Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

pa sta? verovatno se i radomir pocuca kune u terminatora pa ne znaci da je los.

Nista brate ja ne kazem lose :D,samo kazem da je pravljen za odredjenu ciljnu grupu ;).

 

A kad smo vec kod ciljne grupe da se podsetimo ove filmcine,sad se spremam po ko zna koji put da ga pogledam:

 

Kickboxer-1989-Movie-Poster.jpg

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest' bome. ne samo da je odlican nego je i jedini da valja sto se dosad dalo pogledati. osim edge of tomorrow, koji je dobra zeza. boyhood se moze podneti uz neku dobru klopu.

 

a coherence? gone girl? the grand budapest hotel? snowpiercer? la danza de la realidad? meni sve super filmovi, ima i još par solidnih.

 

nisam još nightcrawler-a pogledao, videću ovih dana to da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

coherence je simpa ali ima velike mane i osrednji je film, gone girl preveliko razocarenje tako da sam previse biased tu, grand budapest hotel mi je bljutav. dance of reality nije americki film, a samo na njih sam mislio.

 

ako pricamo o svetskom filmu, two days one night mi je najbolji, bas mi je ubo zicu.

 

a snowpiercer tretiram kao proslogodisnji sto i jeste, jelda? i under the skin. ako o under the skin pricamo u ovoj godini onda i njega moram da pomenem kao veoma dobrog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta? verovatno se i radomir pocuca kune u terminatora pa ne znaci da je los.

 

Sta fali Pocuci?

 

grand budapest hotel mi je bljutav

 

Bajo ti ne znas sta je film. Razidji se sa teme.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice grand budapest hotel nisam ja jedini kome se ne svidja film, ima i kriticara kojima je bljutav, npr:

As played with a melancholy rakishness by the handsomer-than-ever Fiennes, M. Gustave is one of Anderson’s more memorable creations—but he’s stranded in a movie that, for all its gorgeous frills and furbelows (including a lush musical score by Alexandre Desplat and a surfeit of charming cameos from Anderson regulars like Jason Schwartzman, Ed Norton, and Bill Murray), never seemed to me to be quite sure what it was about. Youth, age, rivalry, and mentorship? Nostalgia for a lost way of life? The ineluctable slaughterhouse of 20th-century European history? These are big, dark themes, ideas that the director (who also wrote the screenplay, with a story assist from his friend Hugo Guinness) seems both obsessed by and game to explore. But somehow Anderson never quite lets himself (or his characters, or by extension, us) get to the deepest, darkest places those paths might lead. Though there’s more swearing and more blood than are usually to be found in this director’s work—the unpleasant fate of an estate lawyer played by Jeff Goldblum is as close as Anderson’s ever come to black-comic gore—everything remains in that familiar register of chilly, stylish remove. The voice-over epilogue hastily relates several important characters’ shockingly bleak fates—then quickly gives way to a playful credit sequence scored to sprightly balalaika music. I’d like to think of this as Anderson dancing on the brink of the abyss, but it still feels like he’s leaving a healthy margin between himself and the edge.

 

ili

There are hints that Fiennes has it in him to portray a worthwhile human being here—tender, smart, impulsive, humane, and witty—but this potential is smothered by Anderson’s chronic preference for guest stars and demented art direction. As a filmmaker, he has been tending that way for some time: in Moonrise Kingdom, the arty glee with which its island was depicted began to eclipse any response to it as a human or social gathering place. But in this film, the tendency is an avalanche of sickening sweetness. So the picture is a remorseless succession of pretty frames with frosted colors that might come from a Viennese patisserie.

 

ili

That hand casts an oblique shadow over “The Grand Budapest Hotel.” Hitler and Stalin don’t exist in this kingdom of make-believe, but sudden eruptions of violence and the offhand mention of tragic happenings point toward a profound darkness just outside the frame. Mr. Anderson is no realist. This movie makes a marvelous mockery of history, turning its horrors into a series of graceful jokes and mischievous gestures. You can call this escapism if you like. You can also think of it as revenge.

 

jes aj du. ja inace nisam nekakav real-sadista niti neko ko u filmovima trazi sve osim zabave, moze eskapizam ali da nije bljutav.

