste da nije skoro bilo filma koji na ovako pristojan nacin obradjuje ovu tematiku ali bih rekao da je precenjen u picku materinu, dobro je kotiran iskljucivo zbog te tematike i tog OST-a koji je takodje iznad nekog proseka. Zasto me nije oduvao, pa pored igara kao sto su recimo Star Ocean ili Xenogears/Xenoblade/Xenosaga i mnogi drugi japanski rpg-ovi ,gde su vreme i prostor objasnjeni na mnogo interesantniji i originalniji nacin, ja u ovome nisam nasao neko odusevljenje. Jeste tema za filmove al za one kojima se svideo Interstellar, dzojstik u shake pa ispeglajte valjan JRPG. :)

Svaka pohvala naravno za Metju-a, odlicna uloga kao i svaka druga koja mu se poveri. Met Dejmon smecar je dobio najzad ulogu koja mu skroz ide uz personu...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enemy (2013)

Enemy_poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2316411/

 

Od čoveka koji je režirao Prisoners. Solidan mindfuck sa WTF završetkom. Morao sam da pogledam neke interpretacije filma da bih skontao o čemu se u potpunosti radi. Interesantno ali i pomao mučno za gledanje zbog jako spore radnje i malo dialoga. Kontam da ima ljudi na ovoj temi kojima bi se baš svideo, nije za svakoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...