Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

ne nalazim ni ja, kad bude biće. :)

 

@metal guru

sjajan je "Posetitelj", meni se čitava ta njegova apokaliptična trilogija dopala, mada je možda "Ruska Simfonija" već malo previše.

Pogledaj i "Ulogu" iz 2013. (konačno postoji torrent i prevod) prelepa fotografija, a i priča je oke.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lak, ipak je učenik Tarkovskog.

Tek ćeš sa "Teško je biti Bog" videti šta je teško gledanje :haha:

Tri sata blata i govana, ali vredi pre svega zbog čudnog prilaza ruskom filmu, odnosno sve što je prvom planu kod drugih ovde je izbačeno ili pomereno: nema dugih kadrova, jako uvrnuto prikazani dijalozi (nekako su u pozadini)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre overih jedan film na temu mafije, mafijaških odnosa, obračuna i tako toga

 

http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_3

 

x5yu03.jpg

 

Nije mi jasno kako ovaj film nije poznatiji jer je stvarno odličan.

 

Par scena su toliko urnebesno brutalne da se praktično uopšte ne uklapaju u ostatak filma...

 

Ili se ustvari previše dobro uklapaju u ostatak filma, jedno od ta dva. ;)

 

Odgledah ovo sinoc, sta znam, meni je ovo vrlo neozbiljan film. Msm, mogli su ladno da stave kao category na imdb-u i comedy, i to na prvom mestu :da: Stvarno sam ocekivao neki brutalan mafijaski film, reko super, bice klanja, kad ono....pf, sta znam, veoma malo, i to malo sto je bilo je smesno i nerealno. A i onaj twist koji film ima na kraju sam ocekivao. Ali dobro, nije sad film ni los toliko, moze da prodje, samo sam ja ocekivao nesto drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul ali meni se film svideo baš zbog tog (malo) drugačijeg pristupa materiji. Jbg, originalnost mi je ipak važnija od suvog kvaliteta i/ili igranja na sigurno. Mislim da je draž filma baš u tom ujednačenom prisustvu različitih elemenata: ljudske drame, uvida u mafijaški život, brutalnosti, komičnih scena... A to da je film komedija, s tim se stvarno ne bih mogao složiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0903627/

 

Este malo naopako skarabudzen film...ali Tilda Svinton BO-GI-NJI-CA, briljira...steta samo sto joi nisu eksplicitnie prikazali doikare...edva nesto, mekico, da se utole moi nezaiazljivi apetiti

 

 

o8uii1.jpg

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam super maraton za vikend, uglavnom fokus na Bogijeve filmove.

 

The Big Sleep 8/10

 

http://www.imdb.com/...5/?ref_=nv_sr_1

 

Dobar film noir, klasicna Bogartova uloga, mada je vjerovatno trebalo da ga odgledam prvog jer je dosta likova, petljavine i čuda, pa mi je malo bio i naporan pri kraju. Lauren Bacall je prezgodna.

 

Sabrina 7/10

 

http://www.imdb.com/...7/?ref_=nv_sr_3

 

Kasnije je urađen rimejk sa Harison Fordom, koji je isto simpatičan (i Harison i rimejk), ali ipak je ova verzija bolja. Audrey Hepburn je preslatka.

 

In A Lonely Place 9/10

 

http://www.imdb.com/...3/?ref_=nv_sr_1

 

Razmišljao sam se između 9 i 10 ocjene. Bogie glumi potencijalno manijakalnog scenaristu, zajebanog vuka samotnjaka koji se zaljubljuje u komšinicu koja mu je ujedno i alibi za ubistvo koje se desilo. MIslim da mi je ovo najbolji njegov film, u svakom glumi slične opasne tipove, ali ni u jednom filmu (sem u Blago Sierra Madre) nije imao ovako kompleksnu ulogu. Kraj filma je priča za sebe. Gloria Grahame se poslije ovog filma udala za svog pastorka.

 

 

Edited by In The Flesh
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ The big sleep je odličan i stvarno treba puna koncentracija (počev već od polovine filma) da bi se priča skroz razumela i ispratila do kraja.

 

A sinoć tek odgledah ovaj kult

 

http://www.imdb.com/title/tt0264508/

 

24l3046.jpg

 

Sjajna atmosfera i odlična adaptacija Lavkraftove priče. Poneki sitan nedostatak tu i tamo (uglavnom kao posledica malog budžeta) - ništa strašno.

 

Uncut verzija koja traje 1:38:21 min def nije za ljude sa slabim stomakom i to samo zbog one jedne scene.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekranizacija lovecraftovih prica deluje kao bas tezak posao, prakticno nemoguce bez ogromnog budzeta u jos veceg talenta - u suprotnom vrlo lako moze da se pretvori u fail parodiju.

 

Ovaj Dagon def nije ni fail ni parodija [ne obazirati se na super cheesy poster na IMDB-u] i stvarno ga treba odgledati ako si ljubitelj Lavkraftovih radova, a i ako nisi, svejedno.

 

Da, bilo bi kul da se urade kvalitetni remejkovi filmova rađenih po njegovim delima s obzirom da već godinama horor žanrom dominiraju filmovi na jednu istu temu (duhovi, paranormalne pojave i sl.) pa bi malo starih-ali-svežih ideja stvarno dobro došlo.

 

Pretpostavljam da je mislio na

 

Zaboravio si da dodaš "na živo". Jeste, to je ta scena.

 

Pa da, malko se oseća taj B-production prizvuk ali na kraju to je potpuno irrelevantna činjenica. Mislim da su izvukli apsolutni maksimum iz budžeta kojim su raspolagali. I film ima tu atmosferu koja prosto uvlači gledaoca u priču što je meni nekako uvek najvažnija stvar u filmu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Dagon def nije ni fail ni parodija [ne obazirati se na super cheesy poster na IMDB-u] i stvarno ga treba odgledati ako si ljubitelj Lavkraftovih radova, a i ako nisi, svejedno.

 

nije mi se dopao. efekti nisu dorasli lovecraftovoj atmosferi, gluma mi nije dovoljno ubedljiva, stalno sam svestan da je glavni glumac ispred kamere koja snima. mozda je do rezije, mozda do glume, kamere - ne znam. recimo ovako: da nije lovecraftov materijal, i da u glavi nemam vec postavljenu atmosferu price, film bi mi bio bas los.

 

ali opet kazem, ne mogu da se setim ni jednog pisca kog bi bilo teze ekranizovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...