Edited by Čarli
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocuca je covek koji se ponasa onako kako bi svi trebali da se ponasaju, a pogotovo javne licnosti da im je ostalo malo morala i casti. Posto nije tako i jedini cilj je novac Pocuca je okarakterisan kao ludak. Citaj Valtazara Gracijana. Objasnio je covek odavno neke stvari u vezi te teme.

 

Grand Budapest je odlican film i ove godine ja nisam video bolji. Sve ostalo sto pogledah tesko sranje sem Expendables 3 koji me iznenadio totalno s obzirom da nisam nesto bio preterano lud za prethodnicima. Radnja, glumci, kamera i generalna atmosfera u filmu su za desetku. Ne znam sta tu moze biti bljutavo, a ti kriticari sto jedu govna nisu nista drugo do olinjale majmuncine koje nemaju nista medju nogama i koji zato sede kuci i pljuju po radovima drugih ljudi.

 

Taj prvi kriticar trazi neki smisao u filmu kao oni idiotski knjizevni ktiricari koji uvek traze dublja znacenja pa cak i onda kada ih nema i kada i ne treba da ih bude. To mi lici na trabunjanje zanesenog ludaka koji je izgubio kontakt sa realnoscu ko jedan moj ortak, al necu sada o tome.

 

Ovaj drugi se osvrce na druge filmove i ne svidja mu se pravac kojim je krenuo Anderson. Koga bole kurac??? Gledas film i uzivas i koga bole kurac ko je uopste reziser??

 

I kao eskapizam. Kakav bre eksapizam? I jos kazes bljutav. To sto si to procitao u kritici i sto je to neko lepo srocio ne znaci da je tacno. Cak uvek naginjem da ne verujem kriticarima i vecinom budem u pravu. Na IMDB-u sam gledao mnogo filmova sa ocenom 2 ili 3 i koji su bolji od vecine koje sam uopste gledao.

 

Kao smeta ovom trecem liku sto nema Hitlera i Staljina u filmu. Da li ti vidis da je covek lud?

Edited by HEFEST
  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moras ti da se slozis samo sam hteo da ti ilustrujem da postoje ljudi koji se po prirodi stvari ponesto ipak razumeju u film a ovaj im se vise ili manje ne svidja.

 

sve ove stvari koje navodis da su ti glupe, meni su sasvim ok primedbe na film (ukljucujuci "to sto nema hitlera i staljina"); tako da jebiga, sta da ti kazem, sto ljudi sto cudi.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je isto kao reci da je film - Most na reci Kvaj - los zato sto se ne pojavljuju Hitler i Staljin. Nonsens je to ma sta ti pricao. Moze biti sto cudi, ali ne znaci da su svi normalni u glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga, slažem se sa Hefestom ovđe.

 

Grand Budapest mi je bas dobar film. Uz Nightcrawler i Edge of Tomorrow, vjerovatno najbolji ove godine sto sam gledao.

 

--------------------------------

 

The Equalizer ništa posebno. Neka 6-ica mršava.

 

E da, i Guardians of the Galaxy mi je super film.

 

Zaboravih Calvary.

 

http://www.imdb.com/title/tt2234003/

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Nema na čemu.

 

"Grand Budapest hotel" sam odgledao do pola i onda sam zaspao a sutra nisam imao praktično nikakvu želju da nastavim sa gledanjem niti je film na mene ostavio neki poseban utisak. Tako da, ok, ne mogu da sudim na osnovu pola odgledanog filma...

 

"Coherence" mi se uopšte ne sviđa. Jednostavno, tematika putovanja u prošlost i preplitanja više istih-a-različitih stvarnosti me stvarno zamara. Imam osećaj da ni reditelj / scenarista ne bi mogli da objasne šta se tu u stvari sve izdešavalo, ko je ko i šta je šta. Kao, film treba gledati 16 puta da bi ga razumeo, ma daj...

 

E da, neko je ovde preporučio film "The best offer" i stvarno mi se svideo. Pravo malo zaokruženo filmsko umetničko delo. Preporuka i od mene.

 

I "Edge of tomorrow" je u principu dobar film ali sva ona ponavljanja (kad sve kreće iz početka) su me ubila u pojam...

 

Upravo odgledao (malo sočniju director's cut verziju)

 

http://www.imdb.com/...9/?ref_=nv_sr_1

 

35a3gag.jpg

 

Odličan film noir na teksaški način.

 

Misterija, uzbuđenje, privatni detektiv, plafonski ventilatori i naravno fatalna ženska, sve je tu. :azal:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...