Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Pogledao sam. Simpatičan dečkonja. :) Ok, ja sam malo ishejtovao, ali to samo zato što mi se svideo film i očekivao sam (malo) više od njega, tj. možda je pravi izraz - još. U ovome što je rekao nema baš odgovora na moje pitanje... jer je ovo sve osvrt na novoengleske priče i folklor, istraživanje puritanizma i porodičnih odnosa tih ljudi u tom vremenu, fascinacija natprirodnim... konačan spoj ta dva je ono što mi se nije baš dojmilo, tj. smatram da je moglo malčice bolje da se razradi, ovako mi je taj natrpirodni momenat bačen suviše olako i dat kao neko opravdanje za čitavu postavku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1179933/

Odličan!

Mada nisam siguran oko mindfuck završetka.

Also, Mary Elizabeth Winstead :wub:

 

Ocekivao sam ozbiljan film, postojao je potencijal da to bude prvih 10 minuta, a ono film je teska bulja... ovo je film za americke tinejdzere, klisei na svakom koraku, da ne govorim o kraju, kraj je presmesan. Mislim, napisan je uzasno, rupcage u scenariju, likovi su presmesni, klasicno americko smece da ne moze biti klasicnije. Cela radnja filma se moze strpati u jednu recenicu, a kada bi je otkrio ljudi bi se smejali, toliko je lose.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Witch

 

Pridružujem se pohvalama. Jarac i klinci prednjače. Nije mi bio strašan film per se, ali ima jezivih scena:

kada prvi put vidimo vješticu i šta radi sa čeljadetom. ujedno ironična scena prihvatanja Isusa pred smrt.

 

 

Režiseru svaka čast na izučavanju starih spisa i informacija, bliže nam je to razdoblje kada je vladao nerazum i sujeverje.

 

Pored High-Rise film broj dva iz ove godine da ide na pijedestal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Nice Guys

 

Shane Black you motherfucker, you did it again.

 

Odličan žanrovski buddy cop film. To je falilo Holivudu. Crowe i Gosling su toliko simpatični u njihovim ulogama da potonjem treba dati Oskara za ono cičanje. :haha:

 

Šalu na stranu, simpatični likovi, zaplet standardan i ponovna dekonstrukcija buddy cop žanra, klasični dijalozi (bolji mi recimo od Tarantina zadnjeg, izvinjavam se hc fanovima :bigblue: )

 

OST, režija, montaža, brate 70-te, a nisu vesele.

 

Minus: negativci, nema ništa strašno kod njih i nisu dovoljno iskorišćeni, jebote imaš Keith David-a i ne daješ mu rečenice već reči. Onaj mali psiho je novi Nikolas Kejdž, preglumljuje za sve novce.

 

Akcija ume da bude poprilično neinspirativna (osim poslednje scene, skidam kapu majstoru) i pogube se sa pakovanjem svršetka cele situacije.

 

Što se mene tiče ovo može da bude novi Lethal Weapon serijal. Sledeći neka bude u 80-tima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...