Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

meni je memento toliko los da nikad nisam uspeo da ga odgledam do kraja - od dosade. :(

ne kritikujem, kapiram zasto je film dobar, ali meni je dosadan...

 

sto se tice prestiza i iluzioniste oba su super.

doduse, ne postoji los film sa skarlet johanson. ;-)

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme me vuče nekakva "sila" da gledam stare filmove, uglavnom crno bele, što bi rekli filmofili, provereni klasici. (Criterion preporučio, pa tu nema greške, jelte?)

 

Polanski je meni poznat, kao i ostalim ljudima najviše po Rosemarys Baby, The Tenant i Chinatown, kasniji opus sam ispratio od 1999, pa nadalje i uvek mi je bilo žalosno da gledam kako ne uspeva da ostvari velike filmove poput prvih naslova. Niti ima te veštine sa režijom i poleta kao u mladosti...

 

Sa druge strane, i mene je sramota što nisam gledao njegove prve filmove, i odlučio sam da krenem od Cul-De-Sac, da ispravim nepravdu...

 

Zaplet je sledeći: Dva krimosa posle neuspele pljačke, nalaze utočište u zamku bogataša i njegove zavodljive žene. I ono što je posle usledilo, zapanjiće vas! (šala mala, koristim te grozne tabloidne naslove da vam raspirim maštu)

 

Moram priznati da sam bio skeptičan sa žanrovskom podelom, komedija - drama. Ali ovde zaista postoji komedija, izvorni humor iz situacija i vrcavih dijaloga i interakcija između glavnih likova. Na stranu toga tu je i uvek dobro poznat osećaj otuđenosti/ludila, koji eskalira do kraja filma.

 

Pridodao bih da je fotografija u filmu prelepa! Pogotovo krupni planovi lica , bolje predoče ljudske emocije nego li kakva knjiga ili opis!

 

OST je blago otkriće, na momente zavodljiv, pa iritantan. :wub:

 

 

cul_de_sac__1.jpg

 

cul-de-sac-couple.jpg

 

Li8YQK3.jpg?1

 

cul_de_sac_01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni sicario najslabiji od 4 vilnevova filma koja sam gledao, ali je i kao takav solidan. moglo je komotno bar pola sata filma sa sredine da se iseče, smorčina.

enemy mi je npr. baš potcenjen film.

 

i meni super room. :da:

Edited by SkullKrusheR

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je prisoners najbolji. previše mi je simbolike u enemyju, a sicario je sa dinamikom u minus otišao, mogao je da traje i 45 minuta.

 

ipak svi su mu filmovi sa tehničke strane odlični, i njegov fazon nekako najviše leži tipu filma kakav je blade runner, ako uporedimo sa ostalim aktuelnim režiserima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...