Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Odgledao Festen na preporuku skullkrushera, jako mi se dojmio film, bas me je uvukao u radnju, odlicna gluma i kamera. Svidja mi se sto je sve snimano na prirodnom svetlu, bas scene deluju mnogo uverljivije i sama atmosfera mnogo bolja i realnija kada je tako, bas jak film.

 

@metal guru - gde si gledao film?

Share this post


Link to post
Share on other sites

utisci?

"the return" verujem volimo svi, "jelena" meni i nije legla nešto... baš je tu ubio sa dugim i praznim kadrovima.

 

Odgledao Festen na preporuku skullkrushera, jako mi se dojmio film, bas me je uvukao u radnju, odlicna gluma i kamera. Svidja mi se sto je sve snimano na prirodnom svetlu, bas scene deluju mnogo uverljivije i sama atmosfera mnogo bolja i realnija kada je tako, bas jak film.

lektira evropskog filma. možda si gledao prošlogodišnji "the hunt" istog režisera, koji je nekako ista osnovna tematika ali iz drugog ugla (mada je film mnogo više od toga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

utisci?

"the return" verujem volimo svi, "jelena" meni i nije legla nešto... baš je tu ubio sa dugim i praznim kadrovima.

 

Film je vrhunski, dugi kadrovi sluze samo za uvod i odjavu, film inace ima neki osrednji tempo ali se stalno nesto desava, takodje neocekivano dosta crnog humora i satire koji te nekako opusti pred brutalnu zavrsnicu.

Ne cudi me da su mnogi zapadni kriticari protumacili film kao napad na Putina, ali to je samo delimicno tacno, jer je sama poenta dosta univerzalnija. Takodje, rusko ministarstvo kuture je finansiralo jedno 30-40% budzeta za film.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dobar ovaj lavirint novi ?

 

Ako mislis na Maze Runner - odgledao ja sinoc.

Ne mogu da kazem da je dobar ali isto tako ne mogu reci da je krs iz razloga sto prica ima potencijala.

 

 

Bice nastavka filma, trebalo bi da prica bude jos bolja.

Ne zelim da sudim iz cistog razloga sto sam tako popljuvao i Hunger games a onda mi je drugi deo bio bas zabavan. Ceka se treci.

 

Edited by [Nocturno]

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://m.imdb.com/title/tt1187064/

 

kad smo kod mindfuck filmova.

 

Ne znam je li ovdje preporucivan vec, imam ga na Watchlisti vec nekih 2 god i nocas ga odgledah napokon.

 

Sto se film vise blizi kraju sve vise se otkriva i istovremeno postaje jasnije i jos vise zbunjuje. Barem je tako sa mnom slucaj. :haha:

 

Citam razne interpretacije... svaka ima smisla i argumentaciju. 8/10 od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao Festen na preporuku skullkrushera, jako mi se dojmio film, bas me je uvukao u radnju, odlicna gluma i kamera. Svidja mi se sto je sve snimano na prirodnom svetlu, bas scene deluju mnogo uverljivije i sama atmosfera mnogo bolja i realnija kada je tako, bas jak film.

 

@metal guru - gde si gledao film?

 

pogledaj onda i The Reunion, na sličan princip, ali sa jednim bitnim zaokretom.

naravno ne citaj sinopsis

http://www.imdb.com/title/tt2402091/

 

A i u melanholiji imas toga, fon trir pokrao festen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U okviru festivala pogledao sam jos jedan odlican film, ovog puta u bioskopu "Fontana":

 

http://www.imdb.com/title/tt2758880/

wintersleep-wideposter.jpg

 

Valja se naoruzati strpljenjem, jer traje preko 3 sata, nema puno radnje vec se sastoji od serija dijaloga izmedju glavnog lika - bogatog vlasnika nekretnina, njegove mlade zene i razvedene sestre; studija karaktera, odlicna gluma i fotografija, minimum muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U okviru festivala pogledao sam jos jedan odlican film, ovog puta u bioskopu "Fontana":

 

http://www.imdb.com/title/tt2758880/

wintersleep-wideposter.jpg

 

Valja se naoruzati strpljenjem, jer traje preko 3 sata, nema puno radnje vec se sastoji od serija dijaloga izmedju glavnog lika - bogatog vlasnika nekretnina, njegove mlade zene i razvedene sestre; studija karaktera, odlicna gluma i fotografija, minimum muzike.

 

Nekako mi lici na Once Upon a Time in Anatolia (2011), isto dug spor film, jedva sam izdrzao da pogledam do kraja, isto Turska, i slicno. Jbm li ga, izgleda da nije to za mene.

 

Inace, preporuka za http://www.imdb.com/title/tt1332134/

 

P.S. Nekako mi zao da ti post ostane poslednji na prethodnoj strani, pa sam ga quatovao :)

Edited by Veliko jaje
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Once Upon a Time in Anatolia (2011), isto dug spor film, jedva sam izdrzao da pogledam do kraja

 

isto, jedva sam ga odgledao, sve cekam nesto ce da se desi, onda kasnije shvatim da poenta filma nije da uopste ima neku poentu nego eto, lutamo anatolijom i trazimo les i sta sve uz to ide, mene je ubio film do jaja, ne volim nedorecene filmove

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Nekako mi zao da ti post ostane poslednji na prethodnoj strani, pa sam ga quatovao :)

 

Hvala, zlatan si :bigblue:

Kao sto rekoh, za winter sleep ipak treba strpljenja i definitivno ne sluzi za laku i brzu zabavu, ja sam gledao u bioskopu i sam bio raspolozen za neki duzi film, pa mi nije smetalo.

btw upisah ovaj norveski u watchlistu :bigblue:

 

Super je Predestination, upravo odgledao, zanimljiva ideja koja je dobro sprovedena.

 

Od mene preporuka za ruski "Tsar" (2009) koji je rezirao Pavel Lungin("Ostrvo") te mu opet glumi ludi Petar Mamonov, ovde samog cara Ivana Groznog iz vremena kada tone u paranoju, mrznju i religijski defetizam. Smesten u doba od nekoliko godina pred Novgorodski masakr(http://en.wikipedia....cre_of_Novgorod), Ivan poziva igumana Filipa da mu bude novi mitropolit, te ovaj videvsi careva zlodela i represiju od strane opricnika pokusava da ga urazumi i spase sta se spasti moze. Taj njihov sukob cini okosnicu filma.

Dosta kritikovan zbog nekih istorijskih nepoklapanja, ali po meni nije ni svrha filma da bude puki igrani dokumentarac, a ovaj film je pre svega metafora ruske istorije(stradanje naroda zbog samovolje ruskih vladara) i aluzija na neka skorija vremena(cistka u vojsci, iznudjivanje priznanja, opricnici=KGB).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...